α7R

Skutečná realita

Model α7R: přenosnost a výkon v jednom. 36,4MP 35mm plnoformátový snímač v těle, jehož hmotnost je oproti předním zrcadlovkám poloviční – nový standard pro každého, kdo touží po špičkovém nástroji.

Pouze tělo

ILCE-7R

MOC

61 838,30 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Je dostupný nový software pro model α7R.

Vylepšete svůj fotoaparát a užijte si ještě pohodlnější fotografování.

Nový standard

Seznamte s nejmenším a nejlehčím 35mm fotoaparátem Full-Frame s výměnnými objektivy na světě. S rozlišením 36,4 megapixelu není model α7R jen milníkem v oblasti kompaktních fotoaparátů – jedná se o přelomový krok v oblasti fotoaparátů jako celku. Díky nejnovějšímu procesoru BIONZ X a absenci optické dolní pásmové propusti nabízí model α7R nepřekonatelně reálné detaily. Připravte se na zachycení reality jako nikdy dříve.

Logo snímače CMOS Exmor®
36,4MP plnoformátový snímač Exmor®

Tento pozoruhodný nový snímač má všechny předpoklady k zachycení prvotřídních snímků: vysoké rozlišení, špičkovou citlivost, extrémní dynamický rozsah, nepřekonatelné detaily a nízkou úroveň šumu.

Logo Bionz X
Vynikající zpracování

S nejnovějším obrazovým procesorem BIONZ X™ od společnosti Sony můžete očekávat jen výjimečné výsledky: věrněji vykreslené barvy, lepší redukci šumu a rychlejší snímání série fotografií.

Snímky bez kompromisů

Přibližte se s prvotřídním snímačem Exmor®

Naše nejnovější snímače Exmor® nabízejí vyšší rychlost díky paralelnímu zpracování signálu a rychlejšímu převodu signálu. Díky tomu je snadné dosáhnout detailů potřebných při náročném profesionálním použití.

PROCESOR BIONZ X

Vždy přirozené výsledky

Vylepšená reprodukce detailů s omezením difrakce vytvářejí přirozenější kontury a redukují rozmazání světelných bodů. Vychutnejte si redukci šumu s 16bitovým zpracováním obrazu a 14bitový výstup RAW.

Elegantní provedení. Výkonné funkce.

Špičkové provedení z každého úhlu

Při vytváření modelu α7R se společnost Sony snažila vyvážit přesné ovládání vyžadované profesionálními fotografy s důležitými ergonomickými hledisky. Výsledkem jsou promyšleně vytvořená a umístěná tlačítka a ovládací prvky, výkonné funkce, široké možnosti vlastního přizpůsobení a různé možnosti připojení a nahrávání – to vše v odolném, lehkém těle, o 25 % menším než přední digitální zrcadlovky.

Fotoaparát v rukou
Plný formát, kompaktní provedení

Model α7R váží i s baterií pouhých 465 gramů, což je přibližně polovina hmotnosti předních digitálních zrcadlovek. Je navíc mnohem skladnější, takže už se nemusíte rozhodovat mezi kvalitou a cestovním provedením.

Vnitřní struktura
Lehký, ale odolný

Model α7R je vyroben z nejlehčího konstrukčního kovu na světě – hořčíku. Díky tomu se můžete spolehnout, že váš fotoaparát vám bude dělat společnost ještě dlouho.

Když se rychlost snoubí s přesností

Inovativní rychlé inteligentní automatické ostření

Rychlejší procesor BIONZ X spolupracuje s novým algoritmem pro detekci prostorových objektů, a společně tak umožňují optimální ovládání pohonu objektivu. Další vylepšení zahrnují přesnější detekci očí a uzamknutí automatického ostření.

Automatické zaostření na oči

Tato funkce umožňuje snímání skvělých portrétů – díky vylepšené detekci očí, která se zaměřuje na zorničky, dokáže při malé hloubce ostrosti zaostřit i na obličej, který je od objektivu částečně odvrácen.

Uzamknutí automatického ostření

Tato moderní technologie dokáže zajistit, aby byly pohybující se objekty stále zaostřeny. Upravuje velikost cílového záběru podle charakteristiky objektu a využívá širokou oblast automatického ostření tak, aby zajistila optimální bod zaostření.

Možnosti nastavení automatického ostření

V nabídce nastavení flexibilního bodového automatického ostření lze upravit velikost oblasti pro automatické ostření dle snímaného objektu a zajistit ostření fotoaparátu na požadované místo. K dispozici je i nastavení širokoúhlého a zónového ostření.

Chytřejší hledáček, lepší snímky

100% pokrytí záběru, rozlišení 1024 x 768, vysoký kontrast, aktualizace nastavení v reálném čase a přesný efekt bokeh – hledáček OLED (XGA) Tru-Finder™ není jen prvek pro tvorbu kompozice, ale výrazné vylepšení. Mezi další profesionální funkce patří pět režimů zobrazení a možnost úpravy teploty barev a jasu.

FILMOVÁNÍ V PLNÉM FORMÁTU

Uveďte své představy do pohybu

Model α7R s 35mm snímačem Full-Frame, širokou nabídkou objektivů, konektorem pro sluchátka a zvukovým adaptérem XLR představuje nový standard pořizování videozáznamů. A díky procesoru BIONZ X vypadá záznam i při nedostatečném osvětlení čistě a detailně. 

Logo AVCHD
Formát videa Full HD

Ztvárněte dokonale svou vizi pomocí plynulého obrazového formátu AVCHD při rychlosti 60 sn./s nebo snímejte v režimu 24p nabízejícím skutečný zážitek jako v kině.

Konektor pro sluchátka
Profesionální zvukový záznam

Prostřednictvím adaptéru XLR můžete připojit externí mikrofony. Můžete si také zobrazit úroveň nahrávání a přes konektor pro sluchátka sledovat nahrávaný zvuk.

NOVÉ OBJEKTIVY, NOVÉ MOŽNOSTI

Sklo pro prvotřídní fotoaparáty

Aby fotografové mohli plně ocenit potenciál modelu α7R, vytvořila společnost Sony novou sadu objektivů s bajonetem E, které odpovídají vnitřní geometrii nové řady přístrojů Full-Frame. Majitelé modelů α předchozích generací mohou využít řadu objektivů s bajonetem E nebo nabídku více než 50 objektivů s bajonetem A s adaptérem.

Bajonetový adaptér
Využívejte své vybavení naplno

K dispozici jsou adaptéry, které vám pomohou plně využít možnosti objektivů s bajonetem typu A. Nabídka funkcí zahrnuje například technologii Translucent mirror.

Objektivy s bajonetem A
Rozšíření o objektivy s bajonetem A

Bajonetové adaptéry A nabízejí fotografům využití možností široké řady více než 30 profesionálních objektivů Sony.

Příslušenství pro fotoaparáty
Vylepšení na profesionální úrovni

Svislé gripy, externí mikrofony, blesky a nesčetné další doplňky vám pomohou realizovat každý nápad za všech okolností.

TECHNOLOGIE NFC JEDNÍM DOTYKEM A WI-FI®

Sdílejte skvělé snímky

Model α7R nabízí dva způsoby bezdrátového sdílení. Technologie NFC jedním dotykem umožňuje přenos na základě jediného kontaktu se smartphonem, tabletem nebo notebookem. Technologie Wi-Fi® nabízí rychlé nahrávání.

Funkce aplikace Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit
Funkce aplikace Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit

Vylepšete své fotografie s počítačovými aplikacemi Imaging Edge. S funkcí „Remote“ můžete ovládat a sledovat snímání. Funkce „Viewer“ pro prohlížení, hodnocení a vyběr fotografie z knihoven snímků. Funkce „Edit“ slouží k vyvolávání formátu RAW do fotografií. Získejte to nejlepší ze souborů Sony RAW a spravujte efektivněji svou tvorbu.

Capture one (for Sony)
Capture One for Sony

Capture One Express (for Sony) je bezplatný software nabízející vyvolávání z formátu RAW, snadnou správu a editační nástroje. Placená verze softwaru Capture One Pro (for Sony) nabízí více editačních nástrojů a funkci propojeného fotografování.

iMovie
Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilní s aplikacemi Final Cut Pro X a iMovie.

Specifikace a funkce

  • 36,4MP plnoformátový snímač CMOS Exmor®

  • Procesor BIONZ X pro úchvatné detaily a redukci šumu

  • Vyměnitelné objektivy s bajonetem E

  • Rychlé inteligentní automatické ostření pro rychlou a přesnou detekci kontrastu

  • Hledáček XGA OLED Tru-Finder™ s vysokým kontrastem

Kompatibilita objektivu
Objektivy Sony s bajonetem E
Typ snímače
35 mm
Typ snímače
35mm snímač CMOS Exmor® Full-Frame (35,9 x 24 mm)
Počet pixelů (efektivních)
36,4 MP
Citlivost ISO
ISO 50–25 600
Výdrž baterie (fotografie)
Až 340 snímků
Typ hledáčku
Elektronický hledáček (barevný) typ 0.5
Typ monitoru
LCD TFT typ 3.0

Obsah balení

Napájecí kabel, Nabíjecí baterie NP-FW50, Napájecí adaptér AC-UB10, Popruh přes rameno, Víčko těla, Krytka patice pro příslušenství, Držák okuláru, Kabel Micro USB

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů