Číslo článku : 00198071 / Poslední změna : 27/06/2019

Bezpečnostní upozornění pro přenosný bezdrátový server WG-C10

  Vážení zákazníci,

  přenosný bezdrátový server WG-C10, uvedený na trh v dubnu 2013, využívá volný software DNSmasq a standard šifrování bezdrátových síti Wi-Fi® Protected Access II (WPA2). Na základě nedávných zpráv bylo zjištěno, že tyto dvě technologie obsahují následující bezpečnostní chyby.*

  *Databáze poznámek ohledně bezpečnostních chyb CERT (anglicky)

  Pokud chcete svým zařízením zajistit bezpečí a ochránit zařízení před zákeřnými útoky na bázi využití těchto technických chyb, postupujte podle pokynů popsaných níže:

  1. Využívejte u svých zařízení přímé připojení
  Při připojování serveru WG-C10 ke smartphonu nebo tabletu použijte přímé bezdrátové připojení bez využití přístupového bodu bezdrátové sítě LAN.

  2. Nastavte heslo bezdrátové sítě LAN a přístupové heslo

  Abyste server WG-C10 mohli používat bezpečně, je nutné nakonfigurovat bezpečnostní nastavení serveru WG-C10 podle pokynů uvedených v uživatelské příručce (viz níže uvedené odkazy). Pokud sdělíte své heslo nebo přístupové heslo do bezdrátové sítě LAN jiným osobám za účelem přenosu souborů, důrazně doporučujeme toto heslo ihned poté změnit.

  3. Při připojování k internetu zvolte bezpečné místo

  Server WG-C10 vám umožní připojit se k internetu prostřednictvím routeru bezdrátové sítě LAN. Pokud potřebujete tuto funkci využít k připojení k internetu ze smartphonu nebo tabletu, zvolte bezpečné místo (například u sebe doma), kde je pro jiné osoby obtížné získat přístup k vašemu internetovému připojení.


  4. Vyhýbejte se využívání služeb veřejných bezdrátových sítí LAN
  Některé veřejné bezdrátové sítě LAN nejsou dostatečně zabezpečené a může se k nim připojit neznámý počet uživatelů. V zájmu bezpečnosti tedy důrazně doporučujeme, abyste vyhnuli připojování k veřejným bezdrátovým sítím LAN prostřednictvím modelu WG-C10.