Už je tady!
  Představujeme systém Android Oreo

  Systém Android 8.0 Oreo zavádí skvělé nové funkce a vylepšení, se kterými poběží vaše zařízení rychleji, plynuleji a dokáže mnohem efektivněji využít kapacitu baterie. Celkovou bezpečnost vylepšuje služba Google Play Protect™, která pravidelně kontroluje rizika na zařízení a v aplikacích a která vás upozorní, pokud nějaké najde. A jako bonus je vybaven dekodérem LDAC™, který společnost Sony vyvinula pro zvuk s vysokým rozlišením prostřednictvím technologie Bluetooth®‎ a který je dostupný na všech zařízeních se systémem Android.

  Čtěte dále a vychutnejte si úžasný nový systém Android Oreo!

  Důležitá oznámení

  Software Android Oreo je vybaven několika novými funkcemi oznamování. U některých aplikaci si například můžete všimnout malého barevného odznaku nebo tečky. Jde o nový typ odznaku, který nemá číslo a signalizuje, že máte nepřečtená oznámení. Stejně jako dříve stačí jednoduše přetáhnout horní kraj obrazovky dolů a podívat se, co je nového. Oznámení můžete také odložit. Stačí potáhnout doleva nebo doprava a klepnutím na ikonu časovače nastavit pozdější zobrazení.

  Skvělým zlepšením je to, že jsou oznámení nyní uspořádaná do předem definovaných kategorií podle aplikace. To znamená, že si můžete vybrat, které typy oznámení ohledně konkrétní aplikace chcete či nechcete dostávat. Pokud například dojíždíte osobním automobilem, budete mít zřejmě zájem o oznámení o provozu z aplikace Google Maps™, ale protože nejezdíte vlakem nebo autobusem, nemusí vás zajímat oznámení o veřejné dopravě z této aplikace. Pokud si to později rozmyslíte, můžete přepnout různé kategorie v nastavení dané aplikace.

  Zástupci pro snadné používání

  Upgrade zařízení na systém Android Oreo bude zahrnovat nejnovější verzi aplikace Xperia Home, ve které můžete po dlouhém podržení její ikony nejen deaktivovat nebo odinstalovat aplikace, ale také zobrazit nabídku se zástupci pro rychlé používání. Pokud například stisknete aplikaci Calendar (Kalendář), můžete si nastavit novou událost nebo připomínku. Klepnutím na malou ikonu můžete také otevřít informace o aplikaci a nastavit nebo změnit oznámení a oprávnění, případně aplikaci deaktivovat nebo odinstalovat.

  E-mail, telefon nebo adresa?

  Když vyberete text nebo číslo, systém Android Oreo okamžitě určí, jestli je vybraný úsek adresa, telefonní číslo, jméno nebo místo. Otevře se nabídka, kde na základě vybraného textu nebo čísla budete mít možnost otevřít aplikace Google Maps, Phone (Telefon) nebo e-mailového klienta.

  Nepřerušované zobrazení s funkcí Picture-in-picture (Obraz v obraze)

  Představte si situaci, kdy vedete videohovor v aplikaci Google Duo™ a chcete si okamžitě udělat poznámku v aplikaci Google Keep™ nebo přidat událost do kalendáře. Žádný problém. Podporované aplikace, jako je například Google Duo, umožňují použít režim Picture-in-picture (Obraz v obraze) a pokračovat v tom, co právě děláte v minimalizovaném okně, které je možné posouvat na obrazovce, zatímco na zařízení provádíte jiné úkony. Pokud chcete zjistit, které aplikace tuto funkci podporují, přejděte do nabídky Settings (Nastavení) a pomocí lupy vyhledejte funkci Picture-in-picture (Obraz v obraze).

  Řekněte sýr!

  A když už jsme u videí... Jako uživatel smartphonu Xperia™ si pravděpodobně ceníte svého fotoaparátu – a teď si ho oblíbíte ještě víc. Funkce Manual mode (Manuální režim) nabízí větší kreativní kontrolu díky možnosti manuálně měnit automatické ostření, expoziční čas, citlivost na světlo, hodnotu expozice a vyvážení bílé. Skvělá funkce do situaci s nedostatečným osvětlením nebo silným podsvícením. Ale jak si zapamatovat původní hodnoty, když si hrajete s novými možnostmi? Je to snadné! Stačí klepnout na možnost Reset (Resetovat) a vrátíte se na předem nastavené hodnoty.

  Ale pozor! Aplikace Camera (Fotoaparát) není součástí systému Android, ale bude se aktualizovat u vybraných zařízení Xperia™ se systémem Android Oreo.

  Připravit, pozor, start!

  Brzy zjistíte, že nabídka Settings (Nastavení) byla zcela přepracována. Různé typy nastavení byly lépe uspořádány a najdete zde několik nových sekcí. Nebojte se, brzy si zvyknete. Pokud máte problém s nalezením konkrétního nastavení, nezapomeňte, že v horní části nabídky Settings (Nastavení) můžete kliknout na lupu.

  Tak. Užijte si svůj smartphone Xperia™ a nezapomeňte i nadále objevovat nový software Android 8.0.

  Dostupnost aktualizací softwaru závisí na zařízení, zemi a operátorovi. Upozorňujeme, že bez ohledu na verzi systému Android se mohou některé funkce a prvky lišit v závislosti na zařízení.