Nová řada Sony Xperia 1 III a Xperia 5 III se speciálními fotografickými funkcemi představuje první variabilní teleobjektiv pro smartphony na světě v kombinaci se snímačem Dual-PD a 4K HDR OLED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz

ucrfKwG2M

Společnost Sony dnes představuje dva nové přírůstky do řady vlajkových lodí řady Xperia 1 a 5 – modely Xperia 1 III a Xperia 5 III. Obě zařízení přinášejí bohatou nabídku integrovaných funkcí, které propojují komunitu uživatelů Xperia s jejími vášněmi. Ať už se jedná o fotografy, audiofily, milovníky filmů, hráče nebo kameramany, nová generace špičkových modelů řady Xperia 1 a 5 obohatí uživatelský zážitek o celou řadu nových funkcí. Toto jsou nové Xperie, které přináší rychlost a mnohem více zážitků.

 • První smartphone na světě s variabilním teleobjektivem v kombinaci s duálním snímačem PD
 • Automatické ostření na oči v reálném čase pro lidi i zvířata, nově s funkcí Real-time Trackinga rychlé a přesné průběžné automatické ostření pro všechny objektivy
 • Režim sériového snímání nabízí rychlost 20 sn./s s redukcí šumu při slabém osvětlení a technologii BIONZ X™
 • Zcela nová technologie AI super resolution zoom
 • Aktualizovaná funkce Photography Pro – nyní nabízí „základní režim
 • První smartphone na světě s 4K HDR displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz  vyrobeným ze skla Gorilla® Glass Victus™
 • Přepracované Full-stage stereofonní reproduktory – nyní o 40 % hlasitější v porovnání s předchozím modelem
 • Nové a vylepšené funkce pro Game Enhancer – včetně nového zvukového ekvalizéru, optimalizovaného mikrofonu V.C. a funkce záznamu s vysokou snímkovou frekvencí
 • První smartphone na světě, který přináší prostřednictvím vestavěných reproduktorů zvuk 360 Reality Audio, které věrně odpovídá původnímu záměru tvůrce nahrávky
 • Přináší zcela nový prostorový zvuk 360 Spatial Sound – pro pohlcující zvukový zážitek
  Mobilní platforma Qualcomm® Snapdragon™ 888 5G
 • Vylepšená výdrž baterie (4500 mAh) a schopnost nabít až 50% kapacity za 30 minut s 30W nabíječkou, která je součástí balení – navíc prodloužená životnost baterie až na tři roky

Profesionální technologie fotoaparátů AlphaTM

Modely Xperia 1 III a Xperia 5 III byly vyvíjeny ve spolupráci s odborníky, kteří se podíleli na vzniku fotoaparátů řady Alpha. Ty jsou známé svou špičkovou technologií automatického ostření. Oba modely nabízejí rychlé a přesné kontinuální ostření AF u všech objektivů, stejně jako technologii Real-time Eye AF.Model Xperia 5 III, navíc přináší také technologii sledování objektů, která fotografovi umožňuje zachytit přesné snímky pohybujících se objektů v celé řadě situací pouhým poklepáním na displej.

Xperia 1 III přináší sofistikovanější sadu funkcí pro fotografy, kteří se pokoušejí o zachycení dokonalých snímků. Sledování objektů bylo zdokonaleno technologií Real-time Tracking, která uživateli umožňuje fotografovat i ty nejnáročnější pohybující se objekty s přesným zaostřením. Technologie Real-time Tracking využívá algoritmy založené na umělé inteligenci a 3D snímač iToF pro měření vzdálenosti. Díky tomu dokáže přesně detekovat objekt, zaostřit na něj a dále jej sledovat, a to i tehdy, pokud se objekt na okamžik dostane ze záběru.

Kromě toho nabízejí oba modely také kontinuální AF, který přepočítává AF / AE 60krát za minutu s vysokou přesností, přesným zaostřením a optimalizovanou expozicí. Tato úroveň výkonu je srovnatelná s výkonem profesionálních sportovních fotoaparátů, např. se sérií Alpha 9. Procesor BIONZ X™ umožňuje uživateli vůbec poprvé fotografovat v situacích s nízkou hladinou osvětlení v režimu Burst Mode. Výsledkem je redukce šumu u snímků, které by nikdy předtím nebylo možné pomocí předchozích modelů pořídit.

Překonejte očekávání díky variabilnímu teleobjektivu Variable telephoto lens

Klíčovým znakem obou modelů je to, že se jedná o první chytré telefony na světě, které nabízejí variabilní teleobjektiv v kombinaci se snímačem Dual PD, který nabízí ohniskovou vzdálenost až 105 mm. Ty dále doplňuje rychlý autofokus, který za svou svižnost vděčí snímači Dual PDAF sensor. Při přepínání mezi 70mm a 105mm objektivem dochází k okamžité úpravě zaostření, aby bylo možné rychle a detailně zachytit jakoukoliv krásu.

Fotografové mohou dále rozšířit své kreativní možnosti díky ohniskovým vzdálenostem 16 mm, 24 mm, 70 mm a 105 mm, které umožňují fotografovat úchvatné kompozice – ať už se jedná o krajinu, portréty či zvířata. Oba modely jsou již tradičně vybaveny optikou ZEISSTM, která je kalibrovaná speciálně pro chytré telefony Xperia. Povrchová vrstva ZEISSTM T* přispívá k výjimečnému podání obrazu a kontrastu s omezením odlesků.

Bohatá nabídka kreativních možností

Nová generace Xperií přináší novou technologii AI super resolution zoom. Tato technologie využívá zpracování pomocí umělé inteligence (AI) od Sony k obnovení detailů a jemných nuancí na snímcích. Díky tomu zajišťuje, aby nedocházelo ke zhoršení kvality obrazu.

Stejně jako jejich starší sourozenci, jsou také modely Xperia 1 III aXperia 5 III vybaveny funkcí Photography Pro. Oba modely byly vyvinuty ve spolupráci s profesionálními fotografy a nabízejí mnoho funkcí manuálního nastavení, které naleznete také u fotoaparátů série Alpha,včetně nastavení ISO, rychlosti závěrky, ukazatele EV, podpory RAW nebo dedikovaného tlačítka závěrky (s reliéfním povrchem speciálně u modelu Xperia 1 III). U letošních modelů je novinkou funkce ‚Basic Mode‘ ve Photography Pro, která umožňuje rychlý přístup k celé řadě fotografických funkcí, které se snadno používají, včetně dotykového tlačítka závěrky, portrétní orientace snímku, uměleckého efektu bokeh, panorama a další.

Modely Xperia 1 III a Xperia 5 III nabídnou také nejnovější technologie Optical SteadyShot™ s funkcí FlawlessEye™, které spojují zvýšenou rychlost čtení obrazového snímače s originálním algoritmem vyvinutým společností Sony, pro optickou stabilizaci obrazu. Výsledkem je výjimečně plynulé video bez roztřesení.

Velký displej pro milovníky filmů

Ať už jste na cestách nebo v pohodlí domova, nové modely Xperia jsou skutečným snem všech cinefilů. Xperia 1 III disponuje 6,5” 4K HDR OLED displejem CinemaWideTM s poměrem stran 21 : 9 a obnovovací frekvencí 120 Hziv. Xperia 5 III zase nabízí ohromující 6,1” HDR OLED displej CinemaWideTM s poměrem stran 21 : 9 a obnovovací frekvencí 120 Hz. Oba modely přenesou uživatele do jedinečného zážitku ze sledování, který jim umožňuje nechat se zcela pohltit svými oblíbenými filmy nebo televizními pořady.

Uživatelé si nyní mohou díky režimu Creator Mode užívat svou oblíbenou zábavu přesně podle původního záměru tvůrců. Model se pyšní označením „Powered by CineAlta“, jelikož je vybaven továrně kalibrovaným OLED displejem s vysoce přesným bílým bodem, který odráží barevnou reprodukci profesionálních barevných monitorů Sony používaných v předních hollywoodských studiových produkcích. Oba modely jsou navíc vybaveny ekvivalentem 10bitového displeje (8bitový s 2bitovým vyhlazováním), který dokáže zobrazit nesčetné množství barev bez pruhů a podporuje barevný prostor BT.2020.

Xperia 1 III a Xperia 5 III dokážou uchvátit smysly a nabízejí audiovizuální zážitek, kterému se nic nevyrovná. Stejně jako jejich předchůdci, těží také novinky z využití mobilního procesoru X1™, který umožňuje BRAVIA HDR remastering všeho, co uživatelé sledují. Díky tomu dosahuje obsah výjimečného výrazu. Streamovaný obsah je živější, s větším kontrastem, barvami a čistotou. Navíc mohou uživatelé díky zvuku Dolby Atmos®, který byl vyladěn ve spolupráci se společností Sony Pictures Entertainment, zažít plně pohlcující vícerozměrný zvuk, ať už se sluchátky, nebo díky vestavěným stereofonním reproduktorům smartphonu.

Hrajte s cílem zvítězit

Hráči mohou získat klíčovou výhodu díky vynikajícím vylepšením, které Xperia 1 III a Xperia 5 III přináší. Displej s poměrem stran 21 : 9 přenáší hráče do centra dění a díky novému a vylepšenému displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz, který je nyní součástí řady 1, stejně jako řady 5, jsou rychle se pohybující objekty zřetelně vykresleny, což umožňuje skutečně plynulou hru. Díky nově přidané technologii 240Hz Motion blur reductionse displej aktualizuje neuvěřitelnou rychlostí 240krát za sekundu a podává křišťálově čistý výkon bez rozmazání. 240Hz frekvence skenování dotyku také zajišťuje, že se akce odehraje přesně tak, jak jste zamýšleli. To představuje zásadní výhodou oproti vašim protivníkům.

Další novinkou je u obou modelů schopnost upravit vyvážení bílé – snížit namáhání očí. To umožní hrát mobilní hry po delší dobu. Díky novému L-y raiser (low gamma raiser) také snadno uvidíte ve tmě protivníky – funkce upraví detaily obrazu v tmavých oblastech a zvýrazní nepřátele, aniž by došlo k přeexponování jasných oblastí obrazovky.

Kombinace vizuální dokonalosti s pohlcujícím zvukovým zážitkem je klíčová jak pro Xperia 1 III, tak pro Xperia 5 III. Hráči si mohou připojit svá oblíbená sluchátka prostřednictvím 3,5mm konektoru pro sluchátka a vychutnat si nové funkce modelů s minimálním zpožděním zvuku. Nový zvukový ekvalizér umožňuje uživatelům ovládat, zvyšovat či minimalizovat zvuky, jako jsou kroky a výstřely. Díky tomu uslyší blížící se protivníky a mohou na ně s předstihem reagovat. A těm, kteří hrají v týmech, umožňuje nový optimalizovaný V.C. mikrofon jasnou komunikaci se snížením šumu pozadí na základě typu sluchátek, které si uživatel zvolí.

Náruživý hráči teď mohou znovu prožít vítězné momenty v celé kráse díky záznamu s vysokou snímkovou frekvencí až 120 snímků za sekundu. Ať hrají cokoli, R.T. record (Rewind time record) automaticky před-nahrává 30 sekund záznamu hry. Hráči tak mohou snadno přetočit a zachytit klíčové okamžiky, jako vítězné hry, a sdílet je online s přáteli a ostatními protivníky.

A konečně, díky integrovanému Heat Suppression power control(ovládání výkonu H. S.), je herní výkon bez kompromisu. Přímým napájením telefonních systémů místo nabíjení baterie se sníží tepelné namáhání sluchátek a zabrání se přehřátí.

Vytvářejte filmy jako profesionálové

Technologie Cinematography Pro „powered by CineAlta“ nabízí více možností pro vytváření poutavých příběhů s dramaticky zpomalenými záběry, a to vše díky funkci 4K HDR záznamu zpomaleného filmu s rychlostí 120 snímků za sekundu, která dokáže vše zachytit a přehrávat až 5krát zpomaleně, pokud je nastavena na 24 snímků za sekundu. Nahrává také v poměru stran 21 : 9 při rychlostech 24/25/30/60 sn./s, což umocňuje filmový výraz. Osm různých přednastavení správy barev vám umožní zcela změnit ladění scén s využitím různých kinematografických stylů. To představuje důležitý nástroj pro moderní vizuální vyprávění. Unikátní technologie Intelligent wind filter (inteligentní větrný filtr) od společnosti Sony využívá oceňovanou technologii separace zvuku ke snížení rušivého vlivu větru pro čistší zvukový záznam.

Mezi nové funkce obou modelů patří řada vylepšení uživatelského rozhraní navržená speciálně pro tvůrce filmů. Aby uživatelé mohli například lépe řídit své pracovní procesy, mohou snadno zkontrolovat, kolik volné paměti zbývá a kolik času záznamu je stále k dispozici. Mohou také snadno zkontrolovat, které parametry použili pro konkrétní klip, aby je mohli znovu použít pro jiné projekty. Podrobnosti parametrů každého klipu nyní zahrnují rozlišení, FPS, barevný filtr, objektiv, stabilizátor, WB, ISO, úhel / rychlost závěrky, zaostření a úroveň hlasitosti. To je dále doplněno možností prohlížet a organizovat záběry pomocí přehrávání klipů, což umožňuje uživatelům přehrávat klipy jednoduchým přejetím prstem po displeji telefonu.

Přehrávání zvuku, které odpovídá záměru umělce nahrávky

Obdobně jako tomu je u pohlcujícího kinematografického zážitku, který ocení filmoví fanoušci, byl zvuk nových modelů Xperia vyladěn ve spolupráci se společností Sony Music Entertainment. Kromě jedinečného hardwarového dekódování umožňuje nově vyvinutý virtualizátor reproduktorů modelům Xperia 1 III a Xperia 5 III jako prvním smartphonům na světě, aby reprodukovaly zvuk 360 Reality Audio pomocí svých reproduktorů.vii Posluchači se mohou ponořit do zvuku, který je tak autentický, a budou se cítit, jako když jsou na živém koncertě nebo s umělcem, který nahrává ve studiu. To vše si můžete vychutnat přes Full-stage stereofonní reproduktory nebo s kabelovými či bezdrátovými sluchátky. Aby toho nebylo málo, noví předplatitelé TIDAL při koupi jakéhokoliv modelu získají tři měsíce Hi-Fi TIDAL zdarma, včetně zážitku z 360 Reality Audio.

Pokud je zdrojem hudby, kterou posloucháte, 2kanálové stereo, vstupuje do hry nový prostorový zvuk 360 Spatial Sound. Umožňuje modelům Xperia 1 III a Xperia 5 III zdokonalit stereofonní stopy a vytvářet pohlcující zvukový zážitek v reálném čase. Tato technologie pracuje s místními zvukovými soubory a streamovacími službami a dále zdokonaluje zážitek z poslechu.

Vysoce kvalitní hudbu si můžete také vychutnat prostřednictvím Full-stage stereofonních reproduktorů nebo při poslechu se sluchátky, ať už bezdrátově nebo připojením přes 3,5mm audio konektor. Full-stage stereofonní reproduktory jsou umístěny v přední části telefonu, aby efektivně reprodukovaly zvukové pole. Exkluzivní novinkou je u modelu Xperia 1 III to, že jsou reproduktory nyní o 40 % výkonnějšínež u jejího předchůdce. A to díky nové struktuře reproduktorové skříně, která byla navržena jak pro zlepšení akustického tlaku, tak pro eliminaci vibrací. Hlasitost zvuku prostřednictvím zvukového výstupu (přes 3,5mm zvukový konektor) byla také vylepšena přibližně o 40 %, zatímco kvalita zvuku se zlepšila a přináší menší zkreslení při maximální hlasitosti výstupu.

Kromě zvuku v kvalitě High-Resolution Audio a bezdrátově přenášeného zvuku v kvalitě High-Resolution Audio nabízí modely Xperia 1 III a Xperia 5 III nadále také DSEE Ultimate, který zvyšuje kvalitu digitální hudby pomocí technologie Sony AI, a to také u zvukových a obrazových streamovacích služeb. Automaticky vylepšuje zvukovou frekvenci a dynamický rozsah v reálném čase, přičemž každou stopu přibližuje kvalitě zvuku kvalitě High-Resolution Audio, nyní také u lineárních souborů PCM a souborů s bezztrátovými kodeky.

Veškerá rychlost, kterou budete potřebovat

Díky kombinaci připojení 5G a Wi-Fi s nejnovější mobilní platformou Qualcomm® Snapdragon™ 888 5G zvyšuje nová generace modelů Xperia laťku výkonu smartphonů. A to vše díky procesoru Qualcomm® Kryo™ 680, který zajišťuje o 25 % vyšší výkon, a grafickému procesoru Qualcomm® Adreno™ 660, který poskytuje o 35 % rychlejší grafické renderování než předchozí generace.

 

Oba modely jsou vybaveny 4,500mAh baterií a mají tak dostatek energie, který uživateli vydrží po celý den. Tomu napomáhá celá řada funkcí nabíjení, které maximalizují pohodlí a prodlužují výdrž baterie. Když baterie potřebuje nabít, můžete ji pomocí nabíječky XZQ-UC1, která je součástí balení, dobít až na 50 % během pouhých 30 minut. Kromě toho umožňuje funkce Xperia Adaptive Charging prodloužit životnost baterie u obou modelů až na 3 roky (na rozdíl od předchozích modelů, kde to byly dva roky). Xperia Adaptive Charging funguje tak, že monitoruje telefon při nabíjení, aby nedocházelo k přetížení baterie.

Xperia 1 III nabízí také bezdrátové nabíjení a funkci sdílení baterie Battery share, která umožňuje připojit zařízení k bezdrátové nabíječce a pohodlně dobít baterii. Díky funkci Battery share, může zároveň sloužit jako nabíjecí dok pro další zařízení.

Elegantní design s ohledem na funkčnost

Oba modely, Xperia 1 III i Xperia 5 III byly stvořeny tak, aby byly odolné. Xperia 1 III kombinuje vysoce kvalitní materiály s odvážným a charakteristickým designem. Od matného skla na zadní straně telefonu po broušený kovový rám – to vše tvoří neodolatelnou kombinaci designu a funkčnosti. Displej modelu je také chráněn sklem Corning® Gorilla® Glass Victus™, tím nejodolnějším sklem Gorilla® Glass, které se pyšní zdokonalenou odolností při pádu či poškrábání. Xperia 5 III jako její kompaktní příbuzný kombinuje Corning® Gorilla® Glass 6™ na zadní straně, displej s elegantní zrcadlově lesklou úpravou a robustní kovový rám. Pro větší klid v duši splňují oba modely normy IP65/68 odolnosti vůči vodě a ochrany proti prachu.

Všichni, kteří mají plné ruce práce a dělají více věcí najednou, ocení u obou modelů vylepšení funkce multi-window. Díky funkci pop-up window mohou uživatelé snadno vyřídit nový úkol a poté se vrátit rovnou zpátky k tomu, co dělali před tím.

V neposlední řadě nabízí novinky uživateli možnost spárování se sluchátky Sony. Uživatelé mají snadný přístup k aplikaci Sony | Headphones Connect díky novému menu Side Sense pro rychlou konektivitu.

Příslušenství

K oběma novým modelům je k dispozici nový vylepšený antibakteriální kryt. Kryty jsou navrženy tak, aby byly maximálně odolné a jsou vybaveny vestavěným stojánkem, který umožňuje vodorovné umístění a poskytuje pohodlný zážitek ze sledování. Jsou také potaženy antibakteriálním materiálem, který poskytuje až 99,9% ochranu - brání množení bakterií a udržuje kryt čistý.

K dispozici je také kompaktní nabíječka s výkonem 30 W a je vybavena konektorem napájení USB-C. Tato nová nabíječka, bezpečně navržená pro ochranu proti přehřátí, je certifikována s podporou PPS (programovatelný napájecí zdroj), aby se snížil tepelný dopad.

Dostupnost

Xperia 1 III a Xperia 5 III bude dostupná v průběhu léta 2021.

 Technologie Real-time Tracking je k dispozici pouze u modelu Xperia 1 III. Objekt nemusí být detekován v závislosti na prostředí fotografování

 Platí pouze pro model Xperia 1 III. Obnovovací frekvence 120 Hz je účinná, když je zapnuto nastavení redukce rozmazání. Obnovovací frekvence displeje se může lišit v závislosti na obsahu a specifikacích aplikace

 Xperia 1 III má Corning® Gorilla® Glass Victus™ pouze na displeji. Zadní strana je vyrobena z Corning® Gorilla® Glass 6. Xperia 5 III je vybavena Corning® Gorilla® Glass 6 na displeji i vzadu

 O 40 % výkonnější reproduktory dostupné pouze u modelu Xperia 1 III - ve srovnání s Xperia 1 II

Tato funkce je aktuálně k dispozici u TIDAL. Mohou platit podmínky, podmínky, účet a poplatky třetích stran. Dostupnost služby se může lišit podle trhu. Ověřeno SpecTRAX Service společnosti Strategy Analytics ve srovnání s aktuálními zvukovými specifikacemi více než 18 500 smartphonů. Platné k 14. dubnu 2021.

Výsledek testován společností Sony Corporation - na základě profilu použití při použití stejného typu baterie a nabíjení USB. Životnost baterie se liší podle situace použití.

 Přesnost se může lišit v závislosti na okolních podmínkách. Mohou platit některá omezení výkonu.

 Maximální hodnoty výpočtů budou záviset na prostředí fotografování. K dispozici je až 60 výpočtů za sekundu AF / AE pro 24mm, 16mm, 70mm a objektiv 105mm dokáže vypočítat až 30fps AF / AE

 Ekvivalentní formát 35 mm

Oba modely mají čtyři univerzální možnosti objektivu - 16, 24, 70, 105 mm

 Optická stabilizace obrazu SteadyShot ™ je k dispozici na Photography Pro pro ohniskové vzdálenosti 24 mm, 70 mm a 105 mm. FlawlessEye™ je k dispozici na Photography Pro pro 24mm objektiv

 V závislosti na specifikaci hry se nemusí zobrazit v poměru 21: 9

 Funkce se může lišit podle obsahu, dostupnosti hry a kompatibility. Tuto funkci lze nastavit v „Game Enhancer“. Obnovovací frekvence 120 Hz má funkci vkládání černých framů

 Funkce se může lišit podle obsahu, dostupnosti hry a kompatibility. Tuto funkci lze nastavit v „Game Enhancer“.

 Tato funkce se může lišit podle obsahu, dostupnosti hry a kompatibility.

Efektivní pouze při připojení pomocí 3,5 mm audio konektoru

 Účinné, když je nastavení obnovovací frekvence Game Enhanceru vyšší než 120 Hz, nebo pokud je nastavení „Performance First“. Záznam s vysokou snímkovou frekvencí až 120 snímků za sekundu je k dispozici v rozlišení 720p.

 Funkce pouze se širokoúhlým objektivem

 Efekt funkce se může lišit v závislosti na prostředí a obsahu. Mohou platit některá omezení výkonu

 V porovnání s Xperia 1 II

 Sluchátka kompatibilní s vysokým rozlišením (prodávají se samostatně) jsou vyžadována, aby si mohli vychutnat zdroje zvuku s vysokým rozlišením ekvivalentní zvuku s vysokým rozlišením

Dostupnost technologie Smart connectivity se může lišit v závislosti na zemi, operátorovi a uživatelském prostředí.

Toto zařízení je voděodolné a chráněné proti prachu. Všechny porty a připojené kryty by měly být pevně uzavřeny. Nedávejte zařízení úplně pod vodu a nevystavujte jej mořské vodě, slané vodě, chlorované vodě nebo tekutinám, jako jsou nápoje. Zneužití a nesprávné použití zařízení vede k neplatnosti záruky. Zařízení bylo testováno podle stupně krytí IP65 / 68. Zařízení Sony, která jsou testována na své vodotěsné schopnosti, jsou jemně umístěna do nádoby naplněné vodou z vodovodu a spuštěna do hloubky 1,5 metru. Po 30 minutách je zařízení jemně vyjmuto a je prověřena jeho funkčnost a funkce. Všimněte si, že tento model má port USB pro připojení a nabíjení bez krytu. USB port musí být před nabíjením zcela suchý.

 Sluchátka musí být kompatibilní s aplikací pro smartphony „Sony | Headphones Connect“.

 Míra ochrany se může lišit v závislosti na dlouhodobém používání

 Specifikace, načasování uvedení, cena, barevná řada atd. se liší v závislosti na zemi / regionu

Dostávejte aktualizace do své poštovní schránky

Kliknutím na „Odebírat“ potvrzuji, že jsem si přečetl/a Zásady ochrany osobních údajů a souhlasím s nimi.