Jak ovládnout realitu

Naší vášní je navrhování televizorů, které reprodukují záměr tvůrce. Řada MASTER Series splňuje přísná kritéria našich nejlepších inženýrů a mění krásný obraz v realitu. Tvůrci mohou poprvé neomezeně zkoumat možnosti své představivosti a podívat se na ztvárnění vize na domácím televizoru. 

Zjistěte, proč jsou filmaři natolik fascinováni řadou MASTER

Podívejte se, jak moc byli tvůrci filmu Jumanji: Další level ohromeni televizorem AG9 řady MASTER Series, když viděli, jak věrně byl schopen reprodukovat obraz a zvuk jejich filmu.

Jake Kasdan
„Naprosto úžasné. Když jsem viděl ten obraz, zůstal jsem ohromen.“

Jake Kasdan
Režisér

Matt Tolmach
„Taková přesnost a živost! A ten zvuk vychází přímo z obrazovky.“

Matt Tolmach
Producent

Hiram Garcia
„Jde o první spotřebitelský produkt, který dokáže zobrazit přesně to, co jsme zamýšleli.“

Hiram Garcia
Producent

Inspirujeme tvůrce pomocí výjimečných snímků

Podívejte se, jak řada MASTER Series umožňuje hráčům užít si vskutku živoucí svět hry Gran Turismo® plný nenápadných barevných nuancí, světla a gradace. Přesně podle tvůrčího záměru.  

Skutečná kvalita vlajkového modelu díky tovární kalibraci 

Zjistěte, jak náš produkční tým tvrdou prací a oddaností zajišťuje, aby televizory řady MASTER Series přenášely neskutečně živý obraz přímo ve vašich domovech.

Mikichika Sakata, zástupce generálního ředitele, design panelů
„Je skutečně dojemné vidět kvalitu obrazu našeho prototypu. Chceme co možná nejvíce zákazníkům předávat emoce a sdílet je s nimi.“


Mikichika Sakata
zástupce generálního ředitele, oddělení produktového designu

Jun Moritsugu, výrobní technik
„Naši technici vyrábějí produkty řady MASTER Series s vášní a nadšením. Naším úkolem je vyrábět produkty tak, aby tento zápal beze zbytku odrážely.“


Jun Moritsugu
asistent ředitele, oddělení technické výroby

Tamio Haruyama, vedoucí manažer
„Tento postup je opakem obvyklé představy o efektivitě výroby. My to však děláme záměrně, abychom dosáhli prvotřídní kvality hodné vlajkového modelu.“


Tamio Haruyama
vedoucí manažer, oddělení výroby

Povídejte se na PARALELNÍ SVĚTY tak, jak je vidí tvůrci ve studiu

Objevte všechnu vášeň, kterou tvůrci vložili do oceňovaného filmu SPIDER-MAN: PARALELNÍ SVĚTY, a podívejte se, jak produkty řady MASTER Series reprodukují jejich práci tak, jak ji viděli ve studiu.

Rodney Rothman
„Televizor Sony, který jsme právě viděli, je opravdu prvním spotřebitelským produktem zachycujícím téměř veškeré záměry, vášeň a nuance, které vkládáme do naší práce.“ 


Rodney Rothman
Režisér a scénárista

Bob Persichetti
„Poté, co jsem viděl novou řadu televizorů Sony BRAVIA® MASTER Series, mám pocit, jako kdyby byla vytvořena pro studio a ne pro domov, co se kvality a věrnosti obrazu týče.“


Bob Persichetti
Režisér 

Peter Ramsay
„Po dnešní ukázce televizorů řady Sony BRAVIA® MASTER Series mám jistotu, že naše práce je v dobrých rukou.“


Peter Ramsay
Režisér

Obrazový procesor X1™ Ultimate

Každá myšlenka se dočká autentické reprodukce

Přechod od filmu k televizoru vyžaduje komprimaci obsahu, což ovlivňuje kvalitu obrazu. Při vývoji televizorů řady MASTER Series jsme chtěli znovu zachytit dokonalý a ucelený obraz, jak jej pořídil tvůrce – digitálně a s co nejmenší ztrátou kvality. To byla náročná výzva a žádala si vynikající nový procesor. 

Výzva skrytá v převodu

To, co tvůrce během natáčení vidí, je před přenosem do televizoru kódováno, poté dekódováno a převedeno, aby bylo možné vše zobrazit na panelu. Náš obrazový procesor X1™ Ultimate redukuje snížení kvality obrazu během tohoto procesu na minimum.

Zpracování signálů vysokými přenosovými rychlostmi

Při vývoji obrazového procesoru X1™ Ultimate jsme se řídili filozofií „neztratit ani jeden bit“. Signály se zpracovávají při mimořádně vysokých přenosových rychlostech a poté se obnovuje jejich původní kvalita. 

Jemné vyladění signálů pro konkrétní panely

Obrazový procesor X1™ Ultimate rozpozná rozdíly ve vlastnostech panelů a typy panelů a podle toho pak upraví signál – je to naše zatím nejdokonalejší vyladění. 

Použití těch nejjemnějších součástí

Vysoce přesné součásti v procesoru signálu pomáhají zachovat detaily v celém obrazu na televizoru a přinášejí tak dokonale realistické vizuální vyjádření. 

Naši odborníci, od objektivu do obývacího pokoje

Už v roce 2000 začal náš tým zabývající se televizory spolupracovat se společností Sony Pictures Entertainment na vývoji režimu Cinema Mode. Jednalo se o první funkci kvality obrazu televizoru vyvinutou pro zážitky z domácího kina. Od té doby spolupracujeme na standardizaci nových formátů, jako je 4K a HDR, a více než dříve přibližujeme sledování do podoby, kterou zamýšleli jejich tvůrci.

Experti v oboru vyzdvihují řadu MASTER Series

Podívejte se, jak dobře si řada MASTER Series vede u předních filmových a televizních expertů.

Směřujeme k domácímu sledování.
Ekosystém Sony a služba Netflix.

Díky technologickým pokrokům v posledních letech jsou výkonnost a možnosti televize při vyjadřování vizí a inspirací tvůrců lepší než kdykoli dříve. V důsledku toho mohou diváci zažít ohromnou spoustu zábavy plné napětí a působivých obrazů přímo u sebe doma. Společnosti Sony a Netflix po mnoho let kráčely v tomto oboru převratným směrem a spolupracovaly přímo s tvůrci, aby jim umožnily předvést jejich příběhy milovníkům zábavy na celém světě. Jelikož mají nyní spotřebitelé k dispozici špičkové, nejmodernější technologie, jako je 4K a HDR, mohou si dopřát zážitky v kvalitě kina v pohodlí svých obývacích pokojů.

Ke streamování je nutný účet Netflix

Společnost Netflix navíc aktivně investuje do produkce originálních programů a využívá přitom nejnovější standardy pro video obraz. Ve spolupráci se společností Sony vyvinula režim Netflix Calibrated Mode, aby zajistila zachování kvality obrazu. Tento režim byl speciálně vyvinutý pro reprodukci obrazu ve stejné kvalitě jako hlavní kopie pro hodnocení v televizi, aby se zachovala vize i záměr tvůrce filmu.

Skutečné partnerství

Podívejte se, jak společnosti Netflix a Sony ovládly barvy, kontrast a pohyb v obývacím pokoji. Výsledkem jejich spolupráce je režim Netflix Calibrated Mode, se kterým si užijete zábavu tak, jak ji tvůrce zamýšlel.

Zábava podle představ tvůrců

Režim Netflix Calibrated Mode se postará, aby měl divák možnost sledovat filmy, dokumenty a jiné typy příběhů takovým způsobem, jak byly původně vytvořeny a jak jejich tvůrci zamýšleli.

Televizor ve studiovém standardu 

Řada MASTER Series přináší příslib kvality blížící se hlavnímu monitoru využívanému pro standardní referenci v produkčních filmových studiích a je schopna představit televizní zábavu v ideální podobě. 

Napětí jako v kině u vás doma

Milovníci zábavy si nyní mohou vychutnat své zážitky rovnou u sebe doma: řada MASTER Series, vybavená režimem Netflix Calibrated Mode, věrně reprodukuje obraz, takže příběhy doslova ožívají.

Dokonalá kalibrace, klíč k bezchybným barvám

Co diváky láká na pohyblivých obrázcích? Na kreativním procesu se podílí celá řada prvků, například scénář, blokace scén, střih nebo gradace barev. Autorův příběh oživne teprve ve chvíli, když jsou tyto prvky věrně reprodukovány na obrazovce televizoru, kde vytvoří působivý, emotivní vizuální zážitek. Klíčem je přesná reprodukce barev, která odhalí rysy herců zahalené stíny, přesné detaily spontánních záblesků a jemnou gradaci ze tmy do světla. Vyvážení bílé a jednota barev je v řadě MASTER Series už z výroby přesně nakalibrována k maximální spokojenosti profesionálních tvůrců a zaručuje trvale vysoký výkon.

Logo CalMAN
Vášeň v nezkreslené podobě

Při řešení odchylek barev, ke kterému dochází při produkci, používají televizory řady MASTER Series autokalibrační software Calman značky Portrait Displays. Tento nástroj zajišťuje kvalitní kalibraci a nabízí možnost přesného doladění, jakého není možné dosáhnout klasickým procesem nastavení obrazu. Výsledkem je věrná reprodukce barev, která odpovídá původnímu televiznímu signálu a dokáže reagovat i na nejmenší změny barev, ke kterým může časem docházet. Řada MASTER Series podporuje software Calman, čímž zákazníkům nabízí možnost využívat nástroj, který je určen především ke kontrole kvality při práci s vizuální postprodukcí, a prokazuje naši touhu nabízet i domácnostem obraz s přesně kalibrovanými barvami a profesionální kvalitou.

Stažení brožury
Kalibrace BRAVIA pomocí softwaru Calman