FE 70-200MM F2.8 GM OSS II

Kompletní specifikace a funkce

SEL70200GM2

MOC

78 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
70–200
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
105-300
Skupiny/členy objektivu
14–17
Zorný úhel (35 mm)
34°–12°30'
Zorný úhel (APS-C)
23゚-8゚
Světelnost (F)
2,8
Světelnost (F)
22
Čepele clony
11
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,4 až 0,82 m (1,32 až 2,69 stop)
Maximální poměr zvětšení (x)
0,3
Průměr filtru (mm)
77
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
Optický stabilizátor SteadyShot
Systém zoomu
Příručka
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)
SEL14TC
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
SEL20TC
Typ sluneční clony
Kulatá, typ bajonet

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
88 x 200 mm (3 1/2 x 7 7/8 palce)
Hmotnost
1045 g (36,9 oz.) (bez držáku na stativ)

Obsah balení

  • Sluneční clona (model): ALC-SH167
  • Přední krytka objektivu: ALC-F77S
  • Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
  • Měkké pouzdro
  • Držák na stativ
Placeholder

Funkce

Lesnatá krajina

Člen XA pro dechberoucí rozlišení

V celém rozsahu zoomu 70 mm až 200 mm při všech vzdálenostech pro zaostření je dosaženo vynikající rozlišení řady G Master. Dva asférické členy objektivu typu XA (extrémně asférické) jsou vyrobené tak, aby zajistily přesnost povrchu 0,01 mikronu a efektivní kontrolu aberace související se vzdáleností, aby bylo zajištěno dokonalé rozlišení v rámci celé oblasti snímku.

Další informace o čočkách XA

Ukázkový snímek silnice obklopené kopci

Kontrola aberace pro úchvatné snímky

Dva sférické členy, které využívají sklo ED (s extra nízkým rozptylem) a navíc dva další, které využívají sklo Super ED, snižují chromatickou vadu a zajišťují ostrou reprodukci bez splývání tónů barev. Je použit také asférický člen ED, který současně potlačuje chromatickou a sférickou vadu, které u teleobjektivů představují běžný problém.

Další informace o skle Super ED a ED

Detailní snímek květiny

Vynikající výkon při snímání zblízka

Tento objektiv nabízí vynikající výkon při snímání zblízka pro zoom. Minimální zaostření je 0,4 metru (1,32 stop) při 70 mm a 0,82 (2.69 stop) metru při 200 mm. Maximální zvětšení je 0,3x. Hluboké rozostření (bokeh) při světelnosti F2,8 dodá výjimečně výraznou možnost fotografování zblízka. Plovoucí zaostření zajišťuje špičkovou ostrost i při minimální vzdálenost pro zaostření, zatímco vnitřní zaostření usnadňuje možnost přiblížení.

Snímek břehu jezera při západu slunce

Antireflexní nanovrstva 2. generace pro maximální zřetelnost

Antireflexní nanovrstva Nano AR Coating II vytváří jednolitou antireflexní vrstvu na povrchu čočky, která účinně potlačuje odlesky a vícenásobný obraz. Optická konstrukce čočky také efektivně potlačuje vnitřní odrazy, které mohou snížit zřetelnost při snímání krajin nebo sportů.

Další informace o antireflexní nanovrstvě 2. generace

Pravé oko osoby, která je otočená dopředu

Úchvatný efekt bokeh řady G Master

Člen XA zrekonstruovaný pro přesnost povrchu 0,01 mikronu potlačuje rozostření efektu bokeh, zatímco přesná sférická kontrola aberace vylepšuje kvalitu rozostření (bokeh). Sférické členy ED (s extra nízkým rozptylem) a sklo Super ED a navíc jeden asférický člen ED efektivně minimalizují splývání tónů barev a vytvářejí nádherné rozostření (bokeh) bez nepřirozeného zbarvení.

Další informace o čočkách XA

Snímek vinných rév

Nová, vysoce výkonná jednotka clony

Dokonce i jednotka clony u tohoto objektivu byla vylepšena, aby odpovídala nejvyšším standardům kvality řady G Master. Nově vyvinutá jednotka clony s 11 lamelami, která si zachová téměř dokonale kruhový tvar od úplného otevření až po zaclonění o 2 kroky, pomáhá zajistit takový přirozeně vypadající kruhový efekt bokeh, který uživatelé očekávají od konstrukce řady G Master.

Další informace o kruhové cloně 

Snímek dvou lineárních motorů XD

Rychlé a přesné automatické ostření

Tento objektiv spolupracuje s těly fotoaparátů řady α za účelem spolehlivého ostření a plynulého sledování i rychle se pohybujících objektů. Čtyři lineární motory XD s vysokým tahem a pokročilá technologie ovládání poskytují až 4x rychlejší automatické ostření než u objektivu SEL70200GM. Možnost sledování ostření při zoomování je vylepšeno přibližně o 30 % v porovnání s objektivem SEL70200GM.

Zjistěte více o lineárních motorech XD

Snímek dvou telekonvertorů

Vysoce výkonné telekonvertory

Volitelné, vysoce výkonné 1,4x a 2,0x telekonvertory prodlužují ohniskovou vzdálenost objektivu na maximální hodnotu 400 mm (600 mm na těle APS-C) při nastavení clony F5,6. Při použití telekonvertorů je zachována plná kvalita řady G Master. Maximální světelnost s 1,4x a 2,0x telekonvertory činí F4, respektive F5,6.

Snímek fotoaparátu připevněného na monopod

Navrženo pro vylepšené snímání videí

Nejnovější technologie konstrukce objektivu snižuje zvětšování a zmenšování obrazu při ostření, posun zaostření při zoomování a osový posun při zoomování. Lineární motory XD a nově vyvinutá jednotka clony také přispívají k tichému provozu a značně snižují šum a vibrace, které by mohly narušovat záznam videa.

Produktový snímek zobrazující umístění přepínače zapnutí/vypnutí cvaknutí na objektivu

Univerzální manuální ovládání videa

Samostatné ovládací kroužky pro ostření, zoom a clonu umožňují přesné manuální ovládání při použití videa. Kroužek clony má přepínač pro zapnutí/vypnutí, který umožňuje krokům přepínače clony ZAPNUTÍ pro kontaktní zpětnou vazbu při snímání fotografií a VYPNUTÍ pro plynulé a tiché ovládání clony při snímání videí.

Další informace o zarážkách kroužku clony

Fotograf, který snímá utkání plážového volejbalu

Nejlehčí na světě pro špičkovou ovladatelnost

Tento jedinečný objektiv nabízí vynikající optickou kvalitu a automatické ostření s nejlehčím zoomem F2.8 70-200mm na světě. Lineární motory XD a součásti tubusu z hořčíkové slitiny mají za následek celkovou hmotnost pouhých 1 045 gramů (36,9 oz); což je přibližně o 29 % nižší hmotnost než u předchozího modelu. Pokročilá konstrukce vylepšuje celkovou vyváženost a zacházení.

Další informace o vnitřním zoomu

Obrázek modelu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II

Přepínač Iris Lock zabraňuje nechtěným posunům expozice

Přepínač Iris Lock zabraňuje nechtěným změnám expozice při snímání. Při zajištění je clona buď zajištěná v pozici [A], nebo ji lze změnit v rozmezí jakéhokoli ručního nastavení od F2,8 do F22. Po odjištění lze kroužek clony měnit v rozmezí hodnoty [A] a jakéhokoli ručního nastavení bez omezení.

Další informace o přepínači I/A lock

Kombinované produkty, které zobrazují umístění přepínače cvakání clony, kroužku pro zaostřování a přepínače aretace clony

Neustálé ostření DMF podporuje špičkové zaostření

Když je neustálé ostření DMF zapnuto, manuální ostření se automaticky zapne použitím zaostřovacího kroužku, a to i v režimu AF-C. To umožňuje rychlou korekci, když automatické ostření zacílí na nesprávný objekt, a představuje skvělý způsob, jak vylepšit zaostření po původním automatickém ostření. Neustálé ostření DMF není ovlivněno nastavením přepínání omezení ohniskové vzdálenosti.

Produktový snímek znázorňující otáčení zaostřovacího kroužku se symbolem šipky

Přirozená a lineární odezva manuálního ostření

Manuální ostření s lineární odezvou zajišťuje, že při snímání fotografií nebo videa ostřící kroužek při manuálním ostření reaguje na drobné změny nastavení přímo a lineárně. Rotace ostřícího kroužku se při snímání fotografií nebo videa projevuje přímo odpovídající změnou zaostření, takže ovládání působí okamžitým a přesným dojmem. 

Další informace o manuálním ostření s lineární odezvou

Produktový snímek zobrazující umístění přepínačů OSS na objektivu

Optická stabilizace obrazu s REŽIMEM 3

Vestavěná optická stabilizace obrazu usnadňuje fotografování ostrých snímků z ruky. Stabilizace v REŽIMU 2 je optimalizována pro záběry se sledováním pohybujícího se objektu, zatímco REŽIM 3 zdůrazňuje stabilitu kompozice při snímání dynamického, nepředvídatelného pohybu. Když je objektiv nasazen na tělo řady α s integrovanou stabilizací obrazu, je k dispozici 5osá stabilizace obrazu.

Další informace o režimu OSS, režim OSS

Produktový snímek zobrazující umístění tlačítka aretace zaostření na objektivu

Tři přizpůsobitelná tlačítka aretace zaostření

90° od sebe se nachází tři přizpůsobitelná tlačítka aretace zaostření, která umožňují snadný přístup a praktické ovládání při fotografování na výšku nebo na šířku takřka ze všech úhlů. Tlačítkům aretace zaostření z nabídky těla lze přiřadit jednu funkci.

Zjistěte více o tlačítku aretace zaostření

Produktový snímek zobrazující umístění ovladače omezení ohniskové vzdálenosti na objektivu

Omezení ohniskové vzdálenosti

Přepínač omezení ohniskové vzdálenosti (FULL/∞ ~ 3m) umožňuje omezit funkci automatického zaostřování v předem stanoveném rozsahu, což maximalizuje rychlost automatického zaostřování a brání zaostření na nechtěné objekty.

Další informace o omezení ohniskové vzdálenosti

Obrázek modelu FE 70-200mm F2.8 GM OSS II

Provedení odolné proti prachu a vlhkosti

Odolnost proti prachu a vlhkosti je značně vylepšena v porovnání s předchozím modelem. Všechny švy jsou utěsněny, tlačítka a přepínače mají těsnění ze silikonové pryže a bajonet objektivu je utěsněn pryžovým kroužkem. Interní mechanismus zoomu je více odolný proti prachu a vlhkosti a zároveň zachovává konstantní délku tubusu objektivu.

Zjistěte více o konstrukci odolné proti prachu a vlhku

Produktový snímek zobrazující povrch členu objektivu

Fluorová vrstva na předním členu

Přední člen objektivu disponuje fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty. Zároveň usnadňuje čištění těchto nečistot a otisků prstů, které na povrchu objektivu ulpívají.

Další informace o fluorové povrchové vrstvě

Produktový snímek sluneční slony na objektiv

Nová konstrukce sluneční clony na objektiv

Dodávaná clona na objektiv je vybavena otevíráním, které umožňuje praktický provoz kruhových polarizačních filtrů nebo filtrů ND. Vnitřní strana má také povrchovou úpravu, která vysoce efektivně zabraňuje nechtěným odrazům. Kruhová přední hrana sluneční clony je opatřena silikonovou pryží, která vylepšuje celkovou použitelnost.

Produktový snímek zobrazující umístění držáku na stativ

Odnímatelný držák na stativ

Odnímatelný držák na stativ umožňuje rychlé nasazení na stativ nebo jeho odpojení, aby mohl uživatel snadno přecházet mezi snímáním ze stativu a z ruky. Držák lze také odpojit za účelem pohodlného přenášení a uložení. Mechanismus se západkou předchází náhodnému odpojení.