SMARTPHONY

Xperia XZ Premium – 5,5" 4K HDR displej | 19Mpx fotoaparát

Xperia XZ Premium
Obrázek modelu Xperia XZ Premium – 5,5" 4K HDR displej | 19Mpx fotoaparát

redsilverblack

Snímky modelu Xperia XZ Premium – 5,5" 4K HDR displej | 19Mpx fotoaparát
Snímky modelu Xperia XZ Premium – 5,5" 4K HDR displej | 19Mpx fotoaparát
Snímky modelu Xperia XZ Premium – 5,5" 4K HDR displej | 19Mpx fotoaparát
Snímky modelu Xperia XZ Premium – 5,5" 4K HDR displej | 19Mpx fotoaparát
Snímky modelu Xperia XZ Premium – 5,5" 4K HDR displej | 19Mpx fotoaparát
Snímky modelu Xperia XZ Premium – 5,5" 4K HDR displej | 19Mpx fotoaparát
Snímky modelu Xperia XZ Premium – 5,5" 4K HDR displej | 19Mpx fotoaparát
Snímky modelu Xperia XZ Premium – 5,5" 4K HDR displej | 19Mpx fotoaparát
Zachyťte celý nový svět nepostřehnutelného pohybu

Fotoaparát Motion Eye™ s funkcí velmi zpomaleného pohybu zaznamenává 960 snímků za sekundu a dokáže tedy zpomalit pohyb čtyřikrát víc než jakýkoli jiný smartphone. Prediktivní záznam zůstává vždy o krok před akcí, neboť začíná ukládat snímky do mezipaměti ještě dříve, než stisknete spoušť.

Špičková kvalita fotoaparátu Sony

Vaše snímky budou vynikající i při slabém osvětlení

Díky technologii vycházející z našich proslulých fotoaparátů Cyber-shot™ dokáže Xperia XZ Premium pořídit ohromující snímky i při slabém osvětlení. Nový obrazový snímač Exmor™ RS pro mobilní zařízení má větší pixely a společně se špičkovým objektivem Sony G produkuje čistší a ostřejší snímky.

Špičková kvalita fotoaparátu Sony
První smartphone na světě s 4K HDR displejem

Xperia XZ Premium má jako první smartphone na světě 4K HDR displej, který využívá stejnou technologii jako naše televizory Sony BRAVIA®. Umožní vám sledovat nejnovější 4K HDR obsah s unikátními barvami, čistotou, ostrostí a kontrastem.

Vše jde krásně dohromady

Hladké plynoucí linie. Okouzlující skleněné povrchy. Smartphone Xperia XZ Premium je tak elegantní, jak je ergonomický, a jeho štíhlý vzhled se dokonale doplňuje s inovacemi uvnitř. Jde o skutečně harmonické souznění.

Odolné proti vodě
Jen ať prší

Odolá cákancům, rozlité vodě i nečekanému dešti

Déšť je jednou z věcí, na které nemusíte myslet, když jste se smartphonem Xperia XZ Premium venku. Voděodolná, prachotěsná a zesílená konstrukce se sklem Corning® Gorilla® Glass 5 skvěle chrání před všemi nástrahami života.

Nový standard zvuku přehrávaného smartphonem

Zvuk ve vysokém rozlišení, původně vytvořený pro naše prémiová zvuková zařízení, zachovává detaily a čistotu originální nahrávky, takže si ji můžete poslechnout tak, jak ji umělec stvořil.

Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 835
Ten nejvýkonnější procesor ve smartphonu Sony

Výkon, který vás dostane dále

Superrychlé procházení webu, plynulé hry, streamování videa bez zadrhávání a pozoruhodné schopnosti multitaskingu – to vše s novým procesorem Qualcomm® Snapdragon™ 835 probíhá bleskovou rychlostí. A díky rychlosti stahování až 1 Gb/s vás nic nebude omezovat.

Smartphone, který se stále učí

Smartphone Xperia XZ Premium se od vás učí a čím déle ho používáte, tím víc se přizpůsobuje vašemu životnímu stylu. Od sledování stavu baterie až po předvídání vašich oblíbených funkcí, je to váš příruční spojenec.

Xperia Actions
Xperia Actions

Xperia XZ Premium věnuje pozornost všem drobnostem, které děláte, třeba kdy zapínáte tichý režim. Po čase začne nastavení upravovat automaticky, abyste se mohli soustředit na samotné skvělé funkce telefonu.

Chytrý režim Stamina
Chytrý režim Stamina

Chytrý režim Stamina chápe, jakým způsobem během dne využíváte kapacitu baterie, a zajistí, že vám nedojde šťáva dřív, než den skončí. Xperia XZ Premium dokonce optimalizuje nabíjení, abyste si mohli být jisti, že máte po celou dobu životnosti telefonu baterii spolehlivě nabitou na celý den.

„Horizon Zero Dawn“
©Sony Interactive Entertainment Europe.
Vydáno společností Sony Interactive Entertainment Inc.

Hry puštěné ze řetězu

Na svém smartphonu můžete hrát hry pro PS4™ bez přerušení kdekoli v domácí síti Wi-Fi

Jedině se Sony můžete prozkoumávat vzdálené galaxie z kuchyně nebo dávat senzační góly na terase. Díky vzdálenému hraní PS4 můžete hrát hry pro PlayStation® na telefonu kdekoli v domě.

Všechny naše nejnovější inovace fotoaparátu v jediném smartphonu

Nový fotoaparát Motion Eye™ vám dává do rukou desítky let vývoje společnosti Sony a umožňuje zaznamenávat život tak, jak to žádný jiný smartphone nedokáže. Je založen na zkušenostech s našimi fotoaparáty α™ a Cyber-shot™ a zaznamenává snímky i videa, jejichž kvalita je prostě k neuvěření.

Průkopnický způsob zachycení světa

Díky velmi zpomalenému pohybu a prediktivnímu záznamu vám nový fotoaparát Motion Eye™ zprostředkuje obsah a zážitky, které lidské oko nezachytí. Používá zatím nejrychlejší a nejchytřejší zpracování obrazu, aby zajistil výjimečnou kvalitu a vynikající detekci pohybu.

Exmor RS™ pro mobilní zařízení
Ostré snímky s nižším šumem

Nový vrstvený obrazový snímač Exmor RS™ pro mobilní zařízení má 5krát rychlejší snímání obrazu, čímž dosahuje ostřejších snímků pohybu.

Objektiv G
Oceňovaný objektiv Sony G

Přepracovaný objektiv G Lens přesně zachycuje detaily i textury a dosahuje vyšší optické čistoty v celé ploše snímku.

BIONZ™
Inteligentní zpracování obrazu

Vylepšili jsme náš proslulý obrazový procesor BIONZ™ pro mobilní zařízení, aby vám poskytoval přesnější detekci pohybu a rychlejší zpracování obrazu.

Super zpomalené video je tady

Fotoaparát Motion Eye™ je jedinečný: zaznamenává 960 snímků za sekundu a při super zpomaleném přehrávání vynikne skrytá magie života. Záznam je čtyřikrát pomalejší než videa z ostatních smartphonů, takže divákovi neunikne žádný detail.

Zachyťte ten úsměv

Neočekávané okamžiky už vám nikdy neuniknou, ať je to ten nejsladší úsměv nebo akce ve vzduchu. Prediktivní záznam automaticky začíná ukládat obrázky do paměti několik sekund před tím, než stisknete spoušť.

Akční snímky s bezprecedentní jasností
Superostré záběry pohybu

Xperia XZ Premium přináší sekvenční snímání s automatickým ostřením, které sleduje a ostře zaznamenává sekvence pohybujících se objektů, takže záběry rychlé akce už nikdy nebudou rozmazané.

Ujměte se kreativního ovládání

S ručním zaostřením a ovládáním času expozice máte ještě větší kreativní svobodu.

Dokonalá selfie

Přední fotoaparát má k dispozici 13 megapixelů, náš proslulý snímač pro slabé osvětlení 1/3,06” a 22mm širokoúhlý objektiv, aby vaše fantastická selfie chtěl každý sdílet.

dokonalá selfie
Aplikace Movie Creator
Záznam a sdílení

Vytvořte vlastní videa a sdílejte je s přáteli na Facebooku.

Movie Creator převede vaše fotky a videa na videa vhodná ke sdílení. A neomezuje se jen na vaši knihovnu médií. Můžete dokonce kompilovat fotky a videa ze skupiny událostí na Facebooku. Zapojte své kreativní schopnosti do úpravy obrázků a propojení s hudbou.

První smartphone na světě s 4K HDR displejem

Nechte se inspirovat výjimečným rozlišením, barvami a kontrastem 4K HDR displeje.

Pravdivější zobrazení života

Při srovnání obrazovky 4K HDR s běžnými obrazovkami je rozdíl jasně patrný

Pomocí technologie používané u televizí Sony BRAVIA® přehrává Xperia XZ Premium obsah 4K HDR, který je tak jasný a živý, až to bere dech. Ve videu si můžete prohlédnout další podrobnosti o uchvacujícím zážitku z této převratné technologie.

Barvy ožívají

Displej TRILUMINOS™ pro mobilní zařízení představuje jedinečnou technologii, která dokáže produkovat přibližně 138 % barevného spektra zobrazovaného standardními displeji. Každý odstín je nádherně živý a intenzivní, což oživuje i obrázky a videa.

sRGB 138 %*
*v porovnání se standardním videem (SDR)

Více odstínů, více reality

Protože displej TRILUMINOS pro mobilní zařízení selektivně mapuje barvy ze širší palety, zachovají se všechny jemné odstíny života. Dokonce i červené, modré a zelené, které je obvykle obtížné na obrazovkách zobrazit přesně, vypadají živě a realisticky.

Obraz ostrý jako břitva

X-Reality™ pro mobilní zařízení zvyšuje kvalitu obrazu

Ať sledujete fotografie nebo videoklipy, X-Reality™ pro mobilní zařízení se stará o to, aby všechno vypadalo co nejlépe. Doplňuje chybějící pixely, potlačuje šum a vylepšuje textury, takže vše vypadá čistě a ostře, dokonce i obsah s nízkým rozlišením.

Redukce šumu
Redukce šumu

Díky pokročilé technologii potlačení šumu vypadají slabě osvětlené scény na fotografiích a videích čistěji a uhlazeněji.

Vylepšení textur a obrysů
Vylepšení textur a obrysů

Obrázky se díky prvkům, které pomáhají vykreslit textury a doostřit obrysy, zobrazují čistěji.

Reprodukce pixelů
Reprodukce pixelů

Jedinečná technologie zlepšení rozlišení Sony prozkoumá každý snímek a dopočítá chybějící pixely.

Mnoho inovací, jeden nadčasový design

S tolika harmonicky spolupracujícími technologiemi je smartphone Xperia XZ Premium krásný uvnitř i navenek. Požitek začíná už naším mimořádným skleněným povrchem „loop surface“, který hladce obepíná exteriér a vytváří na dotek luxusní pocit.

Odraz krásy

Prémiový skleněný povrch „loop surface“ lahodí oku, je příjemný na dotek a zrcadlí se v něm okolní svět. Je tvořen sklem Corning® Gorilla® Glass 5, které kryje přední i zadní stranu přístroje. Krása se snoubí s odolností novým způsobem.

Omračující od kraje do kraje

Každá součástka smartphonu Xperia XZ Premium je skvěle řemeslně zpracovaná. Horní a dolní hrana má pečlivý diamantový řez. Dokonce jsme použili i nerezový kroužek objektivu fotoaparátu, aby bylo dosaženo prémiového vzhledu, který vyzařuje důmyslnost.

Pozná váš dotek

Díky integrovanému snímači otisků prstů je spuštění telefonu hračkou. Je součástí zapínacího tlačítka, takže jediným dotykem zapnete smartphone Xperia XZ Premium i potvrdíte svoji identitu.

Odolnost proti vodě

Smartphone Xperia XZ Premium má certifikaci IP65/68 a je odolný proti vodě a prachu. Můžete beze strachu telefonovat i v dešti.

V harmonii s vámi

Všechny aspekty smartphonu Xperia XZ Premium jsou sjednoceny, včetně barev na obrazovce. Navíc inteligentní rozhraní reaguje na vaše dotyky a vytváří tak osobní vztah mezi vámi a vaším telefonem.

V harmonii s vámi
Jak má hudba opravdu znít

Zvuk ve vysokém rozlišení, to je skoro jako být přímo na scéně

Uslyšíte každý drobný detail nahrávky s takovou věrností, jako byste měli představení jen sami pro sebe. I komprimované soubory zní lépe, protože je technologie DSEE HX™ převzorkuje tak, že se blíží studiové kvalitě.

Vyrobeno pro audiofily

Díky využívání vzorkovacích frekvencí a datových toků až trojnásobných oproti CD a MP3 dokáže technologie Zvuk ve vysokém rozlišení přehrávat hudbu čistěji, ostřeji a detailněji. Zavřete oči a můžete se přenést přímo do studia.

Originální analogová nahrávka
Originální analogová nahrávka

Bohatý zvuk originální analogové nahrávky

Záznam disků CD
Záznam disků CD

Komprimovaný soubor v kvalitě CD má o něco méně detailní zvuk.

Zvuk Hi-Res
Zvuk Hi-Res

Jemnější vzorkování zvuku ve vysokém rozlišení vede k jedinečné čistotě.

Vylepšené streamování Bluetooth

Poslouchejte zvuk ve vysokém rozlišení i z bezdrátových sluchátek nebo reproduktorů

Když se připojíte k bezdrátovým reproduktorům nebo sluchátkům, technologie LDAC se postará o to, abyste nepřišli ani o kapku zvukové kvality. Přenáší třikrát větší objem zvukových dat než běžné připojení přes Bluetooth, takže každá nota zní čistě.

Vylepšené streamování Bluetooth
Dynamický stereofonní zvuk všude kolem

Technologie S-Force Front Surround dodává vašemu zážitku přirozené trojdimenzionální zvukové pole, takže si i ze dvou předních reproduktorů můžete vychutnat virtuální prostorový zvuk.

Různá sluchátka, stejná skvělá kvalita zvuku

Funkce automatické optimalizace sluchátek (AHO) analyzuje typ sluchátek a vytváří pro vás ten správný zvuk. Vyvažuje frekvence, aby bylo dosaženo optimálního zvukového signálu, a to všechno automaticky.

Technologie VTP (Virtual Phones Technology)
Strhující zvuk

Technologie VTP (Virtual Phones Technology) vám umožní užít si virtuálně vytvořený prostorový zvuk prostřednictvím vašich sluchátek. Zvolte oblíbený režim a vychutnejte si plný a realistický zvuk, jako byste byli v místnosti s reproduktorovou sestavou 5.1.

Clear Audio+
Clear Audio+

Získejte čistý a vyvážený zvuk jediným dotykem – bez dalších potřebných úprav.

Ekvalizér
Ekvalizér

Jemně si vylaďte frekvence, aby vše znělo, jak to máte rádi.

Clear Bass
Clear Bass

I při vyšší hlasitosti budete moci poslouchat dynamické hluboké basy bez zkreslení.

Síla být rychlejší

Ať už chcete udělat cokoli, smartphon Xperia XZ Premium to dokáže rychle. Vylepšený výkon zpracování znamená, že vše bude probíhat plynule, ať budete procházet Internet, nebo hrát náročné hry.

Zvládne vše, co je potřeba

Xperia XZ Premium používá ke všem potřebným výpočtům nejmodernější procesor Qualcomm® Snapdragon™ 835. Integruje gigabitové připojení modemu X16 a poskytuje úžasný grafický výkon, který je špičkou ve svém oboru, a vylepšené hospodaření s baterií.

Stahování rychlostí 1 Gb/s
Stahování rychlostí až 1 Gb/s

Superrychlé stahování usnadňuje streamování online médií a stahování obsahu.

Odesílání rychlostí 150 Mb/s
Odesílání dat až 150 Mb/s

Xperia XZ Premium umí odesílat vysokou rychlostí, takže můžete snáze sdílet obsah a odesílat soubory.

O 20 % rychlejší procesor
Až o 20 % rychlejší procesor

Procesor smartphonu je o 20 % rychlejší než v našich předchozích telefonech, takže vše běží rychleji.

Rychlejší zobrazení obrázků a videa

Paměť Universal Flash Storage čte data rychlostí 1,5 Gb/s, což je třikrát rychleji než u běžné paměti. Už nemusíte čekat na načtení videí nebo obrázků – stačí jen ťuknout a užít si je.

karta microSD
Rozšiřte paměť

Potřebujete více paměti? Vložte do slotu v telefonu kartu microSD a získáte dalších až 256 GB.

Rychlý a pohodlný přenos souborů

Soubory teď můžete přenášet rychleji díky rozhraní USB 3.1 – je 10krát rychlejší než USB 2.0 a dosahuje rychlostí až 5 Gb/s. A připojování konektoru USB Type-C™ je také jednodušší, protože je oboustranný a proto se vždy trefíte na první pokus.

Připojení USB 3.1
Čím více ho používáte, tím je chytřejší

Smartphone Xperia XZ Premium se učí, jak telefon používáte, a přizpůsobuje se, aby byl vaším co možná nejužitečnějším společníkem. Navíc díky nabízení užitečných a na míru připravených rad k používání různých funkcí udělá váš život zas o kousek jednodušším.

Chytrý úklid pro plynulejší práci

Smartphone Xperia XZ Premium se učí, které aplikace používáte nejčastěji. Díky automatické deaktivaci nevyužívaných aplikací a promazávání mezipaměti bude váš smartphone vždy pracovat optimální rychlostí.

Baterie, která žije déle

Xperia XZ Premium se učí z vašeho způsobu používání a pomůže vám s úpravou spotřeby energie tak, aby baterie vystačila na celý váš den. Použité nabíjecí technologie předcházejí poškození baterie a mohou až zdvojnásobit její životnost.

Baterie vydrží celý den

Xperia XZ Premium ze sebe při plném nabití vydá pořádný výkon. Ale ve dnech, kdy potřebujete energie víc než obvykle, nečeká s varováním až na okamžik, kdy bude baterie vybitá. Místo toho chytrý režim Stamina pracuje napřed, abyste měli energii na celý den.

Jak Smart Stamina pracuje
Prediktivní úrovně spotřeby baterie
Předpověď úrovní spotřeby

Xperia XZ Premium přesně odhaduje, jak dlouho baterie vydrží, na základě vašeho běžného používání telefonu.

Včasné varování před vybitím baterie
Včasné varování

Když se telefonu zdá, že by vám ke konci dne mohla dojít energie, doporučí vám zapnutí režimu STAMINA.

Režim Stamina prodlužuje výdrž baterie
Prodlužuje výdrž baterie

Režim STAMINA snižuje spotřebu energie, takže vaše baterie vydrží celý den. Můžete podle svých potřeb zvolit jednu ze tří úrovní šetření energií.

V dobré kondici delší dobu

Zatímco u většiny dobíjecích baterií se kapacita časem snižuje, ta vaše zůstane jako rybička. Technologie adaptivního nabíjení Qnovo a funkce Ochrana baterie zajistí, aby se baterie nepřetěžovala, takže vydrží v dobré kondici dvakrát tak dlouho.

Průběžné sledování stavu baterie

Adaptivní nabíjení Qnovo průběžně během zapojení kontroluje stav vaší baterie a pečlivě měří její teplotu a tlak. Podle toho upraví úroveň nabíjecího proudu tak, aby se baterie příliš nepřebíjela a zachovala si svoji kapacitu.

Adaptivní nabíjení Qnovo
Ochrana baterie
Chytřejší nabíjecí cykly

Nechávání plně nabité baterie v nabíječce může vést k jejímu poškození. Funkce Ochrana baterie nabije telefon na 90 %, počká a pak ho nabije na 100 % těsně před okamžikem, kdy obvykle vstáváte. Když baterie není přebíjena, zachová si maximální kapacitu po delší dobu.

Nabíjení za rekordní dobu

S rychlou nabíječkou UCH12W získáte hodiny výdrže baterii již po několika minutách nabíjení.

Rychlá nabíječka UCH12W

Specifikace

Fotoaparát Motion Eye, 4K HDR displej a voděodolný design.
  • Fotoaparát Motion Eye™ s rozlišením 19 Mpx a velmi zpomaleným pohybem

  • 5,5" 4K HDR displej

  • Nový 3D autor

  • Voděodolný design

  • Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 835

Rozměry
156 x 77 x 7,9 mm
Hmotnost
191 g
Voděodolnost
Voděodolný (IP65/68)
Počet karet SIM
Karta SIM, duální karta SIM
Kapacita
3 230 mAh
Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí