Přejít k obsahu

α7

Dokonalost pro každého

Plnoformátový model α7: přenosnost a výkon v jednom. 35mm plnoformátový snímač s 24,3 MP, poloviční hmotnost oproti digitálním zrcadlovkám – nový milník na trhu kompaktních plnoformátových fotoaparátů.

Pouze tělo

ILCE-7

Cena není dostupná

Tělo + 28–70mm objektiv se zoomem

ILCE-7K

Cena není dostupná

Je dostupný nový software pro model α7 II.

Vylepšete svůj fotoaparát a užijte si ještě pohodlnější fotografování.

Čekají na vás skvělé snímky

35mm snímač Exmor® Full-Frame s rozlišením 24,3 MP v modelu α7 konkuruje snímačům předních digitálních zrcadlovek. Díky nejnovějšímu obrazovému procesoru BIONZ X od společnosti Sony a nejpokročilejšímu automatickému ostření nabízí model α7 výjimečné detaily, citlivost a kvalitu. Připravte se na výkon, který posune vaše fotografování na novou úroveň.

Logo snímače CMOS Exmor®

24,3MP plnoformátový snímač

Tento pozoruhodný nový snímač má všechny předpoklady k zachycení prvotřídních snímků: vysoké rozlišení, špičkovou citlivost, extrémní dynamický rozsah, nepřekonatelné detaily a nízkou úroveň šumu.

Logo Bionz X

Vynikající zpracování

S nejnovějším obrazovým procesorem Sony můžete očekávat jen výjimečné výsledky: věrněji vykreslené barvy, lepší redukci šumu a rychlejší snímání série fotografií.

Krása začíná zde

Přibližte se s prvotřídním snímačem Exmor®

Plnoformátový snímač Exmor® nabízí řadu funkcí – vyšší rychlost díky paralelnímu zpracovávání signálu, nižší úroveň šumu vzhledem k menším analogovým obvodům a rychlejší převod signálu, čímž dosahuje potřebné úrovně detailů pro velkoformátový tisk.

PROCESOR BIONZ X

Vždy přirozené výsledky

Proč je nejnovější procesor Sony nejlepší? Detailní reprodukce obrazu a technologie omezující difrakci přinášejí přirozenější kontury a redukují rozmazání světlých bodů, zvláště při vyšším clonovém čísle.

Elegantní provedení. Výkonné funkce.

Špičkové provedení z každého úhlu

Při vytváření modelu a7 se společnost Sony snažila vyvážit přesné ovládání vyžadované profesionálními fotografy s důležitými ergonomickými hledisky. Výsledkem jsou promyšleně vytvořená a umístěná tlačítka a ovládací prvky, výkonné funkce, široké možnosti vlastního přizpůsobení a různé možnosti připojení a nahrávání – to vše v odolném, lehkém těle, o 25 % menším než přední digitální zrcadlovky.

 • Miniatura obrázku ovládacích prvků a kolečekOvládací prvky a kolečka
 • Zadní pohled na ovládací prvky fotoaparátu a na displej LCDVýkonné funkce
 • Boční pohled na fotoaparátMožnosti přizpůsobení
 • Miniatura možností připojení a nahráváníMožnosti připojení a nahrávání
Fotoaparát v rukou

Plný formát, kompaktní provedení

Model α7 váží i s baterií pouhých 416 gramů, což je přibližně polovina hmotnosti předních digitálních zrcadlovek. Je navíc mnohem skladnější, takže už se nemusíte rozhodovat mezi kvalitou a cestovním provedením.

Vnitřní struktura

Lehký, ale odolný

Model α7 je vyroben z nejlehčího konstrukčního kovu na světě – hořčíku. Díky tomu se můžete spolehnout, že váš fotoaparát vám bude dělat společnost ještě dlouho.

Když se rychlost snoubí s přesností

Model α7 s nejpokročilejší funkcí automatického ostření od Sony využívá fázové ostření (117 bodů) v kombinaci s detekcí kontrastu. Algoritmus detekce prostorových obrazů přináší rychlost.

5 sn./s až 1 s

Zastavte si akci v nejlepším okamžiku

Nové rychlejší a přesnější automatické ostření se sledováním využívá výkonné prediktivní algoritmy a technologii pro rozpoznání objektu a sleduje každý pohyb s větší rychlostí a přesností.

Ukázka funkce automatického ostření na oči

Nová funkce automatického ostření na oči

Tato funkce umožňuje snímání skvělých portrétů – díky vylepšené detekci očí, která se zaměřuje na zorničky, dokáže při malé hloubce ostrosti zaostřit i na obličej, který je od objektivu částečně odvrácen.

Uzamknutí automatického ostření zobrazené s pohybujícím se objektem

Uzamknutí automatického ostření

Tato moderní technologie dokáže zajistit, aby byly pohybující se objekty stále zaostřeny. Upravuje velikost cílového záběru podle charakteristiky objektu a využívá širokou oblast automatického ostření tak, aby zajistila optimální bod zaostření.

Ukázka zónového automatického ostření

Možnosti nastavení automatického ostření

V nabídce nastavení flexibilního bodového automatického ostření lze upravit velikost oblasti pro automatické ostření dle snímaného objektu a zajistit ostření fotoaparátu na požadované místo. K dispozici je i nastavení širokoúhlého a zónového ostření.

HLEDÁČEK XGA OLED TRU-FINDER™

Chytřejší hledáček, lepší snímky

100% pokrytí záběru, rozlišení 1024 x 768, vysoký kontrast, aktualizace nastavení v reálném čase a přesný efekt bokeh – hledáček OLED (XGA) Tru-Finder™ není jen prvek pro tvorbu kompozice, ale výrazné vylepšení. Mezi další profesionální funkce patří pět režimů zobrazení a možnost úpravy teploty barev a jasu.

 • Efekt bokeh u hledáčku Tru-Finder™
 • Zvětšení zaostření
 • Ovládání s režimem Peaking
 • Režimy zobrazení na displeji
Logo AVCHD

Formát videa Full HD

Ztvárněte dokonale svou vizi pomocí plynulého obrazového formátu AVCHD při rychlosti 60 sn./s nebo snímejte v režimu 24p nabízejícím skutečný zážitek jako v kině.

Konektor pro sluchátka

Profesionální zvukový záznam

Prostřednictvím adaptéru XLR můžete připojit externí mikrofony. Můžete si také zobrazit úroveň nahrávání a přes konektor pro sluchátka sledovat nahrávaný zvuk.

NOVÉ OBJEKTIVY, NOVÉ MOŽNOSTI

Sklo pro prvotřídní fotoaparáty

Fotografové ocení potenciál modelu α7 díky nové sadě objektivů s bajonetem E od Sony. Majitelé předchozích modelů α mohou využít kompletní řadu objektivů s bajonetem E a řadu objektivů s bajonetem A.

Bajonetový adaptér

Využívejte své vybavení naplno

K dispozici jsou adaptéry, které vám pomohou plně využít možnosti objektivů s bajonetem typu A. Nabídka funkcí zahrnuje například technologii Translucent mirror.

Objektivy s bajonetem A

Rozšíření o objektivy s bajonetem A

Bajonetové adaptéry A nabízejí fotografům využití možností široké řady více než 30 profesionálních objektivů Sony.

Příslušenství pro fotoaparáty

Vylepšení na profesionální úrovni

Svislé gripy, externí mikrofony, blesky a nesčetné další doplňky vám pomohou realizovat každý nápad za všech okolností.

NFC JEDNÍM DOTYKEM A FUNKCE WI-FI®

Sdílejte skvělé snímky

Model α7 přináší dva způsoby bezdrátového sdílení. NFC jedním dotykem umožňuje přenos snímků klepnutím na chytrý telefon, tablet či notebook s NFC. Wi-Fi® nabízí rychlé nahrávání z různých míst.

Členem rodiny fotoaparátů α7

α7r

α7R

Model α7 představuje vylepšení nejlepší současné digitální zrcadlovky. Nabízí 36,4MP 35mm plnoformátový snímač, absenci optické dolní propusti a kompaktní tělo. Díky prvotřídním možnostem zobrazení je model α7 ideální volbou pro každého profesionála.

α7

α7S: Dokonalá citlivost

Díky mimořádné citlivosti (citlivost ISO až 409 600) a výstupu videa s rozlišením 4K je tento kompaktní fotoaparát Full-Frame vhodný pro náročné profesionály, přičemž je dostatečně přenosný pro cestování.

Široká nabídka příslušenství pro každou příležitost

Profesionální příslušenství otevírá nové možnosti.

Umocněte svou radost ze snímání a dodejte svým záběrům profesionální punc pomocí příslušenství určeného speciálně pro tento model.

Capture One Express (for Sony)

Jeden z nejlepších konvertorů RAW na světě od společnosti Phase One

Capture One Express (for Sony) je jedním z nejlepších konvertorů RAW na světě, který s přesností vykresluje barvy a neuvěřitelné detaily. Flexibilní správa digitálních zařízení, všechny důležité nástroje pro úpravu a rychlý a citlivý výkon – vše v ucelené přizpůsobitelné aplikaci.

iMovie

Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilní s aplikacemi Final Cut Pro X a iMovie.

Specifikace a funkce
 • 24,3MP plnoformátový snímač CMOS Exmor®

 • Procesor BIONZ X pro úchvatné detaily a redukci šumu

 • Vyměnitelné objektivy s bajonetem E

 • Hledáček XGA OLED Tru-Finder™ s vysokým kontrastem a rozlišením

 • Snadné sdílení a ovládání díky Wi-Fi® a NFC jedním dotykem

Kompatibilita objektivu
Objektivy Sony s bajonetem E
Typ
Plnoformátový 35mm snímač (35,8 x 23,9 mm), CMOS Exmor®
Počet pixelů (efektivních)
Přibl. 24,3 megapixelu
Citlivost ISO (doporučená citlivost)
Fotografie: ISO 100–25600 (čísla ISO od ISO 50 lze nastavit jako rozšířený rozsah ISO), AUTO (ISO 100–6400, volitelný dolní a horní limit), Videozáznamy: Ekvivalent ISO 200–25600, AUTO (ekvivalent ISO 200–6400)
Výdrž baterie (fotografie)
Přibl. 270 snímků (s hledáčkem) / přibl. 340 snímků (s displejem LCD) (podle normy CIPA)
Typ hledáčku
Elektronický hledáček XGA OLED (barevný), 1,3 cm (typ 0,5)
Typ
Zap./vyp.

Obsah balení

Napájecí kabel, Nabíjecí baterie NP-FW50, Napájecí adaptér AC-UB10, Popruh přes rameno, Víčko těla, Krytka patice pro příslušenství, Držák okuláru, Kabel Micro USB

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Hodnocení

Názor uživatelů