SEL35F14GM_lens

Společnost Sony představuje nejnovější přírůstek do řady fullframových objektivů G Master™ – nepostradatelný model FE 35mm F1.4 GM

13 led, 2021

Společnost Sony dnes představuje FE 35mm F1.4 GM (model SEL35F14GM) – nejnovější přírůstek do uznávané řady fullframových objektivů G Master, který přináší prvotřídní kvalitu obrazu a nádherný bokeh pro široké výrazové možnosti v extrémně kompaktním a lehkém těle. Model FE 35mm F1.4 GM je nezbytností pro uživatele systému E-mount od Sony, v kombinaci s těly fotoaparátů Sony se může pochlubit vyspělým systémem ostření – dokonale se tak hodí pro široké spektrum použití, jako je například snímání krajiny, portrétů nebo života v ulicích, a to jak pro fotografování, tak i pro natáčení videí.

„Cílem společnosti Sony je naplnit svět emocemi díky spojení síly kreativity a technologií. Proto jsme navrhli objektiv FE 35mm F1.4 GM tak, aby dokázal dokonale zachytit okamžiky, které bychom si chtěli uchovat navždy,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize digitálního zobrazování společnosti Sony Europe. „Díky výjimečnému rozlišení a technologii inteligentního ostření, jež přichází v lehké konstrukci a kompaktních rozměrech, se jedná o nepostradatelný objektiv, který je nekompromisní, pokud jde o kvalitu snímků.“

Výjimečné rozlišení kompaktního objektivu

Pokročilá optická konstrukce a výrobní technologie společnosti Sony zajišťují výjimečné rozlišení, nádherný bokeh a precizní výkon ostření tohoto kompaktního objektivu, který se pohodlně vejde do dlaně. Váží jen 524 gramů s rozměry pouhých 76 mm v průměru x 96 mm a průměrem filtrů Φ 67 mm. Model FE 35mm F1.4 GMse může pochlubit pokročilou optickou technologií, která zajišťuje špičkový kontrast a výjimečné rozlišení. Dva extrémně asférické členy (XA) efektivně zajišťují špičkové rozlišení po celé ploše snímku. Kompaktní 35mm objektiv není pouze snadnopřenosný a dobře ovladatelný, ale funguje obdivuhodně skvěle také v obtížných světelných podmínkách. Skleněný člen ED a další zdokonalení optické členy efektivně potlačují chromatickou aberaci a fialové okraje pro dech beroucí výsledky.

Nádherný bokeh pro široké možnosti výrazu

Clona modelu FE 35mm F1.4 GM má díky konstrukci s 11 lamelami téměř kruhový tvar – to je vzácná vlastnost u lehce přenosného objektivu. Precizní kontrola sférické aberace ve fázi navrhování i ve fázi výroby přispívá k nádhernému bokehu, který je pro řadu G Master typický a zajistí, aby fotografované objekty skutečně vynikly.

Dva inovativní členy XA umožňují zachycení neuvěřitelně působivých snímků zblízka. Kombinace maximální clony F1,4 a možnosti zvolit tu pravou vzdálenost pro snímání (minimální zaostřovací vzdálenost je pouhých 27 cm s maximálním zvětšením 0,23x v režimu automatického ostření) zajišťují špičkové ovládání a úchvatný bokeh při fotografování i při natáčení videí.

Pokročilé zaostřování pro dokonalejší zobrazení

Dva lineární motory XD (extreme dynamic) od Sony zajišťují vysokou efektivitu pohonu, která je nezbytná pro precizní automatické ostření a sledování zaostřených objektů. Výsledkem je výjimečné rozlišení při fotografování na jakoukoli vzdálenost. Špičkové ovládací algoritmy, vyvinuté speciálně pro lineární motory s označením XD Linear Motors, zlepšují odezvu a přesnost ovládání. Zároveň minimalizují vibrace a hluk, takže je chod AF tichý a plynulý. Špičkového zaostření lze dosáhnout také při snímání vysokou rychlostí.

Linear Response MF je ideální pro docílení kreativních zaostřovacích efektů při natáčení videa, protože zajišťuje, že zaostřovací kroužek reaguje na jemné ovládání při ručním zaostřování. Rotace zaostřovacího kroužku se promítá přímo do odpovídající změny zaostření, takže ovládání je okamžité a přesné.

Profesionální ovládání a spolehlivost

FE 35mm F1.4 GM nabízí plně profesionální ovládání s tlačítkem pro uzamčení zaostření, přepínačem režimu ostření, který podporuje plynulé a efektivní ovládání. Při nahrávání videa lze vypnout cvakání clonového kroužku. S tělem fotoaparátu se senzory APS-C nebo Super 35 se tento objektiv dá používat jako standardní objektiv, který je ekvivalentem objektivu s ohniskovou vzdáleností 52,5 mm. Díky tomu je model FE 35mm F1.4 GM dokonalou volbou pro nahrávání videí. Tlačítku uzamčení zaostření lze pomocí menu těla fotoaparátu přiřadit několik dalších funkcí, což zajistí přímý přístup k funkcím, které jsou pro fotografy a tvůrce videí zásadně důležité. Tento objektiv byl navržen tak, aby byl spolehlivý, má konstrukci odolnou proti prachu a vodě[1] a fluorovou povrchovou úpravu předního členu, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty.

Cena a dostupnost

Nový objektiv FE 35mm F1.4 GM bude dostupný na konci ledna, s přibližnou maloobchodní cenou 1 700 €. Více o produktu naleznete zde: https://www.sony.cz/electronics/fotoaparaty-objektivy/sel35f14gm

Řadu exkluzivních příběhů, videí a skvělého nového obsahu pořízeného pomocí nejnovějších fotoaparátů a dalších produktů Sony naleznete na stránkách https://www.sony.co.uk/alphauniverse. Evropský fotografický portál Sony je k dispozici v 22 jazycích a nabízí detaily o produktových novinkách, soutěžích i aktuální seznam akcí v jednotlivých zemích.

Produktové video k novému objektivu FE 35mm F1.4 GM můžete shlédnout na: https://www.youtube.com/watch?v=9gLsfw3q_v8&feature=youtu.be

[1] 100% odolnost proti prachu a vlhkosti není zaručena.

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na: http://www.sony.net/

Sign up to receive Sony press releases by email
You have successfully signed up for Sony press release emails
Done!
Invalid email