Názory členů projektu AX700

Videokamera Handycam®
vlajkový model pro
profesionály a nadšence.

Seznamte se s našimi specialisty.

Profesionální filmové kamery společnosti Sony jsou již dlouho vysoce ceněny v oblasti záznamu filmů, včetně televizních studií a filmové výroby. Společnost Sony nyní spojila pokročilé kamerové technologie a své zkušenosti do jediného spotřebitelského modelu – a výsledkem je zařízení FDR-AX700. Proč společnost Sony uvádí tento vysoce výkonný model Handycam®, který může být téměř označen za fotoaparát pro profesionály, na trh běžných spotřebitelů? Zeptali jsme se tří členů vývojářského týmu, kteří se s námi podělili o své názory a cíle.

Junichiro
Junichiro Tamagawa 

[Projektování produktů]

Nobuhiro
Nobuhiro Onouchi 

[Produktový design (projektový vedoucí)]

Hitoshi
Hitoshi Ueda

[Softwarové technologie (automatické ostření)]

Koncepce

Funkčnost a konstrukce přinášejí skutečnou obratnost při záznamu videa, která si získá profesionály a splní potřeby amatérů.

Ze všeho nejdřív mi řekněte, jak dosáhl model AX700 tak pokročilého stádia vývoje? Co za ním stojí?
AX700

Junichiro Tamagawa
[Projektování produktů]

V poslední době se 4K televizory stávají stále populárnější a roste také počet uživatelů softwaru pro úpravy filmů, což přináší změny do celkového prostředí záznamu videa. Amatérští uživatelé, které se záznamu videa věnují jako koníčku, požadují vysoký výkon a snadnou obsluhu, které vyjdou příznivě při srovnání s profesionálními modely. To znamená, že hranice mezi profesionály a amatéry se tenčí. V minulosti představila společnost Sony fotoaparáty pro běžného spotřebitele a profesionální fotoaparáty určené pro televizní vysílání a k výrobě filmů. Dnes si však záznamové produkty vybírají oba typy uživatelů, přičemž hranice mezi nimi se stírají. Řada α výkonných digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy pro běžné spotřebitele je například nadšeně podporována tvůrci filmů. Takže jsme na trh uvedli tři modely – XDCAM PXW-Z90 (dále jen „Z90“), NXCAM HXR-NX80 (dále jen „NX80“) a Handycam® FDR-AX700 (dále jen „AX700“) – aby naše nabídka vyhověla potřebám jak profesionálů, tak amatérů.

Charakteristika modelů Z90 a NX80 odpovídá profesionálním videokamerám, zatímco model AX700 patří do kategorie spotřebitelských videokamer zvaných Handycam®. Všechny tři kamery jsou vlastně jako sourozenci, kteří nabízejí téměř stejný výkon kvality obrazu. Pokud jde o konkrétní rozdíly, pak modely Z90 a NX80 přináší praktické rukojeti pro záznam z nízkých úhlů a snadné nošení a také konektory XLR nutné k profesionálnímu použití. Model Z90 mimo to nabízí další konektor podporující profesionální formát XAVC, který je populární v průmyslu zaměřeném na vysílání.

Co bylo cílem vývoje modelu AX700 v řadě videokamer Handycam®?
Junichiro Tamagawa

Junichiro Tamagawa
Projektování produktů

Model FDR-AX100 (dále jen „AX100“), uvedený na trh v roce 2014, býval vlajkovým modelem videokamer Handycam®. Proslul podporou záznamu videa 4K a vysokou kvalitou snímání – umožňoval například přetvářet fotografie na dechberoucí filmy. Model AX700 svého předchůdce předčil, protože v sobě snoubí kvalitní výkon s novými funkcemi, které přinášejí užitnou hodnotu. Jak se pokročilí amatéři věnují záznamu videa jakožto plnohodnotnému koníčku, slyšíme od uživatelů, že si chtějí záznam videa více užívat a požadují vyšší kvalitu, aby mohli provádět přesnější změny nastavení. Profesionálové používající kameru Handycam® jako pracovní nástroj pak požadují vskutku profesionální funkce. Tyto požadavky jsme při vývoji zařízení AX700 zohlednili.

Nobuhiro Onouchi
[Produktový design (projektový vedoucí)] 

Při vývoji modelu AX700 jsme vytvořili tým sestávající z členů ze skupin zaměřených na videokamery pro běžné spotřebitele a na profesionální videokamery a tento sjednocený tým posunul celý projekt kupředu. Tento druh organizace – kdy nešlo pouze o výběr členů ze dvou týmů – neměl do té doby obdobu. Protože naším cílem bylo vytvořit videokameru profesionální kvality, jak měl vypadat ideální tým? Po diskuzích jsme došli k závěru, že tým povedou konstruktéři profesionálních videokamer, kteří si vypůjčí know-how týmu pro spotřebitelské fotoaparáty, díky čemuž se vypořádají s úskalími vývoje tohoto nového fotoaparátu.

Nobuhiro Onouchi
Na jaké konkrétní požadavky model AX700 reaguje?
4K

Junichiro Tamagawa
[Projektování produktů] 

Nejčastějším požadavkem od zákazníků používajících model AX100 bylo automatické ostření, a na to jsme se při vývoji modelu AX700 zvláště zaměřili. Kombinace velkého obrazového snímače typu 1.0 a funkce záznamu ve 4K dokáže zachytit snímky s malou hloubkou ostrosti. Takový výkon však vyžaduje výjimečně přesné zaostření. Ačkoli se předmět zdá během záznamu videa zaostřen, uživatelé jsou někdy zklamáni, když si záznam prohlížejí na velké obrazovce 4K televizoru a zjistí, že objekt není zaostřen tak jasně, jak čekali. Fotoaparát musí vždy na objektech zaostřit přesně a v pravou chvíli, protože scény se neopakují a jsou jedinečné. Toto se může jevit jako běžný základní výkon, ale my musíme umožnit zákazníkům, aby mohli zachytit objekty kdykoli a bez selhání, když se zrovna naskytnou vzácné příležitosti záznamu. Toto bylo naším hlavním cílem, a proto jsme se zaměřili na výkon automatického zaostření.

Zdědil model AX700 od profesionálních videokamer další důležité funkce?

Nobuhiro Onouchi
[Produktový design (projektový vedoucí)]

Snadná obsluha je pro profesionály nezbytná. Od modelů Handycam® se liší hlavně uspořádáním a obsluhou nabídky. Model AX700 umožňuje ještě více změn nastavení a my jsme se opravdu snažili, aby byla obsluha jednoduchá. Zvýšili jsme rozlišení elektronického hledáčku OLED (EVF) a panelu monitoru LCD, abychom snížili únavu očí při kontrole snímků, a vybavili jsme model AX700 zařízeními používanými v našich profesionálních videokamerách. Kromě toho jsme při vývoji zařízení AX700 zkoumali tvar gripu fotoaparátu, abychom zajistili vyšší stabilitu při obsluze snímání, a zaměřili se na standardy odolnosti profesionálních modelů, abychom umožnili náročné fotografování v drsných podmínkách.

hledáček OLED LCD
Technologie

Rychlost automatického ostření ověřená ve fotoaparátech s výměnnými objektivy řady α nyní ukazuje svůj pravý potenciál na poli záznamu videa.

Vysvětlete nám podrobněji automatické zaostření modelu AX700 a v jakým způsobem mu vývojáři věnovali přednostní pozornost.
Hitoshi Ueda

Hitoshi Ueda
[Softwarové technologie (automatické ostření)]

Poprvé v historii videokamer Handycam® využívá model AX700 technologii rychlého hybridního automatického ostření, která získala věhlas díky výměnným objektivům řady α od Sony a kompaktním digitálním fotoaparátům Cyber-shot™. Zajímavým prvkem je nové automatické ostření s fázovou detekcí kombinované s běžným kontrastním automatickým ostřením, které poskytuje pozoruhodný výkon automatického ostření – extrémně svižné, přesné a stabilní sledování. Výhodou je i monitor LCD zobrazující polohu ostření fotoaparátu v zeleném rámečku automatického ostření.

Junichiro Tamagawa
[Projektování produktů]

U automatického ostření statických snímku je velmi důležité, jak rychle a přesně se fotoaparát dokáže zaostřit na zaměřený objekt. Záznam videa však k natáčení filmových snímků využívá proces transformace nezaostřeného snímku na zaostřený. V tomto případě rychlé zaostření nezaručuje nutně skvělý výsledek filmového snímku. Při výrobě filmů se často schválně volí pomalé a plynulé zaostření, aby vznikl působivý snímek. Někdy je samozřejmě při tvorbě filmu rychlé a přesné automatické zaostření důležité, avšak plynulé zaostřování a dojem kvality jsou také podstatné.

Hitoshi Ueda
[Softwarové technologie (automatické ostření)]

Technologie automatického ostření zajišťuje rychlé, přirozené a příjemně plynulé zaostření, při němž se kombinuje snímač obrazu s automatickým ostřením s fázovou detekcí a nový algoritmus pro záznam videa. Jak fotoaparát přechází mezi zaostřeným bodem k dalšímu zvolenému objektu? Díky systému automatického ostření s fázovou detekcí, který předvídá zamýšlený cíl, provádí fotoaparát zpětný výpočet rychlosti zaostření, aby ve snímku došlo k plynulému zaostření. Proto je model AX700 vybaven sedmi rychlostmi ostření, ze kterých si lze vybrat.

Zmínil jste stabilní a kvalitní automatické ostření. Můžete nám říct více?
AF

Hitoshi Ueda
[Softwarové technologie (automatické ostření)]

Jistě, stabilní povaha sledování objektu je další výhodou modelu AX700. 273 bodů automatického ostření s fázovou detekcí nabízí přibližně 84% pokrytí automatického ostření v celé oblasti snímku a každý z těchto bodů hraje úlohu při výpočtu místa na zaostřeném objektu. Systém pak kombinuje údaje z každého jednotlivého bodu automatického ostření a identifikuje uživatelem zaměřený objekt. Mimo to detekuje také velikost a pohyb specifikovaného objektu a neochvějně ho dál sleduje.

Stabilní sledování však není vždy potřeba. Například když se (jakožto uživatel fotoaparátu) najednou ocitnete v nové situaci – vaše dítě vám nečekaně vběhne do obrazu, právě když fotíte krajinu. V tu chvíli by mohlo být lákavé zaostřit na dítě. V jiné situaci nemusíte stabilní sledování potřebovat, protože rychle měníte směr zaměření fotoaparátu, a místo toho požadujete rychlý přechod od zaměřeného předmětu na jiný. Proto jsme model AX700 vybavili škálou citlivosti změny objektu při automatickém ostření. Díky ní si může uživatel vybrat jednu z pěti úrovní citlivosti při přechodu od jednoho předmětu k jinému – od CITLIVÉ po UZAMČENO. Fotoaparát také poskytuje pět úrovní nastavení rozsahu hloubky sledování automatického ostření, od hodnoty ŠIROKÁ po ÚZKÁ. Díky těmto vysoce přizpůsobitelným prvkům umožňuje tento fotoaparát uživateli zachytit obraz přesně tak, jak si přeje.

Nově vyvinutý algoritmus hraje také klíčovou úlohu při usuzování na změnu předmětu. Aby bylo možné provést různé typy přizpůsobení nastavení, je nutné zajistit vysoce sofistikovanou schopnost ladění. Jakožto člen vývojářského týmu Sony i jako jednotlivec jsem získal v této oblasti značné know-how. Tento nový fotoaparát v sobě kombinuje to, co jsem považoval za nezbytné, a k tomu další mé nápady z doby, kdy jsem vedl vývoj automatického ostření s fázovou detekcí pro fotoaparáty řady α s výměnným objektivem.

Takže model AX700 reaguje na různé typy fotografované scény a různé potřeby. Máte nějaké návrhy, jak by si zákazníci měli tento fotoaparát vyzkoušet?
Hitoshi Ueda

Hitoshi Ueda
[Softwarové technologie (automatické ostření)]

Víte, v Japonsku spousta uživatelů pořizuje snímky vlaků. Ty ale neprojíždějí často, takže máte malou příležitost pořídit snímek a je obtížné vlak zachytit ostře prostřednictvím ručního zaostření, obzvláště, když vytváříte záznamy vlaků ve 4K, které vyžadují pokročilé techniky zaostření. V takových typech scény poskytuje model AX700 rychlé hybridní automatické ostření zajišťující efektivní výsledky. V jiných situacích, jako je záznam filmů na rušných místech, přináší stabilní nastavení automatického zaostření velmi užitečný výkon.

Zařízení

Síla společnosti Sony je založena na interním vývoji všech hlavních zařízení. To nám umožňuje přinášet to nejlepší spojení různých zařízení a nejvhodnějších technologií.

Rychlé hybridní automatické ostření tedy zajišťuje jasné zaostření k maximalizaci kvality rozlišení 4K. Můžete mi nyní vysvětlit, jaké faktory u 4K filmů napomáhají prodeji?
Nobuhiro Onouchi

Nobuhiro Onouchi
[Produktový design (projektový vedoucí)]

Model AX700 je vybaven složeným obrazovým snímačem CMOS Exmor RS™ typu 1.0. Obrazový snímač má vrstvenou strukturu obvodů, která umožňuje rychlé zpracování signálu a zpracování pixelů na různých vrstvách, což přináší rychlé čtení dat. Nejen, že tím přispívá k lepšímu obrazu, ale potlačuje také jeho zkreslení způsobené jevem rolling shutter.

Tento snímač CMOS Exmor RS™ je kombinován s obrazovým procesorem BIONZ X, a nabízí tak přirozené barevné tóny a struktury. Je vybaven objektivem ZEISS® Vario Sonnar T* obsahujícím tenkou čočku AA (Advanced Aspherical) od Sony pro vysoký výkon zobrazení až k okrajům, a vlastním algoritmem zajišťujícím výjimečně vysokou kvalitu filmových snímků. Tyto „čtyři pilíře“ – snímač obrazu, obrazový procesor, tělo objektivu a algoritmus – vděčí za svoji existenci úzké spolupráci týmu Sony během vysoce sofistikovaného interního vývoje, který představuje jednoznačně nejsilnější stránkou této společnosti.

Junichiro Tamagawa
[Projektování produktů]

Tento snímač Exmor RS CMOS je kombinován s obrazovým procesorem BIONZ X™ pro snímání přirozených barevných tónů a textur. Objektiv ZEISS® Vario Sonnar T* obsahuje čočku AA (Advanced Aspherical) od společnosti Sony pro vysoký výkon zobrazení až k okrajům a vlastní algoritmus, který zajišťuje vysokou kvalitu filmových snímků. Tyto „čtyři pilíře“ – snímač obrazu, obrazový procesor, tělo objektivu a algoritmus – vděčí za existenci spolupráci týmu Sony během vysoce sofistikovaného interního vývoje, který představuje jednoznačně nejsilnější stránkou této společnosti.

bionz x
Je nyní technologie 4K HDR (dále jen „HDR“) schopna maximalizovat oblibu filmů v rozlišení 4K?
HDR

Junichiro Tamagawa
[Projektování produktů]

Zřejmě vás zajímá, co je technologie HDR. Stručně řečeno, HDR má na svědomí snímky, které se podobají lidskému vnímání reality. Ve srovnání s běžnými televizory dokáže tato technologie vyjádřit širší dynamický rozsah jemnějších gradací. Aby byly snímky krásné, nestačí pouze výjimečné rozlišení, ale jsou potřeba i další faktory. Zkoumali jsme technologii HDR, abychom získali bohatou paletu a reprodukci barev, ideální gradace od osvětlených po stinné oblasti obrazu, a celkově snímky, které lidé vnímají jako krásné.

Ke sledování filmů HDR je potřeba televizor HDR, přičemž dostupnost 4K HDR televizorů rychle roste. V reakci na tento rostoucí trh jsme se rozhodli vytvořit prostředí záznamu videa, které uživatelům umožní natáčet videa HDR a užít si jeho krásy na televizoru HDR bez nutnosti složitých úprav. Společnost Sony již představila profesionální videokamery s HDR, a právě tato technologie je součástí modelu AX700. Na vývoji modelu AX700 se podíleli členové profesionálního kamerového týmu – což bylo velkým přínosem. Doufáme, že uživatelé modelu AX700 si užijí sledování svých filmových děl na televizoru BRAVIA® 4K HDR od společnosti Sony a plně si vychutnají krásu filmů v rozlišení 4K HDR na velké obrazovce. Poznámka: Zobrazení filmů HDR je možné propojením zařízení AX700 a televizoru HDR (HLG) od společnosti Sony pomocí kabelu USB. Připojení přes kabel HDMI vyžaduje další nastavení.

Kompatibilní s 4K HDR
Použitelnost

Reagujeme na požadavky na praktické nabídky a příslušenství a přinášíme design, který pomáhá uživatelům svižně a snadno volit a využívat možnosti.

Kromě toho, že společnost Sony přináší špičkovou kvalitu obrazu a pestré obrazové vyjádření, jakým dalším způsobem pomáhá uživatelům přenést více vášně do záznamu videa?
Junichiro Tamagawa

Junichiro Tamagawa
[Projektování produktů]

Existuje mnoho způsobů, jak zaznamenat video. Protože je model AX700 videokamera, měl by při záznamu filmů poskytovat ten nejvyšší komfort. Naším cílem bylo, aby se model AX700 stal nejlepší volbou díky snadné obsluze, protože máme za to, že ji zákazníci Sony očekávají a těší se na ni.

Nobuhiro Onouchi
[Produktový design (projektový vedoucí)]

Snažili jsme se proto docílit ovládání, které se bude zákazníkům líbit. Chtěli jsme vyvolat pocit, jako by byl fotoaparát součástí těla. Model AX700 jsme konstruovali se záměrem umožnit zákazníkům snadné zachycení obrázků tak, jak si představují. S touto myšlenkou jsme navrhli design – včetně vyvážení hmotnosti, kterého si uživatelé všimnou při snímání, snadno stisknutelných tlačítek a jednoduché obsluhy nabídky. Model AX700 je v porovnání s modelem AX100 trošku větší. Výsledkem je větší grip, který je běžnější u profesionálních kamer, které poskytují snadnou obsluhu typickou pro profesionální produkty. Díky tomu mohou uživatelé fotoaparát pevně držet a snadno zvládnout například jemná nastavení rychlosti zoomu. Mimo to, kroužek pro ovládání zoomu objektivu je vhodně upraven pro prsty, takže se uživatelům přesněji obsluhuje. Rád bych, aby si uživatelé tohoto nenápadného prvku povšimli.

Junichiro Tamagawa
[Projektování produktů]

Ačkoli spotřebitelé při výběru podobného produktu věnují čas srovnávání specifikací, věnovali jsme pozornost nejen faktickým specifikacím, ale také pocitům při používání produktu. Chtěli jsme uživatelům umožnit pohodlné vytváření filmů, aby se mohli zaměřit pouze na samotný záznam. Například jsme zvýšili přesnost elektronického hledáčku a monitoru LCD, které teď nabízejí spolehlivou kontrolu zaostření na objekt a umožňují provádět změny nastavení a bez obtíží obsluhovat snímání. Zmínili jsme již zvýšené rozlišení elektronického hledáčku a monitoru LCD a poznamenali, že zelený čtvercový rámeček ukazuje oblast zaostření snímače automatického ostření s fázovou detekcí. Protože se však tyto zelené indikátory objevují přímo na místě požadovaného ostření, mohou tyto pohyblivé rámečky poměrně rozptylovat, pokud při pohybu kolem objektu problikávají. Než jsme se tedy rozhodli pro uspokojivé řešení, opakovaně jsme se členy softwarového týmu a s konstruktéry diskutovali o počtu, velikosti a barvě těchto rámečků.

Nobuhiro Onouchi
[Design produktu (vedoucí projektu)]

Přesnost funkce peaking, která ukazuje zaostřenou oblast při snímání s manuálním zaostřením, je výrazně zvýšena. I při pořizování filmů 4K s vysokým rozlišením lze zaostření ručně nastavit s požadovanou přesností, protože jsme celý systém přezkoušeli, abychom zajistili jasné vymezení oblasti zaostření fotoaparátu. Jsme si jisti, že zákazníci budou spokojeni. Jde o značnou výhodu, kterou umožnilo zlepšené rozlišení elektronického hledáčku a monitor LCD.

Do konstrukce byla úmyslně včleněna vysoce výkonná zařízení na úrovni profesionálních videokamer. Mezi další významné příklady takových zařízení patří elektronický hledáček a monitor LCD, které, jak vskutku doufáme, uspokojí vysoké nároky zákazníků. Myslím si, že výhodný poměr ceny a kvality je jedním z hlavních lákadel modelu AX700.

Junichiro Tamagawa
[Projektování produktů]

Mimo to jsme se v reakci na postřehy uživatelů modelu AX100 postarali o to, aby byl model AX700 vybaven praktickými funkcemi pro záznam filmů, včetně velkého tlačítka zoomu a dvojitého slotu, který uživatelům umožňuje vložit dvě karty SD současně. 

O nabídce uživatelského rozhraní (UI) by se toho dalo také hodně říct, že?
nabídka

Nobuhiro Onouchi
[Produktový design (projektový vedoucí)]

Zvýšili jsme počet položek nabídky. Pokud by však začala být nadmíru složitá, bylo by toto „zlepšení“ k ničemu. Proto jsme tělo fotoaparátu vybavili šesti přiřaditelnými tlačítky, která uživatelům umožňují rychlý přístup k požadovaným funkcím. Ty lze nastavit, abyste si mohli zvolit časté položky nabídky (z více než 40 volitelných položek).

Pokud se na jedno z přiřaditelných tlačítek nastaví „Přímá nabídka“, může uživatel prostřednictvím obsluhy křížového ovladače ovládat a upravovat nastavení, jako je hodnota clony, citlivost ISO a expoziční čas. Změny nastavení lze navíc provádět pouze pravou rukou, takže levá ruka zůstává volná pro jiné úkoly.

Hitoshi Ueda
[Softwarové technologie (automatické ostření)]

Když je venkovní prostředí snímání příliš jasné a nevhodné ke kontrole monitoru LCD, doporučuji zkombinovat elektronický hledáček a křížový ovladač, které skvěle spolupracují.

Junichiro Tamagawa
[Projektování produktů]

A zde je další výhoda: I když se na monitoru LCD zobrazuje okno nabídky, nabídka nezakrývá celou obrazovku. Mnoho profesionálů nemá rádo funkce, které zakrývají obraz snímaný fotoaparátem. Takže toto uživatelské rozhraní reflektuje názory zákazníků, kteří mají zkušenosti s profesionálním použitím fotoaparátu.

Funkce Message

Existuje nepřeberné množství způsobů, jak natočit neobvyklé filmy. Doufáme, že se kamera AX700 bude líbit co nejvíce lidem.

Řekněte nám, jakým způsobem rozšiřují funkce Zpomalený a zrychlený záznam a Mimořádně zpomalený záznam rozsah záznamu filmu.
Vynikající zpomalené záběry

Junichiro Tamagawa
[Projektování produktů]

Mimo různé způsoby záznamu filmů přináší model AX700 dva režimy zachycení „času“. Díky snímači Exmor RX CMOS je jednou z těchto funkcí režim mimořádně zpomaleného záznamu, který umožňuje fotoaparátu záznam rychlostí 960 sn./s. Díky tomu dokáže model AX700 zachytit až 40x zpomalené záběry, což je funkce, která byla jen před několika lety dostupná pouze u drahých profesionálních videokamer. Další takovou funkcí je režim zpomaleného a zrychleného záběru, který uživateli umožňuje vybrat si rychlost 120 sn./s až 1 sn./s. Jelikož je technika zpomaleného záběru často k vidění v televizi, mnoho lidí ji zná. Kromě toho technika zrychleného záznamu spojuje sérii fotografií pořízených v intervalech a vytváří film, který se zdá, jako by probíhal vysokou rychlostí. Fotoaparát zachytí při každém snímku zajímavé chvíle. Doufám, že vás i mnoho dalších uživatelů bude tento efekt bavit.

Slyšel jsem, že cílovým segmentem modelu AX700 není ani konkrétní pohlaví, ani rodina a že se snaží oslovit náročné uživatele z oblasti záznamu videa. Dejte prosím těmto nadšencům v oblasti filmu vědět.
Junichiro Tamagawa

Junichiro Tamagawa
[Projektování produktů]

V poslední době se záznamu videa a výrobě tvořivých videí nevěnují pouze profesionálové, ale baví také běžné uživatele. Nyní mají možnost zveřejňovat svá díla na sociálních sítích a sdílet je s lidmi po celém světě. Mám za to, že tito filmaři – včetně uživatelů, kteří plánují záznam videa pomocí zařízení AX700 – jsou této činnosti a svému dílu oddáni. Proto chci pokračovat ve vývoji produktů a plnit očekávání těchto nadšených uživatelů. Ukazujte své filmy pořízené zařízením AX700 publiku tam venku a sdílejte je s nimi. Těším se, že uvidím díla, která využívají výhod výjimečně krásných efektů automatického ostření. 

Hitoshi Ueda
[Softwarové technologie (automatické ostření)] 

Tentokrát jsem při vývoji rychlého hybridního automatického ostření čelil mnoha výzvám a jsem rád, že jsme model AX700 vybavili štědrou dávkou technologií a doporučovanými funkcemi. Model AX700 odráží dědictví videokamer Handycam®, které uživatelům umožňuje snadno zaznamenat krásné filmy bez nutnosti měnit výchozí nastavení. Největším přínosem tohoto fotoaparátu je však jeho přizpůsobitelnost, která reaguje na nároky jako profesionální kamera a umožňuje větší svobodu záznamu. Byl bych rád, kdybyste podle svých potřeb využili výhod flexibilního nastavení u mnoha typů fotografované scény. Myslím si, že čím více budete fotoaparát používat, tím víc si jej zamilujete.

Hitoshi Ueda
Nobuhiro Onouchi

Nobuhiro Onouchi
[Produktový design (projektový vedoucí)]

Vlajkový model AX700 je výsledkem inovace videokamer Handycam®, jenž byl vyvinut díky naší vášni pro plnění snů profesionálních i amatérských uživatelů. Rád bych, aby jej potenciální uživatelé vzali do ruky, vyzkoušeli si ho a poznali tak jeho skutečný potenciál v oblasti výkonu. Tento fotoaparát vytváří videozáznamy, které budou daleko plynulejší a úžasnější, než jste si kdy dokázali představit.