7 nedoceněných hudebních festivalů

Nenechte si ujít

Pokud patříte mezi festivalové závisláky, jistě jste už slyšeli o festivalu Coachella. Tento festival, který je prapředkem všech festivalů, se koná ve vyprahlém pouštním městě Indio v Kalifornii. Také určitě znáte washingtonský pohodový festival Sasquatch!, na kterém můžete kromě skvělé muziky zažít jedny z nejúžasnějších západů slunce na světě.

Myslíte si, že s koncem léta končí také festivalová sezóna? Ne tak docela!

Na podzim se koná několik hudebních festivalů, které by se rozhodně měly dostat do hledáčku vašeho zájmu. Pokud byste rádi vyzkoušeli něco nového (a méně komerčního), pak by vás mohlo zajímat následujících pět méně známých festivalů, které se na podzim roku 2015 konají po celém světě.

1. The Social Festival

Hlavní hvězdy

Richie Hawtin, Seth Troxler, Jackmaster, Jamie Jones, Marco Carola, Monika Kruse, Joris Voorn, Nic Fanciulli

Místo:

Kent, Spojené království

Datum:

12. září 2015

Cena:

45 GBP za jednu vstupenku

Na tomto hudebním festivalu odehrávajícím se ve vzdálenosti pouhé jedné hodiny od Londýna se můžete pokochat intimnější atmosférou, kterou obrovské hudební festivaly ve většině případů nemůžou nabídnout. Nejspíš se vám poštěstí, že budete stát nanejvýš 3 metry od svého oblíbeného umělce a nebudete se muset tlačit někde ve sté řadě početného davu. Co si budeme povídat – když si zaplatíte za živou hudbu, vždy je lepší, když interpreta opravdu vidíte.

Festival s názvem The Social Festival spolupracuje s hrabstvím Kent. Díky této spolupráci na něm najdete jídlo z místních surovin. Důvod je prostý – dobrá hudba jde ruku v ruce s dobrým jídlem. A abyste se mezi jednotlivými hudebními vystoupeními nenudili, zábava na tomto festivalu se neomezuje jen na hudbu. V přestávkách můžete navštívit pouť nebo trh.

2. Life is Beautiful

Hlavní hvězdy

Stevie Wonder, Imagine Dragons, Kendrick Lamar, Duran Duran, Hozier, Weezer, Major Lazer, Death Cab for Cutie, Brandon Flowers, Kygo

Místo:

Las Vegas

Datum:

25.–27. září 2015

Cena:

255 USD za 3denní vstupenku

V samém srdci Las Vegas se pořádá festival Life is Beautiful, který se pyšní vůbec nejatraktivnějšími hudebními vystoupeními – stačí zmínit třeba Stevieho Wondera nebo skupinu Imagine Dragons. Tento festival se odehrává v 11 městských blocích a jeho chloubou jsou čtyři obří pódia. Je to prostě jedna obrovská párty. Bezkonkurenční program však není jeho jediným lákadlem, na své si přijdou i gurmáni. V „kuchařském městečku“ Culinary Village je široká nabídka lahodných pokrmů z rukou nejlepších šéfkuchařů celé země a místních oblíbených podniků. A když vás přepadne žízeň, pak vstupte do Alchemy Garden a ochutnejte vynikající koktejly, vína a piva.

Skvělá hudba a výborné jídlo patří ke standardním charakteristikám všech oblíbených hudebních festivalů. Tento festival však nabízí něco navíc, a to jedinečný vzdělávací program, do kterého jsou zváni sociální inovátoři, významní obchodníci, aktivisté, technologové a umělci. Všichni tito inspirativní lidé se s publikem dělí o svůj pozoruhodný přístup k životu.

3. Landmark Music Festival

Hlavní hvězdy

Drake, The Strokes, alt-J, CHVRCHES, Ben Howard, Chromeo, Band of Horses, Miguel, The War on Drugs, TV on the Radio, George Ezra

Místo:

Washington, D.C.

Datum:

26.–27. září 2015

Cena:

Běžné 2denní vstupné: 200 USD

Hudební festival Landmark, který se koná v parku West Potomac ve Washingtonu, D.C., je součástí národní kampaně na zvýšení povědomí o parku National Mall, jejímž cílem je získat finanční prostředky na jeho obnovu. Nenechte tento festival s významným posláním bez povšimnutí.

Při křepčení na hudbu skupiny The Strokes vás navíc u srdce může hřát pocit, že jste přispěli na obnovu parku National Mall, kterému nebyla dopřána větší renovace už 40 let.

4. Austin City Limits

Hlavní hvězdy

Foo Fighters, Drake, The Strokes, Florence + the Machine, The Weeknd, Disclosure, DeadMau5, Bassnectar, alt-J, Hozier

Místo:

Austin, Texas

Datum:

2.–4. října 2015 (první víkend) a 9.–11. října 2015 (druhý víkend)

Cena:

250 USD za 3denní vstupenku

Hudební festival Austin City Limits (ACL) je jednou z největších hudebních událostí texaského Austinu. Letos bude probíhat hned dva víkendy. Tento festival nabízí rozmanitý program, v rámci kterého na osmi různých pódiích vystoupí více než 140 různých hudebních skupin.

Za zmínku stojí také fakt, že většina skupin bude vystupovat po oba víkendy. Výjimkou jsou skupiny The Strokes a Alabama Shakes (pouze první víkend) a Florence + the Machine a Modest Mouse (pouze druhý víkend).

5. Treasure Island

Hlavní hvězdy

The National, DeadMau5, Robyn & La Bagatelle Magique, CHVRCHES, The War on Drugs, Azealia Banks, Father John Misty, STS9, Run the Jewels, Panda Bear, Gorgon City

Místo:

San Francisco

Datum:

17.–18. října 2015

Cena:

169,50 USD za 2denní vstupenku

Pokud máte radši festivaly s intimnější atmosférou, pak je pro vás pravou volbou hudební festival Treasure Island Music Festival (TIMF). Jeho kapacita je omezena maximálně na 15 000 lidí, což z něj činí jeden z nejmenších hudebních festivalů. Výsledkem jsou menší davy lidí a kvalitněji strávený čas ve společnosti oblíbených umělců.

Zeptejte se kteréhokoli návštěvníka festivalů a zjistíte, že nejhorší je, když se vystoupení vašich oblíbených interpretů překrývají. Skvělé na festivalu TIMF je, že se vše odehrává na pouhých dvou pódiích. Po skončení vystoupení na pódiu Bridge Stage, si to namíříte rovnou k pódiu Tunnel Stage, kde začne hrát další skupina. Nepřijdete tak o jediný tón.

6. Pitchfork Music Festival Paris

Hlavní hvězdy

Beach House, Björk, Deerhunter, Ratatat, Run the Jewels

Místo:

Paříž, Francie

Datum:

29.–31. října 2015

Cena:

120 EUR za 3denní vstupenku

Pokud chcete navštívit úžasnou akci, na které si můžete poslechnout všechny své oblíbené hudební žánry, od techna přes house a rock až po akustický pop, pak si nenechte ujít hudební festival Paris Pitchfork Music Festival, který splní vše, po čem vaše hudební srdce touží. V programu tohoto festivalu najdete interprety z celého světa z undergroundové a nezávislé scény. Pitchfork Paris, který bývá označován za evropský protějšek časopisu Chicago, zůstává věrný vytříbenému hudebnímu vkusu a umělce, které vpustí na pódium, stále vybírá kritickým okem.

Festival se pořádá v areálu Grande Halle de la Villette, což jsou bývalá jatka, která nyní slouží jako kulturní centrum. Tak neváhejte, zavítejte na tento festival a zpestřete si svou hudební paletu v jedné z nejhistoričtějších částí Paříže.

7. Voodoo Music + Arts Experience

Hlavní hvězdy

Florence + the Machine, Jack Ü, Modest Mouse, Alesso, Girl Talk, Ozzy Osbourne (hosté: Geezer Butler, Tom Morello a Slash), Jane’s Addiction, Santigold, Zac Brown Band, deadmau5

Místo:

New Orleans

Datum:

30. října – 1. listopadu 2015

Cena:

195 USD za 3denní vstupenku

Když se v nejstrašidelnějším americkém městě rozezní zlověstné tóny, je postaráno o dokonalý halloweenský víkend. Festival Voodoo Fest perfektně odráží jedinečnou kulturu a strašidelnou atmosféru New Orleans. Na tomto hudebním festivalu najdete tři různá pódia. Prvním je Le Carnival, na kterém můžete očekávat umělecká vystoupení, jako je indie hudba nebo undergroundová burleskní nebo cirkusová čísla. Druhým pódiem je Le Flambeau, které je věnované místní hudební scéně. A nakonec je tu Le Ritual, na kterém se představují největší národní hvězdy a mainstreamoví interpreti.

Na této události byste měli provětrat svůj halloweenský kostým. Můžete se těšit na spoustu spontánních pouličních párty! Toto město zkrátka nikdy nespí.