Levá strana modelu ECM-B10 bez připevněné ochrany proti větru, se čtyřmi vložkami v mikrofonu na horní části
Levá strana modelu ECM-B10 s ochranou proti větru
Snímek zadní části modelu ECM-B10
Zadní panel modelu ECM-B10
Levá strana modelu ECM-B10 bez připevněné ochrany proti větru
Snímek všech dodávaných položek: mikrofon typu „shotgun“ (pro model ECM-B10), ochrana proti větru, ochranná krytka konektoru, vak
Produktový snímek modelu ECM-B10 s připevněnou ochranou proti větru
Produktový snímek modelu ECM-B10 bez připevněné ochrany proti větru
Úžasný digitální zvuk z mikrofonu typu „shotgun“
Supersměrový výkon v kompaktním provedení
Obrázek znázorňující shromažďování zvuku ze čtyř mikrofonních vložek a jeho soustředění do procesoru pro zpracování signálu uvnitř mikrofonu.
Pokročilá technologie tvarování paprsků

Digitální zpracování signálu pomocí technologie tvarování paprsků dosahuje supersměrovosti, která je ideální k zaznamenávání rozhovorů a selfie, kdy je snímání zvuku soustředěno na úzký rozsah před fotoaparátem.

Snímek kompaktního produktu, který lze přenášet v jedné ruce
Kompaktní, přenosný a dlouhý pouhých 79,3 mm (3 1/8 in.)

I při délce 79,3 mm nabízí mikrofon ECM-B10 působivé směrové snímání zvuku. Díky malým rozměrům poskytuje dostatek prostoru pro širokoúhlé objektivy či použití hledáčku a skvělý integrovaný zvuk i po upevnění do tříosého stabilizátoru nebo ke gripu.

Obrázek tří polárních grafů s přepínačem na zadním panelu. Zleva doprava: supersměrový, jednosměrový a všesměrový
Jednoduché přepínání

Možnost výběru nejvhodnější charakteristiky snímání pomocí přepínače 

Jednoduchý třípolohový přepínač na zadním panelu mikrofonu umožňuje rychle přepínat mezi třemi charakteristikami snímání, abyste se mohli flexibilně přizpůsobit požadavkům na snímání.

Snímek osoby pořizující selfie v supersměrovém režimu pomocí mikrofonu ECM-B10 připojeného k fotoaparátu.
Supersměrový režim: zaostřená oblast u mikrofonu

Supersměrová charakteristika, která je ideální pro rozhovory nebo selfie, shromažďuje zvuk ze zaostřené oblasti před mikrofonem a účinně potlačuje zvuky, které se vyskytují mimo osu a za fotoaparátem.

Snímek kameramana pořizujícího záběr hudebníků v jednosměrovém režimu pomocí mikrofonu ECM-B10 připojeného k fotoaparátu.
Jednosměrový režim: široký rozsah v přední oblasti

Jednosměrová charakteristika je skvělá pro hovory více osob, protože zachycuje zvuk ze širokého pole před mikrofonem a současně minimalizuje snímání zvuku přicházejícího zezadu. 

Kameraman pořizuje záběr v přírodě a kontroluje zvuk pomocí sluchátek. Fotoaparát je vybaven mikrofonem ECM-B10 nastaveným do všesměrového režimu.
Všesměrový režim: zvuk z libovolného směru 

Všesměrová charakteristika zajišťuje snímání zvuku rovnoměrně ze všech směrů, takže umožňuje zaznamenávat zvuky z okolí nebo hlas osoby používající fotoaparát.

Vysoce kvalitní záznam a digitální přenos
Obrázky, na kterých je pomocí zvukové vlny znázorněno, jak je analogový zvuk převáděn na digitální.
Digitální zpracování signálu

Vlastní algoritmy společnosti Sony redukují šum a zajišťují směrovost 

Mikrofon ECM-B10 převádí analogový zvuk na digitální přímo v těle a provádí digitální zpracování signálu pomocí algoritmů společnosti Sony, které podporují tři směrové charakteristiky snímání a redukci šumu. Digitální převod v těle mikrofonu rovněž přispívá ke snížení šumu uvnitř mikrofonu.

Vysoce účinný filtr šumu

Filtr potlačení šumu využívající digitální zpracování signálu

Filtr potlačení šumu mikrofonu ECM-B10 velmi účinně odstraňuje nepatřičný okolní hluk pomocí algoritmů digitálního zpracování signálu. Tím maximalizuje kvalitu zvuku ve fázi záznamu a snižuje potřebu složitého následného zpracování.

Detailní pohled na přepínač filtru na zadním panelu. Přepínač je nastaven na filtr potlačení šumu.
Obrázek vysvětlující, jak digitální zvuk převedený v mikrofonu vstupuje do fotoaparátu jako digitální zvuk přes patici MI, která je kompatibilní s digitálním zvukovým rozhraním
Digitální přenos zvuku

Žádné zhoršení kvality zvuku během přenosu 

Při použití v kombinaci s fotoaparátem vybaveným paticí MI (Multi Interface), která podporuje digitální zvukové rozhraní, přenáší mikrofon ECM-B10 zvuk přímo jako digitální signál, a poskytuje tak kvalitní záznam zvuku bez jakéhokoli znehodnocení. 

Pohodlné a spolehlivé ovládání 
Snímek mikrofonu ECM-B10 připojeného k fotoaparátu pomocí univerzální patice bez použití kabelu.
Bezdrátové připojení 

Pro připojení k rozsáhlé řadě fotoaparátů od společnosti Sony vybavených univerzální paticí MI nejsou potřebné žádné kabely, takže výsledná sestava je jednodušší a je vystavena menšímu rušení a šumu.

Obrázek znázorňující napájení mikrofonu z baterie v těle fotoaparátu
Použití bez baterie

Při použití s kompatibilními fotoaparáty probíhá napájení také přes patici MI, takže se nemusíte obávat vybití baterií mikrofonu během pořizování záznamu. 

Snímek zadního panelu mikrofonu ECM-B10 zobrazující ovládací přepínač a voliče
Intuitivní a pohodlně viditelný zadní panel

Ovládací prvky pro úroveň zvuku, charakteristiku snímání, filtry a další funkce jsou snadno dostupné na zadním panelu a viditelné na první pohled pro kontrolu aktuální polohy a rychlé nastavení během snímání. 

Produktový snímek mikrofonu ECM-B10 s kožešinovou ochranou proti větru
Ochrana proti větru jako součást vybavení

Mikrofon ECM-B10 je dodáván s účinnou kožešinovou ochranou proti větru, kterou lze snadno demontovat a která dokáže snížit hluk způsobený větrem při snímání ve venkovním prostředí.

Snímek zaostřený na část mezi paticí a zadním panelem, která snižuje hluk způsobený nízkofrekvenčními vibracemi
Navrženo s cílem minimalizovat hluk vibrací

Mikrofon ECM-B10 byl navržen tak, aby účinně potlačoval hluk způsobený otřesy a vibracemi, zatímco bezdrátové provedení zabraňuje vzniku hluku v důsledku pohybu kabelu.

Snímek osoby používající fotoaparát upevněný na tříosém stabilizátoru k zaznamenání zvuku v blízkosti říčky.
Provedení odolné vůči prachu a vlhkosti

Mikrofon, který doplňuje těla fotoaparátů a objektivy s podobnou odolností proti prachu a vlhkosti, je navržen pro bezstarostné snímání ve venkovních prostředích.

Specifikace a funkce

S tímto kompaktním mikrofonem typu „shotgun“ dokážete plně využít schopnosti fotoaparátů systému α. Konfigurace bez kabelů a baterií je ideální pro pořizování videí, zatímco ostře ohraničená směrovost a výběr ze tří charakteristik snímání reagují na různé potřeby při záznamu zvuku. Digitální zpracování signálu a přenos zvuku zajišťují vysoce kvalitní zvuk bez jakéhokoli znehodnocení.
  • Kompaktní mikrofon typu „shotgun“ s digitálním zpracováním signálu

  • Možnost výběru mezi supersměrovou, jednosměrovou a všesměrovou charakteristikou snímání

  • Digitální zvukové rozhraní prostřednictvím patice MI (Multi Interface)

  • Komplexní manuální ovládání pro optimální zachycení zvuku

  • Konfigurace bez kabelů a baterií pro snadné přenášení

Přečtěte si informace o našich energeticky úsporných funkcích a o našem závazku vůči životnímu prostředí ve snaze zachovat udržitelnou budoucnost Navštivte náš web o ekologii