BEZZRCADLOVÉ FOTOAPARÁTY APS-C S BAJONETEM E

Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E

ILCE-6500 / ILCE-6500G / ILCE-6500M / ILCE-6500Z
Obrázek modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E

Ceny od:

MOC

44 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Pouze tělo

ILCE-6500

MOC

44 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Tělo + 18–135mm objektiv se zoomem

ILCE-6500M

MOC

54 590,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Tělo + 16–70mm objektiv se zoomem

ILCE-6500Z

MOC

80 847,40 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Tělo + 18–105mm objektiv se zoomem

ILCE-6500G

MOC

55 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E
Snímky modelu Fotoaparát α6500 Premium APS-C s bajonetem E

Funkce

24,2Mpx obrazový snímač Exmor® CMOS

Model α6500 má obrazový snímač APS-C se může pochlubit 24,2 efektivními megapixely, tenkým vinutím a silným fotodiodovým substrátem pro efektivní snímání světla. Díky kombinaci s obrazovým procesorem BIONZ X™ nabízí obrazový snímač široký rozsah citlivosti ISO 100–51200 při nízkém šumu. Měděné vinutí podporuje rychlé přenosy a umožňuje natáčet videa ve formátu 4K a Full HD s frekvencí 120 sn./s (100 sn./s).

425 bodů AF pro fázovou detekci s technologií sledování AF s vysokou hustotou

Díky 425 bodům automatického ostření s fázovou detekcí se zvláště hustým pokrytím body AF umožňuje model α6500 přesněji, efektivněji a spolehlivěji ostřit na objekty napříč celým záběrem. Technologie sledování AF s vysokou hustotou dále umožňuje snadno aktivovat body automatického ostření pro přesné snímání a sledování objektů pohybujících se v záběru. (1) Pokrytí automatického ostření s fázovou detekcí (425 bodů) (2) Pokrytí automatického ostření s detekcí kontrastu (169 bodů)

Rychlé hybridní automatické ostření pro fotografie i videa

Model α6500 nabízí nejvyšší rychlost automatického ostření na světě (0,05 s). Tato rychlost je možná díky spolehlivé funkci Fast Hybrid AF a přesnému a efektivnímu zpracování dat algoritmem pro zpracování obrazu BIONZ X. Díky tomu je automatické ostření extrémně rychlé a přesné, stejně jako sledování objektu při natáčení videa nebo snímků v pohybu. (1) Bod zaostření (2) Automatické ostření s detekcí kontrastu (3) Automatické ostření s fázovou detekcí

Nepřetržité fotografování 11 sn./s (Vysoká+) a nepřetržité fotografování s živým náhledem 8 sn./s (Vysoká)

Ostré zachycení pohybujících se objektů díky rychlému souvislému snímání při 11 sn./s. (Vysoká+). Při souvislém fotografování s živým náhledem si můžete vybrat ze tří rychlostí (až 8 sn./s v nastavení Vysoká). V elektronickém hledáčku nebo na displeji LCD pak uvidíte plynulý obraz, jako byste se dívali optickým hledáčkem. 

Velká vyrovnávací paměť až na 307 snímků (okolo 36 sekund) při souvislém fotografování

Rychlejší interní zpracování obrazu a vyšší kapacita vyrovnávací paměti umožňují pořídit až 307 snímků (okolo 36 sekund) při vysokorychlostním souvislém snímání. 

Integrovaná pětiosá optická stabilizace obrazu

Model α6500 dokáže kompenzovat až pět typů chvění fotoaparátu, čímž rozšiřuje možnosti stabilního fotografování a natáčení videa. Nový, vysoce přesný gyrosenzor umožňuje stabilizaci obrazu odpovídající až o 5 stupňů vyšší rychlosti závěrky. Fotoaparát umožňuje přiblížení vzdálených objektů, fotografování detailních zvětšenin, snímání nočních scén a další – a to vše s minimálním rozmazáním vlivem chvění. (1) Vychýlení (2) Rozteč (3) Houpání

Intuitivní ostření dotykem i s okem na hledáčku

Ostření dotykem umožňuje intuitivní výběr bodu ostření – stačí se prstem dotknout LCD displeje v místě, na které chcete zaostřit. Dotykový displej umožňuje snadno přesunout bod zaostření posunem prstu, a to i při sledování obrazu v hledáčku.

Záznam videa 4K

Záznam videa 4K ve formátu Super 35 mm při čtení plného počtu pixelů bez technologie pixel binning zachytí přibližně 2,4x více informací, než je obecně pro formát 4K vyžadováno (QFHD: 3840 x 2160). Takto bohatý objem dat, který v podstatě odpovídá formátu 6K, dokáže jasně zachytit špičkové rozlišení 4K.

Hledáček XGA OLED Tru-Finder™

Model α6500 nabízí hledáček XGA OLED Tru-Finder™ s vysokým kontrastem, velkým rozlišením a ostrým obrazem. Dokáže reprodukovat tmavá a barevná místa s velmi jemnými detaily pro ostré a hladké zobrazení scény a sledování objektů. Hledáček nabízí snímkovou frekvenci 120 (100) sn./s nebo 60 (50) sn./s. 

Mějte vždy zaostřeno na oči

Úchvatně přesné automatické zaostření na oči (dostupné v režimu AF-C) poskytuje užitečné automatické zaostření na oči objektu, a to i když je v pohybu. Tento spolehlivý a mimořádně efektivní nástroj vám zajistí více úspěchů a méně nezdařených pokusů při snímání portrétů.

AF s funkcí uzamknutí

Tato funkce automaticky zaostřuje na pohybující se objekty. Stačí zarovnat cílový rámec se sledovaným objektem. Pokud ztratíte objekt ze záběru, fotoaparát ho dokáže rozpoznat a obnoví automatické ostření s funkcí uzamknutí, když se objekt znovu dostane do záběru.

Vysoce trvanlivé provedení spouště testované na 200 000 cyklů při nízkých vibracích

Menší rozmazávání vlivem vibrací a velmi tichá a odolná spoušť testovaná na 200 000 cyklů. Toto zlepšení je možné díky novému brzdnému mechanizmu před koncem zdvihu zadní závěrky a elastického materiálu, který funguje jako tlumič otřesů. Snížení vibrací dále pomáhá optimalizovat rozlišení obrazového snímače.

Pokročilý systém zpracování obrazu

Obrazový procesor BIONZ X s nově vyvinutou přední technologií LSI. Obrazový procesor optimalizovaný pro obrazový snímač zlepšuje reprodukci textur a ostrost obrazu s minimálním šumem, zejména ve středním až vysokém rozsahu citlivosti.

Zpomalený a zrychlený záznam

Zpomalený záznam až 5x a zrychlený záznam až 60x při rychlosti až 50 Mb/s v kvalitě Full HD. Máte na výběr z osmi snímkových frekvencí v rozsahu 1 až 120 sn./s (100 sn./s) a také z formátů záznamu 24p, 30p (25p) nebo 60p (50p). Zpomalený a zrychlený záznam si můžete posléze přehrát, aniž byste ho museli předtím zpracovat na počítači.

Automatické ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině s objektivy s bajonetem A 

Model α6500 nabízí automatické ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině i v případě, kdy je objektiv s bajonetem A nasazen pomocí bajonetového adaptéru (LA-EA3) od společnosti Sony. Fotoaparát tak může nabídnout systém automatického ostření s jedinečným pokrytím 425 body AF s fázovou detekcí v ohniskové rovině a vynikající výkon při snímání s objektivy s bajonetem E a dalšími typy objektivů. (1) Objektivy s bajonetem A

Automatické ostření při zvětšeném zaostření

Automatické ostření můžete jemně upravit, i když v hledáčku nebo na displeji LCD zvětšíte vybranou oblast. Jedná se o skvělého pomocníka při makrofotografování, kdy je přesné zaostření alfou a omegou.

Funkce Gamma Display Assist a Zebra

Funkce Gamma Display Assist umožňuje zobrazit snímky s přirozeným kontrastem během nahrávání v nastavení S-Log gamma. Převádí nastavení S-Log2 a S-Log3 na gamma ITU709 (800 %) při sledování snímků nebo kontrole zaostření s využitím zvětšení snímku na displeji LCD nebo v hledáčku. Funkce Zebra dále zjednodušuje monitorování expozice, zvláště při fotografování v nastavení S-Log gamma. Vyberte úroveň jasu videosignálu mezi 0–109 %, nastavte rozmezí +10 až −10 % od dané hodnoty a pruhovaný vzor označí oblasti, kde úroveň expozice dosahuje nastaveného rozsahu.

Nastavení S-Gamut/S-Log

Nastavení S-Gamut a S-Log přináší flexibilitu díky gradaci barev během postprodukce. Křivky gamma S-Log3 a S-Log2 podporují široký dynamický rozsah (až 1300 %) a minimalizují tak přeexponování a zatmění. Model α6500 dále nabízí působivý rozsah 14 kroků šířky při nastavení S-Log3 gamma. Fotoaparát dále podporuje funkce S-Gamut, S-Gamut3 a S-Gamut3. Kinematografický barevný prostor od společnosti Sony. POZNÁMKA: S-Log2 a S-Log3 předpokládají zpracování obrázků.

Rozšířené konektory

Fotoaparát podporuje profesionální audiozařízení s konektorem XLR, a to prostřednictvím samostatně prodávané sady adaptéru XLR (XLR-K2M/XLR-K1M), k níž lze připojit celou řadu špičkových mikrofonů. Fotoaparát podporuje i čistý výstup HDMI, který umožňuje výstup nekomprimovaného videa ve formátu 4K a Full HD do externího záznamového zařízení nebo na monitor. 

Odolnost proti prachu a vlhku 

Důkladná ochrana proti prachu a vlhkosti brání pronikání prachu a vlhkosti do těla fotoaparátu, včetně těsnění kolem tlačítek a voličů a ochranné dvouvrstvé konstrukce pro důkladné utěsnění panelů a dalších prvků.

Robustní tělo a bajonet objektivu ze slitiny hořčíku

Díky vnitřním rámečkům a zadnímu, vrchnímu a přednímu krytu ze slitiny hořčíku je model α6500 určený pro spolehlivou a stabilní manipulaci, přičemž jeho kompaktní tvar odolá i nejdrsnějším podmínkám při práci v terénu. Pevnost a odolnost systému upevnění objektivu představují zvláště solidní základ pro nasazení a použití teleobjektivů a dalších velkých a těžkých objektivů.

Tiché fotografování

Režim tichého snímání uvolní závěrku naprosto nehlučně i během souvislého fotografování rychlostí až 3 sn./s se sledováním AF/AE, takže se například hodí k fotografování představení či divoké přírody i ve všech dalších situacích, kdy je ticho důležité. Pokud chcete tento režim vypínat a zapínat intuitivněji, přiřaďte jej přizpůsobitelnému tlačítku.

S novým rozhraním menu je vyhledávání snadnější 

Přepracovaná nabídka je nově rozdělená do kategorií. Název vybrané skupiny je zobrazený v horní části displeje, přičemž každá záložka má jinou barvu. Toto uspořádání nabízí rychlý přístup k požadovaným funkcím, což umožňuje snadno měnit nastavení přímo během fotografování. 

Nastavení názvu souboru

Název každého souboru začíná ve výchozím nastavení na „DSC“. Ve fotoaparátu ale můžete první tři znaky názvu souborů změnit podle potřeby. Tato možnost usnadňuje správu souborů, a to zejména při práci na zakázkách s použitím více fotoaparátů.

Aplikace PlayMemories Camera Apps™

Buďte při fotografování kreativnější se službou stahování aplikací PlayMemories Camera Apps, která obohatí váš fotoaparát o nové funkce. Časosběrné snímání umožňuje pořizovat snímky v pravidelných intervalech a pak je spojit dohromady. S aplikací Smart Remote Control můžete upravovat nastavení ze smartphonu nebo tabletu. Využít můžete také Sky HDR (vysoký dynamický rozsah), Star Trail, Liveview Grading, Smooth Reflection a další aplikace. Poznámka: Dostupnost služeb závisí na oblasti.

Propojení informací o poloze

Po spárování fotoaparátu Bluetooth® s aplikací Imaging Edge Mobile nainstalovanou v kompatibilním mobilním telefonu nebo tabletu můžete z mobilního zařízení načítat a ukládat data o poloze. Získané údaje o pozici lze použít i ke korekci data a času ve fotoaparátu a nastavení pozice.

Zjistěte více

Spuštění jedním dotykem / sdílení jedním dotykem

Spuštění jedním dotykem umožňuje proměnit smartphone nebo tablet v hledáček či dálkový ovladač. Sdílení jedním dotykem přenese fotografie a videa do zařízení ke sdílení na sociálních sítích. Stačí přes Wi-Fi® nainstalovat aplikaci Imaging Edge Mobile do zařízení se systémem Android a technologií NFC. Poté se zařízením dotkněte fotoaparátu, čímž ho s fotoaparátem propojíte. Nemáte technologii NFC? Žádný problém, zařízení můžete spárovat také pomocí kódu QR.

Zjistěte více

Capture One (for Sony)

Vylepšené funkce automatické expozice

Kromě režimů měření Multi, Střed a Bodově nabízí fotoaparát i nové režimy. Prvním je režim Jas, který automaticky rozpozná nejsvětlejší oblast snímku a koncentruje měření expozice právě na tuto oblast, aby nedošlo k přesvětlení. Druhým je režim Průměr, který určí průměrnou hodnotu pro celý snímek, aby udržel stabilní parametry sledování AF při změně úhlu fotografování a aby chování automatického ostření bylo předvídatelné. Jestliže je parametr [Oblast zaostření] nastaven na [Flexibilní bodové] nebo [Rozšířené flexibilní bodové], můžete pozici bodu měření propojit s oblastí zaostření (volitelně Střed / Propojení bodu zaostření). Dále můžete nastavovat standardní expozici v rozsahu −1 až +1 v kroku po 1/6, a to pro každý režim měření zvlášť.

Nastavení priority v režimu AWB

Je-li vyvážení bílé nastaveno na Automatické a zdrojem světla jsou žárovky a podobně, lze nastavit prioritu tónu barev na [Standardní], [Okolí] nebo [Bílá]. Nastavení [Okolí] zajišťuje teplejší odstín. Nastavení [Bílá] věrně reprodukuje odstíny bílé.

Vylepšená funkce dálkového ovládání fotoaparátu

Když je fotoaparát připojený k počítači, můžete použít aplikaci dálkového ovladače a fotografovat nebo upravovat nastavení fotoaparátu z počítače. Připojení fotoaparátu k počítači umožňuje ukládat fotografie do fotoaparátu i do počítače, takže je můžete kontrolovat pohledem, aniž byste odcházeli od fotoaparátu. Dále můžete přenášet do počítače pouze snímky ve formátu JPEG (místo obou formátů JPEG a RAW) a snížit tak objem dat, což umožňuje prakticky okamžitou kontrolu snímků.

Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilní s aplikacemi Final Cut Pro X a iMovie.

Funkce aplikace Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit

Vylepšete své fotografie díky počítačovým aplikacím Imaging Edge. Funkce „Remote“ vám umožní ovládat fotografování na dálku. Funkce „Viewer“ umožňuje rychle prohlížet, hodnotit a vybírat fotografie z objemných knihoven snímků. A funkce „Edit“ slouží k vyvolávání dat ve formátu RAW do vysoce kvalitních fotografií. Získejte to nejlepší ze souborů Sony RAW a spravujte efektivněji svou tvorbu.

Zjistěte více

Specifikace

Profesionální fotoaparát s výměnným objektivem α6500 APS-C s bezkonkurenčně rychlým automatickým ostřením; technologie sledování AF s vysokou hustotou bodů AF s fázovou detekcí; rozšířená vyrovnávací paměť pro souvislé fotografování s rychlostí do 11 sn./s (Vysoká+); pětiosá optická stabilizace obrazu; ovládání ostření na dotykovém displeji.
  • Nejrychlejší (0,05 s) automatické ostření se 425 body AF s fázovou detekcí

  • Integrovaná pětiosá stabilizace obrazu

  • 24,2Mpx snímač Exmor® CMOS pro vynikající citlivost na světlo

  • Obrazový procesor BIONZ X™ pro vynikající reprodukci detailů

  • Záznam videa v rozlišení 4K se čtením plného počtu pixelů bez technologie pixel binning

Kompatibilita objektivu
Objektivy Sony s bajonetem E
Typ snímače
Snímač CMOS Exmor® typu APS-C (23,5 x 15,6 mm)
Počet pixelů (efektivních)
Přibližně 24,2 megapixelu
Citlivost ISO
Fotografie: ISO 100–25600 (ISO až do ISO 51200 lze nastavit jako rozšířený rozsah ISO), AUTO (ISO 100–6400, volitelný dolní a horní limit), videa: ekvivalent ISO 100-25600, automatický režim (ISO 100–6400, volitelný dolní a horní limit)
Výdrž baterie (fotografie)
Přibl. 310 snímků (s hledáčkem) / přibl. 350 snímků (s monitorem LCD) (podle normy CIPA)
Typ hledáčku
Elektronický hledáček XGA OLED (barevný), 1,0 cm (typ 0,39)
Typ monitoru
7,5cm (typ 3,0) širokoúhlý TFT

Obsah balení

Nabíjecí baterie NP-FW50, Napájecí adaptér: AC-UUD12, Popruh přes rameno, Víčko těla, Krytka patice pro příslušenství, Držák okuláru, Kabel Micro USB

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů