α9 II

Inspirováno zapálenými profesionály

Rychlost a výkon fotoaparátu α9 ideální na sportovní a zpravodajské fotografie, jsou nyní jako znovuzrozené zásluhou dalších vylepšení, která zvyšují produktivitu profesionálních pracovních postupů.

BEZZRCADLOVÉ FOTOAPARÁTY FULL-FRAME S BAJONETEM E

Fotoaparát Alpha 9 II se senzorem Full-Frame a profesionálními funkcemi

ILCE-9M2
Obrázek modelu Fotoaparát Alpha 9 II se senzorem Full-Frame a profesionálními funkcemi

MOC

143 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Je dostupný nový software.
Zkonstruováno pro rychlost, spolehlivost a produktivitu

Fotoaparát α9 II nabízí pokrok, který reaguje na požadavky profesionálních pracovních postupů, včetně propracované ovladatelnosti a síťové konektivity pro zajištění lepší podpory v terénu, spolehlivosti odolného zařízení, které lze používat v libovolném prostředí, a bezkonkurenční rychlosti.

Fotogalerie fotoaparátu a9 II
Fotogalerie fotoaparátu α9 II
Situační snímek závodu paracyklistů
Dokonalý výkon doplněný vysokou rychlostí
Zdokonalené automatické ostření
Zdokonalené automatické ostření
Snímek hory se zasněženým vrcholkem
Vysoká kvalita obrazu
Podpora pokročilých pracovních postupů
Podpora pokročilých pracovních postupů
Všestrannost a spolehlivost
Všestrannost a spolehlivost
Stvořen k rychlosti
Získejte dříve nezachytitelné okamžiky, které utvářejí historii
20 po sobě jdoucích snímků lyžařů
Rychlé souvislé snímání až 20 sn./s

Snímač CMOS Exmor RSTM typu Full-Frame a procesor BIONZ XTM vám nabízí souvislé fotografování rychlostí až 20 sn./s se sledováním AF/AE. Díky rychlosti, výkonu a vyrovnávací paměti dokážete zachytit rozhodující okamžik.

Fotografování bez zatmívání
Fotografování bez zatmívání

Elektronická závěrka eliminuje zatmívání a objekt je viditelný i během uvolnění závěrky díky živému náhledu s frekvencí 60 sn./s a minimálnímu zpoždění při souvislém fotografování.
(A) Fotografování bez zatmívání (B) Fotografování se zatmíváním

Výpočty AF/AE až 60krát za sekundu
Výpočty AF/AE až 60krát za sekundu

Světlo dopadá na snímač bez mechanického narušení. Bezzrcadlová konstrukce a urychlující technologie zajišťují automatické ostření a automatické nastavení expozice v ohniskové rovině pro Full-Frame.
(1) Výpočty AF/AE (2) 60krát/s (3) 20 sn./s

Elektronická závěrka s rychlostí až 1/32000 s
Elektronická závěrka s rychlostí až 1/32 000 s

Expoziční časy až 1/32 000 s při použití elektronické závěrky překonávají ty mechanické a nabízejí nové možnosti vyjádření. I za jasného světla lze dosáhnout malé hloubky ostrosti bez ND filtru.
(Režim A, 1/20000 s, F8,0, ISO 1000, pořízeno fotoaparátem α9)

Žádné rušivé zvuky
Žádné rušivé zvuky

Elektronická závěrka omezující zkreslení umožňuje tiše zachytit scénu bez rizika, že zvuk mechanického zrcadla nebo závěrky naruší například napětí při sportovní události.

Záznam s funkcí proti blikání
Snímání s funkcí pro potlačení blikání

Fotoaparát detekuje například blikání zářivek a časuje operace závěrky tak, aby potlačil odchylky v expozici a barvách (při vysokých expoziční časech) a nekonzistenci mezi souvisle pořizovanými snímky.
Potlačení blikání [1] Zapnuto [2] Vypnuto

10 sn./s s mechanickou závěrkou
10 sn./s s mechanickou závěrkou

Mechanická závěrka nyní umožňuje souvislé fotografování rychlostí až 10 sn./s a lze ji také používat s bleskem. Podle potřeby můžete k fotografování scén použít rovněž rychlé souvislé snímání.

Poznámka: Tento fotoaparát je vybaven jak elektronickou, tak mechanickou závěrkou. Funkce popsané v této části se převážně týkají použití elektronické závěrky, pokud není uvedeno jinak.

Složený snímač CMOS typu Full-Frame s integrovanou pamětí
Složený snímač CMOS typu Full-Frame s integrovanou pamětí

24,2MP snímač typu Full-Frame ukládá data do integrované paměti, ze které je lze bleskurychle načíst. Snímač CMOS a vylepšený modul BIONZ X pro zpracování obrazu společně přinášejí skutečnou digitální svobodu.
[Složené provedení se zpětným osvětlením a integrovanou pamětí]
(1) Pixelová oblast (2) Integrovaná paměť (3) Obvod pro zpracování signálu (4) Modul pro zpracování obrazu

Výkonné automatické ostření
4D FOCUS: Automatické ostření s širokým pokrytím
4D FOCUS: Automatické ostření s širokým pokrytím

Snímač s 693 body automatického ostření s fázovou detekcí a 425 body automatického ostření s detekcí kontrastu poskytuje široké a velmi husté pokrytí automatickým ostřením, které zahrnuje 93 % plochy obrazu.

4D FOCUS: Rychlé automatické ostření
4D FOCUS: Rychlé automatické ostření

Zásluhou vylepšeného a pohotově reagujícího rychlého hybridního automatického ostření fotoaparát α9 II zvládá rychlé automatické ostření dokonce i za tlumeného osvětlení, navíc s pozoruhodnou schopností zachytit objekt.

Fotografie sportovce na vozíčku
4D FOCUS: Vytrvalé sledování

Nepřetržité automatické ostření a jeho optimalizovaný algoritmus velmi výrazně vylepšují přesnost automatického ostření a sledování. Neustálá aktivace automatického ostření umožňuje průběžně sledovat pohyb objektu, a to i během uvolnění závěrky.

Odkaz na systém 4D FOCUS
Zjistěte více o technologii 4D FOCUS
Rychlost se spojila s umělou inteligencí

Jak sledování v reálném čase, tak automatické zaostření na oči v reálném čase je navrženo pro rychlé, přesné a inteligentní sledování objektu za použití algoritmů využívajících umělou inteligenci a zpracování obrovského množství dat v reálném čase.

Sledování v reálném čase pomocí umělé inteligence
Sledování v reálném čase s umělou inteligencí

Po výběru objektu je při stisknutí tlačítka spouště závěrky do poloviny udržováno přesné zaostření. Fotoaparát přesně sleduje změny polohy, čímž poskytuje flexibilitu pro kompozici, takže se můžete soustředit na pořízení co nejlepšího snímku.

Základní technologie
Základní technologie

Algoritmus rozpoznávání zajišťuje přesné zpracovávání informací o barvách, vzorech, vzdálenostech, obličejích a očích ze snímače obrazu.
(1) Obličej [UI] (2) Oko [UI] (3) Barva (4) Vzor (5) Vzdálenost (6) Zpracování v reálném čase

Okamžité zaostření na jedno oko
Okamžité zaostření na jedno oko

I pokud se před objektem pohybuje jiný objekt, AF na oči v reálném čase dokáže udržovat zaostření na jedno z očí objektu, když je stisknuto tlačítko spouště závěrky do poloviny, případně stisknutím tlačítka AF-ON nebo nastavitelného tlačítka. 

Výběr pravého/levého oka podle situace
Výběr pravého/levého oka podle situace

Pomocí tlačítka s nastavitelnou funkcí můžete dokonce vybrat konkrétní oko, levé nebo pravé, a to jak před fotografováním, tak i během něj. Díky výběru oka se můžete soustředit na kompozici, osvětlení a další detaily.

Automatické zaostření na oči zvířat
Automatické zaostření na oči zvířat

Rychlá a přesná automatická detekce a sledování, které využívá sledování očí zvířat a lidí, výrazně zvyšují úspěšnost při pořizování snímků zvířat ve volné přírodě nebo domácích mazlíčků.

Fotografování s jistotou díky více funkcím AF
Spolehlivost i při slabém osvětlení
Spolehlivost i při slabém osvětlení

Algoritmy AF přispívají k přesnějšímu AF při nízkých úrovních osvětlení až do EV –3. Možnost Focus Priority in Aperture Drive (Priorita zaostření v režimu clony) umožňuje lepší ostření za slabého světla a při nastavení vyššího clonového čísla.

Vylepšené využívání zaostřovacího rámečku
Vylepšené využívání zaostřovacího rámečku

I při stisknutí tlačítka spouště závěrky do poloviny lze nyní přesunout oblast ostření pomocí vícenásobného voliče na libovolné místo. Barvu zaostřovacího rámečku lze pohodlně nastavit na červenou nebo bílou podle aktuální scény.

Vynikající kvalita obrazu
Vysoce pokročilý složený obrazový snímač CMOS
Vysoce pokročilý složený obrazový snímač CMOS

Přibližně 24,2 efektivních megapixelů, vysoká citlivost, konfigurace se zpětným osvětlením, architektura bez mezer mezi mikročočkami na čipu a další inovace společnosti Sony poskytují úžasné snímky v širokém rozsahu fotografovaných scén.

Nejnovější systém zpracování obrazu
Nejnovější systém zpracování obrazu

Nejnovější modul BIONZ X pro zpracování obrazu spolupracuje s předřazenými obvody LSI na maximalizaci výkonu snímače s vysokým rozlišením.

Snímek hory se zasněženým vrcholkem
Vynikající kvalita obrazu

Vysoká citlivost ISO až 51200 a pokrok v oblasti algoritmů zajišťují ladné vyjádření, včetně přirozených barev pleti a plynulých gradací v oblastech, jako je obloha. K dispozici je také 14bitový výstup ve formátu RAW. 

Hledáček Quad-VGA OLED Tru-Finder™ s rozlišením 3,68 milionů bodů
Quad-VGA OLED Tru-Finder™ s 3,68 miliony body

Elektronický hledáček s 3,68 miliony body zobrazuje detailní obraz. Nastavení rychlostí na 120 sn./s poskytuje plynulý obraz s minimálním rozmazáním. Fluorová povrchová vrstva na vnější čočce odpuzuje nečistoty a usnadňuje čištění.

Integrovaná pětiosá optická stabilizace obrazu
Integrovaná pětiosá optická stabilizace obrazu

Pětiosá stabilizace obrazu poskytuje výhodu 5,5 kroku pro expoziční čas. Stabilizace na monitoru s živým náhledem umožňuje výběr kompozice záběru, dokonce i v případě rychle se pohybujících objektů.
(1) Vychýlení (2) Sklon (3) Naklopení

Konstrukce omezující rozmazání
Konstrukce omezující rozmazání

Společnost Sony přepracovala sestavu jednotky závěrky pomocí tlumených šroubů, které absorbují veškeré nárazy závěrky, a vylepšeného algoritmu stabilizace obrazu, který účinně snižuje rozmazání obrazu. Ztlumila také zvuk závěrky.

Záznam nádherných videí v rozlišení 4K

Záznam videí ve 4K se stává skutečností. Čtení plného počtu pixelů bez pixel binning umožňuje zhustit přibližně 2,4x více dat než při rozlišení 4K (ekvivalent množství dat v obrazu 6K) do výstupu 4K 3840 x 2160. Fotoaparát je vybaven rychlým hybridním automatickým ostřením, funkcí automatického zaostření na oči nebo sledování dotykem.

Záznam nádherných videí v rozlišení 4K
Rozsáhlá řada různých funkcí pro videa
Funkce Automatické zaostření na oči při natáčení
Funkce Automatické zaostření na oči při natáčení

Automatické zaostření na oči v reálném čase nově podporuje záznam videí detekcí očí objektu a nepřetržitým sledováním jednoho z těchto očí. Fotoaparát α9 II průběžně přesně zaostřuje na příslušné oko, takže se můžete soustředit na kompozici.

Funkce Sledování dotykem pro nepřetržité sledování
Funkce Sledování dotykem pro nepřetržité sledování

Klepnutím na objekt na monitoru fotoaparátu α9 II během záznamu aktivujete sledování dotykem. Fotoaparát zaostří na tento objekt a bude jej sledovat. Při detekci lidského oka se aktivuje AF na oči v reálném čase, které bude toto oko také sledovat.

Kompatibilní s novým multifunkčním mikrofonem
Kompatibilní s novým multifunkčním mikrofonem

Vylepšená univerzální patice (patice MI) je opatřena digitálním zvukovým rozhraním. Po připojení nového mikrofonu ECM-B1M typu „shotgun“ můžete zaznamenávat vysoce kvalitní zvuk s minimálním zhoršením kvality.

Podpora pracovních postupů
Rychlý přenos dat pomocí standardu 1000BASE-T
Rychlý přenos dat pomocí standardu 1000BASE-T

Přes konektor LAN podporující standard 1000BASE-T je nyní možné uskutečňovat plynulý a spolehlivý vysokorychlostní přenos velkých souborů snímků na stanovený server FTP. Protokol FTPS (File Transfer Protocol over SSL/TLS) zaručuje vysoké zabezpečení.

Podpora přenosu dat pomocí protokolu FTP na pozadí
Podpora přenosu dat pomocí protokolu FTP na pozadí

Fotoaparát α9 II podporuje přenos dat pomocí protokolu FTP na pozadí během fotografování i po jeho ukončení, aby uspokojil potřeby rychlého dodávání souborů JPEG a RAW. Předem lze přiřadit až devět serverů FTP.

Přidávání hlasových poznámek ke snímkům
Přidávání hlasových poznámek ke snímkům

Nová funkce hlasových poznámek umožňuje nahrát až 60s popisy obsahu nebo informace o fotografování. Hlasové poznámky jsou připojeny ke snímkům jako soubory .wav. Do souborů snímků lze také vložit IPTC a informace o sériovém čísle fotoaparátu.

Dálkové ovládání s aplikací Remote Camera Tool
Dálkové ovládání s aplikací Remote Camera Tool

Počítačová aplikace Remote Camera Tool umožňuje ovládat fotoaparát na dálku, což je praktické, pokud má fotograf omezený přístup, například při fotografování z ptačí perspektivy ze střechy sportovní arény.

Podpora sítí Wi-Fi® 5 GHz
Podpora sítí Wi-Fi® 5 GHz

Kromě pásma 2,4 GHz je nyní podporován také přenos přes Wi-Fi® v pásmu 5 GHz (bezdrátová síť LAN IEEE 802.11ac). Fotoaparát lze teď ovládat také bezdrátově ze vzdáleného počítače, takže váš styl fotografování již nebude omezován dosahem kabelů.

Ještě rychlejší dálkové snímání díky připojení přes USB
Ještě rychlejší dálkové snímání díky připojení přes USB

Nový konektor USB Type-CTM a lepší algoritmus ovládání snímání ze vzdáleného počítače přináší významné zvýšení přenosové rychlosti. Můžete plynule přenášet velké nekomprimované snímky ve formátu RAW, aniž byste museli přerušit pracovní postup.

Vytvořeno pro profesionály
Snadná manipulace ve vertikální poloze
Snadná manipulace ve vertikální poloze

Nový grip VG-C4EM obsahuje ovládací prvky s optimalizovaným umístěním, velikostí, tvarem a materiálem, které jsou podobné ovládacím prvkům na těle fotoaparátu, aby vám poskytly stejný pocit při ovládání, když budete držet fotoaparát na výšku.

Natáčejte v profesionální délce
Natáčejte v profesionální délce

Fotoaparát α9 II používá vysokokapacitní baterii NP-FZ100. K zajištění delší doby snímání a bezstarostné práce v terénu je také možné vložit dvě tyto baterie do volitelného vertikálního gripu VG-C4EM.

Dva sloty na média, oba podporují karty UHS-II
Dva sloty na média, oba podporují karty UHS-II

Sloty jsou kompatibilní s kartami UHS-I a UHS-II pro rychlý zápis dat. Fotoaparát α9 II podporuje současný záznam, předávání záznamu, oddělený záznam dat ve formátech RAW a JPEG, oddělený záznam fotografií a videí a kopírování dat mezi kartami.

Save/Load Settings (Uložit/Načíst nastavení)
Save/Load Settings (Uložit/Načíst nastavení)

Funkce Save/Load Settings umožňuje ukládat nastavení na kartu SD a zpětně je načítat a sdílet s dalšími fotoaparáty α9 II. V nabídce FTP Transfer Func. se nachází funkce Save/Load FTP Settings, která ukládá a načítá nastavení související s protokolem FTP.

Efektivní výběr snímků
Efektivní výběr snímků

Hned na místě můžete v zobrazení kontrolního přehrávání snímky ohodnotit a nastavit pro ně ochranu. Nyní lze také procházet rozsáhlé sbírky fotografií s přeskakováním po 10 nebo 100 snímcích a využívat skupinové zobrazení snímků souvislých sérií.

Vylepšené rozhraní nápovědy
Vylepšené rozhraní nápovědy

Ilustrace vlastních klíčových nastavení umožňuje snadnější porozumění jejich použití. Mezi kartami nabídky lze navíc přepínat jednou rukou pomocí předního voliče nebo tlačítka Fn.

Creators' Cloud
Platforma Creators' Cloud

Creators’ Cloud je platforma pro tvůrčí práci při natáčení i produkci kombinující pokročilé technologie fotoaparátu Sony s umělou inteligencí využívající cloud. Můžete zde objevovat práci dalších tvůrců z celého světa a spolupracovat s nimi. Prozkoumejte webové, mobilní a počítačové aplikace umožňující efektivní spolupráci mezi fotoaparáty, aplikacemi a službami.

α9 α9 II Průvodce rychlým nastavením modelu
α9 α9 II Průvodce rychlým nastavením AF
Funkce iMovie a Final Cut Pro X
Pro aplikace iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilní s aplikacemi iMovie a Final Cut Pro X.

Specifikace a funkce

Ovladatelnost, spolehlivost a konektivita jsou zdokonaleny tak, aby podporovaly potřeby profesionálních fotografů. Jedná se mimo jiné o spolehlivé automatické ostření, souvislé fotografování rychlostí až 20 sn./s bez zatmění, funkci tichého fotografování a závěrku, která omezuje zkreslení a potlačuje vibrace.
  • 35mm složený obrazový snímač CMOS typu Full-Frame s integrovanou pamětí a rozlišením 24,2 megapixelů

  • Procesor BIONZ X™

  • Souvislé fotografování se sledováním AF/AE rychlostí 20 sn./s

  • Široké pokrytí automatickým ostřením pomocí 693 bodů AF s fázovou detekcí a 425 bodů AF s detekcí kontrastu

  • Konektor LAN 1000BASE-T, podpora sítí Wi-Fi® 5 GHz® pro rychlejší přenos dat

Kompatibilita objektivu
Objektivy Sony s bajonetem E
Typ snímače
35mm snímač Full-Frame CMOS Exmor® RS (35,6 mm x 23,8 mm)
Počet pixelů (efektivních)
Přibližně 24,2 megapixelu
Citlivost ISO
[Fotografie] Mechanická závěrka: ISO 100 až 51200 (rozsah citlivosti ISO lze rozšířit nastavením hodnot až od ISO 50 do ISO 204800), AUTO (ISO 100 až 12800, volitelný dolní a horní limit); Elektronická závěrka: ISO 100 až 25600 (rozsah citlivosti ISO lze rozšířit nastavením hodnot až od ISO 50), AUTO (ISO 100 až 12800, volitelný dolní a horní limit), [Videa] ekvivalent ISO 100 až 51200 (rozsah citlivosti ISO lze rozšířit nastavením hodnot až do ISO 102400) AUTO (ISO 100 až 12800, volitelný dolní a horní limit)
Výdrž baterie (fotografie)
Přibl. 500 snímků (s hledáčkem) / přibl. 690 snímků (s monitorem LCD) (podle standardu CIPA)
Typ hledáčku
Elektronický hledáček Quad-VGA OLED (barevný), 1,3 cm (typ 0,5)
Typ monitoru
7,5 cm (typ 3,0), typ TFT
Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů