Posouváme se vpřed!
  Představujeme systém Android™ 14

  Každoroční sezóna aktualizací systému Android je tady! Dlouho očekávaný systém Android 14 přináší nové atraktivní funkce s nejrůznějšími aktualizacemi a zábavou. Určitě si jej zamilujete!

  Pokud teď po příchodu systému Android 14 ztratíte nějaké zařízení, například sluchátka, můžete je najít pomocí aplikace Najdi moje zařízení. Nová a vylepšená funkce pro sdílení nablízko usnadňuje sdílení souborů a fotografií mezi zařízením Xperia a počítačem se systémem Windows. Byly také přidány další možnosti přizpůsobení zkratek pro obrazovku uzamčení.

  A stejně jako vždy přináší nový systém Android vylepšení pro oblast zábavy!

  Opona se tedy konečně zvedla. Objevte níže uvedené funkce a sami se přesvědčte o působivosti nového systému Android 14!

  Najděte své ztracené zařízení!

  Mnohým z nás se už pravděpodobně někdy stalo, že zařízení Xperia ztratili. Ale co když ztratíte jiné zařízení než Xperia, třeba tablet, bezdrátová sluchátka nebo hodinky se systémem Wear OS? Vypláčete si oči? Nebo nad tím mávnete rukou a necháte to plavat?

  Se systémem Android 14 není nic ztraceno. Pokud je ztracené zařízení kompatibilní s nově pojatou aplikací Najdi moje zařízení a je přihlášeno k účtu Google, aplikace dokáže zařízení najít a zobrazit jeho poslední polohu. Aplikace vám dokonce umožní zařízení na dálku uzamknout nebo z něj vymazat uložená data.

  Takže i když ztratíte při pobytu venku jedno ze svých oblíbených sluchátek, nemusíte propadat panice. Stačí požádat aplikaci a dostane se vám potřebné pomoci!

  Sdílejte bezdrátově obsahu systému Windows

  V životě se někdy setkáte s úkoly, do kterých se vám nechce. Jedním z takových úkolů je pravděpodobně přenos souborů, fotografií nebo dokumentů mezi zařízením Xperia a počítačem se systémem Windows. Komu by se chtělo hledat kabel USB, připojovat zařízení k počítači a tak podobně? Nebo si obvykle posíláte fotografie prostřednictvím e-mailu z počítače se systémem Windows do zařízení Xperia, abyste je mohli ukázat přátelům, když vyrazíte ven?

  Pak vás jistě potěší, že systém Android 14 rozšiřuje možnosti funkce pro sdílení nablízko. Pokud máte v počítači se systémem Windows nainstalovánu aplikaci Nearby Share, můžete nyní odesílat například fotografie z počítače do zařízení Xperia bezdrátově.

  Odstraňte veškeré kabely ze svého stolu, a přesto sdílejte soubory a fotografie s počítačem se systémem Windows tak, jak si budete přát. Opravdu je to tak snadné!

  Přizpůsobte si zkratky na obrazovce uzamčení!

  Přizpůsobitelná obrazovka uzamčení zařízení Xperia je bezpochyby důležitá. Koneckonců se v podstatě jedná o první obrazovku, kterou spatříme při každém použití tohoto zařízení.

  A právě proto jsou v systému Android 14 dále rozšířeny možnosti přizpůsobení obrazovky uzamčení zařízení Xperia. Ke snadnému provádění změn na obrazovce uzamčení můžete nyní použít obrazovku Tapeta a styl. Na ní si můžete vybrat oblíbené zkratky z různých dostupných možností, včetně zkratek funkcí Nerušit a Svítilna, a přidat je na obrazovku uzamčení jako levou nebo pravou zkratku nad pevně stanovené ikony zkratek fotoaparátu a hlasového asistenta.

  Možná se rozhodnete zvolit nastavení Nerušit jako funkci aktivovanou jedním dotykem, když budete mít schůzku v kanceláři nebo když nastoupíte do přeplněného vlaku.

  Záleží jen na vás, jak si tyto zkratky na obrazovce uzamčení zkombinujete.

  Zábava na dosah

  I přes všechny nové aktualizace systému Android 14, o kterých jsme se zmínili, si můžete být jisti, že jsme věnovali prostor aktualizacím aplikací Game enhancer, Photo Pro, Video Pro a External monitor, které rozšíří možnosti zábavy nabízené zařízením Xperia. Tyto zábavní aplikace byly aktualizovány o pokročilejší funkce, takže si můžete užívat zábavní funkce ještě podobnější těm, které jsou k dispozici v nejnovějších zařízeních Xperia, i když používáte starší zařízení.

  Aktualizace nových funkcí se liší podle modelu zařízení. Další informace a podrobnosti naleznete v části „Změny po aktualizaci softwaru na Android 14“ v nápovědě k zařízení Xperia.

  Vyzkoušejte si vylepšené zábavní funkce, které máte se systémem Android 14 doslova na dosah!

  Upozorňujeme, že tento článek není určen pro konkrétní produkt. Popsané funkce se mohou lišit v závislosti na vašem zařízení nebo verzi softwaru.

  Android a Google Play jsou ochranné známky společnosti Google LLC.