Xperia 1

Nová Xperia 1 využívá nejmodernější technologie, kterými jsou vybaveny profesionální monitory, kamery a zvuková zařízení Sony. Jako první na světě je vybavena 4K HDR OLED displejem CinemaWide™ 21:9 a fotoaparátem se třemi objektivy.

EISA 2019-2020 Automatické zaostření na oči
4K HDR OLED displej CinemaWide 21:9
4K HDR OLED displej CinemaWide 21:9
Fotoaparát se třemi objektivy
Fotoaparát se třemi objektivy, 2× optickým zoomem a ostřením Eye AF
Režim Creator a Cinema Pro využívající technologii CineAlta
Režim Creator a Cinema Pro využívající technologii CineAlta
Loga ocenění iF Design Award 2020 a Red Dot Winner 2020
Oceněný produkt

Ocenění iF DESIGN AWARD 2020 a Red Dot Award 2020 Product Design

Displej

První smartphone s displejem 4K OLED na světě

Nová Xperia 1 má 6,5" 4K HDR OLED displej CinemaWide 21:9, jehož poměr stran nabízí obraz, jaký filmoví tvůrci zamýšleli. A díky spolupráci s experty pracujícími na filmových kamerách CineAlta si můžete vychutnat i náležité barvy.

4K obrazovka

Obrazová kvalita 4K se širokým rozsahem barev, kontrastu a jasu.

HDR OLED displej

Displej OLED zobrazuje skutečnou černou, má skvělý kontrast a věrné barvy.

Obrazový procesor Sony BRAVIA X1

Nový obrazový procesor X1 pro mobilní zařízení vycházející z televizorů Sony BRAVIA® poskytuje vysoce kvalitní obraz s živějšími barvami, lepšími detaily a větším kontrastem.

Režim Creator využívající technologii CineAlta

Režim Creator využívající technologii CineAlta se inspiroval profesionální technologií reprodukce barev Master Monitor od Sony, používanou v hollywoodských studiích, a nyní přináší i do vaší dlaně nepřekonatelnou věrnost barev a obrazu přesně tak, jak to tvůrci zamýšleli.

Audio

Nechte se obklopit filmovým zvukem Dolby Atmos®

Teď si můžete užít zvuk Dolby Atmos i na telefonu. Vytváří úžasný zvukový zážitek s multidimenzionálním zvukem, který plyne nad vámi a kolem vás – díky spolupráci s experty ze Sony Pictures Entertainment.

Fotoaparát

Se třemi objektivy můžete být ještě kreativnější

Díky trojici objektivů bude mít každá fotografie profesionální obrazovou kvalitu v každé situaci a za každých světelných podmínek: 16mm širokoúhlý objektiv pro krajiny a skupiny, všestranný objektiv 26mm a teleobjektiv 52mm pro dvojnásobné přiblížení.

16mm širokoúhlý objektiv
16mm širokoúhlý objektiv
26mm střední objektiv
26mm střední objektiv
52mm teleobjektiv
52mm teleobjektiv
Obrazový procesor BIONZ X™ pro mobilní zařízení využívá technologie fotoaparátů Sony Alpha

První ostření Eye AF ve smartphonu na světě a technologie umožňující sériové snímání až 10 snímků/s s automatickým ostřením a expozicí. Odstranění šumu z dat RAW přispívá k jasným snímkům při slabém osvětlení, přesné ostření i při slabém osvětlení je zárukou skvělých portrétů.

Proměňte každodenní život ve filmový zážitek

Nahrávejte filmy se stejnými parametry a barvami jako profesionálové díky funkcím vyvinutým ve spolupráci s experty pracujícími na filmových kamerách Sony.

Hry

Nový level hraní na smartphonu

Aplikace Game Enhancer vám umožní mít všechny hry na jednom místě, blokovat oznámení a soustředit se na hraní. Nabídne vám také tipy pro hraní online a umožní pořídit záznam ze hry. Můžete si pořídit i video, které vás zachycuje při hře.

© 2019 Epic Games, Inc. Všechna práva vyhrazena. Epic, Epic Games, logo Epic Games, Fortnite a Fortnite (stylized) jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti Epic Games, Inc. v USA a dalších zemích.

Design

Krásný design. Skvěle sedí v ruce.

Xperia 1 je navržena tak, aby se vám pohodlně vešla do ruky. Má štíhlý kovový rámeček a odolné sklo Corning® Gorilla® Glass 6 vpředu i vzadu. Vypadá přesně tak dobře, jako se drží.

Jednoduchý multitasking

Displej s poměrem stran 21:9 nabízí větší obrazovku a perfektně se hodí k současnému běhu dvou aplikací. A díky Side Sense a spouštěči aplikací můžete obrazovku snadno a rychle rozdělit pouhými třemi dotyky.

Odolný proti vodě, prachu a nárazům

Díky sklu Corning® Gorilla® Glass 6 se Xperia 1 vyznačuje odolností, na kterou se můžete spolehnout. A třída krytí IP65/68 ji chrání proti vodě a vlivům okolního prostředí.

Výkon

Náš dosud nejvýkonnější procesor

Vychutnejte si neuvěřitelný výkon a účinnost, kterou nabízí mobilní platforma Qualcomm® Snapdragon™ 855. Snadno si poradí i s jinak náročnými aplikacemi a hrami.

Paměť RAM 6 GB
Paměť RAM 6 GB

Užijte si vyšší rychlost aplikací a všeho ostatního s 6 GB paměti RAM.

Slot pro SD kartu 512 GB
Rozšiřte paměť

Rozšiřte úložiště telefonu kartou mikro SD až o 512 GB.

Připojení až 1,6 Gb/s
Superrychlé připojení až 1,6 Gb/s8

Nejnovější platforma Qualcomm® vám přinese superrychlé stahování a prohlížení webu.

Baterie

Baterie s delší výdrží

Díky vysoké kapacitě 3330 mAh vám baterie telefonu Xperia 1 nabízí výkon, na který se můžete spolehnout. A navíc technologie Smart Stamina odhaduje spotřebu a upravuje ji tak, aby vám energie déle vydržela.

Prodloužíme vaší baterii život

Naše dobíjecí technologie přispějí k delší životnosti vaší baterie. Ochrana baterie zabrání přebití, adaptivní dobíjení Xperia sleduje při dobíjení telefon, aby nedošlo k přetížení baterie.

Nabití až na 50 % již za 30 minut

Xperia 1 se dodává s rychlonabíječkou UCH32C, takže můžete vždy nabíjet maximální rychlostí.

Seznamte se: Xperia 1

Xperia 1 vznikla proto, aby vám smartphone mohl nabídnout ty nejlepší profesionální obrazové, fotografické a zvukové technologie od Sony. Je vybavena velkým 6,5" 4K HDR OLED displejem CinemaWide™ 21:9, fotoaparátem se třemi objektivy a filmovým multidimenzionálním zvukem Dolby Atmos®.

Displej

Prožijte naplno první 4K HDR OLED displej na světě

Přibližte se pravým zážitkům z filmů díky 6,5" 4K HDR OLED displeji CinemaWide 21:9, jehož poměr stran a přesnost reprodukce barev vykouzlí takový obraz, jaký filmoví tvůrci zamýšleli.

PASAŽÉŘI JSOU NYNÍ K DISPOZICI V ROZLIŠENÍ 4K ULTRA HD.

© 2016 Columbia Pictures Industries, Inc., LSC Film Corporation, Village Roadshow Films Global Inc. a Wanda Culture Holding Co. Limited. Všechna práva vyhrazena.

Streamujte z Netflixu filmy s poměrem stran 21:9

Displej 21:9 CinemaWide vám umožní sledovat oblíbené kompatibilní filmy z Netflixu* tak, jak mají správně vypadat. Režim Creator využívající technologii CineAlta se zapne automaticky a postará se o věrné barvy.

Je vyžadováno členství umožňující streamování filmů z Netflixu. Platí omezení na 4K Ultra HD.

Všechno co sledujete, převedené blíže k dokonalosti

Engine X1™ pro mobilní zařízení aplikuje remasterovací technologii BRAVIA HDR na vše, co sledujete. Dokonce i streamovaný obsah bude mít větší kontrast, vyšší jas a hlubší barvy.

Reprodukce barev na profesionální úrovni

Režim Creator využívající technologii CineAlta přináší nepřekonatelnou věrnost barev a obrazu přesně tak, jak to tvůrci zamýšleli. Zobrazení společně s originálně vyvinutým zpracováním obrazu podporuje široký barevný prostor ITU-R BT.2020 i DCI-P3 se světelným zdrojem D65.

Obrazovka s 10bitovými barvami
Plynulejší přechody barev

Xperia 1 má displej ekvivalentní 10bitovým barvám (8 bitů s 2bitovým vyhlazováním), který dokáže zobrazit jemné barevné přechody bez pruhů.

Kontrastní poměr 1 000 000 : 1
Displej profesionální kvality

Díky vysokému kontrastnímu poměru 1 000 000 : 1 nabízí Xperia 1 hlubší úroveň černé a barvy vypadají přirozeněji. Displej také podporuje profesionální reprodukční standardy, jako jsou DCI-P3 100%, barevný prostor BT2020 a bílý bod se světelným zdrojem D65.

Filmový multidimenzionální zvuk Dolby Atmos®

Technologie Dolby Atmos®, navržená experty pro klasické kinosály, vytváří úžasné zvukové prostředí s multidimenzionálním zvukem, který proudí nad vámi a kolem vás a dotváří pohlcující zážitek ze sledování filmů.

Obrazovka jako stvořená pro více aplikací

6,5" displej CinemaWide 21:9 nabízí prostor k tomu, abyste na svém smartphonu dělali věci, které dříve nebyly možné. Multitasking se posunul na novou úroveň a ve dvou současně otevřených oknech toho uvidíte daleko víc.

Fotoaparát

Profesionální kvalita fotografií díky fotoaparátu se třemi objektivy

Xperia 1 má tři objektivy s velkou světelností a velkou roztečí pixelů, které dokážou vykreslit krásný obraz za všech okolností i při slabém osvětlení: superširokoúhlý 16 mm, všestranný 26 mm a dvojnásobný zoom 52 mm.

Procesor BIONZ X pro mobilní zařízení, technologie z profesionálních fotoaparátů Sony Alpha

Nový BIONZ X pro zpracování obrazu přináší do mobilních zařízení technologie z profesionálních fotoaparátů Sony Alpha. Díky odstraňování šumu z dat RAW, prvnímu ostření Eye AF ve smartphonu na světě a snímání až 10 sn./s s automatickým ostřením a expozicí můžete pořizovat úchvatné portréty a fotit sériově.

Odstranění šumu z dat RAW
Lepší snímky při slabém osvětlení

Nový smartphone Xperia 1 využívá pokročilé technologie pro fotografování při slabém osvětlení – hlavní fotoaparát s velkým snímačem 1/2,6", roztečí pixelů 1,4 μm, světelný objektiv F1,6, OIS a technologii redukce šumu v datech RAW (vyvinutou pro fotoaparáty Sony Alpha), která odstraňuje z fotografií šum ještě před kompresí, díky čemuž je výsledný snímek ostřejší a čistší.

Automatické ostření Eye AF
První ostření Eye AF ve smartphonu na světě

Oči jsou nejvýraznějším prvkem obličeje, proto se profesionální fotografové soustředí na ně, aby pořídili výstižné a krásné snímky. Technologie Eye AF vám pomáhá tím, že oči sleduje a automaticky na ně ostří.

Rychlé sériové snímání až 10 snímků/s včetně AF/AE

Se sériovým snímáním až 10 snímků/s včetně AF/AE (s automatickým ostřením a expozicí) můžete získat sérii zaostřených a správně exponovaných snímků, i když se objekt pohybuje.

Přesné ostření i při slabém osvětlení

Technologie duální fotodiody umožňuje rychlé ostření i ve slabém světle.

Plné manuální ovládání času a citlivosti ISO

Díky plnému manuálnímu ovládání expozičního času a citlivosti ISO s možností až 30sekundové expozice získáte ještě lepší kontrolu nad svými snímky – jako byste měli profesionální fotoaparát.

Zaznamenávejte krásná 4K HDR videa

Xperia 1 dokáže natáčet ve 4K HDR – proto teď můžete pořizovat videa s výjimečným dynamickým rozsahem a kontrastem a s věrnými barvami, a to dokonce i v protisvětle nebo při slabém osvětlení.

Optický stabilizátor obrazu SteadyShot™

Xperia 1 má jedinečný hybridní stabilizační systém – simultánně kombinuje optickou stabilizaci obrazu a digitální stabilizaci obrazu. Obraz je bez otřesů a rozostření, i když se při natáčení pohybujete.

Cinema Pro od společnosti CineAlta – natáčení filmů 21:9

Nahrávejte filmy se stejnými parametry a nastavením barev jako profesionálové. Díky expertům pracujícím na filmových kamerách Sony máte k dispozici přesně ty nástroje, které potřebujete: barevné předvolby Look, poměr stran 21:9, kvalitu 4K HDR a rychlost snímání 24 snímků/s.

Profesionální předvolby správy barev Look

Vybírat můžete z osmi různých nastavení barev, které do vašich záběrů dodají náladu různých filmových stylů.

Audio

Nový zvuk smartphonu s technologií Hi-Res Audio Wireless

Teď si můžete užít technologii High-Res Audio Wireless i na smartphonu Xperia 1. Díky zabudovaným stereo reproduktorům uslyšíte hudbu nahlas a čistě.

Ponořte se hlouběji do hry na displeji CinemaWide 21:9

Displej CinemaWide smartphonu Xperia 1 s poměrem stran 21:9 vám poskytne úžasný a neomezený pohled.

© 2019 Epic Games, Inc. Všechna práva vyhrazena. Epic, Epic Games, logo Epic Games, Fortnite a Fortnite (stylized) jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti Epic Games, Inc. v USA a dalších zemích.

Všechny vaše hry na jednom místě

Aplikace Game Enhancer pro vás shromáždí všechny mobilní hry pohodlně na jednom místě.

Fortnite: © 2019 Epic Games, Inc. Všechna práva vyhrazena. Epic, Epic Games, logo Epic Games, Fortnite a Fortnite (stylized) jsou obchodní známky nebo registrované obchodní známky společnosti Epic Games, Inc. v USA a dalších zemích.
Asphalt 9: © 2019 Gameloft. Všechna práva vyhrazena. Všichni výrobci, vozy, názvy, značky a související umělecká díla jsou obchodní známky a/nebo se na ně vztahují autorská práva a náleží příslušným vlastníkům.
Arena of Valor: © 1998-2019 Tencent. Všechna práva vyhrazena.

Design

Plynulý a elegantní design

Ničím nerušený hladký povrch, kovový rámeček a sklo vpředu i vzadu dohromady tvoří tenký a stylový smartphone, který vypadá přesně tak dobře, jak dobře se používá.

Odolné sklo Gorilla® Glass 6 a IP65/68

Xperia 1 má vpředu i vzadu sklo Corning® Gorilla® Glass 6, které se vyznačuje vyšší odolností vůči nárazům a pádům. Stupeň krytí IP65/68 znamená odolnost vůči vodě, prachu a dalším vlivům.

Vyberte si tu pravou barvu

Xperia 1 je k dispozici v celé řadě barev.

Boční snímač s umělou inteligencí

Side Sense je výkonná uměla inteligence, která na základě vašeho obvyklého používání aplikací, času, polohy a ostatních způsobů používání telefonu vybírá aplikace, které pravděpodobně budete chtít spustit. Můžete dokonce spustit dvě aplikace najednou v samostatných oknech.

Specifikace

4K HDR OLED displej CinemaWide™ 21:9, fotoaparát se třemi objektivy s 2x optickým zoomem, Eye AF, režimy Creator a Cinema Pro využívající technologii CineAlta
  • 4K HDR OLED displej CinemaWide™ 21:9

  • Fotoaparát se třemi objektivy, 2× optickým zoomem a širokoúhlým objektivem

  • Natáčení videí v rozlišení 4K HDR

  • Filmový zvuk Dolby Atmos®

  • Baterie s vysokou kapacitou 3330 mAh

Rozměry
167 × 72 × 8,2 mm
Hmotnost
178 g
Voděodolnost
Voděodolný (IP65/68)
Počet karet SIM
Hybridní Dual SIM
Kapacita
3330 mAh
Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů