α7R III

Skutečná realita a nové světy.

Dosáhněte realističtějšího dojmu s modelem α7R III – tento ideální partner vám nabídne vynikající rychlost, snímání ve vysokém rozlišení, profesionální ovládání a spolehlivý výkon i za náročných podmínek.

MOC

63 999,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Snímek psa s rámečkem automatického zaostření na oči zvířat překrývajícím jedno oko
Funkce AF na oči zvířat přchází s aktualizací softwaru

Upgrade softwaru je dostupný v rámci podpory funkce AF na oči zvířat v reálném čase. Funkce pracuje na základě automatické detekce a sledování očí snímaných zvířat, abyste dosáhli úchvatných portrétů mazlíčků a snímků divoké zvěře.

Probudí maximální tvořivost

Vítejte v novém světě zpracování obrazu, ve kterém jsou rozlišení, citlivost, dynamický rozsah, rychlost zpracování a odezva při snímání ještě lepší. Fotoaparát α7R III nabízí profesionální ovládání v pevném a kompaktním těle, které vám poskytne větší flexibilitu k pořizování nádherných snímků v každé situaci. S tak vysokým výkonem, přesností a potenciálem, které máte k dispozici, můžete zachytit neopakovatelné zážitky. 

Snímek zobrazující uživatele držícího fotoaparát v divokém horském prostředí s mlhou, mraky a ledovcovým polem
Brána do neznámých světů

Výkonný 42,4MP (přibl.) obrazový snímač a vylepšený obrazový procesor vás společně zavedou na samotnou hranici dobrodružství a představivosti.

Snímek siluety uživatele před přirozeným prostředím a oblohou, který se dívá přes hledáček fotoaparátu s nasazeným objektivem
Zachyťte okamžik rychle a přesně

Dvojnásobná efektivita sledování výkonu automatického ostření, i během souvislého fotografování rychlostí až 10 sn./s, předznamenává vývoj stálého fotografického výkonu rychlého jako blesk.

Snímek zaostřený na modelku, která se dívá na fotoaparát držený ve svislé poloze uživatelem v rozostřeném popředí
Nový potenciál při snímání portrétů

Skvěle vylepšené automatické ostření na oči velmi přesně a rychle sleduje oči, i když se objekt pohybuje, dívá se dolů a pryč, nebo je osvětlen zezadu.

Snímek zobrazující modelku ve studiu, s uživatelem v rozostřeném popředí a snímkem zobrazeným na přilehlé obrazovce počítače
Bezproblémová práce v ateliéru

Standard SuperSpeed USB 5 Gb/s (USB 3.2) poskytovaný konektorem USB Type-C® umožňuje vysokorychlostní přenos dat při dálkovém ovládání z počítače k zajištění plynulé manipulace s velkými datovými soubory formátu RAW.

Pohled zezadu na fotoaparát upevněný na stativu v historické budově, s obrazem na monitoru LCD a připojeným kabelem
Jiný rozměr rozlišení

Fotografování s funkcí Pixel Shift Multi Shooting zajišťuje mimořádně působivé rozlišení, věrné barvy a reprodukci textur a zachycuje atmosféru objektu i prostředí.

Snímek uživatele s fotoaparátem na stativu ve venkovním prostředí, s mikrofonem, štítem proti větru a externím monitorem
Realističtější videa

Videa zachycující pocit přítomného okamžiku jsou důsledkem inovace, která umožnila podporu snímků ve vysokém rozlišení 4K HDR se širokým dynamickým rozsahem a širokou paletou barev.

Brána do neznámých světů
Zachycení scén s nejmenšími detaily

Systém zpracování obrazu se vylepšil a poskytuje vysoké rozlišení i nízkou úroveň šumu v širším rozpětí ISO. Fotoaparát v každé scéně zachytí atmosféru okolí i texturu detailů.

Snímek zobrazující snímač obrazu Exmor R CMOS
42,4MP snímač CMOS Exmor R™ typu Full-Frame

Konstrukce bez mezer mezi čočkami na čipu a se zpětným osvětlením snímače Exmor R zvyšuje citlivost na světlo a poskytuje širší dynamický rozsah, a to navzdory vysokému rozlišení 42,4 MP.

Snímek obvodové desky s LSI IC a procesorem BIONZ X
Výrazně vylepšené zpracování obrazu

Nová přední technologie LSI a zvýšená rychlost zpracování BIONZ X™ v kombinaci se snímačem Exmor R™ poskytují u statických snímků dynamický rozsah až 15 kroků při nízké citlivosti ISO, což umožňuje bohatší vyjádření tónů.

Snímek zobrazující plachetnici na jezeře při západu slunce se vzorovanou oblohou a temnými kopci
Široký standardní rozsah citlivosti ISO 100–32 000

Standardní rozsah citlivosti ISO byl rozšířen na ISO 100 až 32000 (s možností dalšího rozšíření na ISO 50 až 102400) a šum byl zredukován o celý krok uprostřed rozsahu citlivosti.

Schéma znázorňující tok dat ze snímače Exmor R do obvodu LSI a obrazového procesoru BIONZ X, s výstupy JPEG a RAW
14bitový výstup RAW pro bohaté gradace

14bitový výstup ve formátu RAW obsahuje bohaté tonální informace od jasů po stíny a je dostupný i při fotografování v tichém nebo souvislém režimu .

[1] Snímač obrazu
[2] Nejnovější vysokorychlostní předřazený obvod LSI
[3] 16bitové zpracování obrazu

Silný, lehký a spolehlivý design vám otevře nové možnosti

Hledáček Quad-VGA OLED Tru-Finder s vysokým rozlišením se stará o přirozený, vysoce přesný obraz v hledáčku. Funkční výhody elektronického hledáčku, jako je vysoká viditelnost ve tmě a možnost automatického ostření při využití zvětšeného zobrazení, jsou vylepšené tak, aby zajistily účinnou podporu fotografování. Aby byl model α7R III ještě všestrannější, je jeho malé, lehké tělo dostatečně robustní a pevné pro použití v náročných podmínkách.

Zachyťte okamžik rychle a přesně
Souvislé fotografování rychlostí 10 sn./s

Zachyťte okamžitou akci pomocí souvislého fotografování rychlostí až 10 sn./s v režimu sledování AF/AE. Obrovské množství dat 42,4MP snímku zachovává vysokou kvalitu obrazu, která je výhodná pro kreativní ořezávání.

Snímek obsahující siluetu losa před lesem na pozadí
Souvislé fotografování v naprostém tichu

Tento fotoaparát umožňuje tiché fotografování rychlostí až 10 sn./s v režimu sledování AF/AE. Ticho je mimořádně důležité při fotografování divoké zvěře, kdy i nepatrný hluk může způsobit ztrátu příležitosti k pořízení ideálního snímku.

Výrazně vylepšený výkon automatického ostření

Fotoaparát α7R III nabízí vylepšený a optimálně využívaný výkon automatického ostření převzatý z modelu α9, takže jakmile zachytí nepředvídatelně se pohybující divokou zvěř, jen tak ji nepustí z dohledu.

Snímek zobrazující dravce na obloze
Komplexní pokrytí rychlou hybridní funkcí AF

399 bodů automatického ostření s fázovou detekcí pokrývajících přibližně 68 % šířky a výšky plochy snímku a 425 hustě rozmístěných bodů automatického ostření pro detekci kontrastu zajistí lepší ostření, kterého by jinak nebylo možné dosáhnout.

Snímek zobrazující medvěda v travnatém lesním prostředí
Až 2x rychlejší odezva AF

Díky mnohem citlivějšímu a vylepšenému systému Fast Hybrid AF je rychlost automatického ostření za nepříznivých světelných podmínek přibližně dvakrát vyšší.

Snímek zobrazující velkou kočkovitou šelmu, která se chystá ke skoku
2x lepší sledování automatického ostření

Algoritmus automatického ostření převzatý od modelu α9 zajišťuje dvakrát přesnější sledování automatického ostření u souvislého fotografování, a to i v případě komplikovaného či náhlého pohybu.

4D FOCUS
Zjistěte více o technologii 4D FOCUS
Spolehlivé automatické ostření až do jasu úrovně EV-3

Pokročilé algoritmy automatického ostření přispívají k vysoké přesnosti automatického ostření i při nízkých hladinách světla až do –3 EV, čímž zajišťují spolehlivější automatické ostření u tmavých scén.

Snímek zobrazující medvěda ve špatně osvětleném lesním prostředí
Neztraťte ani okamžik

Díky novému vícepolohovému voliči, tlačítku AF-ON a funkcím zaostření dotykem je operace ostření rychlá a intuitivní. Se zabudovanými duálními sloty a kompatibilitou s vysokokapacitní dobíjecí baterií NP-FZ100 se model α7R III také postará, abyste nemuseli fotografování tak často přerušovat kvůli výměně baterie a média.

Snímek ilustrující 76 snímků pořízených při souvislém fotografování
Vyfotografujte souvisle až 76 snímků

Funkce souvislého snímání série snímků zachytí až 76 komprimovaných snímků ve formátu RAW nebo JPEG. Tím vám umožní se s jistotou a bez rušení soustředit na snímání série snímků.

Snímek obsahující pohled z boku / zezadu na fotoaparát s otevřeným krytem médií a dvěma kartami ve dvou slotech pro média
Dva sloty na média, podpora UHS-II

Díky dvěma slotům, včetně jednoho kompatibilního s kartou UHS-II pro rychlý zápis dat, dokáže model α7R III provádět současně záznam nebo záznam umožňující změnu úložiště, oddělit data RAW/JPEG a statické snímky/videa a kopírování dat mezi kartami.

Snímek obsahující pohled zezadu na fotoaparát s připojenou vysokokapacitní baterií
Natáčejte v profesionální délce

Fotoaparát α7R III může používat baterii NP-FZ100 s přibližně 2,2x větší kapacitou, než jakou nabízí baterie NP-FW50. Porty USB Type-C® a Multi/Micro USB umožňují připojit externí baterie pro delší dobu fotografování.

Snímek zobrazení na displeji LCD ilustrující použití funkce hodnocení
Funkce hodnocení

S funkcí hodnocení můžete kdekoli přímo na místě hodnotit pořízené fotografie 1 až 5 hvězdičkami, a to pomocí obrazovky přehrávání, na které se funkce ovládá, pokud má přidělené vlastní tlačítko.

Snímek displeje LCD ilustrující skupinové zobrazení souvisle pořízených snímků
Seskupené zobrazení pro souvislé snímky

Řadu fotografií pořízených v souvislém režimu lze prohlížet jako skupiny, zobrazení indexu přehrávání je vylepšeno a skupiny souvislých snímků lze naráz vymazat nebo ochránit.

Snímek zobrazující příklad obrazovky Moje nabídka s nabídkou uživatelem zvolených funkcí
Nabídka My Menu: rychleji k oblíbeným položkám

Do nové nabídky My Menu můžete přiřadit až 30 často používaných položek k okamžitému použití. Můžete vytvořit a přizpůsobit optimální nabídku podle svých potřeb.

Nový potenciál při snímání portrétů
Dvojnásobný výkon automatického zaostření na oči

Model α7R III na oči automaticky zaostří dvakrát rychleji a účinněji a dokáže je sledovat i při fotografování portrétu pohybujícího se objektu.

Snímek modelky před rozostřeným pozadím, ilustrující účinnost automatického zaostření na oči navzdory částečné okluzi
I když je obličej částečně skrytý
Snímek modelky před rozostřeným pozadím, ilustrující účinnost automatického zaostření, přestože se nedívá do fotoaparátu
I když se dívá dolů
Snímek modelky před rozostřeným pozadím, ilustrující účinnost automatického zaostření navzdory nedostatečné úrovni osvětlení
I při nedostatečném osvětlení
Vylepšená stabilizace obrazu, volnější fotografování

Díky vylepšené pětiosé stabilizaci obrazu ve fotoaparátu se kdykoli, kdy se chcete volně pohybovat a fotografovat, můžete spolehnout na vysoký výkon modelu α7R III ve vysokém rozlišení a praktičnost, abyste se mohli soustředit na objekt bez starostí o to, jak se obraz rozmaže vlivem chvění přístroje.

Snímky ilustrující stabilizaci obrazu, s rozmazaným snímkem (nahoře) a snímkem s kompenzací otáčení kolem os X a Y (dole)
Kompenzace sklonu a stranového vychýlení
Snímky ilustrující stabilizaci, s rozmazaným snímkem (nahoře) a snímkem s kompenzací vodorovného/svislého posunu (dole)
Kompenzace vodorovného / svislého posunu
Snímky ilustrující stabilizaci obrazu, s rozmazaným snímkem (nahoře) a snímkem s kompenzací otáčení kolem osy Z (dole)
Kompenzace naklopení
Tělo s pětiosou optickou stabilizací obrazu

Nová stabilizační jednotka / gyrosenzory / algoritmy efektivně navyšují 5,5 kroků. Kompenzuje se pět typů otřesů fotoaparátu – šikmý otřes (sklon/vychýlení), posun X/Y a otřes při otáčení (rolování).

Schéma znázorňující pětiosou optickou stabilizaci obrazu integrovanou v těle, která kompenzuje 5 typů chvění fotoaparátu
Bezproblémová práce v ateliéru
Bohaté možnosti připojení pro profesionální pracovní postupy

Fotoaparát α7R III obsahuje port USB Type-C®, kompatibilní se standardem SuperSpeed USB 5 Gb/s (USB 3.2), a synchronizační konektory, které umožňují připojit fotoaparát přímo k externím zařízením bez časové prodlevy. Tato připojení zefektivňují a zjednodušují pracovní postupy, a to i při fotografování ve studiu pomocí blesku nebo počítače propojeného s fotoaparátem.

Podpora SuperSpeed USB 5 Gb/s (USB 3.2) pro rychlý přenos

Díky tomu je fotografování se současným připojením k počítači přístupné pro bezproblémovou manipulaci s velkými obrazovými soubory RAW, takže můžete rychle prohlédnout snímky na počítači a bez čekání na přenos souborů dále fotografovat.

Snímek ilustrující rychlý přenos dat a obsahující pohled z boku / zezadu na fotoaparát s připojeným kabelem USB
Snímek obsahující detailní boční pohled na fotoaparát s viditelným synchronizačním konektorem
K dispozici synchronizační konektor

Pro pohodlnou synchronizaci se studiovými blesky a dalším externím osvětlovacím vybavením se dodává standardní synchronizační konektor.

Funkce aplikace Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit

Vylepšete své fotografie prostřednictvím aplikací Imaging Edge. Aplikace „Remote“ umožňuje živé ovládání a sledování snímání. Aplikace „Viewer“ slouží k zobrazení náhledu, hodnocení a výběru fotografií z knihoven a aplikace „Edit“ umožňuje zpracovávat data RAW a vytvářet z nich kvalitní fotografie. Získejte to nejlepší ze souborů Sony RAW a spravujte svou tvorbu.

Snímek studia zobrazující počítačovou aplikaci Imaging Edge s fotoaparátem na stativu a počítačem s obrazem snímaným fotoaparátem na obrazovce
Imaging Edge™ Webcam
Imaging Edge™ Webcam

Aplikace Imaging Edge Webcam usnadňuje používání fotoaparátu Sony jako webové kamery s rozsáhlou kompatibilitou pro působivé živé streamování a pořádání konferencí.

Jiný rozměr rozlišení
Funkce Pixel Shift Multi Shooting

Nová funkce Pixel Shift Multi Shooting reprodukuje statické snímky, které obsahují realistické detaily, textury, barvy i celkovou atmosféru.

Snímky zobrazující účinek funkce Pixel Shift Multi Shooting, s normálním snímkem (vlevo) a složeným snímkem (vpravo)

[1] Normální samostatný snímek [2] Sloučený snímek s funkcí Pixel Shift Multi Shooting

Pokud se chcete podívat na video, přijměte soubory cookie z YouTube

Přejděte do nastavení souborů cookie níže a povolte soubory cookie z YouTube v části „Functional“ (Funkční).

Realističtější videa
Vysoké rozlišení 4K HDR

Kromě možnosti zachycovat úžasná videa ve vysokém rozlišení 4K prostřednictvím převzorkování 5K (15MP) je fotoaparát vybaven novým obrazovým profilem HLG (Hybrid Log-Gamma), který podporuje okamžité zpracování HDR, jež nabízí široký dynamický rozsah pro přesné a realistické snímky videa bez gradace barev.

Podpora různých potřeb při produkci HDR

Součástí modelu α7R III je nastavení S-Log pro flexibilní zpracování snímků v postprodukci a HLG pro okamžité zpracování HDR – kombinace, která naplní různé požadavky tvorby HDR.

Snímek ukazující pracovní postupy HDR, s křivkou S-Log a gradací barev (nahoře) a s HLG bez gradace barev (dole)

[1] Vysoká flexibilita při jemném ladění obrázků podle potřeby (nutná gradace barev)
[2] Okamžitý obrázek ve vysoké kvalitě (gradace barev není nutná)

Stažení brožury
Stažení brožury

Specifikace a funkce

Zcela nový systém zpracování obrazu ještě více zlepšuje kvalitu obrazu. Přibližně až 2x vyšší rychlost automatického ostření, výkon automatického ostření se sledováním a automatického ostření na oči se sledováním a souvislé fotografování rychlostí až 10 sn./s umožňují zachytit více rozhodujících okamžiků. Spolehlivé profesionální ovládání spolu se silným, kompaktním tělem poskytují vynikající flexibilitu a mobilitu.
  • 42,4MP 35mm snímač CMOS Exmor R™ Full-Frame a vylepšený systém zpracování

  • Škála podle normy ISO 100-32000 (horní limit rozšiřitelný na 102400)

  • Rychlé hybridní automatické ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině s 399 body a automatickým ostřením s detekcí kontrastu se 425 body

  • Rychlé souvislé snímání až 10 sn./s se sledováním AF/AE

  • Pětiosá stabilizace obrazu s výhodou 5,5krokové expozice

Kompatibilita objektivu
Objektivy Sony s bajonetem E
Typ snímače
35mm snímač CMOS ExmorR typu Full-Frame (35,9 x 24,0 mm)
Počet pixelů (efektivních)
Přibližně 42,4 megapixelu
Citlivost ISO
automatický režim (ISO 100–12800, volitelný dolní a horní limit), Fotografie: ISO 100–32000 (s možností rozšíření rozsahu citlivosti ISO na hodnoty od ISO 50 do ISO 102400),, Videozáznamy: Ekvivalent ISO 100–32000, automatický režim (ISO 100–12800, volitelný dolní a horní limit)
Výdrž baterie (fotografie)
Přibl. 530 snímků (s hledáčkem) / přibl. 640 snímků (s monitorem LCD) (podle standardu CIPA)
Typ hledáčku
Elektronický hledáček Quad-VGA OLED (barevný), 1,3 cm (typ 0,5)
Typ monitoru
7,5 cm (typ 3,0), typ TFT
Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Hodnocení

Názor uživatelů