Xperia: stvořena pro hudbu

Zjistěte, proč je Xperia ideální volbou pro všechny milovníky hudby, od běžných posluchačů až po náročné audiofily.


Návrh zaměřený na zvuk

Seznamte se s klíčovými funkcemi a technologiemi, díky kterým Xperia nabízí opravdu mimořádný zážitek z nahrávání a poslechu.

Představujeme aplikaci Music Pro 
Jak používat aplikaci Music Pro
Co si o aplikaci Music Pro myslí profesionálové
Dokonalejší hardware

Nedávná vylepšení hardwaru v zařízeních Xperia výrazně zvyšují celkovou kvalitu zvuku, ať jej posloucháte z vestavěných reproduktorů, nebo z vašich oblíbených sluchátek.

360 Reality Audio na vašem smartphonu Xperia

K poslechu hudby ve formátu 360 Reality Audio byla dříve na smartphonu zapotřebí sluchátka. S nejnovějšími modely Xperia si jej však nyní můžete užívat i prostřednictvím vestavěných plnohodnotných stereofonních reproduktorů. Můžete se tedy nechat obklopit zvukem téměř jako na koncertu nebo při poslechu umělce nahrávajícího ve studiu.

Žena poslouchá se zavřenýma očima hudbu z plnohodnotných stereo reproduktorů smartphonu Xperia – světelné tečky kolem hlavy ilustrují 360 Reality Audio
360 Reality Audio a skutečné stereo reproduktory
Žena se zavřenýma očima poslouchající hudbu ze sluchátek – světelné tečky kolem její hlavy reprezentují formát 360 Reality Audio
360 Reality Audio se sluchátky


Reakce umělců – poslech na smartphonu Xperia

Kdo by mohl přehrávání zvuku lépe posoudit než samotní umělci, kteří hudbu nahrávají? Několik z nich jsme požádali, ať nám řeknou, co si myslí.

Vytvořeno ve spolupráci se Sony Music Entertainment

Aby zvuk opravdu zněl tak, jak umělec zamýšlel, zapojili jsme do vývoje smartphonu Xperia Marka Wildera, zvukaře v Battery Studios společnosti Sony Music Entertainment, a požádali ho, ať vyladí a prověří jeho reproduktory a sluchátka.

Snímek Marka Wildera u mixážního pultu ve zvukovém studiu
Představujeme legendárního zvukaře Marka Wildera

Mark Wilder, hlavní zvukař v Battery Studios, společnosti ze skupiny Sony Music Entertainment v New Yorku, je v oblasti zvuku opravdovou legendou. V rámci své více než třicetileté kariéry pracoval na více než 3 000 albech, jedenáctkrát byl nominován na cenu Grammy a šestkrát ji získal. Nikdo není lépe způsobilý okomentovat zážitek z poslechu na smartphonu Xperia.

„Zvuk má barvu a rozměr a vyvolává pocit, že je pevně ukotvený.“

Jaký máte ze zvuku smartphonu Xperia celkový dojem?


Mark:
Zaprvé, zvuk má barvu a rozměr a vyvolává pocit, že je pevně ukotvený (je masivní a uzemněný). V ozvěnách, prodlevách a dalších efektech vynikají detaily a vyplňují prostor. Zřetelněji se projevuje dynamika jednotlivých zkombinovaných zvuků. Máte pocit, že rytmické prvky jsou ve vzájemném souladu, a hudba je díky tomu více strhující. Je to velice muzikální telefon a zážitek z poslechu přes reproduktor je úžasný.

Z hlediska kvality zvuku je to velký krok vpřed. Zvuk přehrávaný přes reproduktor je velice ukotvený a silný a má ten nejbohatší tón, s jakým jsem se zatím setkal. Poslouchat hudbu z reproduktorů je opravdová radost. Velice působivý byl i výstup na sluchátka. Vytváří dynamický zvuk s kompletní zvukovou scénou. Jen nerad jsem přestal poslouchat.

Záběr zblízka na osobu u zvukového mixážního pultu, která zapojuje sluchátka do 3,5mm konektoru na smartphonu Xperia
Snímek Marka Wildera, který si prohlíží smartphone Xperia 1 II

Jak tedy reproduktor zní?


Mark:
Na tomto telefonu Xperia mě opravdu zaujalo, jak jasný zvuk má. Detaily, pozadí a prostor mezi nástroji jsou mnohem jasnější než cokoli, co jsem kdy slyšel z mobilního telefonu. Zvuk má větší sílu a důraz, je mnohem výraznější. Dynamický přechod od malých změn v dynamice až k těm dramatičtějším připomíná zvuk větších širokopásmových reproduktorů. Je to úchvatné, takový zvuk vám poskytne mnohem silnější poslechový zážitek.

A co když posloucháte ze sluchátek?

Mark:
Když jsem poprvé poslouchal přes kabelová sluchátka, skutečně mě překvapilo, jaký zvukový výraz tato Xperia má. Kvalita zvuku, prostor, čistota a hlasitost – všechno se to zdá mnohem propracovanější, než co si kdy u mobilního telefonu pamatuji. Na cesty si s sebou beru Walkman® a moc jsem se těšil na chvíli, kdy si budu moci vybrat, jestli budu venku poslouchat hudbu na Walkmanu, nebo na smartphonu. A myslím, že ten den již nadešel.

Co si myslíte o 3,5mm sluchátkovém konektoru?


Mark:
Rád poslouchám zvuk ze sluchátek přes kabel. Připadá mi pak, že jsem s hudbou tak nějak více propojený. Chci, aby zesílení vycházelo z telefonu, a když jsem poprvé uviděl tento telefon s konektorem pro sluchátka, měl jsem z něho velikou radost.

Zdokonalení akustického zážitku na smartphonu Xperia

Podívejte se, jak Mark Wilder a Kenichi Matsumoto, zvukový technik společnosti Sony Corporation, spolupracovali na utváření zvuku smartphonu Xperia.

Vyzkoušejte si zdarma hudební službu se smartphonem Xperia

S vybranými modely smartphonů Xperia si můžete zdarma vyzkoušet TIDAL a navíc jednu z následujících hudebních služeb: Amazon Music, 360 by deezer nebo nugs.net. Nabízí se vám tak jedinečná příležitost zažít technologii 360 Reality Audio.

TIDAL
Loga 360 Reality Audio a TIDAL
Získejte zdarma 3 měsíce služby TIDAL

Aktivujte s použitím předinstalované aplikace

Noví předplatitelé služby TIDAL získají při koupi vybraných modelů Xperia předplatné TIDAL Hi-Fi na tři měsíce zdarma včetně formátu 360 Reality Audio.

Amazon Music, 360 by deezer a nugs.net
Loga 360 Reality Audio, Amazon Music Unlimited, nugs.net a 360 by deezer
Vyzkoušejte zdarma Amazon Music, 360 by deezer nebo nugs.net

Je zapotřebí registrace ve službě My Sony.

U vybraných modelu Xperia si můžete zvolit tříměsíční zkušební období služby 360 by deezer nebo nugs.net nebo čtyřměsíční zkušební období služby Amazon Music. Všechny tři služby podporují technologii 360 Reality Audio, takže si můžete vyzkoušet tento jedinečný a pohlcující zvukový zážitek. 

Jak získám bezplatné zkušební období hudební služby?

Získat bezplatné zkušební období služby Amazon Music, 360 by deezer nebo nugs.net je snadné – stačí provést tyto tři jednoduché kroky.

Podmínky

Poukaz na bezplatné vyzkoušení technologie 360 Reality Audio vyžaduje, abyste se registrovali do jedné ze stanovených hudebních služeb.

Poukaz opravňuje k bezplatnému tříměsíčnímu zkušebnímu období služby 360 by deezer nebo nugs.net nebo k čtyřměsíčnímu bezplatnému období služby Amazon Music. Nabídka platí do 31. března 2023.

Poukaz platí jen pro nové účty hudebních služeb a více účtů není povoleno.

Hudební služby vyžadují registraci platební karty nebo jiného způsobu platby.

Na konci bezplatného tříměsíčního období na vyzkoušení (čtyřměsíčního v případě služby Amazon Music) bude služba automaticky prodloužena a bude za ni účtován poplatek.

Hudební služba vyžaduje připojení k internetu.