Xperia 1 II

Stvořen k rychlosti

Xperia 1 II posouvá hranice rychlosti smartphonů. Telefon je nabitý nejnovějšími technologiemi včetně konektivity 5G. Je vybaven fotoaparátem, na jehož vývoji se podíleli inženýři z týmu, který vyvíjí fotoaparáty Sony Alpha. Na smartphone má výjimečně rychlé automatické zaostřování. Na 6,5" displeji 4K HDR OLED CinemaWide s poměrem stran 21:9 můžete vše sledovat v úžasné kvalitě jako v kině.

SMARTPHONY

Xperia 1 II – 6,5" 4K HDR OLED displej CinemaWide 21:9 | Fotoaparát se třemi objektivy

Xperia 1 II
Xperia 1 II v černé barvě

purpleblack

MOC

32 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Držitel ocenění
Logo ocenění Red Dot Award za rok 2021, které získal smartphone Xperia 1 II
Vyšší rychlost, větší možnosti – připojení 5G

Připojení 5G je vaší branou do světa nových možností. Připojení 5G je nejen rychlé, ale také responzivní, má malou latenci a velkou šířku pásma. Můžete bez obtíží streamovat, stahovat a nahrávat i velké soubory s videem ve formátu 4K a obrazem v plném rozlišení během několika vteřin. 

Pro fotografy
Profesionální technologie z fotoaparátů Alpha

Žádný smartphone ještě neměl takový fotoaparát jako Xperia 1 II. Vyvinuli jej inženýři odpovědní za nejnovější řadu aparátů Alpha 9, která se vyznačuje prvotřídním automatickým zaostřováním. Xperia 1 II podporuje formát RAW. Automatické ostření Eye AF nyní rozpoznává kromě lidských také zvířecí oči. Ovládání bylo přepracováno tak, aby vyhovovalo požadavkům profesionálních fotografů – smartphone má nové ruční ovládací prvky a také hardwarové tlačítko spouště.

Objektiv ZEISS®
Vynikající kvalita ZEISS ve vašem smartphonu Xperia

Optické členy ZEISS jsou kalibrované speciálně pro smartphony Xperia. Vrstva ZEISS T* redukuje světelné odrazy a přispívá k jedinečnému vykreslení a kontrastu.

Až 20 sn./s včetně AF/AE
Sériovým snímáním při 20 sn./s s automatickým ostřením a expozicí zachytíte i to, co dříve zachytit nešlo

Xperia 1 II dokáže zachytit okamžiky, které nezachytí žádný jiný smartphone. Díky kontinuálnímu sekvenčnímu snímání s rychlostí až 20 sn./s, automatickému ostření a automatické expozici můžete zachytit stovky okamžiků v několika sekundách. Rychlost 5G připojení umožní vše nahrát a zálohovat.

Propočet průběžného automatického ostření a expozice až 60x za sekundu

Zůstaňte zaostřeni bez ohledu na to, co se kolem vás děje. Xperia 1 II průběžně propočítává automatické ostření a expozici a to až 60 za sekundu. A díky novým algoritmům, které se starají o výkon a přesnost automatického ostření, bude mít jasné záběry i v prostředí, kde dochází k rychlému pohybu.

Propočet průběžného automatického ostření a expozice až 60x za sekundu
Xperia 1 II – snímač automatického zaostřování
Snímač pro rychlou práci

Inovativní systém fotoaparátu rychle ostří za každé situace, ve dne i v noci. Mimořádně rychlé a přesné ostření zaručuje snímač s duální fotodiodou. Systém automatického zaostření používá 247 bodů s fázovou detekcí, které pokrývají téměř 70 % snímače. Díky tomu fotoaparát automaticky zaostří za pouhé 0,03 s. K zaostřování v situacích se slabým osvětlením slouží inovativní snímač 3D iToF (indirect Time-of-Flight). Vaše fotografie tak budou ostré za všech okolností. Když k tomu přičteme 1/1,7" obrazový snímač Exmor RS™ pro mobilní zařízení s obrazovým procesorem BIONZ™ pro mobilní zařízení, výsledkem jsou rychle pořízené fotky neuvěřitelné kvality.

Technologie, která stojí za velmi rychlým automatickým zaostřováním
Vyzkoušejte si automatické ostření podle oka v reálném čase při focení lidí i zvířat

Díky perfektnímu automatickému ostření Eye AF můžete pořizovat úžasné snímky lidí i zvířat.

Automatické ostření Eye AF pro každou situaci

Pokaždé nefotíte tak, aby subjekt hleděl oběma očima do objektivu. Ale i když je jedno oko zakryté nebo se před subjekt dostane jiný objekt, Xperia 1 II oko vzápětí najde a rychle zaostří.

Fotografie ženy a stříkající vody
Fotografie muže trénujícího s boxovacím pytlem
Fotografie modelky se šperky
Fotografie dítěte skákajícího na trampolíně
Fotografie modelky ve městě
Fotografie psa na venkově
Fotografie tančícího muže pořízená při slabém osvětlení
Spolehněte se na rychlé ostření, dokonce i při nedostatku světla

I při nedostatku světla můžete používat rychlé automatické ostření a to dokonce i když se subjekt pohybuje. Mohou za to 3 výkonné technologie: snímač 3D iToF, obrazový procesor BIONZ™ pro mobilní zařízení a velký obrazový snímač Exmor RS™ pro mobilní zařízení.

Snímač 3D iToF
Snímač 3D iToF

Snímač 3D iToF okamžitě vypočte vzdálenost mezi fotoaparátem a subjektem, což umožňuje rychlé automatické ostření v každé situaci.

Logo BIONZ X™ pro mobilní zařízení
Procesor BIONZ X™ pro mobilní zařízení

Procesor BIONZ X™ pro mobilní zařízení má unikátní algoritmus vyvinutý společností Sony, který zaručuje vyšší citlivost na světlo a méně šumu.

Porovnání 1/1,7" obrazového snímače Exmor RS
Větší snímač a pixely

1/1,7" obrazový snímač Exmor RS je o 50 % větší než snímač v předchozích modelech a má větší pixely, které zachycují více světla. Výsledkem je kvalitnější obraz.

Seznamte se s profesionálními fotografickými technologiemi inspirovanými aparáty řady Alpha

Xperia 1 II má ovládací prvky, s nimiž se obvykle setkáváte u profesionálních fotoaparátů. Můžete používat automatická nastavení nebo ručně ovládat ISO, rychlost závěrky, vyvážení bílé barvy a další aspekty. K dispozici je výstup ve formátu RAW (.DNG) a rozhraní inspirované fotoaparáty Alpha.

Vyberte si správnou ohniskovou vzdálenost

Osvoboďte svoji kreativitu! Xperia 1 II má tři různé objektivy s flexibilními ohniskovými vzdálenostmi: 16 mm, 24 mm a 70 mm. Špičková optika ZEISS zaručí skvělé snímky.

Koně na kopci shlížející na moře

Fotografie s licencí od Toi-misaki ve městě Kušima v prefektuře Mijazaki

16 mm
Modelka na kamenných schodech
24 mm
Fotografie modelky ve městě zblízka
70 mm
Spolupracuje s fotoaparáty Sony Alpha

Xperia 1 II je perfektním společníkem pro fotoaparáty Sony Alpha. Smartphone Xperia poslouží jako vzdálený bezdrátový displej. V mobilní aplikaci Imaging Edge™ můžete upravovat nastavení a pracovat s fotografiemi.

Pro milovníky filmů
Cinema Pro s technologií CineAlta – natáčení filmů 21:9

Natáčejte filmy s podobnými parametry a barevným nastavením jako profesionálové. Zkušenosti expertů navrhujících naše filmové digitální kamery, barevné předvolby Look, poměr stran 21:9, 4K HDR a 24 sn./s vám poskytnou všechny nástroje, které ke své tvorbě potřebujete. A díky připojení 5G se o každou nahrávku podělíte během několika sekund.

Profesionální předvolby správy barev Look

Vybírat můžete z osmi různých nastavení barev, které do vašich záběrů dodají náladu různých filmových stylů.

Pro milovníky filmů
6,5" 4K HDR OLED displej CinemaWide™ 21:9

Sledujte filmy tak, jak to jejich tvůrci zamýšleli. Umožní vám to poměr stran 21:9 na 6,5" 4K HDR OLED displeji CinemaWide. Nová technologie pro redukci rozmazání pohybu je zárukou jasnějšího a kvalitnějšího obrazu. Díky zvukové technologii Dolby Atmos® nedochází k žádným kompromisům v kvalitě.

A díky konektivitě 5G můžete stahovat rychleji a streamovat ve vyšším rozlišení.

Reprodukce barev na profesionální úrovni

Režim autora využívající technologii CineAlta je inspirován profesionální technologií reprodukce barev Master Monitor od Sony, se kterou pracují v hollywoodských studiích. Nyní přináší i vám nepřekonatelnou věrnost barev a obrazu tak, jak to tvůrci zamýšleli, včetně seriálů a filmů na Netflixu.

Podívejte se na historické drama Král, které je streamováno pouze na Netflixu.

porovnání 8bitových a 10bitových barev
Plynulejší přechody barev

Xperia 1 II má displej ekvivalentní 10bitovým barvám (8 bitů s 2bitovým vyhlazováním), který dokáže zobrazit jemné barevné přechody bez pruhů.

Graf barevného prostoru
Displej profesionální kvality

Díky vysokému kontrastnímu poměru 1 000 000 : 1 dokáže Xperia 1 II zobrazit hlubší černé tóny a současně přirozenější barvy. Obrazovka také podporuje profesionální standardy reprodukce barev jako DCI-P3 (100 %), barevný prostor BT.2020 a bílý bod D65.

Všechno co sledujete, převedené blíže k dokonalosti

Engine X1™ pro mobilní zařízení aplikuje remasterovací technologii BRAVIA HDR na vše, co sledujete. Dokonce i streamovaný obsah bude mít větší kontrast, vyšší jas a hlubší barvy.

Zvuk Dolby Atmos®
Zvuk, který uslyšíte v kině – Dolby Atmos® ve spolupráci se Sony Pictures Entertainment

Sledovat film se zvukem, který zajišťuje technologie Dolby Atmos®, je strhující zážitek. Zvuk je v prostoru všude okolo vás. Nyní máte technologii Dolby Atmos® k dispozici a jedinečný zvuk můžete poslouchat v klasických i bezdrátových sluchátkách nebo v předních stereofonních reproduktorech.

Pro audiofily
Mark Wilder a Kenichi Matsumoto během spolupráce na kvalitě zvuku telefonu Xperia
Poslouchejte hudbu tak, jak to bylo zamýšleno

Využili jsme své zkušenosti se zvukovým hardwarem a zařízeními pro poslech hudby a Xperia 1 II byl navržen tak, aby poskytoval při poslechu autentický zážitek díky zvuku vyladěnému ve spolupráci se Sony Music Entertainment.

Připojení 5G umožňuje streamovat a stahovat zvuk ve vysokém rozlišení bez čekání.

Tak intenzivní. Tak reálný. Vyzkoušejte zvuk ve formátu 360 Reality Audio

Nechte se obklopit zvukem. Jako kdybyste navštívili koncert nebo sledovali umělce nahrávajícího ve studiu. Díky hudebnímu formátu 360 Reality Audio je hudba intenzivní a živá jako nikdy předtím.

Vyrobeno pro hudební formát 360 Reality Audio

Xperia 1 II přehrává hudební formát 360 Reality Audio. Jedinečné hardwarové dekódování optimalizuje kvalitu zvuku, když posloucháte hudbu ve službě TIDAL. TIDAL je globální platforma pro streamování hudby a zábavy. Nabízí více než 60 milionů skladeb a 250 000 videí od oblíbených umělců. Partnerský program pro službu TIDAL a smartphony Xperia umožňuje novým uživatelům telefonů Xperia 1 II přístup k úrovni „Hi-Fi“ služby TIDAL v rámci tříměsíčního zkušebního členství zdarma.

Poslouchejte zvuk v dopředu nasměrovaných stereofonních reproduktorech

Stereofonní reproduktory v Xperia 1 II jsou umístěny vpředu, takže zvuk je hlasitý a vyvážený.

Kvalitnější poslech zvuku – přes kabel i bezdrátově

Můžete používat 3,5mm zvukový konektor nebo bezdrátové připojení – je to na vás. Zvukové technologie ve smartphonu Xperia 1 II měli na starost odborníci, takže stereofonní zvuk je lépe oddělen a zní přirozeněji, ať už posloucháte vlastní hudbu nebo streamujete, a to dokonce i ve formátu 360 Reality Audio.

3,5mm konektor
Každý kanál má bohatší zvuk díky 3,5mm konektoru

Zdokonalili jsme audioseparaci u 3,5mm konektoru, takže pravý i levý kanál má jasnější zvuk. Výrazné ladění zvuku zredukovalo šum na nepostřehnutelných 20 dB – o více než o 90 % méně než u běžných sluchátek.

Loga Zvuk ve vysokém rozlišení, Bezdrátový zvuk ve vysokém rozlišení a LDAC
Špičkové zvukové příslušenství

Díky zvuku ve vysokém rozlišení (přenášenému přes kabel i bezdrátově) a LDAC můžete poslouchat hudbu v kvalitě, která předčí dokonce i CD. Zvuk je reprodukován v plné šíři, takže jej uslyšíte tak, jak jeho autoři zamýšleli.

Logo DSEE Ultimate
Poslouchejte co nejkvalitnější zvuk díky funkci DSEE Ultimate

Funkce DSEE Ultimate vznikla, aby zdokonalila kvalitu veškeré digitální hudby. K automatickému zlepšování frekvenčního i dynamického rozsahu používá umělou inteligenci. Frekvenční rozsah je vylepšován v nízko- i vysokofrekvenční části a každá skladba se tak blíží kvalitě zvuku ve vysokém rozlišení. Funguje to s klasickými i bezdrátovými sluchátky, u souborů v zařízení a dokonce i u streamovacích služeb.

Pro mobilní hráče
Nová úroveň hraní

Displej CinemaWide™ 21:9 nabízí neomezený záběr na akci. Nová technologie pro redukci rozmazání pohybu je zárukou jasnějšího a kvalitnějšího obrazu. A díky připojení 5G můžete rychleji stahovat hry. Hru Call of Duty si můžete zahrát ve verzi, která byla optimalizována pro mobily s využitím technologie Snapdragon Elite Gaming™ od společnosti Qualcomm®.

©2020 Activision Publishing, Inc. ACTIVISION a CALL OF DUTY jsou ochranné známky společnosti Activision Publishing, Inc. Tencent je ochranná známka společnosti Tencent Games Co., Ltd.

Optimalizováno pro Call of Duty®: Mobil

Xperia je oficiálním smartphonem Call of Duty®: Mobile a Xperia 1 II je připravena chopit se výzvy. Ať už hrajete pro zábavu, nebo se ucházíte o titul, hra je optimalizována pomocí Qualcomm® Snapdragon Elite Gaming™ pro lepší zážitek ze hry.


©2020 Activision Publishing, Inc. ACTIVISION a CALL OF DUTY jsou ochranné známky Activision Publishing, Inc.
Qualcomm a Snapdragon jsou ochranné známky Qualcomm Incorporated registrované ve Spojených státech amerických a dalších zemích, použity se souhlasem. Snapdragon Elite Gaming je ochranná známka Qualcomm Incorporated. Qualcomm Snapdragon Elite Gaming je produkt Qualcomm Technologies, Inc. a/nebo dceřiných společností.

Hrajte si s bezdrátovým ovladačem DUALSHOCK®4

Chcete se bavit i na cestách? Stačí připojit Xperia 1 II k ovladači DUALSHOCK 4 a hrát hry pro Android.

Vylepšení her – hrajte lépe a sdílejte více

Zdokonalený dotykový panel umožní přesnější ovládání při hraní her. Při hraní můžete pořizovat záznamy a snímky obrazovky, a ty pak sdílet. A abyste se na hru mohli lépe soustředit, můžete vypnout všechna oznámení a vyhledávat online tipy. K tomu všemu máte při hraní snadný přístup.

Pro výkon
Veškerá rychlost, kterou potřebujete

Xperia 1 II disponuje konektivitou 5G a Wi-Fi 6 a nejnovější mobilní platformou Qualcomm a baterií – díky tomu představuje nový standard výkonu u smartphonu.

Logo 5G
5G konektivita nové generace

Xperia 1 II nabízí superrychlé připojení 5G, které umožňuje stahování a streamování i souborů s vysokým rozlišením.

Logo Wi-Fi 4G/5G
Optimální možnosti připojení

Chytrá konektivita telefonu Xperia: umělá inteligence využívá knihovny neuronových sítí Sony k analýze Wi-Fi signálů a odhaduje problémy s konektivitou, které mohou nastat v blízké budoucnosti. Xperia 1 II určí kvalitu připojení v síti, kterou právě používáte, a pokud hrozí zhoršení, automaticky přepne na mobilní síť. S telefony Xperia vždy budete připojeni k té nejlepší dostupné síti.

Logo Wi-Fi 6
Wi-Fi 6

Technologie Wi-Fi 6 znamená lepší připojení – rychlejší, s nižší latencí. Má lepší možnosti správy pro případ, když je do stejné sítě připojeno více zařízení.

Seznamte se s nejnovější mobilní platformou Qualcomm® Snapdragon™ 865 5G

Mobilní platforma Qualcomm® Snapdragon™ 865 5G a modemový a radiofrekvenční systém Snapdragon X55 5G vám umožňují hrát, fotit, natáčet, pracovat a připojovat se nevídanými multigigabitovými 5G rychlostmi a s výkonem o 25 % vyšším než u předchozího modelu.

Baterie s kapacitou 4 000 mAh
Výkonná baterie s kapacitou 4 000 mAh a rychlým nabíjením

Díky baterii s kapacitou 4 000 mAh budete mít dostatek energie na celý den. Pokud je baterie vybitá, můžete ji pomocí rychlého nabíjení nabít až na 50 % kapacity za pouhých 30 minut.

bezdrátové nabíjení
Rychlé a pohodlné bezdrátové nabíjení

Prostě smartphone Xperia 1 II položte a baterie se začne nabíjet.

ochrana baterie – rozhraní
Zdravější baterie s delší životností

Naše dobíjecí technologie přispějí k delší životnosti vaší baterie. Ochrana baterie zabrání přebití, adaptivní dobíjení Xperia sleduje při dobíjení telefon, aby nedošlo k přetížení baterie.

Navrženo pro vás
Krásný a přitom výkonný

Smartphone Xperia 1 II je výkonný a rychlý. Je voděodolný (třída krytí IP65/68) a na obou stranách má sklo Corning Gorilla Glass 6®, takže kromě elegance i něco vydrží.

Barvy podle vašeho stylu

Každý má svůj vkus – vyberte si barvu, která vyhovuje vám.

Dostupnost barev se může lišit

Všechny obrázky na obrazovkách slouží pouze pro ilustraci.

5G síť a její dostupnost se může lišit v závislosti na zemi, operátorovi, verzi software a uživatelském prostředí.

Specifikace a funkce

Model Xperia 1 II trhá rekordy v rychlosti smartphonů. Je vybaven nejnovějšími technologiemi a fotoaparátem, na jehož vývoji se podíleli inženýři z týmu, který vyvíjí aparáty Alpha. Na smartphone má výjimečně rychlé automatické zaostřování. Na 6,5" displeji 4K HDR OLED CinemaWide s poměrem stran 21:9 můžete vše sledovat v úžasné kvalitě jako v kině.
  • Rychlé automatické ostření a expozice s až 20 snímky za sekundu

  • Automatické zaostření na oči lidí a zvířat v reálném čase

  • Cinema Pro využívající technologii CineAlta

  • 6,5" 4K HDR OLED displej CinemaWide™ 21:9

  • Mobilní platforma Qualcomm® Snapdragon™ 865

Rozměry
166 x 72 x 7,9 mm
Hmotnost
181 g
Voděodolnost
Voděodolný (IP65/68)
Počet karet SIM
Jedna karta SIM
Kapacita
4 000 mAh
Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů