Fotoaparát ALPHA 7 IV od společnosti Sony je víc než jen „základní fotoaparát“ díky 33megapixelovému full-frame snímači a vylepšenému ovládání při fotografování a nahrávání videa

ucrWIhHdd

Společnost Sony uvádí na trh také dva nové blesky, které dále rozšiřují výkonný systém osvětlení Alpha

 

Společnost Sony dnes představila tři nové přírůstky do své řady fotoaparátů a příslušenství – fotoaparát s výměnnými objektivy ALPHA 7 IV (model ILCE-7M4) s nově vyvinutým 33megapixelovým (přibližně efektivních) full-frame snímačem a dva nové blesky HVL-F60RM2 a HVL-F46RM.

 

Model ALPHA 7 IV posouvá pojem „základní“ u full-frame fotoaparátů na novou úroveň díky výjimečné kvalitě obrazu. Nový model je vybaven mnoha nejvyspělejšími zobrazovacími technologiemi od společnosti Sony, včetně nejnovějšího procesoru BIONZ XR™ a pokročilých funkcí ostření (AF), které vycházejí z vlajkového modelu Alpha 1, v kombinaci se zjednodušeným ovládáním a zvýšenou spolehlivostí pro fotografie a filmy. To z něj dělá dokonale všestranný fotoaparát pro nadšence i profesionály, kteří fotografují v nejrůznějších situacích. Model ALPHA 7 IV se také může pochlubit rozlišením 33 MP, bohatým zaměřím na natáčení videa a různými funkcemi podporujícími rostoucí poptávku po vzdálené komunikaci. Tím přináší nové pojetí toho, co všechno může „základní“ fotoaparát dokázat.

„Představením fotoaparátu Alpha 7 III jsme nastavili základní parametry, které by měly full-frame fotoaparáty nabízet, a nyní nastal čas tyto standardy nově definovat,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Model ALPHA 7 IV v sobě spojuje to nejlepší z obrazových technologií Sony a přináší fantastické zážitky při fotografování i natáčení videa. Uživatelé tak budou moci zachytit obsah přesně podle svých představ, ať už se ocitnou v jakékoli situaci.“

ALPHA 7 IV: Inovace nikdy nekončí

Nový fotoaparát ALPHA 7 IV je špičkový hybridní fotoaparát s vynikající kvalitou fotografií a vyspělou technologií videa s pokročilým ostřením, vylepšenou ovladatelností a funkcemi pro pracovní procesy. Při vývoji tohoto modelu byl také brán ohled na životní prostředí, proto se při výrobě těla využívá originální recyklovaný plast SORPLAS™ vyvinutý společností Sony. Také na obal byly využity recyklovatelné materiály a méně plastu.

 

Výjimečná kvalita obrazu

Díky nově vyvinutému 33MP full-frame obrazovému snímači Exmor R™ CMOS se zadním osvitem dosahuje novinka vynikající kvality obrazu a širokého rozsahu citlivosti ISO s možností rozšíření na ISO 50-204800. Vysoké rozlišení umožňuje fotoaparátu vyjádřit plynulou gradaci, jemné detaily a textury objektu při současném snížení šumu. Dynamický rozsah 15 kroků umožňuje široké možnosti vyjádření, zatímco nastavení Creative Look pomáhá bez námahy vytvářet originální vzhled fotografií i videa.

 

Nová úroveň výkonu ostření

Nejnovější procesor BIONZ XR™ používaný ve vlajkové lodi Alpha 1 poskytuje vysokorychlostní ostření, nepřerušované sériové snímání rychlostí 10 snímků za sekundu se sledováním AF/AE a velkou vyrovnávací paměť pro plynulé fotografování. ALPHA 7 IV sleduje objekty pomocí funkce Real-Time Tracking a 759 body AF s fázovou detekcí AF s vysokou hustotou ohniskové roviny s fázovou detekcí, který pokrývá přibližně 94 % plochy snímače. Kromě toho nyní poprvé dokáže funkce Real-time Eye AF sledovat kromě člověka také oči ptáků a zvířat, a to jak u statických snímků, tak u natáčení videa. Přesnost detekce lidské tváře a očí je také přibližně o 30 % lepší než u modelu Alpha 7 III.

 

Špičková filmová technologie

Model ALPHA 7 IV používá technologie převzaté ze skutečné filmové produkce včetně technologie S-Cinetone™ – která byla převzata z vysoce uznávané série kamer Cinema Line společnosti Sony používaných širokou škálou filmařů a tvůrců obsahu – a poskytuje tak bohatý filmový výraz. Vysoce kvalitního filmového záznamu je dosaženo díky záznamu 4K 60p v režimu Super 35mm a záznamu až 4K 30p s převzorkováním 7K v režimu full-frame. Nová kamera je také vybavena 10bitovým vzorkováním barev s hloubkou 4:2:2, které umožňuje přirozenou gradaci, kodek XAVC S-I™ uvnitř snímku pro efektivnější pracovní postupy při úpravách a XAVC HS™ pro dvojnásobnou účinnost komprese.

Aby bylo možné vyjít vstříc rostoucí potřebě přesného výkonu ostření při natáčení videa, jsou při použití fotoaparátu ALPHA 7 IV s objektivem Sony E-mount k dispozici jedinečné funkce ostření, včetně AF Assist, který podporuje přechody zaostření při použití automatického ostření, a funkce Focus Map, která vizualizuje hloubku ostrosti. Vůbec poprvé je nový fotoaparát řady Alpha vybaven funkcí Breathing Compensation, která eliminuje focus breathing a udržuje stálý úhel záběru při změnách zaostření. Funkci lze zapnout nebo vypnout.

 

Pokročilá funkčnost jako skutečný hybridní model

ALPHA 7 IV je hybridní fotoaparát pro fotografování a natáčení videa s vynikající ovladatelností a spolehlivostí, který uživateli umožňuje snadno přepínat z fotografování na natáčení videa a zpět podle potřeby. Novinkou v řadě fotoaparátů Alpha od společnosti Sony je dvojitý volič režimů, jehož spodní část slouží k volbě focení/natáčení/S&Q a horní část k volbě režimů Auto/P/A/S/M a MR (Memory Recall). To umožňuje uživatelům rychle vybírat a přepínat mezi jednotlivými nastaveními. Fotoaparát je také vybaven pětiosou optickou stabilizací obrazu, která přináší o 5,5 kroku vyšší rychlost závěrky, stejně jako vylepšeným gripem pro větší pohodlí a slotem pro média kompatibilní se standardem CFexpress typu A, jenž podporuje média s rychlejším zápisem a uvolňováním bufferu. OLED Hledáček Quad-VGA s 3,68 milionu bodů (přibližně) má navíc 1,6krát vyšší rozlišení než hledáček modelu Alpha 7 III, takže si uživatelé mohou vychutnat vylepšenou kvalitu obrazu s živým náhledem, která minimalizuje zkreslené barvy a zvyšuje rozlišení.

 

Tvůrci videí mohou nahrávat videa ve 4K 60p 10bit 4:2:2 nepřetržitě více než hodinu díky konstrukci odvádějící teplo. Režim optické stabilizace ‚Active Mode‘ napomáhá optimálnímu výkonu při nahrávání. Tvůrci mohou rovněž těžit z dotykového zadního LCD panelu typu 3.0 s 1.03 miliony bodů (přibližně), který se vyklápí do strany s možností vyklopení do různých úhlů, z tlačítka REC umístěného na horní straně fotoaparátu či vysokokapacitní baterie typu Z.

Tělo fotoaparátu ALPHA 7 IV je vyrobeno z hořčíkové slitiny, aby bylo robustní s minimální hmotností. Přepracovaná konstrukce a tlačítko zámku objektivu navíc přispívají ke zvýšené odolnosti proti prachu a vlhkosti.

 

Zdokonalení pracovních procesů

Díky různým možnostem připojení umožňuje model ALPHA 7 IV streamování a sdílení vysoce kvalitního obsahu přímo na místě, čímž splňuje rostoucí potřebu vzdálené komunikace v reálném čase, aniž by přitom utrpěla špičková kvalita obrazu a zvuku. Propojení mezi fotoaparátem a mobilní aplikací Imaging Edge Mobile™ zjednodušuje rozhraní Bluetooth a Wi-Fi 5 GHz/2,4 GHz umožňující rychlý přenos dat.

Fotoaparát má také novou funkci nazvanou „Shot Mark“, která umožňuje snadný přístup k označeným scénám ve videoklipu, a to ve fotoaparátu i v aplikacích Sony Catalyst Browse/Prepare.

 

Fotoaparát navíc disponuje řadou nových funkcí, které podporují živé streamování a vzdálenou komunikaci bez nutnosti použití specializovaného softwaru. Funkce UVC (USB Video Class) a UAC (USB Audio Class) promění fotoaparát ALPHA 7 IV po připojení k počítači nebo chytrému telefonu ve vysoce výkonnou kameru pro živé vysílání. Vysoká kvalita obrazu, jako je 4K 15p a 1080 FHD 60p, poskytuje realistický obraz pro vzdálené sdílení. Digitální zvukové rozhraní fotoaparátu ALPHA 7 IV lze spárovat s řadou mikrofonů a příslušenství pro zajištění vysoce kvalitního zvuku.

 

Společnost Sony plánuje nabídnout novou cloudovou službu „AI Video Editing Studio“ pro automatickou editaci pomocí technologie umělé inteligence. Aby se tvůrci mohli soustředit na kreativnější úkoly, „AI Video Editing Studio“ automaticky provede počáteční úpravy v cloudu pomocí umělé inteligence.

Společnost Sony se bude i nadále snažit poskytovat širokou škálu obrazových zážitků a služeb prostřednictvím aktivní integrace a rozvoje fotoaparátů, cloudu a umělé inteligence.

 

Navrženo s ohledem na životní prostředí

V souladu s úsilím společnosti Sony o ochranu životního prostředí vycházejícím ze strategie „Road to Zero“ bylo životní prostředí důležitým faktorem při vývoji designu, výroby a balení ALPHA 7 IV. Fotoaparát využívá recyklovaný plast SORPLAS™, který není závislý na neobnovitelných zdrojích a vyrábí se v závodech využívajících obnovitelnou energii, například solární energii. Obal výrobku rovněž využívá recyklovatelné materiály se sníženým obsahem plastů.

 

HVL-F60RM2 a HVL-F46RM: Výkonné blesky rozšiřují portfolio blesků pro systém Alpha

Model HVL-F60RM2 se směrným číslem GN 60 a pokrytím 20-200 mm ​ a HVL-F46RM se směrným číslem GN 46 a pokrytím 24-105 mm ​ jsou výkonné bezdrátové blesky, které nabízejí přesné ovládání, zvýšenou rychlost a intuitivní obsluhu. Jsou navrženy tak, aby splňovaly potřeby profesionálních i pokročilých tvůrců obsahu při fotografování s fotoaparáty Sony Alpha, včetně ALPHA 7 IV, a nabízely tak ultimátní set ke svícení se sérií Alpha díky detailní komunikaci mezi fotoaparáty.

 

Oba blesky mají vylepšený výkon pro sériové snímání s bleskem, a to až 200krát při 10 snímcích za sekundu u modelu HVL-F60RM2 a 60krát u modelu HVL-F46RM. Optimalizovaný zábleskový algoritmus zajišťuje u obou blesků odolnost proti přehřátí a sada čtyř Ni-MH (niklmetalhydridových) baterií dokáže dodat energii až pro 240 záblesků s dobou recyklace 1,7 s u modelu HVL-F60RM2 a až pro 320 záblesků s dobou recyklace 2,0 s u modelu HVL-F46RM.

 

Při použití v kombinaci s fotoaparáty řady Alpha umožňují uživatelům využívat jedinečné výhody komunikace a systému Alpha Lighting System. Například s fotoaparátem ALPHA 7 IV je kromě režimu sériového snímání Lo možný i režim řízení záblesku P-TTL pro každý snímek v režimu Mid a režimu Hi. Zkrátila se také časová prodleva odpálení blesku, takže umožňuje zachycení chvilkových výrazů obličeje a pohybu fotografovaného objektu.

 

Ve spojení s fotoaparátem Alpha 1 dosahuje HVL-F60RM2 fenomenální rychlosti až 20 snímků za sekundu při sériovém snímání ​ a s externím bateriovým adaptérem FA-EBA1 lze generovat přibližně 20 záblesků za sekundu po dobu více než 10 sekund. Při použití fotoaparátu Alpha 1 s blesky Sony včetně blesků HVL-F60RM2 a HVL-F46RM mohou uživatelé synchronizovat čas závěrky až 1/400 s, a rozšířit tak expresivní možnosti při fotografování v plnoformátovém režimu. Díky tiché elektronické závěrce fotoaparátu je navíc možné fotografovat s tichým bleskem, pokud je potřeba pracovat v absolutní tichosti.

 

Mezi další výhody systému HVL-F60RM2 a HVL-F46RM s fotoaparátem Alpha patří:

-Parametry blesku ovládané přímo z menu kompatibilního fotoaparátu

-Ovládání blesku spojené s detekcí obličeje na fotoaparátu

-Automatická korekce vyvážení bílé na základě informací o teplotě barev z blesku

 

Oba blesky se také vyznačují zvýšenou odolností a zdokonaleným ovládáním. Patice Multi Interface s unikátní kovovou paticí Sony s robustním bočním rámem výrazně zvyšuje pevnost a spolehlivost. Díky těsnění patice jsou blesky odolnější vůči prachu a vlhkosti. Vylepšení se dočkal také originální mechanismus otočné hlavy blesku HVL-F60RM2 „Quick Shift Bounce“, který umožňuje flexibilní polohování a optimální ovládání nasvícení a zabraňuje nechtěné změně úhlu odrazu.

 

Podporují bezdrátovou rádiovou komunikaci a mohou ovládat až 15 blesků a/nebo přijímacích jednotek v 5 skupinách prostřednictvím bezdrátové rádiové komunikace, což zvyšuje univerzálnost ovládání nasvícení.

 

Cena a dostupnost

Nový model ALPHA 7 IV bude v prodeji od poloviny prosince u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony za doporučenou maloobchodní cenu 74 990 Kč. Současně bude k dispozici doplňkové ochranné sklo na displej Screen Protect Glass Sheet PCK-LG2.

 

Fotoaparát je rovněž kompatibilní s Camera Remote Software Development Kit (SDK).

 

Blesk HVL-F60RM2 bude v prodeji od začátku prosince u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony za přibližnou maloobchodní cenu 16 900 Kč.

 

Blesk HVL-F46RM bude v prodeji od začátku prosince u řady autorizovaných prodejců společnosti Sony za přibližnou maloobchodní cenu 11 180 Kč.

 

Řada exkluzivních příběhů, videa a fascinující nový obsah natočený nejnovějšími fotoaparáty a dalšími produkty Sony najdete zde. Evropský fotografický portál společnosti Sony je k dispozici ve 22 jazycích a obsahuje podrobné informace o produktových novinkách, soutěžích a aktuální seznam akcí Sony v jednotlivých zemích.

 

Produktové video k novým modelům Alpha 7 IV, HVL-F60RM2 a HVL-F46RM můžete zhlédnout zde.

###

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Lucie Brochová, Consultant, PR agentura společnosti SONY, Bison & Rose, +420 739 483 442, e-mail: lucie.brochova@bisonrose.cz

Tento obal výrobku je recyklovatelný pouze v oblastech, které mají příslušné recyklační programy.

Až 10 snímků za sekundu v nepřetržitém režimu „Hi+" nebo až 8 snímků za sekundu v nepřetržitém režimu "Hi". Rychlost sériového snímání se může lišit v závislosti na podmínkách snímání. Testy společnosti Sony.

Není k dispozici při použití objektivů SELP1650, SEL18200LE nebo objektivů s bajonetem typu A.

Při zapnutí této funkce se může mírně změnit úhel záběru a kvalita obrazu. Breathing Compensation (změna úhlu záběru při přeostřování) není k dispozici pro nepodporované objektivy, záznam videa 120/100p, záznam S&Q při 120/100p nebo fotografie. Podporované objektivy naleznete zde.

Normy CIPA. Pouze otřesy ve směru náklonu/odklonu. Planární objektiv T* FE 50 mm F1,4 ZA. Dlouhá expozice NR vypnuta. ​ Režim statického snímku.

Mírný ořez fotografie v režimu Active Mode. „Standardní“ nastavení se doporučuje pro ohniskové vzdálenosti 200 mm a delší. Režim Active Mode není k dispozici při záznamu rychlostí 120 (100) snímků za sekundu.

Není zaručena 100% odolnost proti prachu a vlhkosti.

Verze 7.6 (bude brzy vydána) nebo novější.

Podporováno v nástroji Catalyst Browse/Prepare verze 2021.1 nebo novější.

Tento obal výrobku je recyklovatelný pouze v oblastech, které mají příslušné recyklační programy.

Ekvivalent 35 mm na full-frame snímačích

Ekvivalent 35 mm na full-frame snímačích

Úroveň výkonu blesku 1/32 při použití baterií Ni-MH

Při použití baterií Ni-MH. Testy společnosti Sony

Elektronická závěrka Alpha 1 v režimu sériového snímání Hi+. Výkonová úroveň blesku je ručně nastavena na 1/32.

Informace o funkční kompatibilitě naleznete na webových stránkách podpory společnosti Sony.

Informace o funkční kompatibilitě naleznete na webových stránkách podpory společnosti Sony.

Není zaručena 100% odolnost proti prachu a vlhkosti. Odolnost proti prachu a vlhkosti se liší také v závislosti na těle, ke kterému je jednotka připojena.

Dostávejte aktualizace do své poštovní schránky

Kliknutím na „Odebírat“ potvrzuji, že jsem si přečetl/a Zásady ochrany osobních údajů a souhlasím s nimi.