Zase o něco lepší!
  Představujeme systém Android™ 12

  Systém Android právě vydal pravidelnou roční aktualizaci s novou verzí nazvanou Android 12. A to je vždycky něco! Android 12 a jeho nové funkce a vylepšení si zamilujete!

  Se systémem Android 12 nyní můžete pořizovat pohyblivý snímek obrazovky. Ovládejte své zařízení Xperia pouze jednou rukou díky nově vylepšenému režimu pro ovládání jednou rukou. Ulevte svým očím v tmavém prostředí a použijte funkci ztmavení obrazovky. Pro snadnější sdílení Wi-Fi sítě použijte funkci Nearby Share. Tím to nekončí.

  Díky novým funkcím jako Mic/Camera Indicator a Approximate Location chrání systém Android 12 vaše soukromí lépe než když dříve.

  Nyní vám ukážeme některé ze skvělých funkcí systému Android 12. Udělejte si krátkou pauzu a přečtěte si následující odstavce!

  Zaznamenejte celou stránku

  Jedno z nejlepších vylepšení systému Android 12 je bez pochyby funkce Scrolling Screenshots. Na tohle jste čekali dlouho! S touto funkcí můžete na svém zařízení Xperia zaznamenat celou obrazovku bez nutnosti posouvání. Po vytvoření snímku obrazovky se na obrazovce objeví možnost „Capture more“ (Zaznamenat více), která vám umožní do jednoho snímku zaznamenat a uložit tolik obsahu, kolik jen budete chtít.

  Snažíte se někdy pořídit několik snímků obrazovky na dlouhé stránce? Děláte snímky jednotlivých částí, odstavec po odstavci? Díky systému Android 12 je tomu konec!

  Ovládání jednou rukou

  Představte si, že v jedné ruce držíte hrnek s kávou a druhou rukou byste rádi ovládali své zařízení Xperia. Díky režimu pro ovládání jednou rukou, kterým je systém Android 12 vybaven, to bude hračka!

  Systém Android 12 v tomto režimu přeskupí celou obrazovku tak, abyste vše měli na dosah palce, takže už nemusíte zbytečně natahovat prsty. Ovládejte své zařízení Xperia snadno jednou rukou a neztrácejte čas čekáním na to, až dopijete kávu.

  S tímto režimem využijete své zařízení Xperia při každodenních aktivitách ještě lépe!

  Tlumené světlo, které chrání vaše oči

  Někdy se můžete ocitnout v situaci, kdy se může i na maximum snížený jas obrazovky zařízení Xperia zdát příliš jasný. Systém Android 12 připravil novou funkci nazvanou Extra Dim, s jejíž pomocí ztlumíte jas obrazovky ještě víc, než je nejnižší možná úroveň jasu zařízení.

  Pokud si třeba rádi v noci píšete s přáteli, když už jste v posteli, a neradi kvůli tomu rozsvěcujete, pak je tato funkce přesně pro vás!

  Tlačítko této funkce můžete dokonce přidat na displej a její ikonu zase do nabídky rychlého nastavení.

  Jaké aplikace mají přístup k vašemu mikrofonu a fotoaparátu?

  Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké aplikace na vašem zařízení Xperia mají přístup k mikrofonu nebo fotoaparátu? Nebo zda dochází k odcizení vašich osobních informací? V této digitální době se může bohužel přihodit cokoli. Ale jsou situace, kterým se prostě chcete vyhnout, že?

  Systém Android 12 tentokrát přichází s novou funkcí nazvanou Mic/Camera Indicator, která chrání vaše soukromí. V případě, že některá z aplikací využívá přístupu k vašemu mikrofonu nebo fotoaparátu, se v pravém horním rohu obrazovky objeví ikona mikrofonu nebo fotoaparátu. V oblasti upozornění si vždy můžete zkontrolovat, zda se tyto indikátory zobrazují. Pokud jste nechtěně udělili některé aplikaci přístup, můžete jim ho vždy zase odebrat.

  Nyní jsou díky této nové funkci vaše soukromé informace lépe chráněny.

  Funkce Approximate location

  Neznámé osobě jistě nechcete sdělovat svou přesnou polohu. Jak se ale zachovat, když spustíte aplikaci, která po vás chce povolení k přístupu k informacím o vaší poloze? Kolikrát už jste se v minulosti dostali do takové nepříjemné situace?

  Aby bylo vaše soukromí chráněno ještě důsledněji, systém Android 12 přichází s funkcí Approximate location. Ta vám dává možnost vybrat si, zda aplikaci, která žádá o přístup k vaší poloze, uvedete svou přesnou informaci, nebo jen přibližnou.

  Od teď se již nemusíte ničeho obávat – ani když používáte aplikace, které žádají o přístup k vaší poloze!

  Sdílení Wi-Fi pomocí funkce Nearby Share

  Vaše zařízení Xperia se vždy snažíme vybavit nejmodernějšími funkcemi. To platí i pro sdílení Wi-Fi sítě.

  V případě systému Android 10 bylo možné sdílet Wi-Fi síť pomocí QR kódu a verze Android 12 nabízí další možnost, jak sdílet Wi-Fi síť – Nearby Share.

  Vaše zařízení Xperia začne vyhledávat například zařízení vašeho kamaráda. Jakmile váš kamarád přijme žádost o sdílení informací, je vše hotovo!

  Už žádné zadávání odpudivě dlouhých hesel! Je to hračka.

  Upozorňujeme, že tento článek není určen pro konkrétní produkt. Popsané funkce se mohou lišit v závislosti na vašem zařízení nebo verzi softwaru.

  Android a Google Play jsou ochranné známky společnosti Google LLC.