Číslo článku : 00229590 / Poslední změna : 03/07/2019

Nastavené datum se nezobrazuje správně – 4. července 2019

  Děkujeme vám, že se stále zajímáte o výrobky společnosti Sony.

  U některých produktů jsme narazili na problém, kdy se nesprávně zobrazuje datum pozice GPS. Toto je způsobeno jevem „Resetování čísla týdne GPS“: číslo týdne odeslaného satelitem GPS se každých 1024 týdnů resetuje na 0. Tento jev se vyskytl 7. dubna 2019 (japonského času) a způsobil, že informace o datu GPS nebylo možné rozeznat. Neplánovaně tak změnil zobrazované datum. Dále byla přerušena funkce automatické korekce času.

  Mezi postižené modely patří všechny digitální videokamery Handycam®, dalekohledy s digitálním záznamem, digitální zrcadlovky řady α™ (Alpha™) s výměnnými objektivy a digitální fotoaparáty Cyber-shot® vydané v letech 2010–2013. Seznam postižených modelů najdete v části [Příslušné produkty a kategorie tohoto druhu].

  Chcete-li tomuto problému předejít, vypněte funkci Automatické korekce času a před použitím produktu znovu nastavte čas. Ujišťujeme vás, že u funkce pozice GPS a automatické zónové korekce se nevyskytly žádné potíže.

  Rádi bychom se omluvili zákazníkům za to, že jsme tuto informaci zveřejnili se zpožděním.

  Také bychom se chtěli omluvit za všechny způsobené nepříjemnosti. Doufáme, že budete i nadále používat produkty společnosti Sony.