Galerie Xperia

Pozvedněte své fotografování a filmování na zcela novou úroveň. Smartphony Xperia přinášejí pokročilé technologie z fotoaparátů Sony Alpha do vaší dlaně. Podívejte se na některé z krásných snímků pořízených smartphony Xperia.

Zachyťte ten okamžik

Jednoduše namiřte a stiskněte spoušť, Xperia se postará o ostatní. Pořizujte krásné snímky na každý pokus i při slabém osvětlení. Získejte vynikající kvalitu obrazu s každým snímkem.

Automatické zaostření na oči

Díky technologii Eye AF z fotoaparátů Sony Alpha můžete rychleji zaostřit na portrétovaného člověka a snadno získáte nezapomenutelné snímky.

16mm superširokoúhlý objektiv

16mm širokoúhlý objektiv

26mm všestranný objektiv

26mm střední objektiv

52mm teleobjektiv

52mm teleobjektiv

Fotoaparát se třemi objektivy

Fotoaparát se třemi objektivy je zárukou vynikající kvality snímku v každé situaci.

Rozostření (bokeh) na makrofotografiích – rozostřené pozadí

Rozostření (bokeh) na makrofotografiích

Buďte kreativní a nechte fotografovaný objekt vyniknout na rozostřeném pozadí.

Rozostření (bokeh) na portrétních fotografiích – měkké rozostřené pozadí

Portrétní rozostření (bokeh)

Pořizujte krásné portréty s měkkým, rozostřeným pozadím.

Převezměte kontrolu

Ruční režim nabízí několik nastavení, která vám dají kreativní kontrolu nad výsledným snímkem. Od expozičního času až po hodnotu expozice – máte pevně v ruce vše, co potřebujete k dokonalému snímku.

Galerie umělců

Dominika Koszowska, profesionální fotografka

Dominika Koszowska, profesionální fotografka

Dominika, vítězka titulu Fotograf roku na 8. ročníku soutěže Mobile Photography Award for MPA, vystudovala grafický design na Institutu informačních technologií v Katowicích a katedru grafiky na polské Akademii výtvarných umění.

Dominika využívá charakteristiky ročních období, městských scenérií a nápaditou kompozici a pořizuje neuvěřitelné snímky městského prostředí, které nesou silný technický i emocionální náboj. Její práce byly vystavovány na více než tuctu výstav po celém světě.

Fotografie od Dominiky Koszowské
Fotografie od Dominiky Koszowské
Fotografie od Dominiky Koszowské
Fotografie od Dominiky Koszowské

Cinema Pro

Natáčejte filmy jako profesionálové. Společně s vývojáři digitálních filmových kamer Sony jsme vytvořili režim Cinema Pro, který vychází z funkcí kamer používaných profesionálními filmaři. Umožní vám využít barevné předvolby Vzhled, poměr stran 21:9, formát 4K HDR a snímkovou frekvenci 24 snímků za sekundu.

Podívejte se na inovativní krátký film „TASTE“

Natočeno s použitím Cinema Pro na smartphonu Xperia

Otevřete své smysly krátkému filmu „TASTE“ od Shep Films natočenému výhradně pomocí pokročilých technologií fotoaparátu Xperia a vytvořenému ve spolupráci se Sony Innovation Studios. „TASTE“ je příběh šéfkuchaře, který používá zcela novou technologii k zachycení chutí pomocí špičkového obrazového snímače. Následujeme šéfkuchaře na mezinárodní expedici za novými přísadami s cílem připravit jídlo, jaké dosud nikdo neochutnal.

Scénář a režie Chris Caldwell a Zeek Earl, Shep Films Světová premiéra na filmovém festivalu CinefestOZ, který zaštítil Glenn Gainor, Prezident společnosti Sony Innovation Studio

Režiséři Zeek Earl a Chris Caldwell

Podívejte se na natáčení filmu „TASTE“

Od jasných světel velkoměsta až po klidný venkov můžete sledovat epickou výpravu Zeeka Earla a Chrise Caldwella ze Shep Films na jejich misi vytvořit na smartphonu Xperia krátký film „TASTE“. S malým štábem a jednoduchou kamerou v podobě smartphonu Xperia probírali režiséři Zeek Earl a Chris Caldwell jedinečný příběh, který mohou vyprávět – a odvážně ho natočit v místech, kam by se s běžnou kamerou dostávali jen stěží.

Scénář a režie Chris Caldwell a Zeek Earl, Shep Films Světová premiéra na filmovém festivalu CinefestOZ, který zaštítil Glenn Gainor, Prezident společnosti Sony Innovation Studio

Filmový režisér Shinya Tsukamoto

Filmový režisér Shinya Tsukamoto

Shinya Tsukamoto vyhrál v roce 1988 hlavní cenu filmového festivalu PIA za snímek „The Adventures of Electric Rod Boy“. A v roce 1989 vyhrál hlavní cenu na italském Fantafestivalu, ve stejném roce, kdy byl uveden snímek „Tetsuo: The Iron Man“. Od té doby byly jeho filmy distribuovány po celém světě a také se stal pravidelným hostem mezinárodních filmových festivalů. Vyhrál mnoho cen v Japonsku i v zámoří.

„Nejstarší existující kino v Japonsku“

Místo: Takada Sekaikan, prefektura Niigata

Jeden z nejstarších kinosálů v Japonsku, Takada Sekaikan, natočený s použitím funkce Cinema Pro na smartphonu Xperia 1. Užijte si krásné obrazy získané funkcí Cinema Pro, které zachytily jedinečnou krásu a styl této historické budovy. Sledujte všestrannost smartphonu Xperia 1, který dokázal natočit scény, které by bez smartphonu ani natočit nešly.

Benátky, Itálie – fotografie ze smartphonu Cinema Pro

Adam Nicholas, profesionální filmař

Některé funkce nemusí být k dispozici ve všech zemích.