FX3

Nová svoboda pro filmaře

Kamera FX3 řady Cinema Line od Sony oživuje vize vášnivých tvůrců obsahu. Vyjádření charakteristické pro filmy je spojeno se spolehlivým výkonem a efektivními funkcemi, které uspokojí potřeby dnešní kreativní komunity. Je kompaktní a lehká, snadno se přenáší a ovládá. 

Je dostupný nový software.

Vylepšete svůj fotoaparát a užijte si ještě pohodlnější fotografování.

Logo ceny pro vítěze soutěže Red Dot 2022 v kategorii Nejlepší z nejlepších
Logo ceny iF Gold Award 2022
Odhalte svět profesionálních filmů
Vzorový snímek
Ve službách vyjádření charakteristického pro filmy
Vzorový snímek
Navržena pro pohodlné sólové snímání
Vzorový snímek
Rozšiřitelnost a rozsah funkcí pro tvůrce obsahu
Ve službách vyjádření charakteristického pro filmy
Obraz Full-Frame i při slabém osvětlení

Snímač obrazu Full-Frame kamery FX3 využívá inovativní techniky soustředění světla, které umožňují zachytit zřetelný a použitelný obraz i ve slabém světle. Standardní rozsah citlivosti ISO 80–102400 pro videa lze rozšířit až na ISO 409600. 

Široký dynamický rozsah pro lepší vyjádření

Kamera FX3 nabízí dynamický rozsah více než 15 kroků, který jí umožňuje zvládnout scény od dobře osvětlených interiérů a poledních venkovních prostředí až po ranní a večerní záběry. Zachyťte každou nuanci a získejte svobodu v gradaci barev.

Efekt bokeh nabízený snímačem typu Full-Frame

Zachyťte scénu v rozlišení 4K typickém pro filmy, s malou hloubkou ostrosti, ohromujícím efektem bokeh a svobodou, kterou filmařům nabízí snímač Full-Frame.

Reprodukce barev ve filmové kvalitě pomocí stylu S-Cinetone™

Výchozím stylem kamery FX3 pro vyjádření charakteristické pro filmy je barevný styl S-Cinetone, který byl vyvinut pro uznávanou kameru FX9 od společnosti Sony. Je přesně vyladěn tak, aby splňoval požadavky dnešních tvůrců obsahu, a poskytuje bohaté barvy a přirozené tóny pleti, které jsou i bez gradace shodné s ostatními kamerami řady Cinema Line. 

Rozlišení 4K 120 sn./s se zaostřením každého snímku 

Dokonce i při vysokých snímkových frekvencích jsou pořizovány detailní záběry v rozlišení 4K díky vysoce přesnému automatickému ostření a vysoce rychlému čtení kamery FX3. Režimy zpomaleného a zrychleného záznamu (S&Q) vám poskytnou plnou kontrolu nad snímkovou frekvencí pořizovaného záznamu, takže získáte nádherné pohybové sekvence až s 5x zpomalením (s výstupem 24p). 

Vzorový snímek
10bitový záznam S-Log3 a HDR pro plynulé gradace

Křivka gamma S-Log3 a barevný prostor S-Gamut3.Cine umožňují snímat s vysoce kvalitní reprodukcí barev v širokém dynamickém rozsahu a usnadňují sladění se záznamy z jiných kamer řady Cinema Line během postprodukce. Obrazový profil HLR (Hybrid Log-Gamma) HDR navíc umožňuje přímé přehrávání HDR (HLG) na kompatibilních televizorech bez postprodukce. 

16bitový výstup RAW přes rozhraní HDMI 

Pro náročnou postprodukci je k dispozici 16bitový výstup RAW prostřednictvím HDMI k externím rekordérům, zatímco probíhá záznam v režimu XAVC HS 4K, XAVC S 4K nebo XAVC S-I 4K a záznam souborů proxy do paměti kamery. Výstup videa RAW má rozlišení 4264 x 2408 [16:9], které přesahuje rozlišení DCI-4K.

Snímek upevnění monitoru jiného výrobce na kameru FX3
Obrázky struktur souborů pro kódování All-Intra, kompresi Long GOP a skupinu snímků
Užijte si bohaté detaily a realistické barvy

Kamera FX3 dokáže pořizovat 10bitové interní záznamy v rozlišení 4K se vzorkováním barev 4:2:2 a kompresí Long-GOP a také s kódováním All Intra. Tím umožňuje lépe upravit gradaci barev při zachování přirozené gradace, a poskytuje tak naprostou volnost při úpravách.   

[1] All-Intra (All-I) [2] Long-GOP [3] Skupina snímků 

Navržena pro pohodlné sólové snímání
Vysoce přesné automatické ostření

Automatické ostření se sledováním používá fázovou detekci v ohniskové rovině ke sledování objektu v téměř celém záběru. Systém hybridního automatického ostření poskytuje přesné ostření i při snímání ve 4K s malou hloubkou ostrosti a vysokými snímkovými frekvencemi 120p

Důmyslné automatické ostření se sledováním

Funkce sledování udržují zaostření objektu, takže se můžete věnovat kompozici. Automatické ostření na oči v reálném čase zajišťuje ostření na obličej a oči, zatímco sledování v reálném čase využívá k rozpoznávání objektů algoritmy s umělou inteligencí od Sony. 

Plynulé přechody a ovládání ostření dotykem

Kamera FX3 nabízí sedm nastavení automatického ostření pro změnu zaostření při snímání a pět nastavení citlivosti ostření na posunutí objektu, která umožňují upravit, jak snadno se ostření přepne nebo zůstane zaměřeno na aktuální objekt. Dotkněte se monitoru LCD a vyberte objekt, na který chcete zaostřit. 

Výhody objektivů Sony pro natáčení videa

Zjistěte, jaké čtyři jedinečné výhody získáte při natáčení videí pomocí objektivů Sony s bajonetem E. Kombinace fotoaparátů a objektivů Sony pozvedne proces natáčení na novou úroveň.

Vysoce mobilní výkon, ať se nacházíte kdekoli

Kompaktní velikost a nízká hmotnost poskytují kameře FX3 vysokou mobilitu. Připojená rukojeť a otvory pro montáž příslušenství bez použití rámu umožňují rychlé sestavení, plynulé snímání a rychlé sbalení. Hlavní tělo a kryty jsou vyrobeny z lehké a odolné hořčíkové slitiny, která pomáhá dosáhnout lepšího výkonu i v náročných prostředích.

Snímek konstrukce kamery s díly z hořčíkové slitiny
Snímek rukojeti XLR kamery FX3
Připojitelná rukojeť XLR 

K patici Multi Interface (MI) na kameře lze připevnit rukojeť vybavenou adaptérem XLR s dvěma konektory XLR plné velikosti pro pohodlnější a stabilnější práci s kamerou v obtížných situacích, jako je pořizování záběrů z nízkých pozic. 

Stabilizace obrazu integrovaná v kameře 

Aktivní režim je integrovaný optický pětiosý systém stabilizace obrazu, který poskytuje lepší stabilizaci při natáčení. Gyroskopický snímač měří chvění kamery a opticky je kompenzuje, aby zachoval kvalitu. Díky tomu je možné i při snímání z ruky pořídit stabilní video ve 4K bez použití tříosého stabilizátoru. 

[1, 2] úhlové chvění (otáčení kolem os X a Y) [3, 4] posuvné chvění (posun ve směru os X a Y [5] rotační chvění (otáčení kolem osy Z)

Obrázek struktury systému pětiosé optické stabilizace obrazu integrovaného v těle kamery
Snímek úprav provedených pomocí aplikace Catalyst na počítači
Stabilizace obrazu a snazší úpravy pomocí aplikace Catalyst

Vestavěný gyroskop zaznamenává metadata o chvění kamery, a umožňuje tak při postprodukci stabilizovat záznamy pořízené z ruky. V aplikaci Catalyst Browse / Catalyst Prepare od Sony můžete snadno vyvážit úrovně automatizované kompenzace chvění a oříznutí obrazu. Aplikace Catalyst může také používat zaznamenaná data o natočení kamery. 

Rozšiřitelnost a rozsah funkcí pro tvůrce obsahu
Přední a zadní kontrolky nahrávání 

Kontrolky nahrávání na přední a zadní straně kamery FX3 signalizují, zda kamera v daném okamžiku pořizuje záznam. Jsou jasně viditelné jak pro obsluhu kamery, tak pro osobu vystupující před kamerou.

Otočný dotykový monitor LCD

3,0" dotyková obrazovka LCD (s 1,44 milionu bodů ) je opatřena bočním otevíráním pro nastavení polohy a lepší viditelnost, když je kamera upevněna na tříosém stabilizátoru. Dotykový panel také nabízí intuitivní ovládání pro různá nastavení kamery. 

Ovládací prvky pro efektivní sólové snímání

Šest přizpůsobitelných tlačítek a často užívané ovládací prvky jsou snadno dostupné jednou rukou, takže druhá ruka zůstane volná pro ovládání a vyvažování objektivu. Použitelnost je navíc vylepšena několika otvory pro šrouby na těle a rukojeti pro přímé připojení příslušenství. 

Obrázek proudění vzduchu v těle kamery pro účely chlazení
Nepřerušovaný záznam 4K/60p

K zajištění nepřerušovaného záznamu 4K/60p je konstrukce kamery FX3 opatřena inovativním systémem rozptylu tepla. Umístění chladiče, struktura proudění vzduchu a tichý chladicí ventilátor optimalizují chlazení i při pořizování dlouhých záběrů.

Adaptér XLR a digitální vstup pro kvalitní zvuk

Kromě praktického vestavěného mikrofonu kamery lze přes konektory XLR plné velikosti na rukojeti externě připojit různé profesionální mikrofony k digitálnímu zvukovému rozhraní dostupnému prostřednictvím patice Multi Interface (MI). Lze vybrat tři formáty záznamu, včetně 24bitového se 4 kanály. Digitální záznam zvuku je také možné pořídit připojením digitálního mikrofonu, jako je ECM-B1M, i když není použita rukojeť.

Snímek konektorů XLR na rukojeti
Snímek dvou mediálních slotů
Dva sloty pro vysokorychlostní média 

Karty CFexpress typu A splňují požadavky filmové tvorby a podporují záznam s vysokou přenosovou rychlostí. Sloty kamery podporují karty CFexpress typu A i karty SDXC UHS-I a UHS-II. Díky dvěma mediálním slotům je možné pořizovat záznamy s přepínáním nebo záložní záznamy.

Ovládání kamery na dálku a síťový přenos

Při připojení k síti pomocí Wi-Fi® nebo kabelu a konektoru USB typu C lze kameru ovládat na dálku ze smartphonů a tabletů s využitím technologie NFC jedním dotykem nebo ručním párováním. Dálkové snímání je možné ovládat aplikací Imaging Edge Desktop™ v počítači nebo Imaging Edge Mobile™ v mobilním zařízení. A pořízené soubory snímků a videí lze přenášet pomocí vysokorychlostního protokolu FTP. 

Snímek mobilního telefonu připojeného přes bezdrátovou síť
Snímek úprav provedených pomocí aplikace Imaging Edge na počítači
Vzdálený náhled, snímání a streamování

K zefektivnění pracovních postupů a snímání v náročných prostředích je dostupné dálkové snímání z počítače nebo mobilního zařízení s nainstalovanou aplikací Imaging Edge Mobile. Aplikace Imaging Edge Webcam™ umožňuje online video komunikaci s kvalitním obrazem. 

Specifikace a funkce

Kamera FX3 řady Cinema Line nabízí vysokou citlivost a filmové vyjádření typu Full-Frame v úžasně kompaktním provedení. Díky vylepšené mobilitě pro snadné sólové snímání a profesionálnímu ovládání je ideálním kreativním nástrojem k zachycení filmové vize v každém prostředí.
  • Výkon Full-Frame s vysokou citlivostí a širokým dynamickým rozsahem

  • Vysoce výkonný obrazový procesor BIONZ XR

  • Záznam v rozlišení 4K (QFHD) s vysokou snímkovou frekvencí 120 sn./s

  • Reprodukce barev ve filmové kvalitě pomocí stylu S-Cinetone™

  • Vylepšená mobilita pro sólové použití

TYP SNÍMAČE
35mm snímač CMOS Exmor R typu Full-Frame (35,6 x 23,8 mm)
Pixely
Přibl. 10,2 megapixelu (efektivní) pro videa, přibl. 12,1 megapixelu (efektivní) pro fotografie, přibl. 12,9 megapixelu (celkem)
CITLIVOST
[Video] Ekvivalent ISO 80 až 102400 (rozsah citlivosti ISO lze rozšířit nastavením hodnot až do ISO 409600), AUTO (ISO 80 až 12800, volitelný dolní a horní limit); [Fotografie] ISO 80 až 102400 (rozsah citlivosti ISO lze rozšířit nastavením hodnot od ISO 40 do ISO 409600), AUTO (ISO 80 až 12800, volitelný dolní a horní limit)
TYP MÉDIÍ
Karta CFexpress typu A / SD (2x), simultánní záznam, třídění, automatické přepínání médií, kopírování
LCD
Displej TFT s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0"), přibl. 1,44 milionu bodů, úhel otevření: přibl. 176 stupňů, úhel otočení: přibl. 270 stupňů
Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů