MOC

78 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Pohled na objektiv z levé strany
Pohled na objektiv z levé strany
Pohled shora na objektiv
Pohled na objektiv z pravé strany
Pohled na objektiv zespodu
Snímky modelu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II
Snímek loga řady G Master
Více o objektivech řady G Master
Vylepšený teleobjektiv se zoomem G Master F2.8

Plný výkon technologie objektivů přináší úchvatné rozlišení a efekt bokeh a pyšní se jím nejlehčí teleobjektiv se zoomem G Master na světě. Díky vylepšenému výkonu automatického ostření může objektiv FE 70-200mm F2.8 GM OSS II nabídnout plný potenciál dnešních pokročilých fotoaparátů pro snímky a videa.

FE 70-200mm GM F2.8 OSS II
Fotogalerie objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II
Lesnatá krajina
Nevídaná kvalita obrazu

Kvalita obrazu je úžasná v celém rozsahu zoomu a při všech ohniskových vzdálenostech. Dva asférické členy, jeden typu XA, zajišťují vysoké rozlišení napříč snímkem. Dva skleněné členy ED, dva skleněné členy Super ED a jeden asférický člen ED minimalizují chromatické vady a antireflexní nanovrstva Nano AR Coating II potlačuje odlesky a vícenásobný obraz. K dispozici jsou výkonné telekonvertory 1,4x a 2x.

Pravé oko osoby, která je otočená dopředu
Nádherný efekt bokeh typický pro řadu G Master

Krásného efektu bokeh řady G Master je dosaženo díky optické konstrukci, a cloně F2,8 s 11 lamelami. Člen XA, který je vyroben s přesností povrchu 0,01 mikronu, potlačuje efekt bokeh s mezikružím a nová jednotka clony pomáhá zajistit přirozený efekt bokeh. Efekt bokeh je vynikající i zblízka, nabízí minimální zaostřovací vzdálenost pouhých 0,4 metrů při 70 mm a 0,82 metrů při 200 mm.

Obrázek zobrazující čtyři lineární motory XD
Rychlé automatické ostření podporuje kreativní snímání

Čtyři lineární motory XD poskytují efektivitu velkého tahu, která vylepšuje rychlost automatického ostření, a to až 4x v porovnání s předchozím modelem. Například při sledování přibližujícího se běžce je sledování se zoomem vylepšeno přibližně o 30 %v porovnání s předchozím modelem, což zvyšuje šance na pořízení požadovaného snímku. 

Profesionální funkce natáčení videa

Nejnovější technologie objektivu snižuje zvětšování a zmenšování obrazu při ostření, posun zaostření při zoomování a osový posun při zoomování. Lineární motory XD a nová jednotka clony zajišťují tichý provoz. Tento objektiv je dokonce vybaven samostatným ovládacím kroužkem pro ostření, zoom a clonu a přepínačem pro aktivaci kroužku clony. Funkce manuálního ostření s lineární odezvou společnosti Sony zajišťuje pohotovou kontrolu při přímém manuálním ostření.

Výhody objektivů Sony pro natáčení videa

Zjistěte, jaké čtyři jedinečné výhody získáte při natáčení videí pomocí objektivů Sony s bajonetem E. Kombinace fotoaparátů a objektivů Sony pozvedne proces natáčení na novou úroveň.

Fotograf, který snímá utkání plážového volejbalu
Nejlehčí model ve své třídě

Tento objektiv (nejlehčí model F2.8 70-200mm se zoomem na světě ), nabízí vynikající kvalitu a automatické ostření. Lineární motory XD a součásti tubusu z hořčíkové slitiny snižují hmotnost na 1 045 gramů, tedy přibližně o 29 % nižší hmotnost než u předchozího modelu. Konstrukce vylepšuje rovnováhu, zatímco konstantní délka tubusu přispívá snadnému zacházení.

Kombinované produkty, které zobrazují umístění přepínače cvakání clony, kroužku pro zaostřování a přepínače aretace clony
Profesionální ovládání a spolehlivost

Funkce jako nepřetržité ostření DMF, manuální ostření s lineární odezvou a omezení ohniskové vzdálenosti poskytují ovládání ostření. Kroužek clony s přepínatelným cvakáním a přepínač aretace clony pro ovládání expozice. REŽIMY 1, 2 a 3 zajišťují ostré snímky a konstrukce odolná proti vlhkosti a prachu s předním členem s fluorovou vrstvou maximalizují spolehlivost v náročných prostředích.

Obrázek konfigurace objektivu
Konfigurace objektivu 

Objektivy řady G Master skvěle kombinují velmi vysoké rozlišení a jemný efekt bokeh, a povyšují tak zpracování obrazu a kreativitu na dříve nevídanou úroveň

[1] Mimořádně asférická čočka (XA) [2] Asférická čočka [3] Asférická čočka s členem ED (s extra nízkým rozptylem) [4] Skleněný člen Super ED [5] Člen ED (s extra nízkým rozptylem)

Obrázek tabulky MTF (modulační přenosové funkce)
Tabulka MTF 

Funkce MTF popisuje, jak dobře dokáže objektiv reprodukovat jemné detaily – měřeno jako stupeň kontrastu dosaženého mezi čarami umístěnými blízko sebe.

[1] Kontrast (%) [2] Vzdálenost od optického středu čočky (mm) [3] Při 70 mm / Max. clona [4] Při 70 mm / clona F8 [5] Při 200 mm / Max. clona [6] Při 200 mm / clona F8 [7] Prostorová frekvence [8] 10 párů linek / mm [9] 30 párů linek / mm [10] R: Radiální hodnoty T: Tangenciální hodnoty

Ovládací prvky objektivu
Obrázek ovládacích prvků objektivu na levé straně

[1] Zaostřovací kroužek [2] Tlačítko aretace zaostření [3] Kroužek zoomu [4] Kroužek pro ovládání clony [5] Přepínač režimu ostření [6] Nepřetržité ostření DMF [7] Omezení ohniskové vzdálenosti [8] Přepínač kompenzace chvění

Obrázek ovládacích prvků objektivu na pravé straně

[12] Značka pro nasazení [13] Držák stativu [14] Přepínač cvakání clony

Kompatibilita objektivu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II

Podrobnosti o kompatibilních objektivech a tělech získáte kliknutím na odkaz níže.

Specifikace a funkce

  • Špičkový teleobjektiv se zoomem řady G Master

  • Člen XA, dva skleněné členy Super ED a dva skleněné členy ED pro vysoké rozlišení v celém rozsahu zoomu.

  • Lineární motory XD s vynikající odezvou a téměř bez vibrací pro rychlé, přesné a tiché automatické ostření

  • Antireflexní nanovrstva 2. generace od společnosti Sony pro minimalizaci odlesků a vícenásobných obrazů

  • Ovládání, mobilita a spolehlivost, které podporují potřeby profesionálního fotografování.

Minimální vzdálenost pro zaostření
0,4 až 0,82 m (1,32 až 2,69 stop)
Maximální poměr zvětšení (x)
0,3
Průměr filtru (mm)
77
Hmotnost
1045 g (36,9 oz.) (bez držáku na stativ)

Obsah balení

Sluneční clona (model): ALC-SH167, Přední krytka objektivu: ALC-F77S, Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM, Měkké pouzdro, Držák na stativ

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů