Společnost Sony přináší nové možnosti fotografování a představuje objektiv FE 70-200MM F4 Macro G OSS II™, který nabízí špičkovou kvalitu obrazu a výkon automatického ostření

Teleobjektiv „FE 70-200MM F4 Macro G OSS II“ se zoomem a kompaktní lehkou konstrukcí. První hybridní makroobjektiv na světě[1] s maximálním zvětšením 0,5x v celém rozsahu zoomu.

1. SEL70200G2_A-Large.jpg

 

Společnost Sony představuje zoomový teleobjektiv FE 70-200MM F4 Macro G OSS II (modelové označení SEL70200G2), který pokrývá ohniskové vzdálenosti od 70 mm do 200 mm s maximálním clonou F4 a je kompatibilní s 35mm fullframe fotoaparáty řady α™ (Alpha™) s bajonetem E-mount.

 

Objektiv FE 70-200MM F4 Macro G OSS II je kompaktní a lehký zoomový teleobjektiv, který lze použít v mnoha různých situacích. Objektiv FE 70-200MM F4 Macro G OSS II nabízí nejen vysokorychlostní a výkonné ostření, které je pro objektivy G charakteristické, ale jako první1 ​ zoomový objektiv na světě nabízí možnost hybridního makra v celém rozsahu zoomu s maximálním zvětšením 0,5x[2] v celém rozsahu. Při použití telekonvertoru (prodává se samostatně[3]) je navíc možné pořizovat snímky jako se superteleobjektivem až do ohniskové vzdálenosti 400 mm a makro snímky v životní velikosti se zvětšením 1:1 v celém rozsahu zoomu[4].

 

Tento objektiv je již padesátým fullframovým objektivem s bajonetem E-mount[5] od společnosti Sony. Již od prvního objektivu se společnost Sony snaží podporovat tvůrčí činnost fotografů a kameramanů tím, že přináší nejnovější technologie a rozšiřuje řadu objektivů E-mount, které jsou vhodné pro fullframe i APS-C.

 

Kompaktní a lehký model, který dokáže výborně zachytit vše od velkých vzdáleností až po záběry zblízka a je kompatibilní s telekonvertorem

Objektiv FE 70-200MM F4 Macro G OSS II s celkovou délkou 149 mm a hmotností přibližně 794 g (bez stativové objímky) lze použít pro širokou škálu různých záběrů, včetně sportovní fotografie, snímků krajiny, divokého ptactva, a dokonce i pro makrofotografii.

Objektiv umožňuje fotografovat v rozsahu 70 až 200 mm a jako první na světě1 nabízí možnost polovičního makro snímání2 s maximálním zvětšením 0,5x v celém rozsahu zoomu. Zdokonalené asférické čočky přispívají k zajištění rovnoměrného a vynikajícího rozlišení a kontrastu po celé ploše snímku. Mimoto potlačují ED členy (Extra-low Dispersion) chromatickou aberaci.

 

Navíc je objektiv kompatibilní s vysoce výkonným telekonvertorem[6] (prodává se samostatně3). Získáte tak superteleobjektiv s ohniskovou vzdáleností až 400 mm (ekvivalent 600 mm při použití s fotoaparátem APS-C)4, jímž můžete zachytit vzdálené objekty tak, že budou na snímku větší, a s krásným bokehem. Po nasazení telekonvertoru SEL20TC je možné pořizovat makrosnímky s přiblížením až 1:1 v celém rozsahu zoomu.

 

Rychlé ostření a vynikající výkon při nahrávání videa

Jedinečný lineární motor XD (extreme dynamic) společnosti Sony zvyšuje rychlost ostření až o 20 %[7]. Také výkon sledování pohybujících se objektů se oproti předchozímu modelu7 zlepšil přibližně dvakrát, takže nepřetržitě sleduje cílový objekt s vysokou přesností. Došlo také k výraznému zlepšení výkonu sledování zaostření při zoomování[8]. Ve spojení s tělem vlajkové lodi α1 je možné pořizovat vysokorychlostní sériové snímky rychlostí až 30 snímků za sekundu.

 

Kromě toho přibylo nové nastavení SteadyShot MODE3[9], které optimalizuje algoritmus korekce chvění fotoaparátu a zvyšuje stabilitu záběru při fotografování pohybujících se objektů. V kombinaci s kompatibilním tělem fotoaparátu můžete účinněji kompenzovat chvění fotoaparátu a natáčet filmy se stabilním obrazem.

 

 

Intuitivní ovládání a vysoká spolehlivost pro bezpečné použití v náročných podmínkách při fotografování

 

Objektiv FE 70-200MM F4 Macro G OSS II umožňuje intuitivní a bezpečné ovládání, které pomáhá fotografům a kameramanům. Kromě omezovače rozsahu zaostření a přepínače DMF, který funguje nepřetržitě a okamžitě přepíná z AF na MF (manuální ostření), zajišťuje stabilitu při fotografování superteleobjektivem a pořizování makrofotografií také odnímatelná stativová objímka, která je součástí balení.

 

Přední prvek objektivu je navíc opatřen fluorovou vrstvou, která usnadňuje odstraňování otisků prstů, prachu, oleje a dalších nečistot z povrchu objektivu. Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti zajistí mimořádnou spolehlivost při venkovním použití v náročných podmínkách[10] a dále umocňuje svobodu při fotografování.

 

Cena a dostupnost

Nový objektiv FE 70-200mm F4 Macro G OSS II bude na trhu od srpna za doporučenou cenu 48 990 CZK.

 

Množství exkluzivních příběhů, videí a vzrušujícího nového obsahu natočeného nejnovějšími fotoaparáty a dalšími produkty Sony najdete zde. Evropský fotografický portál společnosti Sony je k dispozici ve 22 jazycích a přináší podrobné informace o produktových novinkách, soutěžích i aktuální seznam akcí Sony v jednotlivých zemích.

 

Produktové video k novému objektivu FE 70-200MM F4 Macro G OSS II je k zhlédnutí zde https://youtu.be/XfrqZ6_HCAk

 

Další informace o objektivu FE 70-200MM F4 Macro G OSS II naleznete na adrese: https://www.sony.cz/electronics/objektivy-s-bajonetem-e/sel70200g2


[1] K představení produktu v červenci 2023.

[2] Při použití 35mm fotoaparátu s fullframovým snímačem. V případě použití fotoaparátu se snímačem APS-C je ekvivalentní zvětšení 0,75x v celém rozsahu zoomu 35mm formátu.

[3] Objektiv s telekonvertorem 1,4x „SEL14TC“ a objektiv s telekonvertorem 2,0x „SEL20TC“

[4] S modelem „SEL20TC“

[5] Na základě informací o produktu uveřejněných při jeho představení v červenci 2023.

[6] Maximální clona s telekonvertory 1,4x a 2,0x je F5,6, resp. F8.

[7] Ve srovnání s modelem SEL70200G, podmínky testování společnosti Sony

[8] Ve srovnání s fotoaparátem SEL70200G při pořizování snímků podle testovacích podmínek společnosti Sony.

[9] Může být nutná aktualizace softwaru. Informace o kompatibilitě fotoaparátu naleznete na webové stránce podpory společnosti Sony.

[10] Není zaručena 100% odolnost proti prachu a vlhkosti.

 

Tomáš Korch

PR Manager, Bison & Rose

 

 

Dostávejte aktualizace do své poštovní schránky

Kliknutím na „Odebírat“ potvrzuji, že jsem si přečetl/a Zásady ochrany osobních údajů a souhlasím s nimi.