SMARTPHONY

Xperia XZ2 Compact – 5" Full HD+ HDR displej 18:9 | 19Mpx fotoaparát

Xperia XZ2 Compact
Obrázek modelu Xperia XZ2 Compact – 5" Full HD+ HDR displej 18:9 | 19Mpx fotoaparát

greensilverblack

Snímky modelu Xperia XZ2 Compact – 5" Full HD+ HDR displej 18:9 | 19Mpx fotoaparát
Snímky modelu Xperia XZ2 Compact – 5" Full HD+ HDR displej 18:9 | 19Mpx fotoaparát
Snímky modelu Xperia XZ2 Compact – 5" Full HD+ HDR displej 18:9 | 19Mpx fotoaparát
Snímky modelu Xperia XZ2 Compact – 5" Full HD+ HDR displej 18:9 | 19Mpx fotoaparát
Snímky modelu Xperia XZ2 Compact – 5" Full HD+ HDR displej 18:9 | 19Mpx fotoaparát
Xperia XZ2 Compact

Smartphone Xperia XZ2 Compact je navržený jako ultimativní zařízení pro zábavu. Ať už natáčíte ohromující videa ve 4K HDR nebo sledujete HDR filmy, Xperia XZ2 Compact přináší zábavu velkého formátu a přitom se vejde do dlaně.

Logo ceny Best of MWC 2018 PhoneArena
Cena Best of MWC 2018 PhoneArena

Smartphone Xperia XZ2 Compact získal prestižní ocenění Best of MWC 2018 PhoneArena

Tom’s Guide – logo ceny Best of MWC 2018
Tom’s Guide – cena Best of MWC 2018

„Smartphone Compact byl hvězdou výstavy“

Navržen pro vaši ruku

Smartphone Xperia XZ2 Compact je dotažený k dokonalosti. I s velkým 5" displejem má elegantní zaoblený tvar a také odolný matný povrch. Dokonale se vejde do kapsy i dlaně.

Jako první na světě umožňuje záznam filmu ve formátu 4K HDR

Objevte záznam filmu ve formátu 4K HDR, které tento smartphone umožňuje jako první na světě. S větším kontrastem, barvami a detaily v každém záběru se vaše záběry o další krok přiblíží filmové kvalitě.

19Mpx fotoaparát
19Mpx fotoaparát

Náš nový pokročilý fotoaparát Motion Eye™ s obrazovým snímačem s vrstvou paměti zaznamenává neuvěřitelně věrné snímky a videa.

Ikona 960 sn./s
Vynikající zpomalené záběry

Zachyťte to, co už oko neuvidí, v dramatických super zpomalených záběrech s frekvencí 960 sn./s ve Full HD.

Ikona 3D autor
3D autor

Xperia XZ2 Compact obsahuje funkci 3D autor pro přední i zadní fotoaparát. Nyní můžete nasnímat sebe nebo objekty ze svého okolí a vytisknout výsledek na 3D tiskárně nebo se o něj podělit na sociálních sítích.

Ultimativní zábava v kompaktním těle

Přiveďte své oblíbené pořady k životu s ohromující věrností na displeji Full HD+ HDR. Navíc se díky výkonným stereofonním reproduktorům můžete dívat i s přáteli.

Zvuk s vysokým rozlišením
Studiový zvuk

Vychutnejte si skvělý zvuk, který Xperia XZ2 Compact nabízí. Technologie Hi-Res Audio přináší tu nejlepší možnou kvalitu a převodníky LDAC se postarají o to, aby všechno znělo skvěle, třeba i při bezdrátovém poslechu. Silné stereofonní reproduktory vám navíc umožní podělit se o skvělou hudbu a filmy i s přáteli.

Náš dosud nejvýkonnější procesor

Xperia XZ2 Compact využívá mobilní platformu Qualcomm® Snapdragon™ 845, která zaručuje naprosto špičkovou úroveň rychlosti a výkonu. Od plynulého hraní až po rychlé streamování, jednoduše to znamená konec čekání.

Baterie, která vydrží déle

Xperia XZ2 Compact přináší nejlepší výkon baterie mezi nejprodávanějšími prémiovými smartphony. Funkce Smart Stamina odhaduje budoucí využití, aby smartphone udržela v chodu co nejdéle, zatímco technologie adaptivního nabíjení a Battery Care společnosti Qnovo prodlužují životnost baterie.

Nový pokročilý fotoaparát Motion Eye™

Zachyťte úžasné fotografie a videa v ohromujícím formátu 4K HDR s fotoaparátem nové generace Motion Eye™.

Točte filmy jako profesionálové – ve formátu 4K HDR

Xperia XZ2 Compact nahrává video ve formátu 4K HDR, takže můžete zachytit realitu s neuvěřitelným kontrastem, detaily a věrnými barvami. Objevte převratné obrazové technologie exkluzivně ve smartphonech Xperia.

Velmi zpomalený pohyb – nyní ve Full HD

Pokročilý fotoaparát Motion Eye™ zaznamenává velmi zpomalený pohyb s frekvencí 960 sn./s v rozlišení HD nebo Full HD. Natáčí také standardní zpomalené záběry při 120 fps. Přepínáním mezi režimy získáte ty nejdramatičtější záběry prchavých okamžiků.

Převratný fotoaparát

Fotoaparát Motion Eye™ zachycuje snímky s výjimečnou obrazovou kvalitou i při slabém osvětlení díky citlivému snímači s vrstvou paměti.

Prediktivní záznam
Prediktivní záznam

Funkce Prediktivní záznam automaticky v záběru rozpozná pohyb nebo úsměv a začne ukládat snímky ještě než stisknete tlačítko spouště, takže už nikdy nepřijdete o ten pravý okamžik, i když ho promeškáte.

Sekvenční snímání s automatickým ostřením
Sekvenční snímání s automatickým ostřením

S funkcí sekvenčního snímání s automatickým ostřením můžete pořizovat superostré snímky pohybujících se objektů. Tato funkce sleduje a ostře zaznamenává sekvence snímků pohybujících se objektů, takže záběry rychlé akce už nikdy nebudou rozmazané.

Nejnovější inovace fotoaparátů Sony

Při vývoji nového pokročilého fotoaparátu Motion Eye™ společnost Sony využila know-how získané při vývoji fotoaparátů řady α™ a Cyber-shot™. I smartphone jako Xperia XZ2 Compact tak může využívat nejlepší technologie Sony.

Logo snímače Exmor RS™ pro mobilní zařízení
Lepší snímky s menším šumem

Nejnovější snímač s vrstvou paměti Exmor RS™ pro mobilní zařízení přináší nové technologie, jako je třeba Prediktivní záznam, a poskytuje lepší obrázky.

Logo G Lens
Zachyťte více detailů

Přepracovaný objektiv G Lens přesně zachycuje detaily i textury a dosahuje vyšší optické čistoty v celé ploše snímku.

Logo obrazového procesoru BIONZ™ pro mobilní zařízení
Rychlejší zpracování obrazu

Náš proslulý obrazový procesor BIONZ™ pro mobilní zařízení vám nabízí superpřesnou detekci pohybu a rychlé zpracování obrazu.

HDR zábava ve vaší kapse

Xperia XZ2 Compact – velký 5" displej v kompaktním těle. Na HDR displeji s rozlišením Full HD+ ožijí všechny vaše oblíbené seriály a filmy v křišťálově jasných detailech a dechberoucích barvách.

Výkonný displej Full HD+ HDR

Smartphone Xperia XZ2 Compact má sice malé rozměry, ale vyniká kvalitou provedení. Přirozenější a věrnější kontrast, barvy a ostrost 5" displeje Full HD+ HDR oživí obraz filmů i her.

Převeďte obraz na vyšší kvalitu s technologií X-Reality™

Díky technologii X-Reality™ pro mobilní zařízení si můžete zřetelnost a kvalitu blížící se HDR užít i u běžného obsahu. Proto získáte kontrast, čistotu a barvy blížící se zážitku v kině i při streamování běžných videí.

Věrnější barvy díky technologii TRILUMINOS™

Displej TRILUMINOS™ pro mobilní zařízení produkuje přibližně o 30 % širší barevné spektrum ve srovnání s běžnými displeji. Mapováním barev z širší palety se dosahuje přirozenějšího vzhledu obrazu.

Technologie S-Force Front Surround
Efekt kinosálu díky výkonným reproduktorům

Podělte se o svá oblíbená videa s přáteli díky výkonným dopředu nasměrovaným reproduktorům smartphonu Xperia XZ2 Compact. Jsou doplněné o technologii S-Force Front Surround a jsou ty nejhlasitější, jaké byly ve smartphonech Xperia dosud použity.

Zkušenosti společnosti Sony se zvukem jsou vám vždy k službám

Díky technologiím pro zlepšení zvuku, jako je zvuk ve vysokém rozlišení a LDAC, přináší Xperia XZ2 Compact výjimečné zážitky při poslechu hudby.

Přeneste se do studia za svými oblíbenými umělci

Díky technologii Hi-Res Audio je hudba tak čistá, jako byste stáli ve studiu. I komprimované soubory zní lépe, protože je technologie DSEE HX™ vyleští tak, že jsou mnohem blíže původní nahrávce.

ClearAudio+ logo
Jemně doladí každý detail

ClearAudio+ je sada technologií, které vyladí zvuk pro maximální zážitek z poslechu.

Ikona ekvalizéru
Zvolte si ideální nastavení

Ekvalizér jemně ladí frekvence, aby vše znělo tak, jak to máte rádi.

Logo Clear BASS
Silné basy bez zkreslení

Velmi nízké a basové tóny jsou díky technologii Clear Bass ještě výraznější.

Streamování LDAC
Vylepšené streamování přes Bluetooth®

Při připojení k bezdrátovým reproduktorům nebo sluchátkům je kvalita zvuku lepší než kdy dříve, a to díky technologii LDAC. Tato zdokonalená technologie Bluetooth dokáže přenášet zvuk v kvalitě blízké High-Res Audio.

Výkonné stereofonní reproduktory

Užijte si zatím nejhlasitější reproduktory ve smartphonu Xperia. Dopředu nasměrované stereofonní reproduktory využívají technologii S-Force Front Surround k tomu, aby vás obklopily hudbou.

Hladká krása v kompaktním designu

Smartphone Xperia XZ2 Compact má velký 5" displej a dokonale padne do dlaně. Je vyroben špičkovými postupy z prémiových odolných materiálů a je navržen tak, aby vypadal elegantně a vydržel dlouho.

„Designová myšlenka stojící za smartphonem Xperia XZ2 Compact má za cíl vytvořit maximální pohodlí a konzistentní spojení hardwaru a softwaru. Má optimální velikost, jemně zakřivené plochy a hladkou matnou povrchovou úpravu.“

Tým designérů Xperia

Velká obrazovka, kompaktním provedení

Xperia XZ2 Compact má 5" displej v elegantním a kompaktním těle. Užijte si svoji porci oblíbené zábavy na velké obrazovce. Telefon se přitom pohodlně vejde do kapsy, když někam půjdete.

Stylový matný vzhled

Xperia XZ2 Compact má elegantní zaoblený tvar a skvěle padne do dlaně. Díky jedinečnému matnému povrchu je také velmi příjemná na dotyk.

Odolný a krásný

Díky certifikaci IP65/68 odolá Xperia XZ2 Compact postříkání vodou, polití i nečekanému lijáku. Už nemusíte přemýšlet, jestli můžete přijmout hovor v dešti. A sklo Corning® Gorilla® Glass 5 dokonale ochrání váš Full HD+ HDR displej.

Barvy inspirované světlem
Intuitivní design

Snímač otisků prstů je umístěný na přirozeném místě, takže můžete telefon odemknout, aniž byste pohnuli rukou. Fotoaparát je také umístěn blíže ke středu, takže můžete zamířit a komponovat své záběry jako profesionálové.

Baterie s dlouhou výdrží, extrémně rychlý procesor

Špičkový výkon nejmodernějšího procesoru Qualcomm® Snapdragon™ 845 spolu s nejlepším výkonem baterie mezi předními prémiovými smartphony

Baterie, která vydrží i nejdelší dny

Xperia XZ2 Compact má baterii o kapacitě 2870 mAh – a ve dnech, kdy potřebujete více energie, pracuje technologie Smart Stamina s předstihem, aby vám baterie vydržela co nejdéle.

Jak Smart Stamina pracuje
Ikona Smart Stamina
Předpověď úrovní spotřeby

Xperia XZ2 Compact odhaduje, jak dlouho vaše baterie vydrží, na základě vašeho obvyklého způsobu využití telefonu.

Ikona včasného varování
Včasné varování

Když se telefonu zdá, že by vám ke konci dne mohla dojít energie, doporučí vám zapnutí režimu STAMINA.

Ikona spotřeby energie
Prodlužuje výdrž baterie

Režim STAMINA snižuje spotřebu energie, takže vaše baterie vydrží celý den.

Baterie s delší životností

Každá baterie časem ztrácí sílu, ale naše nabíjecí technologie udrží tu vaši ve formě déle.

Diagram adaptivního nabíjení Qnovo
Adaptivní nabíjení Qnovo

Adaptivní nabíjení Qnovo při nabíjení průběžně kontroluje stav baterie a upravuje nabíjecí proud tak, aby se zabránilo přetížení baterie.

Diagram funkce Battery Care pro smartphony
Ochrana baterie

Když necháte plně dobitou baterii připojenou ke zdroji, může ji to poškodit. Ochranná technologie ji dobije jen na 90 %, pak vyčká a na 100 % ji dobije před tím, než vstanete.

Nejlepší procesor ve své třídě

Ať už brouzdáte po internetu nebo hrajete rychlé akční hry, Xperia XZ2 Compact podává bezchybný výkon díky mobilní platformě Qualcomm® Snapdragon™ 845.

Ikona stahování
Stahování rychlostí až 800 Mb/s

Stáhněte si novou epizodu seriálu během 30 sekund díky superrychlému stahování.

Ikona nahrávání
Odesílání dat až 150 Mb/s

Sdílejte obsah a odesílejte soubory rychleji díky vysokorychlostnímu odesílání.

Ikona rychlosti CPU
Až o 30 % rychlejší procesor

Procesor smartphonu je o 30 % rychlejší než v našich předchozích telefonech, takže vše běží rychleji.

Pracujte se svými fotkami a videem rychleji

Paměť Universal Flash Storage přistupuje k datům rychlostí 1,5 GB/s, což je třikrát rychleji než běžná paměť – už nebudete muset čekat na načtení videí nebo obrázků.

Rozšiřte paměť

Potřebujete více paměti? Vložte do slotu v telefonu kartu MicroSD a získáte dalších až 400 GB.

Specifikace

Fotoaparát Motion Eye™ 19 Mpx se záznamem filmu ve formátu 4K HDR a 5,0" displej Full HD+ HDR s poměrem stran 18:9.
  • 19Mpx fotoaparát Motion Eye™ se záznamem filmu ve formátu 4K HDR

  • 5,0" HDR displej 18:9 Full HD+ 18:9 s převodem na HDR pomocí procesoru X-Reality™ pro mobilní zařízení

  • Hi-Res Audio a stereofonní reproduktory

  • Mobilní platforma Qualcomm® Snapdragon™ 845

  • Třída odolnosti proti vodě IP65/68

Rozměry
135 x 65 x 12,1 mm
Hmotnost
168 g
Voděodolnost
Voděodolný (IP5/8)
Počet karet SIM
Karta SIM, duální karta SIM
Kapacita
2870 mAh
Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí