3 Modely
3 Modely

Rok výroby

Rok výroby

139 cm (55")
XR-55X90K/P
139 cm (55") 
XR-55X90K/P

Rok výroby

  • Ø
164 cm (65")
XR-65X90K/P
164 cm (65") 
XR-65X90K/P

Rok výroby

  • Ø
189 cm (75”)
XR-75X90K/P
189 cm (75”) 
XR-75X90K/P

Rok výroby

  • Ø

Funkce

Barevné horkovzdušné balóny na poli v noci, se stromy v pozadí

4K Full Array LED

Ať už budete sledovat cokoli, uvidíte to díky našemu unikátnímu procesoru Cognitive Processor XR™ ve zvýšené kvalitě blížící se rozlišení 4K. Naše podsvícení Full Array LED precizně ovládané pomocí naší unikátní technologie řídí podsvícení jednotlivých oblastí a dokáže tak nabídnout realistický kontrast světlých i tmavých míst současně. Můžete si tak vychutnat dokonalejší obraz s realistickou hloubkou a kontrastem.

Snímek čipu procesoru Cognitive Processor XR na černozlatém hvězdném pozadí

Cognitive Processor XR™

Posuňte obraz a zvuk na novou úroveň díky procesoru Cognitive Processor XR™. Náš revoluční procesor v televizorech Sony BRAVIA XR™ reprodukuje obsah způsobem, který odpovídá vlastnostem lidského zraku a sluchu, a umožňuje tak dosáhnout neuvěřitelně realistického zážitku ze sledování. Pomocí křížové analýzy a vyčištění obrazu, zejména kolem ústředního bodu, vzniká realistická hloubka, mimořádný kontrast a nádherně živé barvy. 

Detailní snímek ovoce, včetně různých bobulovin, grapefruitu, melounu a kiwi

XR Triluminos Pro

Panel s podsvícením Full Array LED a technologií XR Triluminos Pro, které pohání procesor Cognitive Processor XR™, umožňuje televizoru X90K/P reprodukovat přes miliardu barev s nepatrnými rozdíly, jaké pozorujete v reálném světě. Umí detekovat barvy na základě sytosti, odstínu a jasu a reprodukovat přirozené odstíny, zejména zelené a červené barvy.

Snímek velmi detailních záběrů horských květin předvádějící účinek technologie XR HDR Remaster

XR HDR Remaster

Díky technologii XR HDR Remaster dokáže tento televizor rozpoznat každý objekt na obrazovce, analyzovat jeho barvu a upravit kontrast, aby poskytl ještě realističtější obraz. Zpracování založené na objektech a využívající technologii BRAVIA XR posouvá přesnost na zcela novou úroveň přidáním úprav odstínů, sytosti, jasu, vektoru pohybu, šířky pásma a dalších parametrů. Výsledkem jsou výjimečně reálně vypadající scény s větší hloubkou, realistickými texturami a přirozenými barvami.

Snímek znázorňující účinek technologie XR Contrast Booster na horkovzdušném balónu

XR Contrast Booster 10

Technologie XR Contrast Booster přesným vyvážením světelného výkonu na celé obrazovce, ztlumením některých oblastí a zesílením jiných upravuje jas tak, aby dosáhla vyšších krajních hodnot v odlescích a sytějších odstínů černé ve stínech. Vzhledem k tomu, že světlé oblasti jsou světlejší a tmavé oblasti tmavší, scény vypadají realističtěji s mimořádnou hloubkou a úrovní detailů.

Detailní záběr ptačího peří

XR 4K Upscaling

Díky funkci XR 4K Upscaling si můžete užívat zábavu v kvalitě blízké 4K, ať už sledujete jakýkoli obsah nebo zdroj. Náš procesor Cognitive Processor XR™ má přístup k ohromnému množství dat a dokáže inteligentně obnovit ztracené textury a detaily, aby zajistil realistický obraz.

Detailní záběr na list předvádějící schopnosti technologie XR Super Resolution pro rozlišení 4K

4K XR Super Resolution

Technologie XR Super Resolution rozpozná jednotlivé objekty v obraze a reprodukuje na obrazovce prakticky skutečné textury. Náš procesor BRAVIA XR přesně analyzuje a zpracovává data tak, aby poskytoval obraz v rozlišení 4K, které je čtyřnásobkem rozlišení Full HD, a obohatil scény o skutečné detaily a textury.

Snímek západu slunce a moře předvádějící technologii XR Smoothing pro rozlišení 4K

4K XR Smoothing

Technologie XR Smoothing vytváří při sledování televizoru plynulý, přirozený obraz v rozlišení 4K, a to bez pruhů, které se mohou objevit u jiných televizorů. Scény jsou reprodukovány s tisíci tónů, stínů a gradací, takže vypadají neuvěřitelně reálně.

Obrázek surfaře zobrazující detaily bez rozmazání vlny

XR Motion Clarity 

Sledování sportovních přenosů a akčních filmů je nyní ještě lepší. Náš procesor Cognitive Processor XR™ s technologií XR Motion Clarity™ pomocí analýzy pohybu z několika snímků zajistí, že obraz bude plynulý a zřetelný.

Logo režimu 4K/120 sn./s

4K / 120 sn./s

Buďte napřed v soutěži s televizory BRAVIA. S rozhraním HDMI 2.1 můžete v kompatibilních hrách dosáhnout obnovovací frekvence až 120 sn./s a díky téměř okamžité akci na obrazovce se můžete pustit do jakékoli výzvy při hraní stříleček, sportovních her i her náročných na výkon. Užijete si také mimořádně plynulé hraní her díky snížené prodlevě vstupu 8,5 ms při rozlišení 4K / 120 sn./s a speciální herní režim.

Snímek na rozdělené obrazovce znázorňující žlutý sportovní vůz, který ilustruje hraní s lepší odezvou v režimu ALLM

Automatický režim s nízkou latencí

Díky automatickému režimu, kterým disponuje rozhraní HDMI 2.1, televizor BRAVIA rozpozná konzoli a automaticky přepne do režimu s nízkou latencí. Výsledkem je plynulejší hraní s lepší odezvou, která je zásadní pro náročné a svižné hry.

Snímek na rozdělené obrazovce znázorňující ženskou příslušnici zvláštní vojenské jednotky v bojové hře, který ilustruje plynulejší hraní v režimu VRR

Proměnlivá obnovovací frekvence

Proměnlivá obnovovací frekvence, kompatibilní s HDMI 2.1, umožňuje televizorům BRAVIA eliminovat zpoždění a zasekávání obrazovky. Tento televizor upravuje obnovovací frekvenci obrazovky tak, aby odpovídala snímkové frekvenci při hraní her.

Rozdělená obrazovka automobilové závodní hry, na které je vidět optimalizace pro hraní se zapnutou a vypnutou funkcí automatického mapování tónů HDR

Automatické mapování tónů HDR

Díky funkci Automatické mapování tónů HDR se nastavení HDR okamžitě optimalizuje už při zapnutí konzole PS5™. Konzole PS5™ automaticky rozpozná jednotlivé modely televizoru BRAVIA a zvolí to nejlepší nastavení HDR pro daný televizor. I ve scénách s vysokým kontrastem uvidíte všechny klíčové detaily a barvy v nejjasnějších i nejtmavších částech obrazovky.

Dvě obrazovky znázorňující zapnutý a vypnutý automatický režim obrazu žánrů s konzolí PS5 mezi nimi

Automatický režim obrazu žánrů

Televizor BRAVIA se automaticky přepne do herního režimu, což minimalizuje prodlevu vstupu, aby měla akce lepší odezvu. Při sledování filmů na konzoli PlayStation5® se televizor přepne zpět do standardního režimu, aby mohl lépe zpracovat obraz a vykreslit výraznější scény.

Snímek zvukových vln z televizoru s technologií Acoustic Multi-Audio™

Technologie Acoustic Multi-Audio™ 

Technologie Acoustic Multi-Audio™ zahrnuje výškové reproduktory pro polohování zvuku, takže vysokofrekvenční zvuky vycházejí ze správného místa a dokonale ladí s akcí. S reproduktory X-Balanced Speaker uslyšíte čistý, vysoce kvalitní zvuk.

Snímek obývacího pokoje znázorňující dosažení prostorového zvuku pomocí technologie 3D Surround Upscaling

3D Surround Upscaling

S televizorem BRAVIA XR™ bude vše, na co se díváte, doplněno skutečným prostorovým zvukem. Technologie XR Surround vytváří prostorový zvuk ze stran a ve svislém směru, takže k dosažení zážitku z 3D zvuku nepotřebujete reproduktory instalované ve stropu nebo nasměrované nahoru. Naše televizory BRAVIA XR™ jsou také kompatibilní s technologií Dolby Atmos®.

Snímek ženy na ulici telefonující z mobilního telefonu

Voice Zoom 2

Poslouchejte televizní dialogy zřetelněji bez zvýšení hlasitosti. I když je řeč obtížně slyšitelná, technologie Voice Zoom 2 rozpozná typ hlasu, analyzuje jej a zvýší jeho čistotu. 

Snímek páru v obývacím pokoji sledujícího televizor BRAVIA s technologií Acoustic Center Sync

Acoustic Center Sync

Při připojení televizoru BRAVIA XR k soundbaru Sony zvýrazní soundbar kanál centrálního reproduktoru a zajistí tak čistší a plnější reprodukci hlasu. Zvuk díky tomu bude dokonale ladit se vším, co se děje na obrazovce, a poskytne vám skutečně pohlcující zážitek.

Snímek muže v obývacím pokoji sledujícího televizor BRAVIA s využitím funkce prostorového zvuku 360 Spatial Sound

Kompatibilní s technologií 360 Spatial Sound

Přizpůsobte si zážitek z technologie Dolby Atmos® a vychutnejte si prostorový zvuk s nositelným reproduktorem SRS-NS7 připojeným k televizoru BRAVIA XR™. Při použití bezdrátového vysílače WLA-NS7 (prodává se samostatně) si můžete vychutnat simulovaný prostorový zvuk 360 Spatial Sound i s vybranými sluchátky Sony.

Logo technologie BLUETOOTH®

Možnost připojení Bluetooth®

Připojte k televizoru zařízení kompatibilní s technologií Bluetooth® a dopřejte si jednoduchou bezdrátovou zábavu. Spárujte s televizorem BRAVIA sluchátka Bluetooth a užijte si oblíbené televizní pořady a hudbu na oblíbeném místě – bez rušení a přerušování.

Televizor BRAVIA na zdi nad poličkou s lampou a ornamenty

Ambient Optimization

Pohodlně se usaďte a užijte si úchvatnou podívanou. Naše jedinečná technologie optimalizace podle okolního prostředí se světelným snímačem automaticky přizpůsobuje obraz a zvuk podle vašeho prostředí.

Snímek páru na pohovce sledujícího televizor zobrazující loďku na řece, se znázorněním funkce světelného snímače

Světelný senzor

U běžných televizorů zůstává jas stejný bez ohledu na osvětlení v místnosti, takže obraz může být příliš tmavý nebo příliš světlý. Tento televizor je vybaven světelným snímačem, který optimalizuje jas obrazu podle podmínek v místnosti. V jasně osvětlených místnostech se jas zvýší a v tmavých místnostech se sníží, abyste získali dokonalý obraz.

Logo technologie Acoustic Auto Calibration

Acoustic Auto Calibration

Bez ohledu na to, kde právě sedíte, tento televizor zjistí vaši polohu a optimalizuje zvuk tak, abyste si mohli vychutnat stejnou kvalitu zvuku, jako kdybyste seděli přímo před televizorem. Zvuk se může změnit v závislosti na prostředí místnosti. Například záclony a závěsy pohlcují zvuk, zatímco objekty před televizorem mohou rušit průchod zvuku, a snižovat tak kvalitu poslechu. Tento televizor takové objekty rozpozná a reprodukuje vylepšený zvuk optimalizovaný pro danou místnost.

Detailní snímek kamery BRAVIA CAM nasazené na rám televizoru BRAVIA

Funguje s kamerou BRAVIA CAM

Pokud ke svému televizoru BRAVIA XR připojíte samostatně prodávanou kameru BRAVIA CAM, dosáhnete ještě více pohlcujícího zážitku ze sledování. Kamera BRAVIA CAM pozná, kde v místnosti jste a jak daleko od televizoru, a následně upraví odpovídajícím způsobem nastavení zvuku i obrazu. Díky kameře BRAVIA CAM si můžete navíc vychutnat celou řadu zábavných nových zážitků z televizoru, včetně ovládání gesty a mnoha dalších funkcí.

Logo služby Google TV™

Google TV

Projděte si více než 700 000 filmů a televizních pořadů ze všech svých streamovacích služeb, které najdete na jednom místě a uspořádané do témat a žánrů na základě vašich zájmů.

Detailní záběr ženy ovládající televizor na dálku hlasem

Hlasové vyhledávání

Využitím síly svého hlasu najdete oblíbený obsah rychleji než kdykoli dříve. Funkce hlasového vyhledávání odstraňuje komplikované procházení nabídek a únavné psaní. Stačí se jen zeptat.

Snímek obrazovky s filmem a smartphonu

Podpora funkcí Apple AirPlay / Apple HomeKit

S funkcí Apple AirPlay můžete streamovat video a zvuk do televizoru přímo ze svého zařízení iPhone, iPad nebo počítače Mac. Sledujte filmy a pořady prostřednictvím aplikace Apple TV, vašich oblíbených aplikací, nebo dokonce i prohlížeče Safari. Sdílejte své fotografie se všemi osobami v místnosti.

Logo funkce Chromecast built-in

Chromecast built-in™

Okamžitý přenos obsahu z telefonu, tabletu nebo notebooku do televizoru. Díky technologii Chromecast built-in můžete přenést veškeré své oblíbené filmy, pořady, aplikace, hry a další obsah přímo do televizoru.

Snímek připojených zařízení ovládaných chytrým dálkovým ovládáním

Chytré dálkové ovládání

Všechna připojená zařízení můžete ovládat naším chytrým dálkovým ovladačem. Díky přístupu ke službám videí na vyžádání jedním tlačítkem si můžete během okamžiku užívat oblíbené pořady a filmy.

Snímek znázorňující vícepolohový stojan nastavitelný ve 3 směrech

Vícepolohový stojan nastavitelný ve 3 směrech

Vícepolohový stojan nastavitelný ve 3 směrech vám umožňuje vybrat si standardní nastavení, kdy se dokonaleji soustředíte pouze na obraz, úzké nastavení pro menší police a nastavení soundbaru pro ideální umístění zvukového systému.

Detailní snímek designu se zarovnaným povrchem

Zarovnaný povrch

Díky mimořádně úzkému rámu se budete moci soustředit na obraz a nerozptylovat se okolím.

Snímek scény v obývacím pokoji znázorňující koncepci Živá výzdoba

Živá výzdoba

Naše koncepce Živá výzdoba promění váš televizor v nezbytnou součást vašeho životního prostoru tak, že na obrazovce zobrazí umělecká díla, soukromé fotografie, motivy spořiče obrazovky a funkci hodin.

Televizor BRAVIA s hvězdným pozadím a filmem VENOM, který je dostupný v aplikaci BRAVIA CORE, na obrazovce

BRAVIA CORE

Čeká na vás obrovské množství filmů, které jsou vám k dispozici. Díky technologii BRAVIA XR a funkcím Pure Stream™ a IMAX® Enhanced obdržíte vše, co sledujete, s ohromujícím obrazem a znamenitým zvukem. V kalibrovaném režimu BRAVIA CORE můžete doma sledovat obsah přesně tak, jak ho tvůrci zamýšleli.

Loga Dolby Vision® a Dolby Atmos®

Dolby Vision® a Dolby Atmos® 

Vychutnejte si doma zážitek jako v kině. Technologie Dolby Vision® oživí scény s cílem zajistit autentické zobrazení, zatímco technologie Dolby Atmos® naplní místnost podmanivým prostorovým zvukem.

Logo režimu Creator Calibrated Mode

Režim Creator Calibrated Mode

V režimu Creator Calibrated Mode televizorů BRAVIA XR jsou optimalizována nastavení obrazu při sledování obsahu ze služeb Netflix a BRAVIA CORE. V adaptivním režimu Netflix Adaptive Calibrated Mode dochází k ještě dokonalejší optimalizaci zážitku při sledování obsahu služby Netflix podle světelných podmínek v místnosti: můžete si vychutnat obsah ze služby Netflix v působivé studiové kvalitě, přesně podle tvůrčího záměru.