Jak zlepšit výkon baterie

  Většina z nás s sebou nosí smartphone celý den a používá ho k řadě různých věcí. Není divu, že chceme, aby baterie vydržela co nejdéle. Naštěstí nabízíme několik jednoduchých kroků, se kterými dostanete z baterie maximum.

  Vždycky se to dá nějak řešit

  Můžete například vypnout služby sdílení polohy vyžadující spoustu energie, snížit jas obrazovky nebo omezit konektivitu zařízení zapnutím režimu Airplane (Letadlo) nebo vypnutím funkce Bluetooth. Všechny tyto kroky vám pomohou o něco zvýšit výdrž baterie. Ale co když váš životní styl, návyky nebo koníčky omezují to, jak často můžete nabíjet baterii?

  Žádný problém! Smartphony Xperia se dodávají s řadou skvělých funkcí pro úsporu energie. Možnosti se budou lišit podle zařízení a verze systému Android, které využívá, ale všechny pomohou prodloužit životnost baterie. Musíte si jen vybrat, která funkce vám vyhovuje nejvíce, a pak ji zapnout. U některých funkcí navíc není nutné ani to. Jednoduše se aktivují a běží na pozadí, když jsou potřeba.

  Je přitom dobré si uvědomit, že režimy úspory energie zpravidla omezí aktivity na pozadí, jako je synchronizace e-mailu, oznámení a služby sdílení polohy, zatímco na hovory a zprávy nebudou mít žádný vliv.

  Takže kdy potřebujete větší výdrž?

  Při práci nebo kvůli zábavě?

  Když chcete používat zařízení celé hodiny během nudného dne v práci nebo při běžných činnostech, jako je čtení zpráv, pořizování fotografií nebo natáčení videí, a víte, že ho nebudete moci nabíjet jako normálně, je režim STAMINA určený přesně pro vás. Režim STAMINA snižuje spotřebu baterie a výrazně zvyšuje celkovou výdrž v pohotovostním režimu. Režim STAMINA můžete manuálně zapnout kdykoli, když potřebujete ušetřit energii, nebo jej můžete nechat, aby se aktivoval automaticky, když úroveň nabití klesne pod určitou hodnotu.

  Podle zařízení a verze systému Android™ budete k dispozici režim STAMINA nebo podobnou funkci Battery saver (Spořič baterie).

  Zábava na ven

  Režim Ultra STAMINA je ideální do situací, kdy potřebujete zařízení používat delší dobu, ale nemůžete ho nabíjet. To se může třeba stát, když vyrazíte na túru nebo pod stan anebo když si užíváte na pláži. Aktivace režimu Ultra STAMINA může také posloužit jako poslední opatření, které vám zajistí větší výdrž v pohotovostním režimu, když je baterie skoro vybitá a vy nemáte po ruce nabíječku. Když aktivujete režim Ultra STAMINA, vypne se většina činností na pozadí, například synchronizace nebo služby sdílení polohy. Domovská obrazovka také přejde do režimu Ultra STAMINA a bude na ní dostupná jen omezená nabídka aplikací v zájmu co největší úspory baterie.

  Proč se o to starat?

  Nemusíte! Režim Doze (Spánek) a App Standby (Pohotovostní režim aplikací) jsou integrované funkce, které šetří kapacitu baterie, když aktivně nepoužíváte zařízení nebo některé aplikace. Režim Doze (Spánek) se automaticky aktivuje, když zařízení po určitou dobu nepoužíváte a není připojené k nabíječce. Funkce App Standby (Pohotovostní režim aplikací) pak rozpoznává aplikace, které nebyly dlouho používány, a uspává je. Režim Doze (Spánek) a funkci App Standby (Pohotovostní režim aplikací) nemusíte nijak aktivovat, jsou vždy připravené.

  Provoz nonstop

  Nabídka Battery optimisation (Optimalizace baterie) slouží k ovládání režimu STAMINA, funkce Battery saver (Spořič baterie), režimu Doze (Spánek) a funkce App Standby (Pohotovostní režim aplikací). Tato funkce vám umožňuje zabránit přepnutí aplikací do režimu spánku. Stačí je přidat na seznam výjimek funkce Battery optimisation (Optimalizace baterie). Jednoduše zaškrtněte pole vedle aplikace v nabídce Battery optimisation (Optimalizace baterie) a tato aplikace bude neustále dostávat zprávy a mít přístup k síti.

  Nabíjení není problém

  Upozorňujeme, že pokud necháte nabíjet zařízení dlouho po dosažení plného stavu, baterie se poškodí. Aby k tomu nedocházelo a aby se prodloužila životnost baterie, má řada zařízení Xperia vestavěnou funkci Battery Care (Péče o baterii). Ta automaticky detekuje veškeré pravidelné rutiny nabíjení a řídí průběh nabíjení, aby baterie dosáhla 100 % těsně před odpojením nabíječky. Pokud funkce Battery Care (Péče o baterii) nezjistí žádné pravidelné rutiny nabíjení, vůbec se neaktivuje.

  Xperia – nejčerstvější novinky

  Za pouhých pár minut nabíjení získáte doslova hodiny používání. Adaptivní nabíjení Qnovo je další technologie, která prodlužuje životnost baterie. Snižuje zátěž spojenou s nabíjením tím, že měří životnost baterie a na základě toho upravuje velikost proudu. Zařízení řady Xperia X jsou první na světě, které tuto technologii využívají.

  Pokud si nejste jistí, které funkce baterie budou nejlépe vyhovovat vašim zvykům a potřebám, prostě si je postupně vyzkoušejte. Opravdu to je tak jednoduché – a budete žasnout, kolik kapacity baterie ušetříte.

  Upozorňujeme, že tento článek nepopisuje konkrétní produkt. Prvky a funkce v něm popsané se mohou lišit podle zařízení nebo verze softwaru.