Číslo článku : 00237601 / Poslední změna : 21/12/2023Tisk

Xperia Companion

  Aktualizace a oprava softwaru

  Aplikace Xperia Companion nabízí snadný způsob instalace nových aktualizací softwaru, ale zároveň dokáže provést i opravu softwaru a poskytuje jednoduché řešení jakýchkoli problémů s výkonem.

  Poznámka
  • Od konce prosince 2023 nebude v aplikaci Xperia Companion na žádném zařízení dostupná funkce pro zálohování. Odebrány budou funkce pro zálohování, přenos, procházení, hudbu a fotografie, zatímco funkce pro obnovení zůstane po určitou dobu zachována. Postupy k provedení aktualizace softwaru nebo k zálohování, přenosu či procházení hudby nebo fotografií naleznete na webu podpory po vyhledání příslušného modelu.
  • Funkci aktualizace softwaru aplikace Xperia Companion nelze použít na smartphonech Xperia vydaných v květnu 2022 nebo později.
  • Na smartphonech Xperia vydaných v květnu 2022 nebo později je po připojení k počítači potřeba nastavit přenos dat. Po připojení k počítači prostřednictvím kabelu USB přejděte do nabídky [Settings] (Nastavení) > [Device connection] (Připojení zařízení) > [USB] a poté u položky [Use USB for] (Používat USB pro:) vyberte možnost [File Transfer] (Přenos souborů).
  • Od června 2020 ukončíme podporu funkce „zálohování iCloud“, která se používá pro přenos dat z telefonů se systémem iOS do smartphonů Xperia vydaných před rokem 2018. Pro přenos dat z telefonů se systémem iOS do smartphonů Xperia vydaných před rokem 2018 můžete nadále používat funkci „zálohování iTunes“.
  • Na smartphonech Xperia vydaných v roce 2019 nebo později nelze aplikaci Xperia Companion použít k obnovení obsahu. K zálohování a obnovení obsahu použijte službu Google Drive.

  Aplikace Xperia Companion je dostupná pro operační systémy Windows a Mac OS. Klikněte na následující odkazy, které vám poskytnou užitečné informace týkající se instalace a systémových požadavků.

  Aplikace Xperia Companion pro Windows

  Aplikace Xperia Companion pro Mac OS