Číslo článku : 00190830 / Poslední změna : 28/03/2018

Aktualizace firmwaru pro televizory Sony s platformou Android z roku 2016 a 2017 (řady XD70, XD75, XD80, SD80, XD83, ZD9, XE80, XE83, XE85, XE90, XE93, XE94 a A1) – v rámci aktualizace 28. března 2018

Produkty a kategorie, pro které je článek určen

S potěšením oznamujeme, že 28. března 2018 vyjde nová aktualizace firmwaru (6.285), kterou si budete moci stáhnout přímo do televizoru. Tato aktualizace bude postupně zpřístupňována v průběhu dubna.

Tento firmware přináší nové funkce, které dále vylepší výkon televizoru, a zároveň vylepšuje již existující funkce:

 • Obsah Dolby Vision je podporován u aplikací/služeb pro streamování video obsahu nainstalovaných do televizoru, například Amazon Prime Video a Netflix. (pouze pro řady ZD9, XE94, XE93 a A1)*
 • Řeší problém, při kterém se zobrazovala následující zpráva: "Samba Services Manager has stopped“ („Správce služby Samba přestal pracovat“)
 • Řeší problém při přehrávání ve službě Amazon Prime, kdy zamrzne video, což má za následek chybnou synchronizaci pohybu rtů
 • Řeší problém, kdy se při používání funkce „BRAVIA® Sync Control“ zesilovač domácího audia automaticky nepřepne na výstup televizoru
 • A další…

Chcete-li vidět celý seznam funkcí a vylepšení, nebo pokud chcete stáhnout tento firmware, přejděte na příslušnou produktovou stránku televizoru.

Chcete-li tuto aktualizaci získat, doporučujeme nastavit automatické stahování aktualizací softwaru v televizoru na hodnotu ZAPNUTO. Televizor by pak měl v příštích týdnech získat aktualizaci automaticky.

Firmware můžete případně také stáhnout ze stránek evropské podpory a aktualizovat televizor pomocí paměťového zařízení USB Flash.

Společnost Sony vždy bere v úvahu informace od uživatelů a usiluje o nová řešení a celkově vysokou kvalitu produktů.

[Platí pro modelové řady]


Nejste si jistí, do které řady televizorů patří váš model? Zde jsou některé příklady:

 • KD-55A1
 • KD-65ZD9
 • KD-55XE8096


*Vybrané televizory Sony (řady ZD9, XE94, XE93 a A1) získají podporu obsahu Dolby Vision až po aktualizaci softwaru, která bude vydána v průběhu dubna 2018. Chcete-li si vychutnat obsah Dolby Vision, aplikace/služba pro streamování video obsahu jej musí podporovat. Více informací vám sdělí poskytovatel aplikace/služby. Poznámka: Zařízení s funkcí přehrávání obsahu Dolby Vision (například přehrávače streamovaných médií nebo přehrávače UHD Blu-Ray), která jsou pomocí HDMI připojena k televizoru Sony, u něhož proběhla aktualizace softwaru, také vyžadují aktualizaci softwaru, aby mohla přehrávat obsah Dolby Vision. Více informací ohledně termínu aktualizace konkrétního přehrávače vám podá výrobce přehrávače.

 


Aktualizace firmwaru: Funkce Dolby Vision přichází na televizory Sony s platformou Android z roku 2016 a 2017 (řady ZD9, XE93, XE94 a A1) – 31. ledna 2018

Rádi bychom vás informovali, že vydání níže ohlášené aktualizace firmwaru bude opožděno. Naši vývojáři firmware stále ladí, aby vám po vydání zajistili tu nejlepší uživatelskou zkušenost.

Nové datum vydání bude do tohoto článku doplněno co nejdříve. Chcete-li být informováni o vývoji této situace, doporučujeme uložit odkaz na tuto stránku. Případně můžete přidat svůj model do mobilní aplikace Support by Sony, aby vám byly doručována upozornění o produktu.

Děkujeme vám za pochopení a trpělivost.


Aktualizace firmwaru: Funkce Dolby Vision přichází na televizory Sony s platformou Android z roku 2016 a 2017 (řady ZD9, XE93, XE94 a A1) – 18. prosince 2017

S potěšením oznamujeme, že aktualizace nejnovější verze firmwaru pro váš televizor bude dostupná na konci ledna 2018.

Tato aktualizace s sebou přináší podporu funkce Dolby Vision a v Evropě bude postupně zpřístupněna v průběhu února.

Chcete-li tuto aktualizaci získat, doporučujeme nastavit automatické stahování aktualizací softwaru v televizoru na hodnotu ZAPNUTO. Váš televizor by měl ve výše zmíněném období získat aktualizaci automaticky.

Doufáme, že se vám bude tato nová funkce líbit.


Sváteční pozdravy z týmu podpory Sony!


Dotčené modely:

 Televizory s platformou Android TV z roku 2017 Řady XE94, XE93 a A1
 Televizory s platformou Android TV z roku 2016 Řada ZD9

 

Nejste si jistí, do které řady televizorů patří váš model? Zde jsou některé příklady:

 • KD-55A1
 • KD-65ZD9
 • KD-75XE9405


POZNÁMKA: Nápoveda YouTube - Správa nastavení titulku