FOTOAPARÁTY S VYMĚNITELNÝM OBJEKTIVEM

Fotoaparát α6100 typu APS-C s rychlým automatickým ostřením

ILCE-6100 / ILCE-6100L / ILCE-6100Y
Obrázek modelu Fotoaparát α6100 typu APS-C s rychlým automatickým ostřením

silverblack

Ceny od:

MOC

21 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Pouze tělo

ILCE-6100

MOC

21 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Tělo + 16–50mm objektiv s motorovým zoomem

ILCE-6100L

MOC

24 490,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Tělo + objektivy se zoomem (16–50 mm a 55–210 mm)

ILCE-6100Y

MOC

31 490,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Zachyťte svůj svět, sdílejte svou představu

Zachyťte momentky a portréty, které můžete sdílet. Díky kvalitě obrazu a rychlosti založené na technologiích vyvinutých pro naše modely typu Full-Frame můžete přenechat náročnou práci fotoaparátu. S modelem α6100 nikdy nezmeškáte správný okamžik.

Obrázek k tématu Nepřetržité sledování vysokou rychlostí
Nepřetržité rychlé sledování
Obrázek k tématu Kvalitní obraz bez kompromisů
Kvalitní obraz bez kompromisů
Obrázek k tématu Vytváření znamenitých videí pro každého
Tvorba skvělých videí pro každého
Obrázek k tématu Vyberte si svůj vlastní styl snímání
Vyberte si svůj vlastní styl snímání
Nepřetržité rychlé sledování
Obrázek k tématu Sledování v reálném čase
Sledování v reálném čase

Sledujte objekt se spolehlivou přesností

Udržování stabilního zaostření na aktivní objekty je zásadní pro zachycení každého okamžiku, ať už snímáte sportovní událost, nebo každodenní život. Algoritmy společnosti Sony pro sledování objektů založené na umělé inteligenci vás nezklamou – dokáží zpracovat obrovské objemy prostorových dat vysokou rychlostí a v reálném čase.

Obrázek k tématu Automatické zaostření na oči lidí v reálném čase
Automatické zaostření na oči lidí v reálném čase

AF na oči v reálném čase zajišťuje sledování očí při fotografování portrétů osob v pohybu. Funkci lze použít, i když je obličej částečně skrytý, nachází se v protisvětle nebo je otočen směrem dolů, přičemž můžete upřednostnit levé nebo pravé oko.

Obrázek k tématu Automatické zaostření na oči zvířat v reálném čase
Automatické zaostření na oči zvířat v reálném čase

Společnost Sony přizpůsobila své inovativní algoritmy detekce očí jak pro zvířata, tak pro lidi, aby vám poskytovaly řádně zaostřené portréty domácích mazlíčků a nádherné snímky divoké zvěře.

[1] Pokrytí automatického ostření s fázovou detekcí (425 bodů) [2] Pokrytí automatického ostření s detekcí kontrastu (425 bodů)

Automatické ostření, na které se můžete spolehnout

Široká oblast automatického ostření, rychlé zaostření a plynulé sledování

Široké pokrytí automatickým ostřením je založeno na hustých polích 425 bodů pro fázovou detekci a 425 bodů pro detekci kontrastu, která zvyšují přesnost detekce. Rychlost obrazového procesoru nejnovější generace pomáhá dosahovat pozoruhodně krátké doby automatického zaostření 0,02 sekundy, zatímco zdokonalené algoritmy předpovídají budoucí polohu objektu.

Obrázek rychlého souvislého fotografování se sledováním AF/AE až 11 snímků za sekundu
Souvislé fotografování se sledováním AF/AE až 11 snímků za sekundu

Vnitřní zpracování a vysokokapacitní vyrovnávací paměť umožňují souvislé snímání rychlostí až 11 sn./s s pozdějším náhledem, nebo 8 sn./s s náhledem v reálném čase a minimální prodlevou displeje. V jednom souvislém fotografování je možné pořídit až 77 snímků ve formátu JPEG (Standard).

Obrázek tichého souvislého fotografování rychlostí až 8 sn./s
Tiché souvislé fotografování rychlostí až 8 sn./s

Tiché souvislé fotografování je užitečné, pokud by zvuk byl rušivý – například při vystoupeních nebo snímání zvířat. Fotoaparát α6100 zvládne tiché snímání rychlostí až 8 sn./s, se sledováním AF/AE, a to i v režimu AF-C, s AF na oči v reálném čase nebo se sledováním v reálném čase.

Kvalitní obraz bez kompromisů
Prvotřídní rozlišení obrazu a přirozeně vypadající textury

Snímač formátu APS-C používá měděné vodiče zajišťující lepší vodivost a vylepšené obvody, které pomáhají optimalizovat účinnost zachytávání světla. Ve spojení s obrazovým procesorem nejnovější generace poskytuje lepší rozlišení obrazu a přirozeně vypadající textury.

Obrázek k tématu Prvotřídní rozlišení obrazu a přirozeně vypadající textury
Obrázek jasnějších záběrů v horším osvětlení
Jasnější záběry v horším osvětlení

Potlačení šumu vede k čistějším snímkům za slabého osvětlení, které vyžaduje fotografování s vysokou citlivostí. Nativní citlivost ISO dosahuje hodnoty ISO 32000 a rozšířená citlivost ISO dosahuje u fotografií hodnoty až ISO 51200. Redukce šumu je účinná hlavně při často používaném středním až vysokém nastavení citlivosti.

Obrázek k tématu Přirozené tóny pleti
Přirozené tóny pleti

Funkce tónů pleti převzatá z našich nejnovějších, vysoce uznávaných fotoaparátů typu Full-Frame zachytí přirozenou krásu tónů lidské pleti, a pomůže vám tak pořizovat portréty s nejlepším možným vzhledem.

Obrázek k tématu Realistická reprodukce barev
Realistická reprodukce barev

Přirozeně vypadající snímky se zlepšenou reprodukcí barev lépe odpovídají tomu, co vidíte v reálném životě, díky živoucím barvám květin a podobných objektů, stejně jako zásluhou potlačení zubatých okrajů a nesprávných barev.

Tvorba skvělých videí pro každého
Rychlé hybridní automatické ostření pro videa

AF s fázovou detekcí a AF s detekcí kontrastu vzájemně spolupracují

Hybridní AF přináší rychlost, přesnost a výkon sledování, aby uspokojilo požadavky na AF při pořizování videí v rozlišení 4K. Efektivnější použití systému fázové detekce ohniskové roviny umožňuje stabilnější AF, zatímco systém AF s detekcí kontrastu přispívá k přesnosti. Plynulé ostření je zachováno, i když se před snímaným objektem dočasně objeví jiný objekt.

Obrázek k tématu Záznam videí ve vysokém rozlišení 4K
Nahrávání videozáznamů ve vysokém rozlišení 4K

Čtení plného počtu pixelů bez technologie pixel binning zpracovává přibližně 2,4krát tolik informací, kolik vyžaduje záznam v rozlišení 4K (QFHD: 3840 x 2160), a vytváří tak videa s mimořádnými detaily, hloubkou a realizmem.

Obrázek k tématu Sledování dotykem pro videa
Sledování dotykem pro videa

Funkce sledování dotykem poskytovaná fotoaparátem nabízí nepřetržité a plynulé sledování objektu vyžadované k jeho zaostření a lze ji aktivovat pouhým dotknutím se obrazovky displeje.

Obrázek k tématu Rozšiřte své možnosti pro vytváření videí
Rozšiřte své možnosti pro vytváření videí

Fotoaparát dokáže přímo zaznamenat videa se zpomaleným pohybem (až 5x) a se zrychleným pohybem (až 60x), aniž by vyžadovala následné zpracování v počítači.

Obrázek k tématu Vstup pro externí mikrofon k pořizování vysoce kvalitního zvuku
Vstup pro externí mikrofon pro velmi kvalitní zvuk

Fotoaparát α6100 je vybaven konektorem pro externí mikrofon, který nabízí větší možnosti pro záznam zvuku tak, aby vyhovoval profesionálnímu záznamu videí a vysoce kvalitnímu vlogování.

Vyberte si svůj vlastní styl snímání
Snadný výběr kompozice pro autoportrét

Monitor LCD fotoaparátu díky schopnosti vyklopení směrem nahoru o celých 180 stupňů usnadňuje výběr kompozice pro zaznamenávání vlogů a pořizování autoportrétů.

Obrázek k tématu Snadný výběr kompozice pro autoportrét
Obrázek flexibilního focení z podhledu
Flexibilní focení z podhledu

Displej lze vyklopit nahoru o 180° a dolu o 74°, čímž usnadňuje zachycení objektu při focení z podhledu či nadhledu.

Praktické funkce sledování dotykem a zaostření dotykem

Po nastavení funkce sledování dotykem můžete vybrat objekt dotknutím se monitoru. Fotoaparát začne objekt sledovat bez ohledu na to, zda pořizujete fotografie nebo videa. Funkce zaostření dotykem se snadno používá, neboť k nastavení zaostření se stačí dotknout příslušného bodu na monitoru.

Obrázek k tématu Praktické funkce sledování dotykem a zaostření dotykem
Flexibilní a individuálně přizpůsobené nastavení ovládání
Obrázek k tématu Přizpůsobitelné ovládací prvky pro vaše pohodlí
Přizpůsobitelné ovládací prvky pro vaše pohodlí

Fotoaparát a6100 si můžete k zajištění maximálního pohodlí přizpůsobit přiřazením kterýchkoli z 89 různých operací snímání a přehrávání až osmi tlačítkům a ovládacím prvkům.

Obrázek k tématu Funkce Moje nabídka pro rychlý přístup
Funkce Moje nabídka pro rychlý přístup

Funkce Moje nabídka poskytovaná fotoaparátem umožňuje zaregistrovat až 30 různých položek nabídky, a získat tak rychlý přístup k často používaným operacím.

Obrázek k tématu Přizpůsobení uživatelského rozhraní
Přizpůsobení uživatelského rozhraní

Na obrazovce vlastních nastavení je zobrazeno umístění ovládacích prvků a tlačítek fotoaparátu, takže můžete okamžitě ověřit přiřazení funkcí. Při přizpůsobování nabídky funkcí si také můžete zobrazit nabídku funkcí pro jednodušší nastavení.

Obrázek počítačových aplikací Imaging Edge
Počítačové aplikace Imaging EdgeTM

Vylepšete své fotografie díky počítačovým aplikacím Imaging Edge. Funkce „Remote“ pro ovládání a sledování snímání na počítači. Funkce „Viewer“ umožňuje prohlížení, hodnocení a výběr fotografií z knihoven snímků. A funkce „Edit“ slouží k vyvolávání dat RAW do kvalitních fotografií. Získejte to nejlepší ze souborů Sony RAW a spravujte efektivněji svou tvorbu.

Ilustrace
Imaging Edge™ Webcam

Aplikace Imaging Edge Webcam usnadňuje používání fotoaparátu Sony jako webové kamery s rozsáhlou kompatibilitou pro působivé živé streamování a pořádání konferencí.

Obrázek brožury pro fotoaparát a6100
Stažení brožury

Specifikace a funkce

Díky mimořádné rychlosti a výkonu automatického ostření a nepřetržitému sledování objektů fotoaparát α6100 obratně zvládá mechaniku fotografování, takže se budete moci klidně soustředit na kreativnější aspekty. Zachycuje akce trvající zlomek sekundy a vytváří nádherné snímky i při složitých nastaveních, takže vždy poskytuje ohromující fotografie a videa ve vysokém rozlišení 4K.
  • Rychlé automatické zaostřování 0,02 s se 425 body automatického ostření s fázovou detekcí

  • Záznam videí ve vysokém rozlišení 4K

  • 24,2MP snímač CMOS Exmor

  • Sledování v reálném čase, automatické zaostření na oči v reálném čase, automatické zaostření na oči zvířat

  • Výklopná dotyková obrazovka LCD s rozsahem vyklápění 180° pro snazší pořizování autoportrétů a snímků z velkých nebo malých úhlů

Kompatibilita objektivu
Objektivy Sony s bajonetem E
Typ snímače
Snímač CMOS Exmor® typu APS-C (23,5 x 15,6 mm)
Počet pixelů (efektivních)
Přibližně 24,2 megapixelu
Citlivost ISO (doporučená citlivost)
Fotografie: ISO 100–32000 (rozsah citlivosti ISO lze rozšířit až do hodnoty ISO 51200), AUTO (ISO 100–6400, volitelný dolní a horní limit), videa: ekvivalent ISO 100-32000, automatický režim (ISO 100–6400, volitelný dolní a horní limit)
Výdrž baterie (fotografie)
Přibl. 380 snímků (s hledáčkem) / přibl. 420 snímků (s monitorem LCD) (podle standardu CIPA)
Typ hledáčku
Elektronický hledáček (barevný) 1,0 cm (typ 0,39)
Typ monitoru
7,5cm (typ 3,0) širokoúhlý TFT
Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Ocenění

Ocenění