Společnost Sony představuje nejmenší a nejlehčí širokoúhlý zoomový objektiv na světě - G-Master FE 16-35MM F2.8 GM II s proslulou obrazovou kvalitou G Master™ a pokročilým vysokorychlostním ostření

Uvedením této druhé generace širokoúhlého zoomového objektivu spolu s druhou generací standardního objektivu a teleobjektivu s maximální světelností F2,8 společnost Sony vylepšuje svůj systém Alpha

1. Lens_A-Large.jpg

 

Společnost Sony představuje širokoúhlý zoomový objektiv G Master™ FE 16-35MM F2.8 GM II, 35mm fullframový objektiv α™ (Alpha™) s bajonetem E-mount, který pokrývá ohniskové vzdálenosti od 16 mm do 35 mm s maximální světelností F2,8 v celém rozsahu zoomu.

Objektiv FE 16-35MM F2.8 GM II splňuje nároky fotografů a kameramanů, kteří potřebují vysoce výkonný objektiv. Jedinečný výkon a vysokorychlostní ostření (AF) typické pro objektivy G Master umožňují plně využít špičkový výkon našich pokročilých fotoaparátů. Díky tomu, že je tento objektiv nejmenší a nejlehčí na světě [1], je navíc optimální pro fotografování v pohybu.

Uvedením tohoto širokoúhlého zoomového objektivu přichází na trh objektiv druhé generace [2] s maximální světelností F2,8, který doplňuje standardní objektiv (24-70 mm) a teleobjektiv (70-200 mm). Tyto objektivy, z nichž každý je nejlehčí [3] na světě, mají vynikající rozlišení, dále rozšiřují systém Alpha a vytvářejí bohaté a rozmanité fotografické prostředí.

Nejmenší a nejlehčí širokoúhlý zoomový objektiv s vysokým rozlišením a světelností F2,8 na světě

Díky nové optické konstrukci, která efektivně využívá extrémně přesný povrch členů XA (extrémní asférický člen), dosahuje model FE 16-35MM F2.8 GM II vysokého rozlišení s maximální světelností F2,8 v celém rozsahu zoomu. To je možné díky vytvoření asférického tvaru s vyšším stupněm volnosti než dříve. Kromě ohromujícího bokehu typického pro objektivy G Master s širokým úhlem záběru nabízí vynikající výkon při fotografování zblízka v celém rozsahu zoomu, který má minimální vzdálenost 0,22 m a maximální zvětšení 0,32x. Originální povrchová úprava Nano AR Coating II od společnosti Sony navíc eliminuje vznik závoje a odlesků a umožňuje pořizovat čisté snímky, i když se do záběru dostane silný zdroj světla. Jedná se o nejmenší a nejlehčí širokoúhlý objektiv se zoomem na světě s celkovou délkou 111,5 mm a hmotností přibližně 547 g, což je přibližně o 20 % méně [4] než u předchozího modelu.

Mimořádně rychlé a přesné ostření, které dává vyniknout nejlepším vlastnostem pokročilých fotoaparátů

Model FE 16-35MM F2.8 GM II je vybaven nejnovějšími lineárními motory XD (extreme dynamic), které efektivně pracují s vysokorychlostním pohonem. Umožňuje tiché ostření, které je vhodné pro fotografování i natáčení, a je až dvakrát rychlejší než u běžných modelů. Dokonce i u videí s vysokou snímkovou frekvencí, kde jsou patrné posuny zaostření, sleduje snímaný objekt s vysokou přesností. V kombinaci s fotoaparátem α1 umožňuje vysokorychlostní sériové snímání [5] rychlostí až 30 snímků za sekundu s rychlým, vysoce přesným a tichým ostřením.

Ovladatelnost a spolehlivost pro pohodlné pořizování snímků i filmů

Model FE 16-35MM F2.8 GM II nabízí pohodlné ovládání a vynikající výkon při pořizování snímků a natáčení videa, který splňuje potřeby profesionálních i pokročilých amatérských uživatelů. Díky redukci efektu „focus breathing“ při záznamu videa ve srovnání s předchozími modely je možné dosáhnout kvalitního obrazu bez kolísání zorného úhlu. Navíc tlumí pohyb těžiště při zoomování a umožňuje tak stabilní natáčení. Můžete tak pohodlně snímat s využitím gimbalu. Vylepšena byla také ovladatelnost díky funkcím, jako je clonový kroužek, který lze zapnout/vypnout přepínačem, a dvě tlačítka pro přidržení zaostření, kterým lze přiřadit požadovanou funkci z těla fotoaparátu.

Přední optický člen je opatřen fluorovou vrstvou, která umožňuje snadné odstranění nečistot ulpívajících na povrchu objektivu. Konstrukce odolná proti prachu a stříkající vodě umožňuje bezpečné používání fotoaparátu také ve venkovním prostředí [6]. Tím vám poskytuje větší svobodu při fotografování.

Cena a dostupnost

Nový model FE 16-35MM F2.8 GM II bude v prodeji od konce září za 65 990 Kč u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony.

Celou řadu exkluzivních příběhů, videí a vzrušujícího nového obsahu natočeného nejnovějšími fotoaparáty a dalšími produkty Sony najdete zde. Evropský fotografický portál společnosti Sony je k dispozici ve 22 jazycích a přináší podrobné informace o produktových novinkách, soutěžích a aktuální seznam akcí Sony v jednotlivých zemích.

 

Produktové video k novému modelu FE 16-35MM F2.8 GM II si můžete přehrát zde: https://www.youtube.com/watch?v=Qxwt_e_xZLY

Podrobné informace o modelu FE 16-35MM F2.8 GM II naleznete na stránkách: https://www.sony.cz/electronics/objektivy-s-bajonetem-e/sel1635gm2


[1] K představení produktu v srpnu 2023. V porovnání s fullframovými objektivy se zoomem 16-35 mm a světelností F2,8, které podporují automatické ostření. Průzkum společnosti Sony.

[2] Standardní objektiv se zoomem „FE 24-70mm F2.8 GM II“ / Teleobjektiv se zoomem „FE 70-200mm F2.8 GM OSS II“

[3] K představení produktu v srpnu 2023. Průzkum společnosti Sony.

[4] Ve srovnání s „FE 16-35mm F2.8 GM“

[5] S modelem α1: režim sériového snímání „Hi+“. Účinné při rychlosti závěrky 1/125 s nebo vyšší.

[6] Není zaručena 100% odolnost proti prachu a vlhkosti.

 

 

Tomáš Korch

PR Manager, Bison & Rose

 

Dostávejte aktualizace do své poštovní schránky

Kliknutím na „Odebírat“ potvrzuji, že jsem si přečetl/a Zásady ochrany osobních údajů a souhlasím s nimi.