Společnost Sony uvádí na trh objektiv FE 24-50mm F2.8G: kompaktní objektiv řady G Lens™ s vysokou světelností a výkonnou optikou

2450_A-Large (1).jpg

Společnost Sony s potěšením oznamuje nový kompaktní objektiv pro full-framová zařízení α™ (Alpha™) s bajonetem typu E-mount – standardní zoomový objektiv FE 24-50mm F2.8G s maximální světelností F2,8 v celém rozsahu zoomu. Tento objektiv nabídne navzdory svému malému a lehkému tělu vysoké rozlišení a krásný bokeh, který je charakteristický pro světlené objektivy řady G s clonou F2,8. Pokrývá ohniskové vzdálenosti 24 mm až 50 mm, proto se ideálně hodí pro pořizování celé palety záběrů – od fotografií, jako jsou každodenní momentky a portréty, až po natáčení videa – to vše ve vysoké kvalitě. Přitom je jeho konstrukce natolik kompaktní, že se snadno vejde i do té nejmenší brašny na foto vybavení.

 

Klíčové vlastnosti FE 24-50mm F2.8G

Díky nejnovější optické a mechanické konstrukci byly zachovány kompaktní rozměry s průměrem filtru φ 67 mm, maximálním průměrem 74,8 mm, délkou 92,3 mm a hmotností přibližně 440 g.

Objektiv umožňuje zachytit ostré a detailní snímky při všech ohniskových vzdálenostech díky uspořádání čtyř asférických členů a dvou ED členů (Extra low Dispersion). Jejich použitím se snižuje výskyt různých vad, jako je chromatická aberace, a snímky dosahují vysokého rozlišení od středu až po samotné okraje. Objektiv FE 24-50mm F2.8G je vybaven kruhovou clonou s 11 lamelami, která spolu s potlačenou sférickou aberací zajišťuje krásný, jemný bokeh, jenž je pro objektivy řady G charakteristický. Minimální ostřící vzdálenost objektivu, která je na širokém konci 19 cm (AF), umožňuje spolu s maximálním zvětšením 0,30× (AF) vysoce kvalitní záběry zblízka.

O kvalitě objektivu svědčí také špičkové ostření (AF), které je poháněno dvěma lineárními motory. Ty umožňují vysokorychlostní, vysoce přesné a tiché ostření. Podporuje vysokorychlostní sériové snímání se sledováním AF/AE až do rychlosti 120 snímků za sekundu při použití s fotoaparátem Alpha 9 III [1]. Těm, kteří si potrpí na solidní výkon při natáčení videa, nabízí objektiv sledování AF pro záznam videa s vysokou snímkovou frekvencí 4K 120p nebo FHD 240p [2], kde hraje ovládání ostření zásadní roli. Tento model navíc podporuje stabilizaci obrazu Active Mode [3] pro stabilní snímání za chůze. Je rovněž kompatibilní s funkcí těl fotoaparátů pro redukci dýchání. Tím umožňuje docílit videozáznamu s vysoce kvalitním výrazem [4]. Díky použití MF s lineární odezvou, která umožňuje plynulé a přesné ostření, je dosaženo intuitivního manuálního ostření.

Model FE 24-50mm F2.8G je vybaven uživatelsky přívětivými funkcemi, jako je programovatelné tlačítko pro uzamčení zaostření, clonový kroužek, přepínač pro zapnutí/vypnutí clony a přepínač režimu zaostření, které zajišťují snadné a komplexní ovládání. Navíc byl objektiv zkonstruován tak, aby byl odolný proti prachu a vlhkosti a je opatřen fluorovou vrstvou, která zabraňuje ulpívání nečistot na přední ploše objektivu, což ještě více usnadňuje jeho používání.

Cena a dostupnost

Nový objektiv FE 24-50mm F2.8G bude v prodeji u řady autorizovaných prodejců od května 2024 za doporučenou cenu 31 990 Kč.

Produktové video k novému modelu FE 24-50mm F2.8G můžete zhlédnout zde: https://youtu.be/UZTPZoIfVfk

Další informace o objektivu FE 24-50mm F2.8G naleznete ZDE


[1] Testovací podmínky společnosti Sony. Maximální rychlost sériového snímání může být za určitých podmínek snímání nižší. Rychlost sériového snímání se může lišit v závislosti na použitém objektivu v režimech zaostřování AF-C. Informace o kompatibilitě objektivů naleznete na webové stránce podpory společnosti Sony.

[2] V závislosti na použitém fotoaparátu

[3] Pouze kompatibilní modely

[4] Informace o kompatibilitě fotoaparátu naleznete na adrese: https://www.sony.net/dics/breathing/

Úhel záběru a kvalita obrazu se mohou mírně změnit, pokud je tato funkce zapnutá [ON]. Účinné kompenzace nemusí být dosaženo za všech situací.

 

Tomáš Korch

PR Manager, Bison & Rose

 

 

 

 

Dostávejte aktualizace do své poštovní schránky

Kliknutím na „Odebírat“ potvrzuji, že jsem si přečetl/a Zásady ochrany osobních údajů a souhlasím s nimi.