Mocná realita

Za každým televizorem Sony se skrývá spousta jedinečných technologií zpracování signálu a ovládacích panelů, které se podílí na tvorbě dechberoucího obrazu.

Rozlišení 8K od Sony poháněné procesorem X1 Ultimate

Se čtyřnásobkem detailů se jedná o náš dosud nejrealističtější obraz 

S rozlišením 7680 × 4320 pixelů vám technologie 8K HDR poháněná naším vyhlášeným procesorem X1™ Ultimate přináší čtyřnásobek rozlišení 4k, čímž vás vtáhne do děje s neskutečnou silou. Vaše zorné pole zaplní pozoruhodně hluboké a texturované obrazy. Dostaňte se blíže a vychutnejte si takové jemné detaily, jaké jste nikdy předtím neviděli.  

Detailní obraz 1080p
1080p
Detailní rozlišení 4K
4K
Detailní rozlišení 8K
8K
Síla naší technologie pro zvýšení rozlišení na úroveň 8K

Pouhé zvýšení rozlišení ze signálu 2K nebo 4K na 8K nestačí na to, aby bylo dosaženo mimořádně vysokých standardů kvality 8K, což vytváří potřebu pro speciální technologii pro zvýšení rozlišení na úroveň 8K. Naše technologie 8K X-Reality™ PRO tuto potřebu splňuje díky exkluzivní databázi 8K. Vzorce ve scénách jsou touto databází analyzovány a vylepšovány. Vybírá nejpřesnější texturu a charakter pro dosažení mimořádně detailních obrazů, které se nejvíce přibližují skutečnému obrazu 8K. 

Bezkonkurenční jas 8K

Generování jasu na panelu 8K je kvůli nízké přenosové rychlosti složité. Technologie X-tended Dynamic Range PRO vyvažuje světelný výkon na celé obrazovce, tlumí jednotlivé LED diody a zesílením jiných dosahuje několikrát většího rozsahu jasu než u běžných televizorů s LED podsvícením. 

Kvalita obrazu 4K
Běžné rozlišení 4K

Díky dostatku světla procházejícího každým pixelem je obrazovka jasnější s plynulejší přenosovou rychlostí.

Kvalita obrazu 8K od společnosti Sony po zvýšení rozlišení
Standardní rozlišení 8K

Jelikož je hustota pixelů u rozlišení 8K vyšší, prochází skrz ně méně světla než u rozlišení 4K, což způsobuje, že je obrazovka tmavší.

Bezkonkurenční kontrast – tmavší černá a jasnější světlé plochy

Technologie Backlight Master Drive dokáže zobrazit nevídaný dynamický rozsah s neuvěřitelně tmavou černou a oslnivě jasnými plochami. Tento systém podsvícení disponuje mimořádně hustou sítí diod LED, jedinečným algoritmem ztmavení jednotlivých oblastí a optikou.

Naprostá kontrola, dokonalé zpracování

SAMOSTATNÉ OVLÁDÁNÍ MODULU LED OSVĚTLENÍ

Abychom z technologie Backlight Master Drive vytěžili maximum, nový inovativní algoritmus řídí mimořádně hustou síť diod LED. Každý modul LED je řízen samostatně a výsledkem je úchvatně přesný obraz.

Světlo tam, kde je potřeba

Vylepšená technologie paprsku LED

Technologie Backlight Master Drive disponuje jedinečnou konstrukcí směřující světlo diod LED do jednoho místa, čímž se snižují rozptyl světla a odlesky, které lze běžně vidět u jiných televizorů s podsvícením Full Array LED. Technologie zajišťuje, že diody LED vyzařují přímý paprsek. Vzniká tak zřetelný obraz s jasnými barvami a tmavší černou.

Běžná kvalita
Běžná kvalita
Vylepšená technologie paprsku LED
Vylepšená technologie paprsku LED
Zpracování signálu 
Podívejte se, čím jsou naše procesory výjimečné
Obrazový procesor X1™ Ultimate
Obrazový procesor X1™ Ultimate

obsahuje funkce:

Technologie Object-based Super Resolution
Object-based HDR remaster
Super Bit Mapping HDR
Dual database processing
Dynamic Contrast Enhancer
Precision colour mapping

4K HDR Processor X1™ Extreme
Procesor 4K HDR Processor X1™ Extreme

obsahuje funkce:

Technologie Object-based HDR remaster
Super Bit Mapping HDR
Dual database processing
Dynamic Contrast Enhancer
Precision colour mapping

4K HDR Processor X1
Procesor 4K HDR Processor X1

Obsahuje funkce:

Technologie Object-based HDR remaster
Super Bit Mapping HDR
Dynamic Contrast Enhancer

Jednotlivé objekty – analyzované a vylepšené

Technologie Object-based Super Resolution

Naše televizory vybavené technologií Object-based Super Resolution detekují jednotlivé objekty na obraze a zachovávají jejich detaily. Jsou rozpoznány stovky objektů a jejich rozlišení se individuálně upraví tak, aby vznikl obraz s výjimečnou přesností a detaily.

Realističtější barvy a kontrast

Vylepšení objektů pomocí HDR

Technologie Object-based HDR remaster analyzuje barvu jednotlivých objektů na zobrazovacím panelu a upravuje kontrast – na rozdíl od běžných televizorů, které upravují kontrast na základě jedné kontrastní křivky černé a bílé. Díky vylepšení jednotlivých objektů dokáže tento televizor dosáhnout větší hloubky, detailních textur a realističtějšího obrazu.

Méně „pásového“ šumu pro plynulejší obraz

Super Bit Mapping HDR

Pro zobrazení západu slunce existují tisíce tónů, odstínů a gradací světla. Technologie Super Bit Mapping HDR je všechny odhalí. Během sledovaní obsahu vytváří plynulou a přirozenou kvalitu televizního obrazu bez pruhů, které se mohou objevit u jiných televizorů.

Bez technologie Super Bit Mapping 4K HDR
8BITOVÝ ZDROJ
8bitový zdroj v porovnání s technologií Super Bit Mapping 4K HDR
PO 14BITOVÉM ZPRACOVÁNÍ
Vychutnejte si více detailů díky databázím redukce šumu a přepočtu rozlišení

Dual database processing

Jedna databáze se využívá k čištění obrazu a redukci šumu. Druhá pak k přepočtu rozlišení a vylepšení zřetelnosti. Tyto dvě výkonné databáze pro vylepšení obrazu pracují společně a dynamicky vylepšují pixely v reálném čase. Každá databáze obsahuje tisíce referencí dlouhodobě shromažďovaných během tvorby televizního obsahu a filmů.

1. Databáze redukce šumu

Databáze, jež obsahuje data kvality obrazu před redukcí šumu a po ní, rozliší komprimovaný šum a odstraní ho.

2. Databáze přepočtu rozlišení

Databáze přepočtu rozlišení rovněž obsahuje data před přepočtem a po něm, která využije k přepočtu signálu a vytvoření věrnějšího obrazu.

Vylepšení každého obrazu 

Naše legendární technologie 4K X-Reality™ PRO a X-Reality™ PRO jsou tak výjimečné díky zkušenostem z natáčení a příprav velkofilmů a televizních pořadů. Vzorce v jednotlivých scénách jsou analyzovány a vylepšovány jedinečnými databázemi, které vybírají nejpřesnější odstín, sytost a jas pro každé rozlišení.

Ovládací panel OLED 
Miliony individuálně ovládaných pixelů OLED

Tuto obrazovku tvoří miliony pixelů OLED s vlastním osvětlením, které lze aktivovat jednotlivě, čímž vzniká obraz opravdu k nerozeznání od skutečnosti. Díky jednotlivé aktivaci každého pixelu a technologii OLED uvidíte v každé scéně ostřejší detaily, barvy a odstíny.

Spolehlivost panelu OLED od Sony
Spolehlivost panelu OLED od Sony

U televizorů OLED nedochází dík jejich designu k vypalování obrazu. Obrazový procesor X1™ Ultimate a procesor 4K HDR X1™ Extreme hlídá, zda je na obrazovce statický obraz, a pixel přesune, čímž zabrání dočasnému nebo trvalému vypálení obrazu.

Širší a přirozenější spektrum barev 

Náš originální ovladač pro panely OLED maximalizuje dynamický rozsah díky rozšíření oblasti reprodukce barev při vysokém jasu. Obraz je vylepšený díky přidaným detailů a texturám.

Ovládací panel LED 
Krásné barvy ze všech stran 

Sledování televizoru z úhlu je nyní stejně uspokojivé jako sledování přímo. Originální optický design společnosti Sony ovládá světlo z podsvícení a panel X-Wide Angle zajišťuje věrné barvy, ať je sledujete odkudkoli.

Zachycuje plný rozsah tmavých a světlých odstínů

Technologie X-tended Dynamic Range™ PRO přesně vyvažuje světelný výkon na celé obrazovce, takže tlumením některých oblastí a zesílením jiných dosahuje třikrát většího rozsahu jasu než u běžných televizorů s LED podsvícením. Vylepšuje jakýkoli zdroj na kvalitu blízkou HDR s širším rozsahem jasu.

HDR a široké spektrum barev
Nový zážitek ze sledování

Technologie HDR

Vysoký dynamický rozsah (HDR) vylepšuje dynamický rozsah obrazu, čímž zvyšuje kontrast mezi nejjasnější bílou a nejtmavší černou. Každý pixel je přesnější, bez ohledu na rozlišení, díky čemuž jsou scény živější a detailnější. Filmy a televizní pořady ve formátu HDR jsou blíže původnímu záznamu a záměru režiséra. Vyšší jas, kontrast a barvy přináší strhující živý zážitek.

Širší paleta barev

Displej TRILUMINOS™ skvěle reprodukuje červené, zelené a modré odstíny, tedy barvy, jejichž přesné zobrazení obvykle dělá televizorům problémy. Reprodukuje ty nejjemnější barevné odstíny pro dosažení nejlepšího možného obrazu.