Číslo článku : 00206883 / Poslední změna : 20/02/2019

Dočasné pozastavení automatických aktualizací systému Android™ 8.0 Oreo™ – 14. února 2019

Produkty a kategorie, pro které je článek určen

Při vydávání aktualizací softwaru společnost Sony vždy pozorně sleduje proces vydání, aby svým zákazníkům zajistila plynulý a uspokojivý zážitek. 

Objevili jsme, že naše poslední aktualizace pro systém Android 8.0 Oreo může občas způsobovat poruchu přehrávání hudby u některých zvukových projektorů, přijímačů A/V nebo systémů domácího kina v případě, že je televizor delší dobu v pohotovostním režimu. Z důvodu tohoto potenciálního problému s připojením, který vnímáme jako nepříjemnost pro některé naše zákazníky, jsme se rozhodli odložit automatickou aktualizaci firmwaru Android 8.0 Oreo (v6.5830). 

Zákazníky, kteří si aktualizaci stáhli a nyní nejsou schopni přehrávat zvuk ze svého domácího audiozařízení, prosíme o přechod na následující článek, kde jsou k dispozici naše doporučená dočasná řešení.

Pro zákazníky, kteří nevlastní zvukový projektor, přijímač A/V nebo systém domácího kina a chtěli by vyzkoušet nové funkce, které nabízíme, je aktualizace stále dostupná k ručnímu stažení na stránce podpory. 

Poznámka: Pokud používáte jedno z výše zmíněných domácích audiozařízení, důrazně doporučujeme vyčkat na další aktualizaci, která bude obsahovat řešení tohoto potenciálního problému.

Naši vývojáři v současné době usilovně zkoumají příčinu těchto potíží a již brzy bude k dispozici nový firmware, který tuto anomálii vyřeší. Chcete-li mít přehled o nejnovějších informacích, pravidelně navštěvujte tuto stránku nebo si ji přidejte do záložek.

Děkujeme vám za pochopení a omlouváme se za všechny způsobené nepříjemnosti.


Aktualizace firmwaru pro televizory Sony s platformou Android™ 8.0 Oreo™ z let 2016–2018 (řady XD70, XD75, XD80, SD80, XD83, ZD9, XE80, XE83, XE85, XE90, XE93, XE94, A1, XF75, XF80, XF83, XF85, XF87, XF90 a AF8) – od 30. ledna 2019

S potěšením oznamujeme, že 30. ledna 2019 vyjde nová aktualizace firmwaru (v6.5830), Android™ 8.0 Oreo™, kterou si budete moci stáhnout přímo do televizoru. Tuto aktualizaci plánujeme zpřístupňovat postupně.

Tento firmware přináší nové funkce, které dále zvýší výkon televizoru, a zároveň vylepšuje již existující funkce:

 • Novou nabídku domovské obrazovky
 • Google Tours (výukový program)
 • Notifikace o aktualizaci softwaru v nabídce domovské obrazovky
 • Nové rozložení a funkčnost klávesnice
 • Nový vzhled ovládacího panelu a lišty s nabídkou televizoru
 • Zkratka usnadnění (přepínač Zapnuto/Vypnuto):
 • Vylepšená uživatelská zkušenost s aplikacemi na sledování videa, poslech hudby nebo prohlížení fotografií
 • Rozšíření na podporované formáty pro USB nebo domácí sítě*

POZNÁMKA: Chcete-li vidět celý seznam funkcí a vylepšení, nebo pokud chcete stáhnout tento firmware, přejděte na příslušnou produktovou stránku televizoru.

Chcete-li tuto aktualizaci získat, doporučujeme nastavit automatické stahování aktualizací softwaru v televizoru na hodnotu ZAPNUTO. Televizor by pak měl v příštích týdnech získat aktualizaci automaticky.

Firmware můžete případně také stáhnout ze stránek evropské podpory a aktualizovat televizor pomocí paměťového zařízení USB Flash.
Společnost Sony vždy bere v úvahu informace od uživatelů a usiluje o nová řešení a celkově vysokou kvalitu produktů.


[Platí pro modelové řady]


Nejste si jistí, do které řady televizorů patří váš model? Zde jsou některé příklady:

 • KD-65ZD9
 • KD-75XE9405
 • KD-43XF8096


*Možnosti přehrávání závisí na specifikacích serveru domácí sítě.