α7S III

Rozhýbejte svou představivost

Působivá rychlost, která posunula řadu S na zcela novou úroveň vyjádření filmů Full-Frame, je zkombinována s citlivostí a nízkým šumem, aby doplnila nabídku o dříve nemožné záběry ve 4K, a to s využitím vysokého dynamického rozsahu, dechberoucího ostření a silné stabilizace obrazu. Váš nový kreativní potenciál už čeká.

FOTOAPARÁTY S VYMĚNITELNÝM OBJEKTIVEM

α7S III s profesionálními schopnostmi pro filmování i fotografování

ILCE-7SM3
Obrázek modelu α7S III s profesionálními schopnostmi pro filmování i fotografování

MOC

113 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Pro vizuální průkopníky

Fotoaparát α7S III opět zvyšuje laťku pro tvůrce filmů prostřednictvím mimořádně výkonných funkcí pro filmy Full-Frame, včetně vysoké citlivosti (rozšířený rozsah citlivost ISO až do 409600), širokého dynamického rozsahu 15 EV, režimu 4K 120p, rychlého a spolehlivého automatického ostření a mimořádně silné stabilizace obrazu.

Ilustrace produktu
Znamenité možnosti
Vzorový snímek
Jedinečný výkon při natáčení filmů
Vzorový snímek
Revoluce ve snímání
Vzorový snímek
Pokročilé funkce a výkon pro fotografie
Snímek využití
Efektivita pracovního postupu
Znamenité možnosti
Ilustrace
Velké pixely zajišťují vysokou citlivost a nízký šum

Nový 12,1MP snímač CMOS Exmor RTM typu Full-Frame se zpětným osvětlením inovuje soustředění světla, zapojení a optimalizace výstupu. Poskytuje dvojnásobné rychlosti čtení, vynikající kvalitu snímků, široký dynamický rozsah 15 EV a omezení efektu „svinovací rolety“, přičemž tento snímač také poskytuje automatické ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině.

Až 8x výkonnější procesor BIONZ XRTM

Společně s novým snímačem a jeho nevídanou rychlostí byl také nově vyvinut obrazový procesor BIONZ XR, který poskytuje až 8x vyšší výkon zpracování. Díky architektuře připravené na budoucí vývoj poskytuje rychleji vysoce kvalitní obraz pro jedinečné vyjádření fotografií a videí, stejně jako výrazně vylepšenou schopnost reakce rozhraní fotoaparátu.

Ilustrace
Jedinečný výkon při natáčení filmů
Ohromující výkon automatického ostření i pro videa 4K 120p

Snímač Exmor R typu Full-Frame a revoluční procesor BIONZ XR zajišťují precizní automatické ostření poskytující úžasné detaily jak v prostoru, tak v čase, a ohromující filmy ve 4K se snímkovou frekvencí až 120 snímků za sekundu nebo se zpomalenými záběry. Díky rozlišení a hloubce ostrosti, jaké umožňuje pouze snímač Full-Frame, jsou výsledky velkolepé.

Vzorový snímek
10bitový záznam 4:2:2

Fotoaparát podporuje přímý záznam s úžasnou bohatostí 10bitové hloubky a vzorkováním barev 4:2:2, čímž poskytuje mnohem větší flexibilitu pro gradaci snímků, následné zpracování a kompozici.

Ilustrace
Dostupné kódování All-Intra

Kromě Long GOP nyní poskytuje kódování All-Intra, které kóduje každý snímek nezávisle s přenosovými rychlostmi až 600 Mb/s. Tím přesněji zachycuje složité pohyby pro záznam na interní nebo externí média a umožňuje používat efektivnější pracovní postupy úprav.
[1] All-Intra (All-I) [2] Long GOP [3] Skupina snímků

Ilustrace
Úžasná kvalita a menší soubory ve formátu XAVC HS

Nový formát záznamu XAVC HS používá kódování HEVC/H.265 k dosažení dvojnásobné efektivity komprese kódování AVC/H.264 a k zajištění vynikající kvality obrazu a menší velikosti souborů.

Proslulá citlivost nabízí rozšířený rozsah až do ISO 409600

Proslulá citlivost této řady stoupá výš s rozšířeným rozsahem citlivosti ISO pro filmy od 80 do pozoruhodných 409600 (standardní rozsah je ISO 80 až 102400). Díky pokročilému soustředění světla a optimalizaci výkonu dosahuje 12,1MP snímač typu Full-Frame nízkého šumu v celém rozsahu citlivosti a dokáže zachytit použitelné snímky v téměř úplné tmě.

Vzorový snímek
Vzorový snímek
Profesionální Gamma S-Log3 a gamut S-Gamut3.Cine

Křivka gamma S-Log3 a barevný gamut S-Gamut3.Cine, sdílené s profesionálními videokamerami, poskytují širší dynamický rozsah a snazší přizpůsobení barev pro plynulejší pracovní postupy následného zpracování. 

Ilustrace
HLG (Hybrid Log-Gamma)

Profil HLG zjednodušuje produkci HDR, vytváří záznamy vhodné pro televizory BRAVIA kompatibilní s profilem HLG, a to bez složitého následného zpracování a s gradací z 10bitové hloubky barev.
[1] Vysoká flexibilita pro doladění snímků (nutná gradace barev)
[2] Okamžitý vysoce kvalitní snímek (gradace barev není nutná)

Vzorový snímek
Vylepšení kvality obrazu

Nový obrazový procesor BIONZ XR přináší vylepšení reprodukce barev, stability vůči různým zdrojům světla, přirozené gradace a zeslabení tónů a omezení efektu „svinovací rolety“.

Ilustrace produktu
16bitový výstup RAW přes rozhraní HDMI

K dispozici je také 16bitový výstup RAW prostřednictvím připojení HDMI ke kompatibilním externím rekordérům, zatímco současně probíhá záznam v režimu XAVC HS 4K, XAVC S 4K nebo XAVC S-I 4K a záznam souborů proxy do paměti fotoaparátu.

Snímek využití
Efektivní úpravy prostřednictvím záznamu proxy

Při záznamu ve 4K s vysokou přenosovou rychlostí mohou být ve fotoaparátu generovány soubory HD proxy (s hloubkou 8 nebo 10 bitů). Úprava souborů proxy snižuje zatížení a urychluje pracovní postup před dodáním konečné verze v rozlišení 4K.

Revoluce ve snímání
Vzorový snímek
Rychlé a přesné hybridní automatické ostření

Automatické ostření používá inteligentní sledování a detekci fáze na snímači pokrývající většinu záběru. Proto je každý bit přesného automatického ostření extrahován v kombinaci s kvalitními objektivy s bajonetem E, a to i při snímání pohybujících se objektů v mělkých hloubkách ostrosti v rozlišení 4 K a při snímkové frekvenci 120p.

Výkonná kontrola ostření pro osamělé fotografy

Díky nabídce více než 7 úrovní rychlosti změny automatického ostření a z více než 5 úrovní citlivosti automatického ostření na posunutí objektu můžete lépe přepínat mezi objekty nebo měnit zaostření během snímání. Automatické ostření můžete aktivovat i během manuálního ostření.

Vzorový snímek
Automatické zaostření na oči v reálném čase

Automatické zaostření na oči v reálném čase zajišťuje precizní zaostření na oči díky o 30 % vyššímu výkonu při snímání z profilu nebo částečně zakrytých tváří. Sledování očí vám umožní soustředit se na kompozici i při mělké hloubce ostrosti. 

Snímek využití
Sledování v reálném čase a dotykové ovládání

Sledování v reálném čase analyzuje informace o barvách, vzoru, hloubce a obličeji objektu, aby jej mohlo spolehlivě sledovat. Funkce sledování dotykem intuitivně a automaticky sleduje objekt, který zvolíte dotykem na displeji LCD. 

Ilustrace
Integrovaná pětiosá optická stabilizace obrazu

K dispozici jsou vysoce přesná jednotka stabilizace obrazu a gyroskopický snímač, které poskytují pětiosou optickou stabilizaci obrazu.
[1] Otáčení kolem osy Y [2] Otáčení kolem osy Z [3] Otáčení kolem osy X

Aktivní režim pro snímání z ruky

Nový aktivní režim poskytuje stabilizaci při natáčení. Procesor BIONZ XR v zájmu zachování kvality obrazu přesně měří chvění fotoaparátu a opticky je kompenzuje. Díky tomu je možné vytvářet stabilní videa i při snímání z ruky, když omezení prostoru brání použití tříosého stabilizátoru při snímání za chůze a v rozlišení 4K.

Ilustrace produktu
Digitální zvukové rozhraní na záznam čistého zvuku

Digitální zvukové rozhraní přidané do univerzální patice (MI) umožňuje přímý 24bitový vstup. Mezi nastavení patří 48 kHz / 16 bitů / 2 kanály a při použití volitelné sady adaptéru XLR-K3M 48 kHz / 24 bitů / 2 kanály a 48 kHz / 24 bitů / 4 kanály.

Ilustrace
Unikátní rozptyl tepla pro spolehlivé natáčení

Do jednotky stabilizace obrazu je integrován unikátní grafitový chladič Sony ve tvaru písmena Σ (sigma), který rozptyluje teplo 5x efektivněji, takže zajišťuje delší dobu záznamu bez narušení stabilizace obrazu.

Ilustrace produktu
Pohodlí při záznamu videí

V reakci na názory profesionálních uživatelů bylo tlačítko MOVIE přesunuto na horní stranu, aby se zlepšila ovladatelnost při libovolném držení fotoaparátu. Rovněž byly vylepšeny pořadí volby režimu a rychlost přepínání.

Pokročilé funkce a výkon pro fotografie
Vzorový snímek
Vysoká citlivost ISO

Vzhledem k širokému rozsahu citlivosti ISO 80 až 102400 (s možností rozšíření na 40 až 409600 pro fotografie) nabízí fotoaparát α7S III kreativní příležitosti. Nový snímač obrazu a zdokonalené algoritmy zpracování obrazu vytvářejí čistší snímky a přirozenější textury než předchozí model α7S II – i při fotografování v téměř úplné tmě.

Vzorový snímek
Rychlé hybridní automatické ostření pro fotografie

Systém rychlého automatického ostření kombinuje rychlost a přesnost. Zásluhou 759 snímačů fázové detekce v ohniskové rovině a 425 bodů detekce kontrastu po téměř celé oblasti obrazu fotoaparát α7S III rychle najde váš objekt a může ho sledovat.

Vzorový snímek
Vynikající výkon při souvislém fotografování

Můžete zvolit mechanickou nebo elektronickou závěrku pro souvislé snímání se sledováním AF/AE rychlostí 10 sn./s. Souvislé nekomprimované snímání ve formátu RAW vám umožní zachytit důležité chvíle prostřednictvím více než 1000 snímků.

Vzorový snímek
Citlivé automatické ostření při slabém osvětlení

Zdokonalení algoritmu automatického ostření umožnilo fotoaparátu α7S III dosáhnout automatického ostření ve špatných světelných podmínkách až do –6 EV, kdy jsou objekty pouhým okem stěží viditelné.

Vzorový snímek
Vyšší kvalita fotografií díky novému snímači a procesoru

Nově vyvinutý snímač obrazu a obrazový procesor poskytují vylepšenou reprodukci barev, zejména tónů pleti, a dokonalejší vykreslování textur ve fotografiích. 

Vzorový snímek
Nový formát HEIF a režimy zachycení obrazu HLG

Je podporován formát HEIF, který nabízí 10bitové barvy, lepší kvalitu snímků a vyšší efektivitu komprese než formát JPEG. Fotografie s vysokým dynamickým rozsahem lze také zachytit v režimu HLG vhodném pro zobrazení na kompatibilních televizorech.

Efektivita pracovního postupu
Ilustrace produktu
Dva sloty pro média kompatibilní s kartami CFexpress typu A

Oba sloty podporují rychlé karty CFexpress typu A, které umožňují pořizovat záznam s vysokou přenosovou rychlostí a rychle uvolnit vyrovnávací paměť, i karty SDXC UHS-II. K dispozici jsou také paralelní záznam a záznam s přepínáním paměťových médií.

Ilustrace produktu
Displej LCD s nastavitelným úhlem pro pohodlný záznam

Dotyková obrazovka typu 3,0 s 1,44 miliony bodů a nastavitelným úhlem je opatřena konstrukcí s bočním otevřením, která zajišťuje flexibilní nastavení polohy a lepší viditelnost při montáži na tříosé stabilizátory nebo soupravy.

Ilustrace
Elektronický hledáček s rozlišením 9,44 milionu bodů

Nový elektronický hledáček nabízí rozlišení, kontrast a barvy, které jsou v této třídě naprosto bezkonkurenční. Poskytuje také špičkové 0,9x zvětšení hledáčku, úhlopříčné zorné pole 41° a vysoký oční bod 25 mm.

Lepší ovladatelnost

Struktura nabídek byla přepracována v reakci na názory profesionálních fotografů a kameramanů. Nastavení fotoaparátu je nyní intuitivnější a fotoaparát lépe reaguje na změny nastavení.

Snímek využití
Nová struktura nabídek

Na základě požadavků našich nejnáročnějších profesionálních uživatelů byla ve struktuře nabídek provedena významná vylepšení k dosažení lepší přehlednosti a kratší navigace v nabídkách.

Snímek využití
Intuitivní dotykové ovládání

Obrazovku nabídky lze ovládat dotykem, zatímco obrazovka přehrávání podporuje přejetí prstem a přibližování stažením prstů. Byla také vylepšena použitelnost dotykových funkcí při snímání.

Snímek využití
Kompatibilní s technologií Wi-Fi 5 GHz

Kromě 2,4GHz připojení je pro dálkové ovládání, bezdrátové náhledy a rychlejší a stabilnější přenos dat fotografií i videí k dispozici také 5GHz připojení Wi-Fi®.

Snímek využití
Možnost připojení ke kabelové síti LAN

Pro složitá prostředí, která jsou náchylná k rušení, nebo pro situace vyžadující větší šířku pásma je k dispozici připojení ke kabelové síti LAN 1000BASE-T prostřednictvím kompatibilního kabelu adaptéru USB-Ethernet a portu USB Type C® fotoaparátu.

Snímek využití
Vzdálené zobrazení náhledu a snímání

Pro zefektivnění pracovních postupů a fotografování v náročných prostředích je dostupné dálkové snímání přes kabelové nebo bezdrátové připojení z počítače nebo mobilního zařízení s nainstalovanou aplikací Imaging Edge MobileTM.

Snímek využití
Imaging Edge DesktopTM

Vylepšete své fotografie s aplikacemi Imaging Edge Desktop. Pomocí aplikace „Remote“ můžete ovládat a sledovat snímání na obrazovce počítače. Aplikace „Viewer“ slouží k zobrazení náhledu, hodnocení a výběru fotografií a aplikace „Edit“ umožňuje zpracovávat data RAW a vytvářet z nich kvalitní fotografie určené k dodání. Získejte ze souborů Sony RAW to nejlepší.

Snímek využití
Capture One for Sony

Capture One Express (for Sony) je software pro úpravy, který umožňuje zpracovávat data RAW, poskytuje správu a nabízí editační nástroje. K dispozici je také verze Capture One Pro (for Sony), která nabízí více nástrojů a funkci propojeného fotografování.

Ilustrace
Imaging Edge™ Webcam

Aplikace Imaging Edge Webcam usnadňuje používání fotoaparátu Sony jako webové kamery s rozsáhlou kompatibilitou pro působivé živé streamování a pořádání konferencí.

Stažení brožury
Stažení brožury

Specifikace a funkce

Model α7S III byl vyvinut pro profesionály a rozvíjí silné stránky řady S, jako je vysoká citlivost a velký dynamický rozsah, ke kterým přidává další profesionální funkce, například zdokonalené automatické zaostřování, optickou stabilizaci obrazu a záznam ve formátu 4K 120p. Kompaktní tělo tohoto fotoaparátu ukrývá nový výkonný procesor a může tak nabídnout široké spektrum vizuálních zážitků.
  • Nově vyvinutý snímač CMOS se zpětným osvětlením a rozlišením 12,1 megapixelů Exmor RTM

  • Nově vyvinutý obrazový procesor BIONZ XR s až 8násobným výkonem

  • Vytváření videí s možností záznamu ve formátu 4K 120p, 10 bitů 4:2:2

  • Rychlé hybridní automatické ostření se 759 body s fázovou detekcí a zdokonalené automatické zaostření na oči v reálném čase

  • Pětiosá optická stabilizace obrazu integrovaná v těle, aktivní režim pro videa

Typ snímače
Snímač 35mm Full-Frame CMOS Exmor R® (35,6 x 23,8 mm)
Počet pixelů (efektivních)
Přibl. 12,1 megapixelu
Citlivost ISO (doporučená citlivost)
Fotografie: ISO 80–102400 (rozsah citlivosti ISO lze rozšířit nastavením hodnot od ISO 40 do ISO 409600), Videa: ekvivalent ISO 80–102400 (rozsah citlivosti ISO lze rozšířit nastavením hodnot až do ISO 409600).
Výdrž baterie (fotografie)
Přibl. 510 snímků (s hledáčkem) / přibl. 600 snímků (s monitorem LCD) (podle standardu CIPA)
Typ hledáčku
Elektronický hledáček (barevný) 1,6 cm (typ 0,64“)
Typ monitoru
7,5 cm (typ 3,0), typ TFT
Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí