Číslo článku : 00198017 / Poslední změna : 27/06/2019Tisk

Bezpečnostní upozornění pro přenosný bezdrátový server WG-C20

  Vážení zákazníci,

  přenosný bezdrátový server WG-C20, uvedený na trh v říjnu 2013, využívá volný software DNSmasq a standard šifrování bezdrátových síti LAN WPA2. Na základě nedávných zpráv bylo zjištěno, že tyto dvě technologie obsahují následující bezpečnostní chyby.*

  *Databáze poznámek ohledně bezpečnostních chyb CERT (anglicky)

   

  Pokud chcete svým zařízením zajistit bezpečí a ochránit zařízení před zákeřnými útoky na bázi využití těchto technických chyb, postupujte podle pokynů popsaných níže:

  1. Využívejte u svých zařízení přímé připojení
   Při připojování serveru WG-C20 ke smartphonu nebo tabletu použijte přímé bezdrátové připojení bez využití přístupového bodu bezdrátové sítě LAN.

  1. Nastavení zabezpečení
   Abyste server WG-C20 mohli používat bezpečně, je nutné nakonfigurovat bezpečnostní nastavení serveru WG-C20 podle pokynů uvedených v uživatelské příručce (viz níže uvedený odkaz). Pokud sdělíte své heslo do bezdrátové sítě LAN jiným osobám za účelem přenosu souborů, důrazně doporučujeme toto heslo ihned poté změnit.

   

  1. Při připojování k internetu zvolte bezpečné místo
   Server WG-C20 vám umožní připojit se k internetu prostřednictvím routeru bezdrátové sítě LAN. Pokud tuto funkci využijete pro připojení k internetu ze smartphonu nebo tabletu, zvolte bezpečné místo (například u sebe doma), kde je pro jiné osoby obtížné získat přístup k vašemu internetovému připojení.

   

  1. Vyhýbejte se používání veřejných bezdrátových sítí LAN
   Některé veřejné bezdrátové sítě LAN nejsou dostatečně zabezpečené a může se k nim připojit neznámý počet uživatelů. V zájmu bezpečnosti tedy důrazně doporučujeme, abyste vyhnuli připojování k veřejným bezdrátovým sítím LAN prostřednictvím modelu WG-C20.