Přizpůsobení jako nikdy předtím!
  Představujeme systém Android™ 13

  Byla vydána nová verze softwaru Android – Android 13. S touto novou verzí přicházejí nové, k dokonalosti dotažené možnosti přizpůsobení a zábavy, které splní současné potřeby a standardy využití.

  Nyní je možné přizpůsobit barevné schéma ikon aplikace ve zvoleném schématu na domovské obrazovce. Na novém panelu Rychlého nastavení je možné snadno otevřít čtečku QR a lze zastavit aktivní aplikace, které právě nepoužíváte. Nyní lze v aplikacích použít různé jazyky podle vaší volby a potřeb. Nová funkce Bluetooth® LE Audio vám umožní sdílet zvuk s několika přáteli najednou.

  Kromě toho je k dispozici nová funkce pro živé streamování v aplikaci External Monitor, která vylepšuje možnosti zábavy v zařízení Xperia na dosud nevídanou úroveň.

  Loď je tedy v přístavu. Nastupte na palubu výletní plavby a seznamte se s následujícími atraktivními funkcemi nového systému Android 13!

  Přizpůsobení barevného schématu

  Co vás vede ke změně tapety v zařízení Xperia? Chcete si změnit náladu? Protože přichází zima? Ať už je jakékoli roční období, nejspíš si přizpůsobujete domovskou obrazovku prostřednictvím změny tapet.

  Ale nyní, v systému Android 13, si můžete své zařízení přizpůsobit ještě více a změnit aspekty, jako je barevné schéma panelu Rychlé nastavení a ikony aplikací ve schématu podporované spouštěcím programem systému Android, aby barvy automaticky ladily s vaší aktuální tapetou.

  Stačí dlouze stisknout prázdné místo na domovské obrazovce a můžete odtud nakonfigurovat nastavení. Zabere to sotva minutku.

  Vychutnejte si lépe přizpůsobené zařízení Xperia a zpestřete si svůj každodenní život!

  Nový panel Rychlé nastavení

  Možná už se vám stalo, že se baterie zařízení Xperia vybila rychleji, než jste čekali, nebo vám zařízení Xperia alespoň jednou náhle „zamrzlo“. Je dost dobře možné, že jste v těchto případech měli na pozadí spuštěno příliš mnoho aplikací najednou, aniž byste o tom věděli.

  Tentokrát byl systém Android 13 aktualizován o jednu novou funkci na panelu Rychlé nastavení, která zobrazuje seznam aplikací v popředí (A).

  Tento seznam vám umožní snadno zjistit, které aktivní aplikace nemusejí být spuštěné, a zastavit je jedním stisknutím tlačítka vedle názvu aplikace. Z tohoto nového panelu Rychlé nastavení (B) můžete také snadno otevřít čtečku QR kódů.

  Díky novému panelu bude vaše zařízení Xperia efektivnější a bude se mnohem snáze používat. To se hodí vždycky, ne?

  Potřebujete jiný jazyk?

  Na světě je velmi mnoho lidí, kteří používají více jazyků. Vícejazyční jedinci budou pravděpodobně chtít používat zařízení Xperia v hlavním jazyce a některé aplikace v jiných jazycích. Pokud jste dříve chtěli přepnout jazyk, bylo nutné změnit nastavení jazyka pro vše v zařízení Xperia – i kdybyste potřebovali přepnout jazyk jen v jedné aplikaci. To není právě ideální.

  Systém Android 13 přichází s řešením tohoto problému a umožňuje vám použít nastavení jazyka v aplikacích, které tuto funkci podporují. Nyní můžete tyto aplikace používat v upřednostňovaném jazyce, jakmile je otevřete.

  Ušetřete čas a procházejte se tímto mezinárodním světem pohodlněji než kdykoli dříve!

  Bavte se sdílením audia!

  Pokud jste s blízkými přáteli, jistě s nimi budete chtít sdílet své oblíbené věci. Je to přirozené! Pokud jde o oblíbenou hudbu, bezpochyby se budete chtít podělit i o ni.

  Nyní si můžete užívat nový způsob sdílení zvuku díky nově zavedené funkci systému Android 13, která se nazývá Bluetooth LE Audio. Tato funkce umožňuje bezdrátově vysílat zvuk ze zařízení Xperia do kompatibilních sluchátek několika přátel najednou. Můžete také přijímat sdílený zvuk ze zdrojového zařízení vybaveného funkcí LE Audio s několika přáteli a společně poslouchat hudbu v jednotlivých sluchátkách.

  Nemusíte si dělat starosti s tím, že by hlasitý zvuk rušil lidi okolo.

  Jednoduše sdílejte zvuk s těmi, které máte rádi, a bavte se!

  * V některých zemích a regionech bude funkce LE Audio vydána ve formě aktualizace softwaru, která bude následovat po aktualizaci systému Android 13.

  Můžete se hned pustit do živého streamování!

  Řekněme, že jste se dostali na místo s nádherným výhledem. Představte si, že byste mohli výhled živě streamovat tak, jak je, v reálném čase, svým přátelům nebo i lidem na celém světě.

  V předchozích verzích systému Android byste se mohli připojit ke kompatibilnímu externímu fotoaparátu pomocí aplikace External Monitor a použít své zařízení Xperia jako hledáček.

  Nyní systém Android 13 obsahuje novou funkci živého streamování pro tuto aplikaci. Až budete snímat video ve vysoké kvalitě kompatibilním fotoaparátem, můžete je také živě streamovat prostřednictvím služby ke streamování videa. Nezní to skvěle?

  Nemusíte být profesionál, abyste mohli ostatním předložit obsah – stačí vám jen vlastní nápady a zařízení Xperia a můžete svůj obsah prezentovat celému světu!

  Upozorňujeme, že tento článek není určen pro konkrétní produkt. Popsané funkce se mohou lišit v závislosti na vašem zařízení nebo verzi softwaru.

  Android a Google Play jsou ochranné známky společnosti Google LLC.