Sony představuje skutečně bezdrátová sluchátka do uší WF-1000XM5 - Nejlepší sluchátka s potlačením okolního hluku [i]

WF-1000XM5_B_In-Situ_with_Xperia_PC_8000-Large.jpg

 

  • Vychutnejte si nejdokonalejší potlačení okolního hluku [ii] se sluchátky WF-1000XM5, které vám umožní eliminovat vnější zvuky a soustředit se na vámi poslouchanou hudbu
  • Sluchátka WF-1000XM5 nastavují novou laťku pro audio a poskytují bohatý a detailní zvuk, který hudbu přivede k životu
  • Užijte si dosud nejlepší kvalitu hovorů [iii] se sluchátky Sony WF-1000XM5 díky pokročilé technologii mikrofonů

Představujeme nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM5. Tento nový model je nejnovějším přírůstkem oceňované řady 1000X a nabízí nejlepší potlačení okolního hluku, pohlcující zvuk nové úrovně a dosud nejlepší kvalitu hovorů od Sony. Se sluchátky WF-1000XM5 budete jen vy a hudba.

 

Partnerství s Benem Cristovao

Pro uvedení sluchátek WF-1000XM5 spolupracovala společnost Sony se známým zpěvákem Benem Cristovao.

„Tyhle nový sluchátka od Sony mě baví pro jejich čistý sound, který oceňuju u chillovějších skladeb i těch songů, který mají basy vyhnaný na maximum. Dost často potřebuju poslouchat různý verze svých rozpracovaných skladeb na cestách, nebo naopak dokázat na chvíli úplně vypnout všechno kolem a maximálně se soustředit. Třeba na koncert, co mě zrovna čeká. Oceňuju proto režim potlačení okolního hluku, který mi tohle zajistí,“ říká Ben.

 

For The Music

Zároveň s uvedením této novinky na trh představila společnost Sony pro své audio produkty nový slogan „For The Music“. Tímto sloganem se společnost Sony hlásí k pozici přední audio značky spojující tvůrce a milovníky hudby, jejímž cílem je vytvářet autentické hudební zážitky a překonávat očekávání fanoušků tím, že všestranně podporuje vizi tvůrců.

 

Nejvýkonnější potlačení okolního hluku v historii

Sluchátka WF-1000XM5 nastavují novou úroveň pro čistý zvuk a poslech bez rozptylování. Díky zkušenostem společnosti Sony na poli hudby se můžete těšit na dokonalý hudební zážitek.

Sluchátka WF-1000XM5 jsou vybavena nejmodernější technologií, která zajišťuje špičkovou kvalitu zvuku a nejvýkonnější potlačení okolního hluku [iv] na trhu. Zvukové procesory v reálném čase a vysoce výkonné mikrofony pohánějí speciálně navrženou jednotku Dynamic Driver X, která zajišťuje reprodukci širokých frekvencí, hlubokých basů a čistých vokálů. Jsou navržena tak, aby vás pohltila tak kvalitním zvukem, že máte pocit, jako byste byli ve studiu se svými oblíbenými umělci.

Sluchátka WF-1000XM5 jsou nyní vybavena třemi mikrofony na každém sluchátku, včetně dvou mikrofonů se zpětnou vazbou, které zlepšují výkon potlačení nízkých frekvencí. Jedná se o dosud největší krok společnosti Sony v oblasti potlačení šumu, jehož výsledkem je ještě přesnější zachycení okolního zvuku.

Integrovaný procesor V2, nově vyvinutý společností Sony, uvolňuje potenciál procesoru HD Noise Cancelling Processor QN2e. Jedinečná kombinace technologií ovládá šest mikrofonů v obou sluchátcích a zajišťuje bezprecedentní kvalitu potlačení hluku, kterou lze přizpůsobit tak, aby poskytovala nejlepší výkon pro konkrétní prostředí.

Schopnost reprodukce nižších frekvencí se u modelu WF-1000XM5 zlepšila také díky novému měniči Dynamic Driver X. Nástavce pro izolací hluku jsou navíc vybaveny jedinečným polyuretanovým pěnovým materiálem, který snižuje hluk v oblasti vysokých frekvencí.

 

Navrženo odborníky pro úžasnou kvalitu zvuku

U sluchátek WF-1000XM5 je vše od nejjemnějších vokálů až po hlubší basy vyladěno na míru hudbě.

Díky speciálně navrženému Dynamic Driver X pro reprodukci širokých frekvencí vám WF-1000XM5 umožní vychutnat si bohatší a detailnější vokály. Konstrukce membrány kombinuje několik různých materiálů pro membránu a její okraj, čímž je dosaženo čistých výšek a hlubokého, bohatého zvuku basů s nízkým zkreslením.

Díky kombinaci nově vyvinutého procesoru HD Noise Cancelling Processor QN2e a integrovaného procesoru V2 společnosti Sony disponuje model WF-1000XM5 přesným 24bitovým zpracováním zvuku a vysoce výkonným analogovým zesílením. Výsledkem je nízké zkreslení a křišťálově čistá reprodukce zvuku.

Základem modelu WF-1000XM5 je i nadále prvotřídní kvalita zvuku s podporou bezdrátového zvuku ve vysokém rozlišení díky technologii LDAC a také technologie DSEE ExtremeTM, která zvyšuje kvalitu komprimované digitální hudby v reálném čase. Sluchátka jsou navíc vybavena funkcí 360 Reality Audio, která vytváří pohlcující zvukový zážitek, jenž vás přenese do středu hudebního dění. [v]

Sluchátka WF-1000XM5 jsou vybavena technologií sledování pohybu hlavy, která zajišťuje realistický a přesvědčivý poslech díky automatickému přizpůsobení zvukových polí tak, aby kompenzovala pohyb vaší hlavy. Zvuky jsou přesně sladěny s displejem smartphonu, a to i při vašem pohybu, abyste byli zcela vtaženi do sledování po připojení ke kompatibilním smartphonům/službám [vi].

 

Dosud nejlepší kvalita hovorů od společnosti Sony

Model WF-1000XM5 má nyní vůbec nejlepší kvalitu hovorů od společnosti Sony [vii], která vám zřetelně zprostředkuje hlas v každé situaci, ať už jste v kanceláři, pracujete z domova, na veřejném prostranství nebo v hluku.

Díky algoritmu redukce šumu založenému na umělé inteligenci, který využívá zpracování hluboké neutrální sítě (DNN) a senzory kostního vedení, bude váš hlas křišťálově čistý a přirozený i v hlučném prostředí. Pokud jste navíc venku, struktura pro potlačení hluku větru minimalizuje jakýkoli hluk větru, takže budete mít vždy jistotu, že vás bude slyšet.

 

Pohodlný a krásný design

Sluchátka WF-1000XM5 byla navržena s ohledem na pohodlí a vyznačují se vylepšenou lesklou texturou a na dotek luxusním povrchem, takže je bude radost nosit. Tvar náušníků je vymodelován podle lidského ucha s ergonomickým designem, který zajišťuje bezpečné a stabilní usazení. ​ Tato sluchátka jsou navíc přibližně o 25 % menší a zhruba o 20 % lehčí než jejich předchůdce (WF-1000XM4), takže jejich nošení je pohodlnější po delší dobu.

Koncovky sluchátek s izolací hluku jsou vyrobeny z exkluzivního materiálu, který nejen zlepšuje usazení, ale také zvyšuje pohodlí tím, že díky nově navrženému tvaru snižuje tlak v uchu. Koncovky se navíc dodávají ve čtyřech různých velikostech, včetně extra malých (velikost SS), takže si můžete vybrat, které vám dokonale padnou do uší.

 

Bezproblémový zážitek z poslechu

Model WF-1000XM5 je také vybaven funkcí automatického přehrávání Auto Play pro poslech bez nutnosti obsluhy. Přehrávání hudby si můžete načasovat a přizpůsobit podle svých preferencí, například když si nasazujete sluchátka do uší nebo když se vydáte na krátkou procházku. Snadno si tak zlepšíte náladu. Kromě toho vás zvukové notifikace informují o důležitých událostech, takže telefon může zůstat pohodlně v kapse. Propojením zařízení se službami Spotify, Endel a Apple Music [viii], získáte přístup ke své oblíbené hudbě a relaxačním zvukům, aby byl váš zážitek z poslechu skutečně jedinečný [ix][x]. Stejně jako model WF-1000XM5, také model WH-1000XM5 nyní podporuje funkci automatického přehrávání Auto Play.

Pokud hledáte nové možnosti zábavy nad rámec hudby a filmů, sluchátka WF-1000XM5 využívají nové snímače a technologii prostorového zvuku, která vám zajistí pohlcující zvuk při hraní her s rozšířenou realitou, jako je Ingress od společnosti Niantic [xi]. Technologie sleduje pohyb hlavy a zvuk přenáší z různých směrů tak, aby dokonale odpovídal dění na obrazovce. [xii]

Sluchátka WF-1000XM5 jsou také vybavena oblíbenými funkcemi Sony, jako jsou Adaptive Sound Control a Speak-to-Chat, a funkcí Multipoint Connect, která umožňuje připojit dvě zařízení Bluetooth současně, takže při příchozím hovoru sluchátka automaticky poznají, které zařízení zvoní, a připojí se k tomu správnému. Zůstat ve spojení nebylo nikdy jednodušší díky funkcím Fast Pair a Swift Pair. Navíc můžete sluchátka WF-1000XM5 ovládat hlasem pomocí svého oblíbeného hlasového asistenta.

Díky až osmihodinové výdrži baterie [xiii] si můžete užívat hodiny nepřetržitého poslechu. Rychlé tříminutové nabíjení zajistí až 60 minut přehrávání. Technologie Qi navíc nabízí snadné bezdrátové nabíjení [xiv].

Sluchátka jsou voděodolná s krytím IPX4 [xv][xvi], takže vám v poslechu hudby nezabrání ani stříkající voda, pot nebo procházka v dešti.

Lepší pro životní prostředí

WF-1000XM5 využívá recyklované plastové materiály [xvii] a pro obal používá vlastní papírový materiál Original Blended Material společnosti Sony. Original Blended Material je ekologicky šetrný papírový materiál vyrobený z bambusu, vláken cukrové třtiny a recyklovaného papíru [xviii].

 

Cena a dostupnost

Model WF-1000XM5 bude v prodeji od srpna 2023 za doporučenou cenu 6999 CZK.

 

Více se o WF-1000XM5 dozvíte ZDE.


[i] K 10. dubnu 2023. Podle průzkumu společnosti Sony Corporation, který byl proveden podle směrnic JEITA na trhu sluchátek s potlačením okolního hluku ve stylu Truly Wireless

[ii] K 10. dubnU 2023. Podle průzkumu společnosti Sony Corporation, který byl proveden podle směrnic JEITA na trhu sluchátek s potlačením okolního hluku ve stylu Truly Wireless

[iii] K 26. červnu 2023 u skutečně bezdrátových sluchátek

[iv]K 10. dubnu 2023. Potlačení okolního hluku podle výzkumu společnosti Sony Corporation, měřeného podle směrnic JEITA pro 10 nejvýznamnějších značek (podle podílu na trhu) na trhu skutečně bezdrátových sluchátek s potlačením okolního hluku.

[v] Vyžaduje aplikaci Sony | Headphones Connect, která může vyžadovat předplatné služby streamování hudby, jež je zpoplatněno. Některé služby nemusí být v některých zemích/oblastech dostupné.

[vi] S chytrými telefony se systémem Android 13 schopnými sledovat pohyb hlavy si můžete vychutnat obsah s prostorovým zvukem (například Netflix nebo YouTube). Aplikace, které mohou využívat přehrávání prostorového zvukového obsahu a sledování pohybu hlavy, se liší v závislosti na smartphonu. Obsah ve formátu 360 Reality Audio si můžete vychutnat s Xperia 1V v aplikaci 360 Reality Audio Live, nugs.net nebo TIDAL. Některé služby nemusí být v určitých zemích/oblastech dostupné. Počet kompatibilních zařízení se bude rozšiřovat.

[vii] Od 26. června 2023 u skutečně bezdrátových sluchátek

[viii] Tato funkce je dostupná pro zařízení iOS

[ix] Nainstalujte aplikaci Auto Play a nastavte ji pomocí aplikace Sony | Headphones Connect. Platí podmínky pro dostupné partnerské služby a jejich obsah, jakož i související software (včetně operačních systémů). Obsah této aplikace se může změnit bez předchozího upozornění a tato aplikace může být aktualizována nebo ukončena bez předchozího upozornění.

[x] Nainstalujte aplikaci Spotify, Endel nebo Apple Music a nastavte ji pomocí aplikace Auto Play. Služby Auto Play, Spotify, Endel a Apple Music nemusí být v některých zemích/oblastech dostupné.

[xi] Služba nemusí být v některých zemích/oblastech dostupná.

[xii] Funkce budou k dispozici v létě 2023.

[xiii] 8 hodin (sluchátka) + 16 hodin (nabíjecí pouzdro), celkem 24 hodin při použití potlačení šumu a připojení Bluetooth®. 12 h (sluchátka) + 24 h (nabíjecí pouzdro), celkem 36 h při použití připojení Bluetooth® a vypnutém potlačení hluku.

[xiv] Nabíjecí podložka se prodává samostatně. Nabíjecí pouzdro je kompatibilní s bezdrátovými nabíjecími podložkami, které splňují standard Qi. V závislosti na použité bezdrátové nabíjecí podložce však nemusí být zařízení schopno správně nabíjet.

[xv] S výjimkou zvukovodu jednotky (výstupní zvukovod), větracích otvorů a otvorů pro mikrofon.

[xvi] Nabíjecí pouzdro ani koncovky sluchátek nejsou voděodolné.

[xvii] Recyklovaný plast je použit pro více částí těla sluchátek a pouzdra, může být variabilní.

[xviii] V závislosti na zeměpisné oblasti. Bez nátěrových a lepicích materiálů.

 

Tomáš Korch

PR Manager, Bison & Rose

 

 

Dostávejte aktualizace do své poštovní schránky

Kliknutím na „Odebírat“ potvrzuji, že jsem si přečetl/a Zásady ochrany osobních údajů a souhlasím s nimi.