Jaký je váš ideální televizor?

Výběr nejlepšího televizoru může být vzhledem k vysokému počtu dostupných modelů a funkcí obtížný. Dovolte nám, abychom vám pomohli s výběrem televizoru, který vaši zábavu posune na zcela novou úroveň.

OLED NEBO LCD?

Podle typu obrazovky

K dispozici jsou dva typy obrazovek: OLED a LCD, přičemž každý má své jedinečné vlastnosti. Díky zkušenostem v oblasti televizorů jsme vám schopni přinést vzrušující zážitky na televizorech OLED i LCD. 

OLED: Hlubší černá a jasnější barvy

Naše obrazovky OLED tvoří více než 8 milionů pixelů s vlastním osvětlením a přesným, individuálním řízením. Jelikož lze každý pixel aktivovat nebo zcela vypnout, rozdíly mezi světlem a tmou jsou ve srovnání s běžnými obrazovkami mnohem výraznější, přičemž černá je neuvěřitelně hluboká a světlá místa naopak oslnivá. Díky procesoru Cognitive Processor XR a naší jedinečné technologii řízení ovládacího panelu jsou barvy a kontrast posíleny pro výjimečně realistický obraz. V tmavých scénách nabízí více detailů, hloubku a lepší textury, díky čemuž jsou televizory OLED obzvlášť vhodné pro sledování filmů.

Papoušek čechrající si peří
Široké spektrum barev pro dosažení realistických stínů a odstínů

Naše televizory OLED poháněné procesorem Cognitive Processor XR zobrazují na obrazovce přes miliardu barev. Díky panelu s širokým barevným gamutem a procesoru zohledňujícímu lidské vnímání umí analyzovat sytost, odstín a jas každé barvy, takže dokáže reprodukovat přirozené odstíny.

Dvě barevné ryby plovoucí kolem sebe na černém pozadí
Sytá černá pro realistickou hloubku a textury

Náš procesor Cognitive Processor XR™ analyzuje vizuální informace a vylepšuje obraz stejným způsobem, jakým zaostřuje lidské oko, takže nepřijdete o žádný detail v zářivých jasech ani v temných stínech.

Tři dinosauři na obrazovce televizoru se zvukovými vlnami vycházejícími z obrazovky, kde dva dinosauři řvou
Reproduktor v obrazovce pro zvuk jako v kině

Zvuk televizorů Sony OLED vychází díky technologii Acoustic Surface Audio+ přímo z obrazovky, takže přesně odpovídá obrazu a výsledný dojem je tak ještě více pohlcující.

LCD: Jasné, barevné scény

Naše televizory LCD s podsvícením dokážou vyplnit celou obrazovku jasem a umí tak reprodukovat jasně barevné scény i ve světlých místnostech. Naše televizory s podsvícením Mini LED a Full Array LED pohání náš procesor Cognitive Processor XR zajišťující skutečně vynikající kontrast. Ve spojení s našimi jedinečnými technologiemi podsvícení je zaručeno jeho precizní řízení v jasných scénách, které tak oplývají realistickým kontrastem.

Nakloněná televizní obrazovka se západem slunce. Níže je stejný snímek, ale s podsvícením MINI LED, kde je vidět nasvícení scény.
Mini LED

Naše televizory s podsvícením Mini LED ovládají oblasti podsvícení, takže jasně zobrazí tmavé i světlé objekty. Ve srovnání s podsvícením Full Array LED jsou diody Mini LED menší a tvoří hustější síť, takže vyžadují přesnější řízení. Naše televizory Mini LED jsou vybaveny technologií XR Backlight Master Drive přesné řízení podsvícení. Z tohoto důvodu uvidíte nejlepší kontrast bez odlesků. Scény jsou plné jasných světel, hluboké černé a přirozených středních tónů.

Osoba provádějící trik na skateboardu v zakouřeném prostoru s panelem podsvícení vzadu, kde je zřejmé nasvícení scény
Full Array LED

V případě podsvícení Full Array LED jsou diody LED rozmístěny po celé obrazovce. To znamená, že výkon svitu diod LED lze přesněji upravovat podle scény. Světlo je tak nasměrováno tam, kde je třeba, a tmavé části zůstávají tmavé. Technologie XR Contrast Booster pak upravuje jas pro jasnější odlesky a hlubší černé. Díky mimořádné hloubce a úrovni detailů vypadají scény realisticky.

JAKÁ VELIKOST TELEVIZORU JE PRO VÁS TA SPRÁVNÁ?

Podle velikosti obrazovky

Při výběru ideální velikosti televizoru je třeba zvážit určité faktory. Naučte se, jak vybrat ten správný televizor a jak maximalizovat jeho velikost. Nemyslete si, že kvůli většímu televizoru musíte mít nutně velkou místnost. Díky rozvoji technologií a designu můžete mít větší obrazovku i ve stávajícím prostoru.

Proč je pozorovací vzdálenost důležitá
Proč je pozorovací vzdálenost důležitá

Dnešní 4K televizory s vylepšeným rozlišením mají plynulý obraz, i když sedíte blízko nebo se díváte na větší obrazovku. Obecně doporučujeme nastavit výšku televizoru na dvě třetiny vzdálenosti mezi televizorem a místem, ze kterého sledujete.

Pozorovací vzdálenost: ①90 cm: 49˝ ②100 cm: 55˝ ③120 cm: 65˝ ④140 cm:75˝ ⑤160 cm: 85˝

Díky tenčímu rámečku uvidíte víc
Díky tenčímu rámečku uvidíte víc

Naše nové televizory se pyšní tenčími rámečky, takže si můžete vybrat větší obrazovku, aniž byste museli zvětšit celkovou velikost televizoru. Váš zážitek ze sledování tak bude o to lepší, protože se nebudete muset soustředit na rámeček kolem obrazovky.

CO SI VYCHUTNÁVÁTE NA SVÉM TELEVIZORU?

Podle toho, jaký obsah sledujete

Možná filmy se zvukem jako v kině, sportovní události s atmosférou jako na stadionu nebo detailně vykreslené hry. Zamyslete se, jaký obsah si chcete vychutnávat, a najděte model, který maximalizuje váš požitek.

Díváte se rádi na filmy?

Filmy obsahují mnoho tmavých scén, takže je důležité mít televizor schopný zobrazit hluboké odstíny černé a jasné světlé barvy, aby každá scéna ožila hloubkou a detaily. Důležitá je také harmonie mezi obrazem a zvukem, abyste si mohli vychutnat realističtější zážitek jako v kině.

Tři dinosauři na obrazovce televizoru se zvukovými vlnami vycházejícími z obrazovky, kde dva dinosauři řvou
Filmy na panelu OLED

Technologie OLED dokáže díky osmi milionům pixelů s vlastním osvětlením a nezávislou aktivací vytvořit intenzivnější světlá a tmavá místa, díky čemuž jsou televizory OLED zvlášť vhodné pro Sci-Fi, horory a akční filmy. Technologie Acoustic Surface Audio™ vytvářející dojem zvuku vycházejícího z obrazovky zajišťuje soulad obrazu se zvukem, takže uslyšíte hlasy přesně z místa, kde stojí postava, a ne pouze ze stran.

Snímek znázorňující dvě obrazovky. Jedna strana snímku má vyšší jas a lepší kontrast. Rozdělení je vidět i za obrazovkou, kde je na obou stranách znázorněno, jak je obrazovka vpředu jinak nasvícena.
Filmy na panelu LCD

Televizory s podsvícením Mini LED a Full Array LED a našimi technologiemi podsvícení nabízejí realističtější obraz díky nezávislé aktivaci podsvícení a zvyšování jasu světlejších míst. Televizory LCD jsou tak skvělou volbou v případě, že rádi sledujete například rodinné a animované filmy, které mívají velké množství světla.

Máte rádi sport?

Hlavním problémem při sledování rychlých sportů, jako je fotbal nebo automobilové závody, je rozmazaný obraz. Vyberte si televizor s vylepšenou ostrostí, který zajistí, že akce na obrazovce bude vždy ostrá.

Jasný obraz sportovních přenosů na televizorech OLED
Sport na panelech OLED

Panely OLED využívají miliony pixelů s nezávislým osvětlením, díky čemuž dosahují jedinečné ostrosti. I při sledování sportovních přenosů tak uvidíte jen minimální zbytkový obraz nebo rozmazání. 

Technologie Motionflow a X-Motion Clarity
Sport na panelech LCD

Vyberte si televizor s technologií Sony XR Motion Clarity™, která brání rozmazání vkládáním černých snímků mezi ostatní snímky. Technologie používá řízení panelu k optimalizaci světla a zachování čistého obrazu scén.

① Obraz s XR Motion Clarity
② Obraz bez XR Motion Clarity

Hrajete rádi hry?
Perfect for PlayStation®5

Televizory BRAVIA XR™ jsou navrženy pro konzole PlayStation®5. Televizor BRAVIA XR a konzole PS5™ společně vytvářejí neuvěřitelný zážitek. Je to díky pohlcujícímu obrazu a zvuku, které vám dodají pocit, že jste přímo uprostřed akce.

S rozlišením 4K/120 sn./s vyhráváte

V rozlišení 4K / 120 sn./s definovaným standardem HDMI 2.1 vám naše televizory přinášejí plynulejší a čistší pohyb a lepší odezvu při hraní.

Hraní s lepší odezvou, snadné ovládání

Pořádně to rozjeďte. Připojte kabel HDMI a televizor BRAVIA XR rozpozná připojenou konzoli a automaticky se přepne do herního režimu. Vychutnáte si plynulé hraní s lepší odezvou.

Televizní vysílání s výhodami technologie X-Reality PRO
Sledujete televizní pořady, zpravodajství a další obsah?

Navzdory popularitě televizorů 4K jsou některé programy, například zpravodajství, stále uváděny v rozlišení nižším než 2K. Prohlédněte si televizory s technologií XR 4K Upscaling, které díky databázi společnosti Sony umí převzorkovat obsah na kvalitu blízkou 4K.

Chcete používat aplikace?

Objevte nové filmy a televizní pořady pomocí doporučení, která vám nabízíme podle toho, co sledujete nebo co vás zajímá. Můžete dokonce i přidat seznam ze svého telefonu, takže doporučované položky budou vždy aktuální. Služba Google Play nabízí přes 7 000 aplikací a her pro váš televizor.

Televizor BRAVIA přehrávající film Venom
BRAVIA CORE

V aplikaci BRAVIA CORE v televizoru na vás čeká obrovské množství dostupných filmů. Vychutnejte si až 2 roky neomezeného streamování filmů a vyberte si ze stovek nejnovějších titulů i klasických trháků až 10 filmů, na které se můžete podívat.

Muž pracující u střihového pultu pro filmy
Režim Creator Calibrated Mode

Televizory BRAVIA XR nabízí režim Creator Calibrated Mode, který optimalizuje nastavení obrazu při sledování služeb Netflix a BRAVIA CORE. V režimu Netflix Adaptive Calibrated Mode si můžete vychutnávat obsah služby Netflix podle podmínek v místnosti.

ZVUK PŘÍMO Z OBRAZOVKY STEJNĚ JAKO V KINĚ

Podle zvukového zážitku

Pokud chcete prožít pohlcující zážitek, je třeba sladit zvuk s obrazem. Vyberte si televizor s technologií zvuku vycházejícího z obrazovky, aby zvuk vycházel z požadovaného místa. To je obzvlášť důležité u velkých televizorů, kde zvuk může být daleko od středu obrazovky.

OLED: Ponořte se do zvuku, který se pohybuje spolu s obrazem

Díky technologii Acoustic Surface Audio společnosti Sony obrazovka vibruje, takže se zdá, že zvuk následuje pohyb a vychází z místa, na kterém se obraz nachází. 

LCD: Buďte ve středu akce díky zvuku z obrazovky 

Díky technologii Acoustic Multi Audio společnosti Sony se zdá, že zvuk vychází přímo ze středu obrazovky a přesně ladí s obrazem.