Xperia: stvořena pro hudbu

Zjistěte, proč je Xperia ideální volbou pro všechny milovníky hudby, od běžných posluchačů až po náročné audiofily.


Návrh zaměřený na zvuk

Seznamte se s klíčovými funkcemi a technologiemi, díky kterým Xperia nabízí opravdu mimořádný zážitek z poslechu.

První smartphone na světě, které prostřednictvím svých stereofonních reproduktorů přehrává a reprodukuje formát 360 Reality Audio

K poslechu hudby ve formátu 360 Reality Audio byla dříve na smartphonu zapotřebí kompatibilní sluchátka. S nejnovějšími modely Xperia si jej ale teď můžete užít i prostřednictvím vestavěných plnohodnotných stereofonních reproduktorů. Můžete se tedy nechat obklopit zvukem téměř jako na koncertu nebo při poslechu umělce nahrávajícího ve studiu.

Dokonalejší hardware

Nedávná vylepšení hardwaru v zařízeních Xperia výrazně zvyšují celkovou kvalitu zvuku, ať jej posloucháte z vestavěných reproduktorů, nebo z vašich oblíbených sluchátek.

Xperia se zobrazeným rozhraním přehrávače hudby. Z vestavěných reproduktorů telefonu vychází stylizované modré zvukové vlny.
Poslech z vestavěných reproduktorů

Plnohodnotné stereofonní reproduktory vestavěné v přední části smartphonu Xperia jsou navrženy tak, aby vylepšovaly akustický tlak a současně eliminovaly vibrace. Hlasitost zvuku se zvýšila asi o 40 procent a zvuk je také čistější. 

Poslech ze sluchátek

3,5mm zvukový konektor, který je na smartphonech Xperia dnes už běžnou záležitostí, nabízí vynikající kvalitu zvuku. Hlasitost zvuku ve sluchátkách připojených kabelem se zvýšila asi o 40 procent a snížilo se také zkreslení zvuku. 

Dva smartphony Xperia – jeden zobrazuje přehrávač hudby a druhý leží displejem dolů vedle 3,5mm sluchátkového konektoru
Přepněte si stereofonní hudbu na prostorový zvuk 360 Spatial Sound

Chcete si při streamování hudby užívat vyšší kvalitu zvuku? Díky nové funkci prostorového zvuku 360 Spatial Sound dokáže Xperia rozšířit v reálném čase komprimované soubory a stopy s dvoukanálovým stereo zvukem a doslova vás obklopit zvukem. Tato technologie funguje s místními zvukovými soubory a streamovacími službami a zvyšuje váš zážitek z poslechu.

Nastavení zvuku 360 Spatial Sound

Nastavit zvuk 360 Spatial Sound na smartphonu Xperia je nebývale snadné. Stačí přejít do nabídky Zvuk, zvolit položku Nastavení zvuku a pak s pomocí přepínače aktivovat funkci 360 Spatial Sound.

Jak funguje zvuk 360 Spatial Sound?

Podívejte se na video, ve kterém se dozvíte, jak funkce 360 Spatial Sound umocňuje váš zážitek z poslechu.Reakce umělců – poslech na smartphonu Xperia

Kdo by mohl přehrávání zvuku lépe posoudit než samotní umělci, kteří hudbu nahrávají? Několik z nich jsme požádali, ať nám řeknou, co si myslí.

Skupina Citizen Queen otestovala smartphone Xperia

Podívejte se, jak dívčí skupina Citizen Queen z USA hodnotí hudební zážitek, který Xperia poskytuje.

idom zkouší zvuk na smartphonu Xperia

Podívejte se na video, ve kterém se dozvíte, jak umělec a hudebník idom hodnotí zvuk smartphonu Xperia.Vytvořeno ve spolupráci se Sony Music Entertainment

Aby zvuk opravdu zněl tak, jak umělec zamýšlel, zapojili jsme do vývoje smartphonu Xperia Marka Wildera, zvukaře v Battery Studios společnosti Sony Music Entertainment, a požádali ho, ať vyladí a prověří jeho reproduktory a sluchátka.

Snímek Marka Wildera u mixážního pultu ve zvukovém studiu
Představujeme legendárního zvukaře Marka Wildera

Mark Wilder, hlavní zvukař v Battery Studios, společnosti ze skupiny Sony Music Entertainment v New Yorku, je v oblasti zvuku opravdovou legendou. V rámci své více než třicetileté kariéry pracoval na více než 3 000 albech, jedenáctkrát byl nominován na cenu Grammy a šestkrát ji získal. Nikdo není lépe způsobilý okomentovat zážitek z poslechu na smartphonu Xperia.

„Zvuk má barvu a rozměr a vyvolává pocit, že je pevně ukotvený.“

Jaký máte ze zvuku smartphonu Xperia celkový dojem?


Mark:
Zaprvé, zvuk má barvu a rozměr a vyvolává pocit, že je pevně ukotvený (je masivní a uzemněný). V ozvěnách, prodlevách a dalších efektech vynikají detaily a vyplňují prostor. Zřetelněji se projevuje dynamika jednotlivých zkombinovaných zvuků. Máte pocit, že rytmické prvky jsou ve vzájemném souladu, a hudba je díky tomu více strhující. Je to velice muzikální telefon a zážitek z poslechu přes reproduktor je úžasný.

Z hlediska kvality zvuku je to velký krok vpřed. Zvuk přehrávaný přes reproduktor je velice ukotvený a silný a má ten nejbohatší tón, s jakým jsem se zatím setkal. Poslouchat hudbu z reproduktorů je opravdová radost. Velice působivý byl i výstup na sluchátka. Vytváří dynamický zvuk s kompletní zvukovou scénou. Jen nerad jsem přestal poslouchat.

Záběr zblízka na osobu u zvukového mixážního pultu, která zapojuje sluchátka do 3,5mm konektoru na smartphonu Xperia
Snímek Marka Wildera, který si prohlíží smartphone Xperia 1 II

Jak tedy reproduktor zní?


Mark:
Na tomto telefonu Xperia mě opravdu zaujalo, jak jasný zvuk má. Detaily, pozadí a prostor mezi nástroji jsou mnohem jasnější než cokoli, co jsem kdy slyšel z mobilního telefonu. Zvuk má větší sílu a důraz, je mnohem výraznější. Dynamický přechod od malých změn v dynamice až k těm dramatičtějším připomíná zvuk větších širokopásmových reproduktorů. Je to úchvatné, takový zvuk vám poskytne mnohem silnější poslechový zážitek.

A co když posloucháte ze sluchátek?

Mark:
Když jsem poprvé poslouchal přes kabelová sluchátka, skutečně mě překvapilo, jaký zvukový výraz tato Xperia má. Kvalita zvuku, prostor, čistota a hlasitost – všechno se to zdá mnohem propracovanější, než co si kdy u mobilního telefonu pamatuji. Na cesty si s sebou beru Walkman® a moc jsem se těšil na chvíli, kdy si budu moci vybrat, jestli budu venku poslouchat hudbu na Walkmanu, nebo na smartphonu. A myslím, že ten den již nadešel.

Co si myslíte o 3,5mm sluchátkovém konektoru?


Mark:
Rád poslouchám zvuk ze sluchátek přes kabel. Připadá mi pak, že jsem s hudbou tak nějak více propojený. Chci, aby zesílení vycházelo z telefonu, a když jsem poprvé uviděl tento telefon s konektorem pro sluchátka, měl jsem z něho velikou radost.

Zdokonalení akustického zážitku na smartphonu Xperia

Podívejte se, jak Mark Wilder a Kenichi Matsumoto, zvukový technik společnosti Sony Corporation, spolupracovali na utváření zvuku smartphonu Xperia.