#TravelByXperia

@SonyXperia na Instagramu

Hashtag #TravelByXperia na instagramovém účtu SonyXperia na oranžovém pozadí
Vydejte se na virtuální cestu kolem světa se smartphonem Xperia

V roce 2020 se naše životy výrazně změnily a spolu s nimi se změnil i způsob, jakým cestujeme. V době, kdy nám běžné cestování připadá jako nedosažitelná fantazie, je cílem kampaně #TravelByXperia sblížit lidi z celého světa prostřednictvím jejich lásky k dobrodružství. Vychutnejte si vše od úchvatných městských panoramat po detaily z venkova a objevujte svět se smartphony Xperia – nikdy nevíte, na co narazíte. 


Objevte zázraky Japonska

Vydejte se na cestu s dvojicí Ippei a Janine a ponořte se do bujných lesů kolem jedné z nejstarších poutních stezek v Japonsku.

© Ippei & Janine. Všechny snímky pořídili profesionální fotografové Ippei a Janine. Veškeré snímky byly pořízeny smartphonem Xperia. 

U vody pořízený portrét dvojice, kterou v pracovním i soukromém životě tvoří fotografové Ippei a Janine
Seznamte se: Ippei a Janine

Ippei a Janine tvoří fotografickou dvojici. Žijí v Tokiu a specializují se na fotografie, které působí jako záběry z filmů. Tvoří přirozené a emotivní venkovní snímky životního stylu a fotografují na zakázku páry a rodiny. Jejich fotografie byly uveřejněny v desítkách globálních mediálních publikací a bezpočtu reklamních kampaní.

Ippei a Janine se dělí o své postřehy ze své cesty po Japonsku

Objevte krásu venkovské krajiny na Tchaj-wanu 

Hsiang Li (přezdívaný Rookie) oslavuje rozmanitou krajinu okresu Chua-lien na Tchaj-wanu.

© Hsiang Li (Rookie). Veškeré snímky vytvořil profesionální fotograf Hsiang Li (Rookie). Veškeré snímky byly pořízeny smartphonem Xperia.

Portrét fotografa Hsianga Li, který sedí na kamenné zídce a drží svůj fotoaparát
Seznamte se: Hsiang Li (Rookie)

Hsiang Li (přezdívaný Rookie) se narodil v okrese Jiali v Tainanu a působí jako fotograf u společnosti Sony Taiwan. V roce 2014 začal pořizovat snímky lidí a scén, s nimiž se setkal během své práce poštovního doručovatele. Později své fotografie nahrál s hashtagem Postman Diary (Deník pošťáka) na Instagram, kde se přes noc staly senzací. Snímky, které Li pořídil, jsou upřímným vyznáním jeho rodné zemi a ukazují jeho vřelý vztah a náklonnost vůči lidem a místům, díky nimž je Tchaj-wan tak jedinečný.

Hsiang Li (přezdívaný Rookie) důkladně otestoval smartphone Xperia
Prohlédněte si ulice Hongkongu

Billy Ha pořídil fotografie v dokumentárním stylu, prostřednictvím kterých můžete poznat lidi a ulice Hongkongu.

© Billy Ha. Veškeré snímky vytvořil profesionální fotograf Billy Ha. Veškeré snímky byly pořízeny smartphonem Xperia. 

Fotografie, na níž je zachycen Billy Ha
Billy Ha

Billy se narodil v Hongkongu, dětství strávil v USA a pak se vrátil domů. V roce 2016 začal fotografovat ulice ve svém okolí. Nejraději pořizuje snímky lidi, kteří obvykle zůstávají bez povšimnutí. Ve své práci klade důraz na detaily a výrazy chodců. V současnosti se zaměřuje na sociální dokumenty – každá z jeho fotografií vypráví nějaký příběh. Rád zachycuje jedinečné momenty lidského chování a snaží se pro každý ze svých snímků nacházet různé kompozice a nevšední úhly pohledu.

Billy Ha odhaluje svá oblíbená místa pro fotografování v Hongkongu

Zažijte sezónu tulipánů v celé jejich kráse

Synonymem jara jsou v Nizozemsku tulipány – a pro fotografa Alberta Drose je velkým potěšením tuto podívanou zachytit.

© Albert Dros. Veškeré snímky vytvořil profesionální fotograf Albert Dros. Veškeré snímky byly pořízeny smartphonem Xperia. 

Portrét fotografa Alberta Drose, který s použitím svého smartphonu fotografuje jediný žlutý tulipán v poli červených tulipánů
Seznamte se: Albert Dros 

Albert Dros je profesionální krajinářský fotograf z Nizozemska. Snaží se zachytit místa a okamžiky s ohledem na svou jedinečnou vizi a styl. Vytváří tak výrazné snímky plné života a někdy také snímky, které jakoby vystupovaly z pohádky. Albert spolupracuje s mnoha značkami fotografického odvětví a je oficiálním ambasadorem Sony Imaging. Jeho práce se objevily v nejvýznamnějších světových zpravodajských médiích a časopisech, například TIME, National Geographic nebo Adobe.

Ochutnejte Paříž

Nasajte atmosféru pařížského života díky nejnovějším fotografiím tamního rodáka Laurent Derossi.

© Laurent Derossi. Veškeré snímky byly pořízeny profesionálním fotografem Laurent Derossi. Veškeré snímky byly pořízeny pomocí smartphonu Xperia. 

Laurent Derossi před Eiffelovou věží
Seznamte se s pařížským fotografem Laurent Derossi

Laurent Derossi (@Parisexplorer) je pařížský fotograf, který pochází z města Metz a zaměřuje se na urbanistické a cestovatelské fotografie. Laurent, od přírody zvídavý člověk a dobrodruh, prozkoumává pařížské ulice a hledá jedinečné perspektivy. Laurent sdílí své fotografie na svých webových stránkách a sociálních sítích, kde ho sledují desítky tisíc lidí.

Laurent Derossi vypráví o fotografování Paříže
Užijte si švédské dobrodružství

Vyrazte na výlet do malebných hor nebo k jezerům a vychutnejte si krásu zimní švédské krajiny s Tobias Hägg.

© Tobias Hägg. Veškeré snímky byly pořízeny profesionálním fotografem Tobias Hägg. Veškeré snímky byly pořízeny pomocí smartphonu Xperia. 

Fotografie Tobiase Hägga
Seznamte se se švédským fotografem Tobias Hägg

Tobias Hägg (na sociálních sítích známý jako Airpixels) je švédský fotograf a kameraman žijící na okraji Stockholmu. Tobias rád prozkoumává krajinu a vydává se na různá dobrodružství. Cestuje do vzdálených končin, kde prostřednictvím fotografií a videí zachycuje momenty z jedinečných perspektiv. V knize Masters of Drone Photography byl označen za jednoho ze 14 nejlepších fotografů a rovněž působí jako porotce v Cewephotoworld, jedné z největších fotografických soutěží na světě.

Tobias Hägg vysvětluje svou filozofii fotografování 

Vypravte se do centra New Yorku

Objevte tvář New Yorku, jak ji většina lidí nezná, zachycenou objektivem Crissibeth Cooper.

© Crissibeth Cooper. Veškeré snímky byly pořízeny profesionální fotografkou Crissibeth Cooper. Veškeré snímky byly pořízeny pomocí smartphonu Xperia. 

Fotografie Crissibeth Cooper
Seznamte se s newyorkskou fotografkou Crissibeth Cooper

Crissibeth Cooperová, která se narodila a vyrůstala v New Yorku, se zaměřuje na vytváření přesně zkomponovaných snímků často využívajících symetrii a zlatý řez. Mezi oblíbená témata její práce patří pozornost přitahující linie, odrazy, architektura, úběžné body a městské scenérie. Její díla vystavovaly organizace a galerie Highline a Sony Square v New Yorku a její kreativní fotografie se objevují na webu Getty Images. Je zakládající členkou sdružení Sony Alpha Imaging Collective.

Poslechněte si, jakým způsobem Crissibeth zachycuje New York
Objevte tipy a triky od Tiffany Nguyen #TravelByXperia
Tiffany Nguyenová stojící na silnici
Seznamte se s Tiffany Nguyen

Tiffany je fotografka zaměřující se na cestovatelské fotografování. Pochází z jižní Kalifornie a pyšní se širokým portfoliem. Byla jednou z prvních členek skupiny Sony Alpha Imaging Collective a svou inspiraci nachází právě v cestování. Nejraději objevuje nová místa a kultury.


Zapojte se do akce #TravelByXperia


 Pokud chcete, aby účet @SonyXperia sdílel váš snímek, je nutné:

Přečíst si podmínky a ujednání, než se do této kampaně zapojíte

Sdílejte s následujícími hashtagy: #TravelByXperia
Přidejte název své země nebo oblasti, např. #France
Název vašeho zařízení Xperia, např. #Xperia1III

Za předpokladu, že budete fotit s použitím zařízení Xperia, nezáleží na tom, jaký model smartphonu použijete. Pokud se rozhodneme sdílet vaši fotografii, nejprve vás budeme kontaktovat prostřednictvím přímé zprávy na Instagramu. 

Zobrazení podmínek a ujednání