XS-162ES

Posuňte poslech na novou úroveň

16cm (6.5") komponentní reproduktory XS-162ES přináší do vašeho poslechu v automobilu úchvatnou čistotu a představivost. S těmito inovativními reproduktory z řady Mobile ES zásadně změníte svůj poslech.

REPRODUKTORY A ZESILOVAČE

16cm (6 1/2") dvoupásmové komponentní reproduktory řady Mobile ES™

XS-162ES
Černé reproduktory XS-162ES
logo mobilní řady ES
Zjistěte více o naší vášni a technologii bez kompromisů.
Basový reproduktor z matrice MRC s membránou z aramidových vláken

Membrána hlavního reproduktoru soustavy XS-162ES je tvořena unikátním slídovým materiálem Mica Reinforced Cellular (MRC) využívaným společností Sony. Tento tuhý, ale lehký měnič poskytuje daleko přesnější odezvu než měniče vyrobené z konvenčních materiálů. Výsledkem je hladší kmitočtová charakteristika a přirozenější zvuk.

Pohled shora na 6,5" reproduktor XS-162ES
Detailní snímek membrány z aromatických polyamidových vláken, která je součástí 6,5" reproduktoru XS-162ES
Optimální konstrukční řešení

Díky využití materiálu MRC sestaveného do unikátní matrice s aramidovými vlákny dochází k potlačení rezonance membrány a minimalizaci zkreslení nejen na nízkých, ale i středních a vyšších frekvencích. Výsledkem je hutný a neobyčejně prokreslený zvuk na všech frekvencích – a to i při vysoké hlasitosti.

Výhybka s možností zapojení systémem Bi-amp a voličem úrovně

Výhybka reproduktoru s kvalitou, která uspokojí audiofily, je tvořena fóliovými kondenzátory s nižším odporem, čímž zajišťuje precizní reprodukci výšek. Konstrukční řešení umožňující oddělené připojení systémem bi-amp omezuje proudové zkreslení výškového reproduktoru i při vysoké vstupní úrovni basového reproduktoru. Speciální okruh pro nastavení úrovně pomáhá vyvažovat signály pro basový a výškový reproduktor a umožňuje nastavit úroveň výškového reproduktoru i při napájení jednotlivých komponent jedním zesilovačem.

Oddělené uchycení s výřezy po obvodu

Obvodové uchycení basového reproduktoru je řešeno další patentovanou technologií společnosti Sony s charakteristicky zaoblenými výřezy, které zlepšují symetrii vertikální amplitudy a velmi výrazně omezují zkreslení, což přispívá k čistotě podání zvuku.

Snímek zadní části 6,5" reproduktoru XS-162ES zobrazující proudění vzduchu, které využívá chladicí systém
Konstrukce rámu s pěti výztuhami a dynamický difuzér vzduchu

Konstrukce rámu s pěti výztuhami omezuje rezonance a integrovaný dynamický difuzér vzduchu zajišťuje efektivní proudění vzduchu pro plynulý pohyb membrány a účinné chlazení kmitací cívky.

Výškové reproduktory pro precizní reprodukci výšek

Kompatibilitu s vysokým rozlišením zajišťuje měkká kopulovitá membrána výškového reproduktoru, která je upevněna přímo na kmitací cívku a umožňuje tak reprodukci hudby s mimořádně vysokou frekvencí, kdy frekvenční rozsah sahá až do 40 kHz.

Snímek výškového reproduktoru, který je součástí 6,5" reproduktoru XS-162ES
Mřížka reproduktoru s proměnlivou výškou

Akusticky optimalizovaná mřížka tvořená profilem navrženým pro rychlejší a preciznější tlumení zavěšení kuželu reproduktoru si poradí s vyššími zatíženími a zajišťuje účinné proudění vzduchu.

Fázový stabilizátor

Fázový stabilizátor tlumící rezonance basového reproduktoru modelu XS-162ES pomáhá společně s odpovídajícími výškovými reproduktory dosáhnout ideálního kmitočtového spektra i v blízkosti přechodového kmitočtu. Tuhá hliníková cívka a dynamický difuzér vzduchu ještě více napomáhají ke vzniku široké frekvenční odezvy s přesným a dynamickým podáním basů.

 Konstrukční řez

Seznamte se s uspořádáním reproduktorů řady Mobile ES a jejich novými konstrukčními řešeními, například odděleným uchycením s výřezy po obvodu, rámem s pěti výztuhami a dynamickým difuzérem vzduchu. 

Řada Mobile ES

Užijte si špičkovou zábavu v automobilu

Mobilní produkty řady ES jsou navrženy pro maximální potěšení z poslechu na cestách a přinášejí to nejlepší z vaší hudby a možnosti připojení dohromady, což přináší zážitek z jízdy, jako nikdy předtím.

Specifikace a funkce

Vyzkoušejte dvoupásmové komponentní reproduktory XS-162ES kompatibilní se zvukem ve vysokém rozlišení, se kterými dosáhnete v automobilu toho nejdokonalejšího podání stereofonního obrazu. Basový reproduktor z materiálu MRC třetí generace pro precizní podání basů s rychlou odezvou a řízné střední pásmo doplňují čisté výšky z komponentního měkkého kopulovitého výškového reproduktoru. Můžete si tak naplno vychutnat vokály i přesné podání jednotlivých nástrojů, kdekoli si budete přát.
  • Basový reproduktor využívající matrici MRC s membránou z aramidových vláken pro hutné basy

  • Komponentní měkký kopulovitý výškový reproduktor umožňující reprodukci vysokých kmitočtů s frekvencí až 40 kHz

  • Oddělené uchycení s výřezy po obvodu zajišťuje nižší zkreslení a čistý zvuk

  • Konstrukce rámu s pěti výztuhami omezující rezonance

  • Dynamický difuzér vzduchu zajišťuje efektivní proudění vzduchu, které je předpokladem pro plynulý pohyb membrány a účinné chlazení

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí