FE 50MM F2.5 G

Kompletní specifikace a funkce

SEL50F25G

MOC

18 590,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
50
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
75
Skupiny/členy objektivu
9–9
Zorný úhel (35 mm)
47
Zorný úhel (APS-C)
32
Světelnost (F)
2,5
Světelnost (F)
22
Čepele clony
7
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,35 m (automatické zaostřování), 0,31 m (ruční zaostřování) (1,15 ft (auto. zaostřování), 1,02 ft (ruční zaostřování))
Maximální poměr zvětšení (x)
0,18× (automatické zaostřování), 0,21× (ruční zaostřování)
Průměr filtru (mm)
49
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
– (integrováno v těle)
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)
-
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
-
Typ sluneční clony
Typ krytky

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
68 x 45 mm (2 3/4 x 1 13/16 palce)
Hmotnost
174 g (6,2 oz)

Obsah balení

  • Sluneční clona (model): ALC-SH166
  • Přední krytka objektivu: ALC-F49S
  • Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
Placeholder

Funkce

Portrétní snímek ženy

Kompaktní standardní pevný objektiv se špičkovou konstrukcí

Tento standardní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností nabízí vysokou kvalitu obrazu a nádherný efekt bokeh objektivů řady G v kompaktním provedení špičkové kvality s intuitivním ovládáním. Jde o ideální volbu pro fotografování běžných portrétů. Rychlé, přesné a tiché automatické ostření je ideální pro pořizování fotografií nebo natáčení a záznam všech klíčových momentů.

Produktový snímek se třemi téměř identickými objektivy

Sada kompatibilních přenosných objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností

Toto je jeden z našich objektivů řady G s pevnou ohniskovou vzdáleností (prodávaný samostatně), které při stejném vnějším vzhledu nabízejí různé ohniskové vzdálenosti, průměr filtru 49 mm a kompaktní konstrukci a uspořádání. Jsou dostatečně kompaktní, abyste s sebou mohli nosit všechny tři, a být tak vždy připraveni pořizovat skvělé fotografie široké škály scén a objektů. Navíc mají podobnou hmotnost a umožňují tak snadnou úpravu vyvážení tříosého stabilizátoru.

Produktový snímek zobrazující kovovou povrchovou úpravu objektivu

Intuitivní kovová konstrukce a čirá optika

Kovová (hliníková) povrchová úprava těla a clony objektivu a vyryté označení ohniskové vzdálenosti a clony podtrhují špičkovou kvalitu provedení. Mimořádně kompaktní a lehká konstrukce, vysoká kvalita obrazu objektivů řady G, kroužek clony a manuální ostření s lineární odezvou – to vše zajišťuje intuitivní ovládání, díky kterému je fotografování potěšením.

Snímek osoby vytahující objektiv z kapsy

Lehká konstrukce pro každodenní přenášení a snímání

Mechanická konstrukce využívá optiky se dvěma asférickými členy a krátkou vzdálenost mezi bajonetem a rovinou snímače, což je jedinečná vlastnost bezzrcadlových fotoaparátů, a nabízí tak kompaktnost a hmotnost pouhých 174 g (6,2 oz). Objektiv je ideální pro tvorbu běžných venkovních portrétů a momentek nebo natáčení za pomoci gimbalu. Mobilita je zajištěna kompaktní konstrukcí vhodnou pro těla fotoaparátů se snímači Full-Frame i APS-C.

Skvrna barvy na podlaze

Vysoká kvalita obrazu v celém záběru díky špičkové optice

Vysoké kvality obrazu je dosaženo díky špičkové optice se dvěma asférickými členy a jedním skleněným členem ED (s extra nízkým rozptylem), které zajišťují vysoké rozlišení a potlačení rozptylu barev napříč celým snímkem. Asférické členy kompenzují různé aberace a zajišťují vysoké rozlišení v celém záběru, dokonce i při nejnižším clonovém čísle s malou hloubkou ostrosti. Skleněný prvek ED potlačuje chromatickou aberaci a účinně snižuje rozptyl barev, ke kterému častěji dochází na okrajích snímku.

Zjistěte více o asférických čočkách

Portrétní snímek ženy

Krásný a přirozený efekt bokeh

Objektivy řady G používají kruhovou clonu se 7 lamelami a přesnou kontrolu sférické aberace, které společně vytvářejí krásný, přirozený efekt bokeh.

Zjistěte více o kruhové cloně

Snímek muže jedoucího na kole

Dva lineární motory pro rychlé, přesné a tiché automatické ostření

Dva lineární motory zajišťují rychlé a přesné automatické ostření a umožňují špičkový výkon sledování pro maximalizaci výkonu těla fotoaparátu během záznamu rozhodujících momentů, například při fotografování v ulicích či změn výrazu obličeje u portrétů. Rychlé, přesné a tiché automatické ostření se špičkovým výkonem při sledování je ideální pro snímání videí i pořizování fotografií.

Zjistěte více o lineárních motorech

Snímek jídla

Vynikající výkon při snímání zblízka

Minimální zaostřovací vzdálenost 35 cm (1,15 ft) (automatické zaostřování) / 31 cm (1,02 ft) (ruční zaostřování) a maximální zvětšení 0,18× (automatické zaostřování) / 0,21× (ruční zaostřování) z tohoto objektivu dělají výbornou volbu pro spoustu příležitostí. Mezi ně patří například fotografování zátiší nebo detailů květin a malých objektů s rozmazaným pozadím, díky kterému objekt vynikne.

Produktový snímek zobrazující krytku objektivu nasazenou na sluneční cloně

Krytku a filtr lze nasadit také na clonu

Průměr závitu clony odpovídá průměru filtru objektivu (49 mm), což zajišťuje lepší praktičnost a stejnou krytku a filtr lze upevnit ke cloně i k tubusu objektivu.

Kombinovaný produktový snímek znázorňující konstrukci objektivu odolnou proti prachu a vlhkosti a kovovou povrchovou úpravu objektivu

Kovová povrchová úprava a odolnost proti prachu/vlhkosti

Kovová (hliníková) povrchová úprava vnějších částí těla objektivu a clony zajišťuje vyšší pevnost a odolnost a přispívá k vyšší spolehlivosti. Konstrukce je také odolná proti prachu a vlhkosti, což zajišťuje vysokou spolehlivost při snímání v náročném venkovním prostředí.

Zjistěte více o konstrukci odolné proti prachu a vlhku

Produktový snímek zobrazující umístění tlačítka aretace zaostření na objektivu

Přizpůsobitelné tlačítko aretace zaostření

Tlačítko aretace zaostření lze přizpůsobit pomocí nabídky fotoaparátu a lze mu přiřadit funkci, kterou upřednostňuje uživatel. Pokud je mu například přiřazena funkce automatického zaostření na lidské oči, prsty pravé ruky držící fotoaparát mohou zůstat na místě, zatímco palec levé ruky může ovládat tuto funkci a zajistit tak stabilnější držení fotoaparátu.

Zjistěte více o tlačítku aretace zaostření

Produktový snímek znázorňující otáčení zaostřovacího kroužku se symbolem šipky

Přirozená a lineární odezva manuálního ostření

Manuální ostření s lineární odezvou nabízí přímou odezvu na jemné změny polohy ostřícího kroužku při ručním zaostřování. Otáčení ostřícího kroužku se projevuje přímo odpovídající změnou zaostření jako u mechanického ovládání, čímž přímo odráží úmysly fotografa a umožňuje jemné nastavení zaostření.

Zjistěte více o manuálním ostření s lineární odezvou

Produktový snímek zobrazující umístění přepínače zapnutí/vypnutí cvaknutí na objektivu

Vypínatelné cvakání kroužku clony

Kroužek clony umožňuje okamžité ovládání, které profesionálové vyžadují při pořizování fotografií i natáčení videí. Cvakání kroužku lze zapnout, pokud je zapotřebí hmatová odezva při pořizování fotografií, nebo vypnout a potlačit tak rušivé zvuky při natáčení videa a v kombinaci s tichými lineárními motory zajistit hladké a přirozené nastavení clony. To je ideální pro situace vyžadující ticho, jako je například natáčení filmových inscenací.

Zjistěte více o přepínači clony

Produktový snímek zobrazující umístění přepínače režimu ostření na objektivu

Snadné přepínání manuálního/automatického ostření

"Přepínač režimu ostření" umožňuje okamžité přepínání mezi automatickým a manuálním ostřením v reakci na podmínky při snímání a přispívá tak k pohodlí při snímání.

Umožňuje užití různých filtrů

Průměr závitu clony odpovídá průměru filtru objektivu (49 mm), díky čemuž lze stejnou krytku a filtr upevnit ke cloně i k tubusu objektivu.  Přední člen objektivu se vzhledem k vnitřnímu zaostřování neotáčí, díky čemuž umožňuje upevňovat kruhové polarizační filtry pro fotografování krajiny, filtry ND pro video a další příslušenství pro vyšší kreativní kontrolu uživatele.

Produktový snímek s připojeným tělem fotoaparátu

Ekvivalent 75 mm na tělech fotoaparátů se snímačem formátu APS-C

Tento objektiv je dobře vyvážený i pro těla se snímačem formátu APS-C a nabízí širokoúhlou ohniskovou vzdálenost 75 mm (ekvivalent 35mm formátu Full-Frame), která je vhodná pro fotografování široké škály scén včetně portrétů v městském prostředí.

Produktový snímek znázorňující fotografování s objektivem upevněným na gimbalu

Interní ostření pro pohodlné natáčení

Vnitřní konstrukce ostření zachovává konstantní celkovou délku objektivu při ostření a umožňuje tak snadné natáčení s upevněným gimbalem nebo gripem.

Zjistěte více o vnitřním zaostřování