Slice of Living 2017

Stylizace prostoru, stylizace diváckého zážitku

Koncept Slice of Living zaměřený na design výrobků pro domácnosti zcela přetváří televizory pomocí nové definice estetiky celého obytného prostoru a současně přináší neuvěřitelné divácké zážitky, aniž by rušil uvolněnou atmosféru domova.

Kousek od všeho, co patří do obytného prostoru

Televizní obrazovky se stále zvětšují. Obytné prostory ale potřebují pohodlí a klid. Koncept Slice of Living se pokouší najít v této situaci rovnováhu a hledá zlatou střední cestu mezi výrobky pro domácnosti a obývacími pokoji. Myšlenka za tímto novým designem výrobků pro domácnosti byla jednoduchá: když vezmete všechny jednotlivé prvky, materiály a základní pravidla, která byla vždy součástí ideálu „obývacího pokoje“, rozdělíte je na jednotlivé dílky a znovu je kreativním způsobem spojíte, možná se vám podaří najít harmoničtější soulad jednotlivých prvků obývacího pokoje a výrobků.

Na základě této myšlenky začali designéři pracovat se vzorky prakticky všeho, co můžete v obytném prostoru najít – od siluet křesel a dalšího nábytku, materiálů použitých na zdech a vzorků kachliček až po textury tkanin a kůže. Přetvoření výrobků pomocí těchto vzorků a nástrojů používaných v nábytkářství a architektuře týmu pomohlo vytříbit si inovativní přístup k výrobkům pro domácnosti, kde jednotlivé položky nejen ladí se svým okolím, ale současně samy dotváří styl prostoru.

Knihovna
Prostorné bydlení
Relaxační stolek
Prvky a materiály

Stálice v našich představách o obývacím pokoji

Když si představíte příjemný obývací pokoj, co vidíte? Kam přijde pohovka? Kde jsou knihy, vázy a další předměty? Jaký je celkový styl? A jak do celého pojetí zapadá televizor, standardní součást vybavení obývacího pokoje? Chtěli jsme, aby design našich výrobků pro domácnost dokonale zapadal do procesu zařizování ideálního obývacího pokoje.

Tako, hlavní výtvarný ředitel

Zapadá do konceptu moderního bydlení

U modelů BRAVIA® 2017 jsme se snažili o lehký a příjemný vzhled, který souzní s představou o moderním bydlení. Tímto základním přístupem se řídí všechny jednotlivé prvky designu. Stojan svou elegancí vyvolává dojem křesla. Zadní panel připomíná texturu zdí a tkanin. A odvážné kombinace hladkých a teplých materiálů jsou vynikajícím doplňkem moderního prostorového designu.

Úchvatná krása všude kolem

Řada XE94/93

Řada XE94/93, špičkové spojení ohromujícího obrazu 4K HDR a fenomenálního vnitřního designu, je vybavena zadním panelem, díky kterému televizor vypadá jako doma na každém místě obývacího pokoje. Zadní panel, který již v celkovém vzhledu nehraje zanedbatelnou roli, má nápadný geometrický vzor – připomínající stěny a dlaždice – který mu umožňuje esteticky vyniknout. Výrazné přepracování jde hlouběji, než jen jak panel vypadá z dálky. Linie krytu panelu s konektory a ochlazovací štěrbiny zapadají do celkového vzhledu, čímž skrývají všechny stopy po mechanickém vybavení, které se nachází na zadní straně většiny televizorů. Komplet zadního panelu završuje struktura zadního krytu podobná kůži, která pomáhá zdůraznit vizuální dojem.

Ve stojanu se štíhlými nohami podobnými křeslu na tenkém panelu ke zvýraznění lehkosti celkového vzhledu a zajištění vyvážené opory jsou uloženy všechny kabely, čímž se celá oblast stojanu zjednodušuje. Panel LCD má jednoduchou konstrukci se dvěma panely ve dvou různých barvách. Zatímco černý panel pro obrazovku umožňuje divákům díky diskrétnímu pozadí zcela se oddat zážitku, kovový odstín zadního panelu zdůrazňuje celkovou kompatibilitu televizoru s prostředím obývacího pokoje. Spodní části obou panelů jsou vertikálně odsazené, aby vznikl prostor pro reproduktory vysílající zvuk přímo dopředu, čímž se dosahuje maximální kvality zvuku.

Geometrický zadní panel
Kožená struktura
Štíhlé nožky připomínají křeslo
Stylizace do podoby panelů

Nenápadný a decentní jako běžný kus nábytku

Řada XE90

Řada XE90 disponuje tenounkým rámem, který eliminuje rušivé konstrukční prvky při sledování obrazovky, a svým designem posunuje minimální viditelnou konstrukci na další úroveň. Stojan kombinující nenápadný panel se štíhlými nohami tento pocit lehkosti ještě umocňuje jemnými křivkami. Na zadním panelu pak celkovou podobu elegantně zakončuje zeštíhlená obvodová část.

Silueta, která zapadne do obývacích pokojů

Řada XE85/XE80

Televizory řady XE85/XE80 mají stříbrnou linku vedoucí od horní části panelu dolů po stranách, která vizuálně zvýrazňuje jejich tenký profil a odděluje oba jednoduché panely tvořící konstrukci televizoru. Stojan s výraznou siluetou má také tenkou stříbrnou linku na horním povrchu, která prohlubuje pocit vytříbené kvality celého designu. Stříbrné odstíny televizoru jsou na teplejší straně barevného spektra, takže televizor působí jako podmanivý estetický doplněk k dřevěným policím a podlahám.

Díky 360stupňové kráse to televizoru sluší kdekoli

S řadou BRAVIA® jsme chtěli zajít dál, než jen aby televizor vypadal skvěle zepředu. Použití tenkého rámu samozřejmě pomáhá skrýt hranice mezi prostorem obývacího pokoje a vizuálním obsahem, chtěli jsme ale také, aby i zadní strana byla co nejatraktivnější. Díky tomu televizor zapadne do libovolného prostředí obývacího pokoje. Náš důmyslný design pomáhá znovu vytvořit koncepci televizoru jako vícerozměrného objektu, který se v místnosti hodí kamkoli, ne jen jako jednorozměrné plochy, která se strčí někam do kouta. Uživatel tak získá obrovskou svobodu při plánování rozvržení místnosti.

Yokota, výtvarný ředitel

Koncept Slice of Living se znovu začal zabývat základní potřebou – jak lidé zařizují své obývací pokoje – a objevil inspiraci pro nové televizory. Úžasný obraz a zvuk jsou jen částmi celku. Co celý koncept skutečně zdokonaluje, je prostorová harmonie, která výrobkům umožňuje univerzálně zapadnout do všech interiérů.