SEL50F12GM_lens

Společnost Sony rozšířila svůj systém Alpha o 60. objektiv s bajonetem E – FE 50 mm F1.2 G Master™

16 bře, 2021

Společnost Sony dnes představuje nejnovější přírůstek do své řady fullframových objektivů G Master – FE 50mm F1.2 GM (model SEL50F12GM). Novinka přináší vynikající rozlišení a úžasný bokeh známý z řady Sony G Master, špičkové automatické ostření (AF) a profesionální ovládání a spolehlivost v kompaktním a lehkém provedení. Maximální clona objektivu F1.2 kombinuje působivou malou hloubku ostrosti pro maximální kreativní výraz díky neuvěřitelným schopnostem pro zachycení světla, což umožňuje vyšší rychlost závěrky a nižší ISO při slabém osvětlení, proto je objektiv ideální pro portréty, svatební fotografie, video a další.

„Jsme nadšení, že můžeme představit náš 60. objektiv s bajonetem E – FE 50mm F1.2 GM – který přináší novou úroveň výrazu a dokonale se hodí pro statické snímky, stejně jako pro videa, protože se jedná o objektiv se světelností F1.2,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize zpracování obrazu Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Stále nasloucháme našim zákazníkům, abychom dodávali nejlepší zobrazovací technologie. FE 50mm F1.2 GM, náš první objektiv světelnosti F1.2 pro značku α (alpha), byl navržen bez kompromisů, aby vyhovoval měnícím se potřebám dnešních tvůrců obsahu.“

Vynikající rozlišení a krásný bokeh

Objektiv FE 50mm F1.2 GM je vybaven nejnovější optikou včetně tří XA (extrémně asférických) členů, které zajišťují vysoké rozlišení po celé ploše obrazu. Vysoké rozlišení je zachováno i při úplném otevření clony při F1.2. Nový objektiv také zajišťuje čistý obraz v protisvětle díky technologii Nano AR Coating II od společnosti Sony, která účinně minimalizuje vnitřní odlesky a eliminuje flérování a ghosting.

FE 50mm F1.2 GM vytváří úžasný bokeh řady G Master při maximální cloně F1.2 a dodává tak každému hloubkovou perspektivu. Díky nově vyvinuté 11lamelové kruhové cloně a jemně vyladěné optické konstrukci s minimální sférickou aberací může objektiv dosáhnout jemného a hlubokého bokehu v popředí i pozadí snímku.

Vysoce výkonné automatické ostření a sledování objektu při F1.2

Objektiv dokáže udržet fotografované objekty zaostřené i při extrémně malé hloubce ostrosti díky rychlému, přesnému a tichému automatickému ostření a sledování objektu, které zajišťují čtyři lineární motory XD (extreme dynamic) s vysokou účinností přesunu. Pokud je požadováno přesné zaostření, zejména při natáčení videa v rozlišení 4K se sledováním očí člověka a zvířat, umožňuje objektiv FE 50mm F1.2 GM uživateli soustředit se na kompozici díky své vynikající odezvě s minimálním zpožděním a malými vibracemi. Mechanismus plovoucího ostření objektivu, který je řízen speciálním algoritmem pro pohon objektivu, navíc dosahuje vysokého rozlišení v celém rozsahu zaostření s minimální zaostřovací vzdáleností 0.4m.

Profesionální ovládání a spolehlivost v kompaktním provedení

Model FE 50mm F1.2 GM byl navržen s ohledem na profesionální tvůrce obsahu. Díky ergonomickým ovládacím prvkům a funkcím, jako je Linear Response MF (manuální ostření), clonový kroužek se spínačem zapnutí / vypnutí cvakání, přepínač režimu zaostření a dvě přizpůsobitelná tlačítka focus hold button, kombinuje FE 50mm F1.2 GM snadnou obsluhu s profesionálním ovládáním. Model FE 50mm F1.2 GM má také konstrukci odolnou proti prachu a vlhkosti[1]a fluorovou povrchovou úpravu předního členu, která chrání objektiv před otisky prstů, prachem, vodou, mastnotami a jinými nečistotami. Objektiv, který byl vyvinut s využitím nejnovějších simulačních technologií Sony a nejnovější optické konstrukce, přichází v překvapivě kompaktním a lehkém provedení (∅ 87 x 108 mm x 778g s průměrem filtru 72mm), které 50mm objektivu se světelností F1,2 poskytuje vysokou mobilitu a snadnou manipulaci.

Cena a dostupnost

Nový FE 50mm F1.2 GM bude k dispozici na konci dubna a bude prodáván za 59 990 Kč u řady autorizovaných prodejců Sony.

Řadu exkluzivních příběhů, videí a vzrušujícího nového obsahu natočeného nejnovějšími fotoaparáty a dalšími produkty Sony najdete zde. Evropské fotografické centrum společnosti Sony je k dispozici ve 22 jazycích a obsahuje podrobné informace o produktech, soutěže a aktuální seznam akcí Sony v každé zemi.

Podrobné informace o produktu naleznete na stránce: FE 50mm F1.2 GM

Produktové video k novému FE 50mm F1.2 GM si můžete prohlédnout ZDE.

[1] Nezaručuje 100% odolnost proti prachu a vlhkosti.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Lucie Brochová, Consultant, PR agentura společnosti SONY, Bison & Rose, +420 739 483 442, e-mail: lucie.brochova@bisonrose.cz

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na: http://www.sony.net/

Sign up to receive Sony press releases by email
You have successfully signed up for Sony press release emails
Done!
Invalid email