Rovnou z pásu!
  Představujeme systém Android 9 Pie

  V systému Android 9 Pie jde především o vás. Určitě chcete smartphone, který se přizpůsobí vašim potřebám, usnadní vám každodenní život a dá vám volnost věnovat se tomu, na čem opravdu záleží. Přesně to vám pomocí strojového učení a technologie umělé inteligence nabízí nový software Android. Seznámí se s vašimi návyky a poté upraví nastavení smartphonu, který se pak o některé drobnosti postará za vás. Systém Android 9 Pie je plný vylepšení, se kterými bude ovládání zařízení intuitivnější než kdy dřív.

  Čtěte dál a zjistěte něco o svém novém oblíbenci.

  Přizpůsobí se vašim potřebám

  Strojové učení je zásadním prvkem nového systému Android 9 Pie. Jako příklad může posloužit funkce Adaptive Battery (Adaptivní baterie). Tato funkce využívá strojového učení k identifikaci aplikací, které nepoužíváte příliš často, a zajišťuje, aby nevybíjely baterii, zatímco běží na pozadí. Spolu s režimem STAMINA smartphonu Xperia™ vám tak baterie vydrží déle než kdy předtím.

  Další důmyslnou novou funkcí související se strojovým učením je Adaptive Brightness (Adaptivní jas). Funkce Adaptive Brightness (Adaptivní jas) sleduje manuální úpravy jasu obrazovky v různých světelných podmínkách a na jejich základě automaticky upravuje jas obrazovky. Hlavní funkce přizpůsobené vašim potřebám!

  Něco navíc

  Dalším vylepšením je řada skvělých drobných úprav funkcí a nastavení, které používáte nejčastěji. Stisknutím tlačítka hlasitosti se na obrazovce zobrazí posuvník hlasitosti médií a tlačítko vyzvánění, takže je možné snadno nastavit hlasitost při poslechu hudby nebo sledování videa.

  A když pořídíte snímek obrazovky, můžete rovnou zvýraznit detaily pomocí nabídky Edit (Upravit) a poté obrázek sdílet s přáteli.

  Další malá, ale užitečná změna se týká otáčení obrazovky. Pokud se vám nechce měnit orientaci obrazovky v nabídce Settings (Nastavení), stačí otočit zařízení. Zobrazí se tlačítko, které vám umožní jednoduše změnit orientaci obrazovky. Právě tyto a další změny znamenají zásadní rozdíl.

  Váš oblíbený fotoaparát je nyní ještě lepší!

  Nový, zjednodušený vzhled fotoaparátu si určitě oblíbíte. Došlo k pečlivému přepracování, díky kterému máte zásadní funkce k dispozici kdykoli, když chcete pořídit snímek. Jednoduše otevřete aplikaci Camera (Fotoaparát) a poté potažením doleva nebo doprava zvolte režim Photo (Fotografie) nebo Video. Pak můžete pořídit snímek nebo záznam. A to je celé!

  Pokud chcete používat funkce smartphonu Xperia, jako jsou Super slow motion (Mimořádně zpomalený záznam), Bokeh nebo Manual mode (Manuální režim), jednoduše klepněte na možnost MODE (Režim). Fotoaparát si zapamatuje funkci, kterou jste naposledy používali, a zobrazí na obrazovce ikonu, která usnadní a urychlí přístup. Na obrazovce jsou nyní také dostupné často používané funkce, jako je Brightness (Jas), Resolution (Rozlišení) a Camera settings (Nastavení fotoaparátu). Tento nový vzhled dostanou jako úplnou novinku všechna zařízení Xperia se systémem Android 9 Pie.

  Přizpůsobení pro klid v duši

  Příliš mnoho oznámení může rušit od důležitých záležitostí. Se systémem Android 9 Pie je správa oznámení snazší než kdy předtím. Pokud vám přijde oznámení, které zrovna úplně nepotřebujete, stačí na něj klepnout. Zobrazí se nastavení oznámení dané aplikace, kde můžete oznámení vypnout. To, která oznámení chcete zachovat, můžete nastavit také v nabídce Settings (Nastavení). Vaše zařízení kromě toho na základě strojového učení vybírá, která oznámení budete dostávat. Pokud neustále odstraňujete oznámení z některé aplikace bez přečtení, zařízení vám navrhne, abyste oznámení z dané aplikace úplně vypnuli.

  Další vylepšení proběhlo u funkce Do not disturb (Nerušit), která je teď mnohem jednodušší a prakticky ji stačí vypnout nebo zapnout. Podržením ikony Do not disturb (Nerušit) v části Quick settings (Rychlá nastavení) můžete snadno přejít do nabídky Settings (Nastavení) a tam zvolit, co a kdy chcete nebo nechcete blokovat.

  Chcete pokračovat s nastavováním? Žádný problém.

  Když začnete s nastavováním nového zařízení Xperia, můžete se setkat s věcmi, které neznáte, nebo být vyzváni k úpravě nastavení, kde si nebudete úplně jistí. Chcete to urychlit, krok přeskočit a nechat si ho na později. Zní vám to povědomě? S novým průvodcem nastavením je teď velmi jednoduché se vrátit a pokračovat v nastavování. Až se vám to bude hodit, přejděte do nabídky Settings (Nastavení) nebo jednoduše přetáhněte dolů a klepnutím na oznámení dokončete nastavení. Snadná obsluha odkudkoli

  Co všechno telefon zvládne?

  Asi jste zkoušeli pomocí hlasových příkazů v aplikaci Google Assistant přehrávat na zařízení oblíbenou hudbu nebo na webu najít restauraci nebo třeba pizzerii. Teď už i aplikace Google Assistant ví všechno o vašem zařízení Xperia. Jednoduše řekněte „OK Google“ a zeptejte se: „What can this phone do?“ (Jaké funkce telefon nabízí?). Zobrazí se seznam exkluzivních funkcí smartphonů Xperia. Pokud chcete pořídit úchvatná videa v rozlišení 4K HDR, stačí říct „Record 4K HDR movie“ (Začni natáčet film v rozlišení 4K HDR). Aplikace fotoaparátu se spustí s nastavením videa 4K HDR připraveným k použití.

  K září 2018 je tato funkce dostupná v angličtině, francouzštině, němčině, japonštině a španělštině.

  Dostupnost aktualizací softwaru závisí na zařízení, zemi a operátorovi. Upozorňujeme, že bez ohledu na verzi systému Android se mohou některé funkce a prvky lišit v závislosti na zařízení.