SEL14F18GM

Společnost Sony Electronics představuje kompaktní ultraširokoúhlý objektiv s velkou clonou FE 14mm F1,8 G Master™

20 dub, 2021

Nejnovější přírůstek do řady objektivů Sony s bajonetem typu E nabízí výjimečné rozlišení, pokročilé a tiché automatické ostření, nádherný Bokeh a další funkce

Společnost Sony uvedením modelu FE 14mm F1.8 GM (model SEL14F18GM) dále rozšiřuje svoje portfolio objektivů s bajonetem typu E – kompaktní, ultraširokoúhlý objektiv s velkou clonou F1.8, který umožňuje uživatelům zachytit svět novými perspektivami, zejména pokud fotografujete krajiny, architekturu, hvězdnou oblohu či interiéry.

„Nejnovější přírůstek do řady G Master společnosti Sony, FE 14mm F1.8 GM, poskytuje mimořádné rozlišení, rychlé a tiché automatické zaostřování a je pozoruhodně kompaktní,“ prohlásil Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu, divize Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Neustále inovujeme na základě potřeb našich zákazníků a budeme i nadále vyvíjet ty nejlepší technologie, aby mohli realizovat svou kreativní vizi.“

Carmen Huter Photography

Mimořádné rozlišení v kompaktním a lehkém provedení

Nový objektiv FE 14mm F1.8 GM má kompaktní optickou konstrukci, jeho rozměry jsou pouhých 83 mm x 99,8 mm a váží jen 460 g. Na trh přichází s pokročilou optickou technologií, která poskytuje vynikající rozlišení a ohromující kontrast. Dva prvky XA (extrémně asférické) zajišťují vynikající rozlišení po celé ploše snímku až do rohů a umožňují kompaktní a lehký design. Dva skleněné prvky ED (Extra-Low Dispersion) a jeden skleněný prvek Super ED vedou ke zdokonalení optiky, potlačují chromatickou aberaci a poskytují vynikající kontrast a přesné vykreslení při všech nastaveních clony.

Díky maximální cloně F1,8 mohou uživatelé věrně vykreslit bodové zdroje světla, což umožňuje pořizovat astrofotografie nebo fotografovat v dalších prostředích se slabým osvětlením, aniž by fotografové museli používat extrémně nízké rychlosti závěrky. Vlastní technologie Sony Nano AR Coating II maximalizuje čistotu a pomáhá potlačit odlesky a tzv. „ghosting“ při fotografování v náročných světelných podmínkách.

Objektiv FE 14 mm F1,8 GM zajistí při cloně F1,8 nádherný bokeh, a to i při ultra široké 14mm ohniskové vzdálenosti. S minimální zaostřovací vzdáleností 25 cm nabízí FE 14 mm F1,8 GM rozšířené možnosti pro fotografování zblízka a natáčení videa a vytváří ohromující bokeh, který je vlastní prémiovým řadám objektivů Sony G Master. Navíc jeho precizní optické členy XA, mechanismus kruhové clony s 9 lamelami a optimálně řízená aberace umožňují modelu FE 14mm F1.8 GM vytvářet vynikající bokeh na pozadí bez nežádoucího efektu tzv. „cibulových kroužků“ (onion-ring effect).

ILCE-7RM4

Pokročilý a tichý autofokus

Pomocí dvou lineárních motorů XD (extrémně dynamických) lze přesně zaostřit a udržovat ostření i při fotografování s malou hloubkou ostrosti při F1,8, což profesionálním fotografům poskytuje spolehlivost, kterou potřebují, aby zvládli práci v náročných podmínkách. FE 14mm F1.8 GM navíc nabízí tichý AF s minimálními vibracemi pro plynulé přechody ostření. To je ideální pro tvorbu video obsahu.

Profesionální úroveň ovládání a spolehlivost

Nový objektiv také nabízí několik pokročilých a všestranných možností ovládání, včetně focus hold button, přepínače režimu ostření a zaostřovacího kroužku, které zajišťují plynulý a efektivní chod v celé řadě prostředí. Pokud si potřebujete objektiv ještě více přizpůsobit svým potřebám, můžete focus hold button přiřadit řadu funkcí z nabídky v menu fotoaparátu. Model FE 14mm F1.8 GM je také vybaven funkcí Linear Response MF pro přímé a přesné manuální ostření. Disponuje také clonovým kroužkem, který umožňuje intuitivní ovládání clony. Pro větší tvůrčí svobodu má FE 14mm F1.8 GM zadní držák filtru, do kterého lze vkládat standardní listové ND filtry, filtry pro korekci barev, měkký filtr atd.

Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti[1]  zajišťuje spolehlivost potřebnou pro náročné podmínky. Přední část objektivu je opatřena fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty. Zadní člen je také potažen fluorem, aby zůstal povrch při výměně zadního filtru čistý. Objektiv má také vestavěnou sluneční clonu, která účinně blokuje okolní světlo, jež může způsobit nežádoucí odlesky a ghosting.

Cena a dostupnost

Nový FE 14mm F1.8 GM bude k dispozici v  u řady autorizovaných prodejců Sony za orientační maloobchodní cenu 41 990 CZK.

Podrobné informace o objektivu naleznete na stránce:

https://www.sony.cz/electronics/camera-lenses/sel14f18gm

Řadu exkluzivních příběhů, videí a vzrušujícího nového obsahu natočeného nejnovějšími fotoaparáty a dalšími produkty Sony najdete zde. Evropské fotografické centrum společnosti Sony je k dispozici ve 22 jazycích a obsahuje podrobné informace o produktech, soutěže a aktuální seznam akcí Sony v každé zemi.

[1] Nezaručuje 100% odolnost proti prachu a vlhkosti.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Lucie Brochová, Consultant, PR agentura společnosti SONY, Bison & Rose, +420 739 483 442, e-mail: lucie.brochova@bisonrose.cz

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na: http://www.sony.net/

Sign up to receive Sony press releases by email
You have successfully signed up for Sony press release emails
Done!
Invalid email