Mocná realita

Za každým televizorem Sony se skrývá spousta jedinečných technologií zpracování signálu a ovládacích panelů, které se podílí na tvorbě dechberoucího obrazu.

Podívejte se, čím jsou naše procesory výjimečné

Obrazový procesor X1™ Ultimate

Obrazový procesor X1™ Ultimate

obsahuje funkce:

Technologii Super Resolution založenou na objektech
Vylepšení objektů pomocí HDR
Technologii Super Bit Mapping 4K HDR
Zpracování pomocí dvou databází
Vylepšení dynamického kontrastu
Přesné mapování barev

4K HDR Processor X1™ Extreme

Procesor 4K HDR Processor X1™ Extreme

obsahuje funkce:

Vylepšení objektů pomocí HDR
Technologii Super Bit Mapping 4K HDR
Zpracování pomocí dvou databází
Vylepšení dynamického kontrastu
Přesné mapování barev

4K HDR Processor X1

Procesor 4K HDR Processor X1™

obsahuje funkce:

Vylepšení objektů pomocí HDR
Technologie Super Bit Mapping 4K HDR
a vylepšení dynamického kontrastu

Jednotlivé objekty – analyzované a vylepšené

Technologie Object-based Super Resolution

Naše televizory vybavené technologií Object-based Super Resolution detekují jednotlivé objekty na obraze a zachovávají jejich detaily. Jsou rozpoznány stovky objektů a jejich rozlišení se individuálně upraví tak, aby vznikl obraz s výjimečnou přesností a detaily.

Realističtější barvy a kontrast

Vylepšení objektů pomocí HDR

S technologií vylepšení objektů pomocí HDR se analyzuje barva jednotlivých objektů na obrazovce a upravuje se kontrast, na rozdíl od většiny televizorů, kde se kontrast nastavuje pouze na jedné kontrastní křivce od černé po bílou. Díky vylepšení jednotlivých objektů dokáže tento televizor dosáhnout větší hloubky, detailních textur a realističtějšího obrazu.

Méně „pásového“ šumu pro plynulejší obraz

Super Bit Mapping 4K HDR 

Světlo zapadajícího slunce obsahuje tisíce tónů, odstínů a barevných gradací. Technologie Super Bit Mapping 4K HDR je odhalí všechny. Při sledování televizoru vytváří plynulý, přirozený obraz v kvalitě rozlišení 4K, a to bez „pruhování“, které se může objevit u jiných televizorů.

Bez technologie Super Bit Mapping 4K HDR
8BITOVÝ ZDROJ
8bitový zdroj v porovnání s technologií Super Bit Mapping 4K HDR
PO 14BITOVÉM ZPRACOVÁNÍ

Vychutnejte si více detailů díky databázím redukce šumu a přepočtu rozlišení

Zpracování obrazu pomocí dvou databází

Jedna databáze se využívá k čištění obrazu a redukci šumu. Druhá pak k přepočtu rozlišení a vylepšení zřetelnosti. Tyto dvě výkonné databáze pro vylepšení obrazu pracují společně a dynamicky vylepšují pixely v reálném čase. Každá databáze obsahuje tisíce referencí dlouhodobě shromažďovaných během tvorby televizního obsahu a filmů.

1. Databáze redukce šumu

Databáze, jež obsahuje data kvality obrazu před redukcí šumu a po ní, rozliší komprimovaný šum a odstraní ho.

2. Databáze přepočtu rozlišení

Databáze přepočtu rozlišení rovněž obsahuje data před přepočtem a po něm, která využije k přepočtu signálu a vytvoření věrnějšího obrazu.

Vylepšení každého obrazu

Naše legendární čipy 4K X-Reality PRO a X-Reality PRO jsou tak výjimečné díky zkušenostem z natáčení a příprav velkofilmů a televizních pořadů. Vzorce v jednotlivých scénách jsou analyzovány a vylepšovány jedinečnými databázemi, které vybírají nejpřesnější odstín, sytost a jas a vytvářejí v televizoru neuvěřitelné rozlišení 4K.

Logo technologie 4K X-Reality™ PRO
Logo technologie X-Reality™ PRO
  • Každý pixel plný života
  • Nová definice reality

Miliony individuálně ovládaných pixelů OLED

Tuto obrazovku tvoří miliony pixelů OLED s vlastním osvětlením, které lze aktivovat jednotlivě, čímž vzniká obraz opravdu k nerozeznání od skutečnosti. Díky jednotlivé aktivaci každého pixelu a technologii OLED uvidíte v každé scéně ostřejší detaily, barvy a odstíny.

Televizor OLED od Sony zobrazující horskou krajinu

Spolehlivost panelu OLED od Sony

U našich televizorů OLED nedochází k vypalování obrazu. Procesor 4K HDR Processor X1 Extreme a obrazový procesor X1 Ultimate zaznamenávají, zda je na obrazovce statický obraz, a pixel přesunou, čímž zabrání dočasnému nebo trvalému vypálení obrazu.

Širší a přirozenější spektrum barev 

Pixel Contrast Booster™

Náš originální ovladač pro panely OLED maximalizuje dynamický rozsah díky rozšíření oblasti reprodukce barev při vysokém jasu. Obraz je vylepšený díky přidaným detailů a texturám.

Bezkonkurenční kontrast – tmavší černá a jasnější světlé plochy

Technologie Backlight Master Drive™, kterou řídí 4K HDR Processor X1™ Extreme, dokáže zobrazit nevídaný dynamický rozsah s neuvěřitelně tmavou černou a oslnivě jasnými plochami. Tento systém podsvícení disponuje mimořádně hustou sítí diod LED, jedinečným algoritmem ztmavení jednotlivých oblastí i optikou.

Ovládání podsvícení
ŘÍZENÍ PODSVÍCENÍ
Porovnání nastavení podsvícení s technologií Backlight Master Drive™
BACKLIGHT MASTER DRIVE 

Naprostá kontrola, dokonalé zpracování

ODDĚLENÉ ŘÍZENÍ DIOD LED

Abychom z technologie Backlight Master Drive vytěžili maximum, nový inovativní algoritmus řídí mimořádně hustou síť diod LED. Každá dioda je řízena samostatně – výsledkem je úchvatně přesný obraz.

Světlo tam, kde je potřeba

Vylepšená technologie paprsku LED

Technologie Backlight Master Drive disponuje jedinečnou konstrukcí směřující světlo diod LED do jednoho místa, čímž se snižují rozptyl světla a odlesky, které lze běžně vidět u jiných televizorů se zadním podsvícením. Technologie zajišťuje, že diody LED vyzařují přímý paprsek. Vzniká tak zřetelný obraz s jasnými barvami a tmavší černou.

Běžná kvalita

Běžná kvalita

Vylepšená technologie paprsku LED

Vylepšená technologie paprsku LED

Krásné barvy ze všech stran

X-Wide Angle

Sledování televizoru ze stran je nyní stejně uspokojivé jako sledování ze středu. Originální optický design společnosti Sony ovládá světlo podsvícení a panel X-Wide Angle zajišťuje věrné barvy, ať je sledujete odkudkoli.

Zachycuje plný rozsah tmavých a světlých odstínů

Technologie X-tended Dynamic Range PRO dosahuje díky přesnému vyvážení světelného výkonu na celé obrazovce, ztlumení některých oblastí a zesílení jiných několikrát většího rozsahu jasu než u běžných televizorů s LED podsvícením. Vylepšuje jakýkoli zdroj na kvalitu blízkou HDR s širším rozsahem jasu.

Rychlé scény jsou jasné a čisté

Na některých obrazovkách mohou být sportovní přenosy a rychlé akční scény jakoby rozmazané. Díky naší technologii X-Motion Clarity je vše plynulé, jasné a čisté. Každý okamžik je jednotlivě kontrolován, jeho trvání je optimalizováno a podle potřeby je zvyšován jas, aby vám nic neuniklo.

1. Technologie X-Motion Clarity

2. Běžný televizor

Nový zážitek ze sledování

Technologie HDR

Vysoký dynamický rozsah (HDR) vylepšuje dynamický rozsah obrazu, čímž zvyšuje kontrast mezi nejjasnější bílou a nejtmavší černou. Každý pixel je přesnější, bez ohledu na rozlišení, díky čemuž jsou scény živější a detailnější. Filmy a televizní pořady ve formátu HDR jsou blíže původnímu záznamu a záměru režiséra. Vyšší jas, kontrast a barvy přináší strhující živý zážitek.

Širší paleta barev

Displej TRILUMINOS™ skvěle reprodukuje červené, zelené a modré odstíny, tedy barvy, jejichž přesné zobrazení obvykle dělá televizorům problémy. Reprodukuje ty nejjemnější barevné odstíny pro dosažení nejlepšího možného obrazu.