Jak ovládnout realitu

Naší vášní je navrhování televizorů, které reprodukují záměr tvůrce. Řada MASTER Series splňuje přísná kritéria našich nejlepších inženýrů a mění krásný obraz v realitu. Tvůrci mohou poprvé neomezeně zkoumat možnosti své představivosti a podívat se na ztvárnění vize na domácím televizoru. 

Řada MASTER Series odhalena

Podívejte se na video pořízené při představení řady MASTER Series společnosti Sony. Obsahuje rozhovory s našimi specialisty, partnery a profesionály v oboru, kteří vám představí hlavní vlastnosti a koncept „Z objektivu do obývacího pokoje“.

Oživení tvůrčího záměru

Už přes padesát let posouváme možnosti kvality televizního obrazu. Nyní se naše zkušenosti v oblasti vylepšování tvorby obsahu ve spolupráci s filmovými tvůrci a zdokonalování obrazovek, které dokáží replikovat tvůrčí záměr, propojily a daly vzniknout proslulým televizorům řady MASTER Series.

Kino přišlo až k vám domů

Díky produkci filmů a vývoji filmařského vybavení jsme revoluční silou v oblasti filmů. Vyvinuli jsme televizory, které vám doma zprostředkují zážitky jako v kině. Naším cílem je koncepce dokonalého televizoru, který reprodukuje kompletní záměr tvůrců obsahu. 

Reprodukce každé emoce

Snažíme se dosáhnout kvality obrazu televizoru, s jasem, který osvětlí každičký detail, tmavými tóny tak temnými, že obklopí diváky a barvami, jejichž krása chytí za srdce. Každá emoce je reprodukována dokonale realisticky.

Výzva pro tvůrce

Předkládáme tvůrcům výzvu: plně využít technologii a prozkoumat hranice možností své kreativity. Nyní mohou filmaři přicházet s novými nápady pro kina a poté si prohlédnout jejich dokonalou reprodukci v domácím prostředí.

Obrazový procesor X1™ Ultimate

Každá myšlenka se dočká autentické reprodukce

Přechod od filmu k televizoru vyžaduje komprimaci obsahu, což ovlivňuje kvalitu obrazu. Při vývoji televizorů řady MASTER Series jsme chtěli znovu zachytit dokonalý a ucelený obraz, jak jej pořídil tvůrce – digitálně a s co nejmenší ztrátou kvality. To byla náročná výzva a žádala si vynikající nový procesor. 

Výzva skrytá v převodu

To, co tvůrce během natáčení vidí, je před přenosem do televizoru kódováno, poté dekódováno a převedeno, aby bylo možné vše zobrazit na panelu. Náš obrazový procesor X1™ Ultimate redukuje snížení kvality obrazu během tohoto procesu na minimum.

Zpracování signálů vysokými přenosovými rychlostmi

Při vývoji obrazového procesoru X1™ Ultimate jsme se řídili filozofií „neztratit ani jeden bit“. Signály se zpracovávají při mimořádně vysokých přenosových rychlostech a poté se obnovuje jejich původní kvalita. 

Jemné vyladění signálů pro konkrétní panely

Obrazový procesor X1™ Ultimate rozpozná rozdíly ve vlastnostech panelů a typy panelů a podle toho pak upraví signál – je to naše zatím nejdokonalejší vyladění. 

Použití těch nejjemnějších součástí

Vysoce přesné součásti v procesoru signálu pomáhají zachovat detaily v celém obrazu na televizoru a přinášejí tak dokonale realistické vizuální vyjádření. 

Naši odborníci, od objektivu do obývacího pokoje

Už v roce 2000 začal náš tým zabývající se televizory spolupracovat se společností Sony Pictures Entertainment na vývoji režimu Cinema Mode. Jednalo se o první funkci kvality obrazu televizoru vyvinutou pro zážitky z domácího kina. Od té doby spolupracujeme na standardizaci nových formátů, jako je 4K a HDR, a více než dříve přibližujeme sledování do podoby, kterou zamýšleli jejich tvůrci.

OLED – dokonalé splynutí zvuku a obrazu

Jednou z inovací využívaných v kinech je „reproduktor v plátně“, kde zvuk vychází přímo z povrchu filmového plátna. Namísto oddělení obrazu a zvuku, když se zvětšuje velikost obrazovky, slučuje „reproduktor v obrazovce“ obraz a zvuk dohromady a zajišťuje opravdu pohlcující zážitek. Kvalita obrazu našeho modelu AF9 z řady MASTER Series zprostředkovává obsah podle záměru jeho tvůrců a technologie Acoustic Surface Audio+™ dokonale replikuje „reproduktor v obrazovce“ a zajišťuje perfektní harmonii zvuku a obrazu pro zážitky jako v kině v srdci vašeho domova.

Logo X1 Ultimate
Logo technologie Acoustic Surface Pro

LCD – krásný obraz z každého úhlu

Jak se displeje LCD zvětšují, vyčnívají dvě charakteristiky: efekt dozvuku obrazu, když se objekt rychle pohybuje, a ztráta věrnosti barev při sledování pod úhlem. Oba tyto problémy byly s příchodem televizoru ZF9 řady MASTER Series vyřešeny, což napomáhá záměrům tvůrců používat nové technologie a docílit tak toho, aby obraz zůstal krásný i na velkých obrazovkách.

Logo X1 Ultimate
Logo X-Wide Angle
Logo technologie X-Motion Clarity

Směřujeme k domácímu sledování.
Ekosystém Sony a služba Netflix.

Díky technologickým pokrokům v posledních letech jsou výkonnost a možnosti televize při vyjadřování vizí a inspirací tvůrců lepší než kdykoli dříve. V důsledku toho mohou diváci zažít ohromnou spoustu zábavy plné napětí a působivých obrazů přímo u sebe doma. Společnosti Sony a Netflix po mnoho let kráčely v tomto oboru převratným směrem a spolupracovaly přímo s tvůrci, aby jim umožnily předvést jejich příběhy milovníkům zábavy na celém světě. Jelikož mají nyní spotřebitelé k dispozici špičkové, nejmodernější technologie, jako je 4K a HDR, mohou si dopřát zážitky v kvalitě kina v pohodlí svých obývacích pokojů.

Ke streamování je nutný účet Netflix

Společnost Netflix navíc aktivně investuje do produkce originálních programů a využívá přitom nejnovější standardy pro video obraz. Ve spolupráci se společností Sony vyvinula režim Netflix Calibrated Mode, aby zajistila zachování kvality obrazu. Tento režim byl speciálně vyvinutý pro reprodukci obrazu ve stejné kvalitě jako hlavní kopie pro hodnocení v televizi, aby se zachovala vize i záměr tvůrce filmu.

Režim Netflix Calibrated Mode

Zábava podle představ tvůrců

Režim Netflix Calibrated Mode se postará, aby měl divák možnost sledovat filmy, dokumenty a jiné typy příběhů takovým způsobem, jak byly původně vytvořeny a jak jejich tvůrci zamýšleli.

Televizor ve studiovém standardu

Televizor ve studiovém standardu 

Řada MASTER Series přináší příslib kvality blížící se hlavnímu monitoru využívanému pro standardní referenci v produkčních filmových studiích a je schopna představit televizní zábavu v ideální podobě. 

Zážitek ze sledování domácího kina

Napětí jako v kině u vás doma

Milovníci zábavy si nyní mohou vychutnat své zážitky rovnou u sebe doma: řada MASTER Series, vybavená režimem Netflix Calibrated Mode, věrně reprodukuje obraz, takže příběhy doslova ožívají.

Skutečné partnerství

Podívejte se, jak společnosti Netflix a Sony ovládly barvy, kontrast a pohyb v obývacím pokoji. Výsledkem jejich spolupráce je režim Kalibrovaný Netflix, se kterým si užijete zábavu tak, jak ji tvůrce zamýšlel.

Dokonalá kalibrace, klíč k bezchybným barvám

Co diváky láká na pohyblivých obrázcích? Na kreativním procesu se podílí celá řada prvků, například scénář, blokace scén, střih nebo gradace barev. Autorův příběh oživne teprve ve chvíli, když jsou tyto prvky věrně reprodukovány na obrazovce televizoru, kde vytvoří působivý, emotivní vizuální zážitek. Klíčem je přesná reprodukce barev, která odhalí rysy herců zahalené stíny, přesné detaily spontánních záblesků a jemnou gradaci ze tmy do světla. Vyvážení bílé a jednota barev je v řadě MASTER Series už z výroby přesně nakalibrována k maximální spokojenosti profesionálních tvůrců a zaručuje trvale vysoký výkon.

Logo CalMAN

Vášeň v nezkreslené podobě

Při řešení odchylek barev, ke kterému dochází během procesu produkce, používá řada MASTER Series autokalibrační software CalMAN® značky Portrait Displays. Tento nástroj zajišťuje nepřekonatelnou kvalitu kalibrace a nabízí možnost přesného doladění, jakého není možné dosáhnout klasickým procesem nastavení obrazu. Výsledkem je věrná reprodukce barev, která odpovídá původnímu televiznímu signálu a dokáže reagovat i na nejmenší změny barev, ke kterým může časem docházet. Řada MASTER Series podporuje software CalMAN®, čímž zákazníkům nabízí možnost využívat nástroj, který je určen především ke kontrole kvality při práci s vizuální postprodukcí, a ukazuje naši touhu nabízet i domácnostem obraz s přesně kalibrovanými barvami a profesionální kvalitou.

Stažení brožury

Calibrating BRAVIA with CalMAN®